ارزیابی مهاجرت
اخذ وقت سفارت

اخذ وقت سفارت

اگر قصد دریافت ویزای هر کشوری را دارید، یکی از مراحلی که باید انجام دهید، مصاحبه در سفارت کشور مورد نظرتان است. برای انجام مصاحبه شما نیاز به اخذ وقت سفارت دارید تا در زمان مشخص به سفارت مراجعه کنید. در این مطلب قرار است درباره چگونگی اخذ وقت سفارت، انواع آن، مدارک لازم، هزینه و دیگر اطلاعات مربوط به اخذ وقت سفارت بیشتر آشنا شویم، بنابراین اگر شما نیز قصد دریافت ویزا دارید، با ما تا انتهای مطلب همراه شوید.

وقت سفارت چیست؟

همانطور که می‌دانید شما برای حضور در اغلب کشورها به جز پاسپورت به ویزای آن کشور نیز نیاز دارید. صدور ویزا قوانین سخت و جدی دارد که باید تمامی آن‌ها به طور دقیق و کامل رعایت شود. اخذ وقت سفارت، انجام مصاحبه حضوری و تحویل مدارک یکی از این قوانین است. این مدارک را نمی‌توان به صورت آنلاین بارگذاری کرده یا از طریق پیک ارسال کنید. همچنین علاوه بر مصاحبه و پرسش و پاسخ حضوری شما در این قرار ملاقات انگشت نگاری خواهید شد.

از این رو در اواسط روند انجام کارهای اخذ ویزا از جمله ویزای آمریکا سفارت برای شما زمان مصاحبه تعیین می‌کند تا تصمیم نهایی درباره پذیرش یا عدم پذیرش شما بعد از آن گرفته شود. حضور در سفارت در زمان مقرر شده بسیار مهم است و می‌تواند تمام آینده و زندگی شما را تحت تاثیر خود قرار دهد.

انواع وقت سفارت

وقت سفارت را می‌توان به دو صورت عادی و فوری رزرو کرد.

وقت سفارت عادی

همانطور که از نام آن پیدا است، این وقت حالت عادی است که بعد از مراجعه حضوری یا ثبت درخواست آنلاین به مراکز کارگزار برای شما تعیین می‌شود. در صورتی که عجله‌ای برای خروج از کشور ندارید، وقت سفارت عادی بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. شما تا زمان وقت سفارت فرصت کافی برای آماده سازی مدارک دارید.

وقت سفارت فوری

اگر به هر دلیل مانند کارهای پزشکی یا قرارهای کاری، برای اخذ ویزا و وقت سفارت عجله دارید، باید درخواست وقت سفارت فوری بدهید. در این حالت ممکن است شما ظرف یک ساعت تا یک روز بعد بتوانید وقت سفارت را تنظیم کنید. البته همه افراد نمی‌توانند به راحتی وقت سفارت فوری از کشور مورد نظرشان دریافت کنند. همچنین برای اخذ وقت سفارت فوری باید هزینه بیشتری نسبت به وقت سفارت عادی پرداخت کنید.

مراحل اخذ وقت سفارت

برای اخذ وقت سفارت لازم است مراحلی را به ترتیب انجام دهید.
مد نظر داشته باشید با دانش و آگاهی کارشناسان کارت سبز میتوانید پروسه اخذ وقت سفارت را با موفقیت و در مدت زمان کوتاهی با موفقیت طی کنید.

ثبت درخواست مراجعه

برای ثبت درخواست مراجعه و درخواست زمان مصاحبه می‌توانید به دو صورت حضوری و آنلاین اقدام کنید. می‌توانید به صورت حضوری به دفاتر کارگزاری سفارت‌ها مراجعه کرده، مدارک هویتی و مورد نیاز را ارائه داده و برای زمان مصاحبه وقت بگیرید. در روش دوم شما می‌توانید به صورت آنلاین به سایت کنسولگری یا سفارت کشور مقصد مراجعه کرده و درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید.

در این روش دقت کنید تمامی اطلاعات مورد نیاز را پر کرده و تمامی مدارک را بارگذاری کنید. نکته مهم آن که ثبت درخواست شما به هر کدام از روش‌های بالا باشد، باید حتما قبل از مراجعه بلیط تهیه کرده و تاریخ سفر خود در دعوت نامه، ووچر هتل و غیره را در اختیار سفارت قرار دهید. چیزی که ممکن است در ثبت درخواست به صورت آنلاین کمی شما را اذیت کند آن است که پرداخت هزینه باید با استفاده از کارت بانکی بین المللی انجام شود.

جمع آوری مدارک مورد نیاز و حضور در سفارت در وقت تعیین شده

بعد از درخواست مصاحبه حضوری زمان کافی برای جمع آوری مدارک مورد نیاز دارید. مدارک مورد نیاز سفارت هر کشور می‌تواند با کشورهای دیگر متفاوت باشد اما به طور کلی مدارک زیر برای مراجعه حضوری به سفارت مورد نیاز خواهد بود. نکته مهم آن که بعد از جمع آوری مدارک حتما ترجمه آن را به دارالترجمه های معتبر بسپارید تا مدارک هیچ ایراد نگارشی، تایپی و ترجمه نداشته باشند.

 • فرم درخواست ویزا
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
 • دو قطعه عکس رنگی با پس زمینه سفید یا کرم
 • پاسپورت معتبر با حداقل شش ماه اعتبار از زمان بلیط هواپیما
 • جزئیات مربوط به برنامه سفر، برخی از سفارت خانه‌ها ممکن است مدارکی شامل گردش حساب، اطلاعات اموال و دارایی و موارد مالی دیگر را از شما بخواهند تا مطمئن شوند توانایی پرداخت هزینه‌ها را دارید.
 • اطلاعات بیومتریک مانند اثر انگشت، این موارد معمولا در زمانی که مدت اقامت شما در سفر طولانی باشد، انجام خواهد شد.

هزینه اخذ وقت سفارت چقدر است؟

هزینه اخذ وقت سفارت نیز برای کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. همچنین هزینه اخذ وقت سفارت جدا از هزینه‌های ثبت اثر انگشت و صدور ویزا است که باید به صورت جداگانه پرداخت کنید. همچنین همانطور که در بالا اشاره شد، هزینه وقت سفارت فوری در مقایسه با عادی بیشتر خواهد بود. به طور میانگین شما برای دریافت وقت سفارت کشورهای شینگن باید حدود 85 یورو پرداخت کنید.

همچنین هر کشور می‌تواند قوانین جداگانه‌ای برای گروه‌های سنی و شرایط مختلف بگذارد. برای مثال هزینه اخذ وقت سفارت در بسیاری از کشورها برای کودکان شش تا 12 سال نیم بها خواهد بود. همچنین هزینه انگشت نگاری برای افراد زیر شش سال و بالای هشت سال در برخی از کشورها از افراد گرفته نمی‌شود.

دریافت وقت سفارت حضوری یا آنلاین؟

ممکن است انتخاب میان مراجعه حضوری یا آنلاین برای ثبت درخواست وقت سفارت کمی برای شما سخت باشد، اما این روزها بسیاری از افراد و حتی سفارت خانه‌ها ترجیح می‌دهند کارها را به صورت آنلاین انجام دهند. کافی است کمی دقت به خرج داده، سوالات را به درستی پاسخ داده و تمام مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنید. با این کار نیازی به مراجعه حضوری به کارگزاری‌ها و اتلاف وقت و هزینه نخواهید داشت.

همچنین اگر ساکن تهران نیستید، مراجعه حضوری قطعا برای شما سخت‌تر خواهد بود. نکته قابل ذکر آن که کشورهای امریکا و کانادا در ایران سفارت خانه ندارند و شما برای مصاحبه باید به سفارت این کشورها در کشورهای همسایه مانند ترکیه، ارمنستان یا امارات سفر کنید. از این رو ثبت درخواست به صورت آنلاین برای این کشورها بسیار منطقی‌تر، ساده‌‌تر و کم هزینه‌تر خواهد بود.

نحوه اخذ وقت سفارت آمریکا

نحوه اخذ وقت سفارت امریکا به نوع ویزای شما بستگی دارد. اگر شما متقاضی ویزای مهاجرتی آمریکا هستید، باید منتظر باشید تا سفارت مدنظر وقت مصاحبه شما را برنامه ریزی نماید. اما برای ویزاهای غیرمهاجرتی امریکا، شما میتوانید از هر یک از سفارتهای امریکا در سراسر جهان درخواست دهید. از آنجاییکه وقتهای سفارتهای امریکا برای ویزاهای غیرمهاجرتی از جمله توریستی، تحصیلی، نامزدی، کاری و … به سرعت پر می شود، میتوانید از کارشناسان کارت سبز در این زمینه کمک بگیرید.

کارشناسان کارت سبز به شما کمک میکنند علاوه بر پرداخت بدون مشکل هزینه، بتوانید تایم مدنظر خود را برای حضور در سفارت امریکا جهت اخذ ویزای این کشور را رزرو نمایید.

سوالات متداول وقت سفارت

چطور می توان به زمان های موجود برای وقت سفارت دسترسی پیدا کرد؟

برای انجام این کار باید در روزهای مختلف و در ساعات مختلف به سایت تعیین وقت سفارت کشور مورد نظرتان مراجعه کنید. تعیین زمان‌های خالی معمولا بر اساس یک الگوریتمی انجام می‌شود که مدتی بعد از انجام این کار با آن آشنا خواهید شد.

چرا هزینه اخذ وقت سفارت برای برخی از کشورها بسیار زیاد است؟

تعیین وقت مصاحبه برای سفارت برخی از کشورها مانند آلمان و ایتالیا به سختی انجام می‌شود، به طوری که گاهی در زمانی کمتر از یک ساعت ظرفیت تمامی وقت‌های موجود پر خواهد شد. برخی از کارگزاران ویزای این کشورها با استفاده از نرم افزارهای قدرتمند و برنامه ریزی دقیق به شما امکان دریافت وقت مصاحبه را خواهند داد. در واقع هزینه گزاف شما بابت امکاناتی است که به شما امکان دریافت وقت مصاحبه را خواهد داد.

آیا برای دریافت وقت سفارت باید هزینه جداگانه‌ای به کارگزاری پرداخت شود؟

در برخی از کشورها بله. برای مثال سفارت کشور آلمان از کارگزاری به ازای هر شخص هزینه 600 هزار تومان دریافت می‌کند تا تفاوت میان متقاضی واقعی و کسانی که تنها قصد محک شانس خود را دارند، قائل شوند. این هزینه توسط کارگزاری از شما دریافت خواهد شد.

آیا با مراجعه حضوری به سفارت می‌توان زمان مصاحبه دریافت کرد؟

خیر این کار باعث ازدحام بیش از حد متقاضیان در سفارت خانه کشور مبدا خواهد شد، از این رو سفارت خانه ها این موضوع را به کارگزاری ها محول کرده یا آن را به صورت آنلاین انجام می‌دهند.

هنگام مراجعه به سفارت چه مدارکی مورد نیاز خواهد بود؟

مدارک مورد نیاز هر سفارت می‌تواند با سفارت دیگر متفاوت باشد، اما از جمله مدارک مورد نیاز می‌توان به مدارک شناسایی، دو قطعه عکس، رسید پرداخت هزینه ویزا و پاسپورت معتبر اشاره کرد.

چه زمانی باید برای اخذ وقت سفارت اقدام کنیم؟

معمولا وقت مراجعه حضوری سفارت خانه ها طی یک تا دو ماه پر می شود. از این رو بهتر است حدود سه ماه قبل از زمان سفر خود، برای دریافت وقت مراجعه حضوری اقدام کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه اخذ وقت سفارت مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
4 پاسخ
  • ساناز قنبری گفته:

   سلام بله انجام میشه با شماره 09391324467 در ارتباط باشید

   پاسخ
 1. امین گفته:

  من احتیاج به یه وقت سفارت آمریکا در ایروان دارم چجوری میتونم باهاتون ارتباط بگیرم برای این امر

  پاسخ
  • ساناز قنبری گفته:

   بله در خدمت هستیم داخل تلگرام 09391324467 پیام بدید و یا اینکه با شماره 02149374 تماس بگیرید

   پاسخ

نظر خود را درباره اخذ وقت سفارت ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *