ارزیابی مهاجرت

وقت بیومتریک و انگشت نگاری ویزاهای کانادا

طبق قوانین کشور کانادا متقاضیان ایرانی مهاجرت به این کشور در هرکدام از روش‌های مهاجرتی مانند مهاجرت تحصیلی، کاری، پناهندگی و حتی برای اخذ ویزای توریستی باید اطلاعات بیومتریک خود را ثبت کنند. ثبت اطلاعات بیومتریک یکی از مراحل اخذ ویزای کانادا و یک فرایند امنیتی است که طی آن هویت متقاضی اخذ ویزا احراز و ثبت می‌شود. ثبت اطلاعات بیومتریک که یکی از مراحل آن انگشت‌ نگاری است در زمانی مشخص که توسط سفارت کانادا اعلام خواهد شد، انجام می‌شود. در این مطلب چگونگی دریافت وقت بیومتریک و انگشت نگاری ویزاهای کانادا و اهمیت این مرحله از فرایند اخذ ویزا را بررسی خواهیم کرد.

چه افرادی باید اطلاعات بیومتریک خود را ثبت کنند؟

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای این کشور وجود دارد که هرکدام از آن‌ها شرایط و قوانین خاص خود را دارند. یکی از شرایط اخذ بیشتر ویزاهای کانادا ثبت اطلاعات بیومتریک و انگشت نگاری است. این کار به‌منظور احراز هویت متقاضی اخذ ویزا انجام می‌شود و درصورتی‌که اقامت او در کانادا دچار مشکل شد، هویت او از طریق این اطلاعات اثبات می‌شوند. در موارد زیر ثبت اطلاعات بیومتریک و انگشت نگاری ضرورت دارد:

 • به‌منظور دریافت ویزای توریستی کانادا؛
 • دریافت ویزای کاری یا ورک پرمیت کانادا؛
 • دریافت ویزای تحصیلی یا استادی پرمیت؛
 • اخذ اقامت دائم کشور کانادا؛
 • تمدید مدت‌زمان اقامت در کشور کانادا؛
 • تمدید ویزا و مجوز تحصیل یا کار در کانادا؛
 • پناهندگی.

مراحل دریافت وقت بیومتریک و انگشت نگاری ویزاهای کانادا

جهت دریافت وقت بیومتریک و انگشت نگاری ویزاهای کانادا و انجام این پروسه برای اخذ هر کدام از ویزاهای این کشور باید چند مرحله زیر را طی کرد.

مرحله اول

در نخستین مرحله باید به سایت https://www.vfsglobal.com/en/individuals/index.html وارد شوید. در صفحه ورودی دو کادر مستطیلی برای شما نمایش داده می‌شود که یکی از آن‌ها مربوط به کشور مورد نظر برای انگشت نگاری و دیگری مربوط به محل اقامت و کشوری است که فرد ساکن آن است. دقت کنید که در انتخاب کشور مقصد برای ثبت اطلاعات نباید ایران را انتخاب کنید؛ زیرا درحال‌حاضر، سفارت فعالی برای کشور کانادا در ایران وجود ندارد.

مرحله دوم

بعد از انتخاب کشور برای حضور و ثبت اطلاعات بیومتریک، صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که در آن باید گزینه Book and appointment و بعد از آن Book now را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه، وارد صفحه تعیین وقت می‌شوید و می‌توانید روش تعیین وقت خود را انتخاب کنید. روش‌های تعیین وقت شامل روش آنلاین، تلفنی، ایمیل، وب چت و حضوری هستند.

مرحله سوم

بسته به روش انتخابی برای تعیین وقت بیومتریک و انگشت نگاری ویزاهای کانادا، ادامه پروسه دریافت نوبت متفاوت است. ساده‌ترین و سریع‌ترین روش برای دریافت وقت سفارت و انگشت نگاری، روش آنلاین است. در روش آنلاین ابتدا باید یک حساب کاربری در سایت ایجاد کنید. برای ساخت اکانت به اطلاعات فردی، ایمیل و یک رمز عبور دل‌خواه نیاز است. دقت کنید که ایمیلی در دسترس را برای اکانت خود مشخص کنید، زیرا تایید اولیه و اطلاعات به آدرس ایمیل وارد شده ارسال می‌شوند.

مرحله چهارم

پس از ایجاد حساب کاربری، این امکان را دارید که در اکانت خود وقت تعیین کنید، وقت تعیین‌شده را کنسل کنید یا نوبت را تغییر دهید. تایید وقت انتخابی به مسائلی مانند تعداد افراد در نوبت، زمان درخواست و شرایط دفتر VAC انتخابی بستگی دارد. درصورتی‌که در زمان درخواست شده، ظرفیت خالی وجود داشته باشد، تاییدیه‌ای برای ایمیل صادر می‌شود و اطلاعات شامل کد و… که هنگام مراجعه به سفارت مورد نیاز است، برای شما ارسال می‌شوند. در روش آنلاین تعیین وقت بیومتریک و انگشت نگاری ویزاهای کانادا، علاوه‌بر مشخص کردن تاریخ، امکان تعیین زمان انگشت نگاری هم برای شما وجود دارد.

کدام گروه از افراد نیازی به وقت بیومتریک و انگشت نگاری ویزاهای کانادا ندارند؟

باوجوداینکه دریافت وقت بیومتریک و انگشت نگاری ویزاهای کانادا یکی از مراحل پروسه دریافت ویزای این کشور است، اما اخذ آن برای همه متقاضیان مهاجرت به کانادا الزامی نیست. به عبارت دیگر، برخی از افرادی که متقاضی مهاجرت به این کشور هستند نیازی به طی کردن پروسه انگشت نگاری ندارند. این گروه افراد عبارت‌اند از:

 • افرادی که کمتر از 14 سال سن دارند.
 • افرادی که بیشتر از 80 سال سن دارند.
 • متقاضیانی که ویزای مهاجرتی کانادا را دریافت کرده‌اند.
 • افرادی که به‌عنوان دیپلمات و سیاست‌مدار هستند.
 • افرادی که اقامت دائم کانادا را دارند.
 • افرادی که پاسپورت کانادا را دارند.

به‌جز گروه‌های گفته‌شده، دیگر افراد برای اخذ ویزای کانادا نیاز به ثبت اطلاعات بیومتریک دارند و باید برای انگشت‌نگاری اقدام کنند.

فرایند انجام انگشت‌ نگاری و ثبت اطلاعات بیومتریک برای ایرانیان

درحال‌حاضر، کشور کانادا سفارت فعالی در ایران ندارد. درنتیجه، متقاضیان مهاجرت به این کشور برای ثبت اطلاعات بیومتریک و انجام پروسه انگشت نگاری باید به یکی از دفاتر VAC در کشورهای همسایه مراجعه کنند. دفاتر کشورهای زیر بیشترین آمار مراجعه ایرانیان برای ثبت اطلاعات بیومتریک را دارند:

 • دفتر VAC ترکیه در استانبول و آنکارا؛
 • دفتر VAC گرجستان در تفلیس؛
 • دفتر VAC ارمنستان؛
 • دفتر VAC آذربایجان در باکو؛
 • دفتر VAC امارات در دبی.

ثبت اطلاعات بیومتریک در تمام این دفاتر فرایند یکسانی دارد، اما انتخاب دفتر مناسب شانس متقاضی برای اخذ ویزا را افزایش می‌دهد. به‌علاوه، هزینه نهایی ثبت اطلاعات در هرکدام از این دفاتر متفاوت است. برای مثال، سفر به کشور ترکیه هزینه کمتری نسبت‌به تفلیس و گرجستان دارد و ثبت اطلاعات نیز در دفاتر استانبول و آنکارا با هزینه پایین‌تری نسبت‌به دیگر کشورها انجام می‌شود.

نکات مهمی که برای انگشت نگاری اخذ ویزای کانادا باید بدانید

 • اولین نکته‌ای که در مورد انگشت نگاری جهت اخذ ویزای کانادا باید بدانید، لزوم مراجعه به‌موقع است. از تاریخ تعیین شده، تنها 30 روز برای مراجعه به سفارت و تکمیل فرایند فرصت دارید. درصورت عدم مراجعه در زمان اعلام شده، درخواست متقاضی کنسل می‌شود.
 • درصورتی‌که درخواست مهاجرت یا سفر به کانادا همراه با خانواده را دارید، تمام اعضای خانواده باید هم‌زمان برای انگشت نگاری اقدام کنند.
 • برای انگشت نگاری نیازی به تمام مدارک پرونده اخذ ویزا نیست و تنها نامه دریافتی از سایت کفایت می‌کند.

سخن پایانی

دریافت وقت بیومتریک و انگشت نگاری ویزاهای کانادا پروسه‌ای است که برای اخذ انواع ویزاهای مهاجرتی این کشور باید طی کرد. در این پروسه متقاضیان مهاجرت احراز هویت شده و به‌عنوان یک شخص حقیقی معرفی می‌شوند. این اطلاعات ضمیمه ویزا می‌شوند و به اقامت راحت‌ و امن دارنده آن در کانادا کمک می‌کنند. جهت اطلاع از چگونگی ثبت اطلاعات بیومتریک و نحوه انجام آن‌ها می‌توانید از راهنمایی کارشناسان ما استفاده کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه وقت بیومتریک و انگشت نگاری ویزاهای کانادا مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
0 پاسخ

نظر خود را درباره وقت بیومتریک و انگشت نگاری ویزاهای کانادا ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *