شرایط ثبت نام لاتاری 2023 (لاتاری 1400)

برای ثبت نام لاتاری، پیش نیازهایی لازم است که متقاضی می بایست آنها را داشته باشد. حال می پرسید چگونه در لاتاری ثبت نام کنیم؟

در زمان ثبت نام لاتاری، می توانید با مراجعه به سایت کارت سبز نسبت به ثبت نام اقدام کنید، اما حتما قبل از انجام مراحل ثبت نام، شرایط و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام را در این پست مطالعه کنید. مدارکی که افراد برای ثبت نام لاتاری نیاز دارند، بسیار ساده و سهل الوصول هستند. همه متقاضیان شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا برای ثبت نام، به مشخصات هویتی، پاسپورت و عکس استاندارد نیاز دارند.

اما آیا همه افراد با هر سطح سواد و با هر شغلی می توانند در لاتاری ثبت نام کنند؟

شرایط شرکت در لاتاری بسیار آسان است. همه افراد از سراسر دنیا فارغ از جنسیت، مذهب و بدون نیاز به مدرک زبان تنها با داشتن شرایط زیر می توانند در لاتاری شرکت و شانس خود را برای اخذ ویزا و گرین کارت ایالات متحده امریکا امتحان نمایند اما شرایط ثبت نام چیست؟

شرایط ثبت نام لاتاری

شرایط و مدارک مورد نیاز ثبت نام لاتاری

شرایط ثبت نام لاتاری

ثبت نام دو شانسه خانواده ها

ثبت نام به صورت خانوادگی

1. متولد کشوری که مجاز به ثبت نام است باشید

هر ساله لیست کشورهایی که اتباع آن مجاز به ثبت نام لاتاری نیستند، از سوی اداره مهاجرت آمریکا اعلام می شود. معیار اینکه چه کشورهایی می توانند در لاتاری ثبت نام کنند و چه کشورهایی این امکان را ندارند به تعداد مهاجران آن کشور به آمریکا از روش های غیر لاتاری بستگی دارد. به عنوان مثال، چون ایرانیان کمی هر ساله از طریق ویزاهای کاری، خانوادگی، سرمایه گذاری و … به امریکا مهاجرت می کنند، نه تنها ایران همواره جز کشورهای مجاز به ثبت نام است بلکه سهمیه بیشتری نیز نسبت به سایر کشورها دارد.

اما اگر در کشوری متولد شده اید که جز کشورهای مجاز نیست، نگران نباشید اگر همسر یا یکی از والدین شما در یکی از کشورهای مجاز متولد شده باشند، شما هم می توانید در لاتاری ثبت نام کنید و گرین کارت آمریکا را از این طریق به دست آورید. لازم به ذکر است اتباع کشور افغانستان یا دیگر کشورهای همسایه که در ایران سکونت دارند نیز می توانند در لاتاری ثبت نام کنند ولی در سهمیه کشوری که در آن متولد شده اند قرار می گیرند.

 

2. داشتن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم یا 2 سال سابقه کار قابل اثبات طی 5 سال گذشته

افرادی که قصد دارند از طریق لاتاری به امریکا مهاجرت کنند، حتما باید یا مدرک تحصیلی حداقل دیپلم یا دو سال سابقه کار قابل اثبات طی پنج سال گذشته داشته باشند. به عبارت ساده تر اگر دیپلم ندارید حتما باید سابقه کار داشته باشید و بالعکس اگر سابقه کار ندارید، مدرک تحصیلی شما باید حتما حداقل دیپلم باشد. مدنظر داشته باشید بدون داشتن این شرایط هم افراد می توانند فرم ثبت نام لاتاری را تکمیل کنند و حتی برنده شوند اما در روز مصاحبه، با مشکل مواجه می شوند و درخواست ویزایشان رد می شود.

بنابراین حتی اگر بدون دیپلم و یا سابقه کار در لاتاری ثبت نام کردید، تا زمان تکمیل فرم ds 260 فرصت دارید که این موارد را فراهم کنید. زیرا شما باید اطلاعات کامل مدارک تحصیلی و سوابق شغلی را در فرم مربوطه وارد نمایید و مدارک ذکر شده را باید در روز مصاحبه به همراه داشته باشید.

این شرط عملا از ثبت نام افراد زیر 18 سال به عنوان نفر اصلی جلوگیری می کند، زیرا معمولا افراد 18 سال فاقد این شرط هستند. لازم به ذکر است افراد زیر 18 سالی که تمایل به ثبت نام دارند، می توانند به عنوان زیر مجموعه پدر و مادرشان ثبت نام کنند.

 

داشتن مدرک تحصیلی برای ثبت نام لاتاری

چه کسانی می توانند در لاتاری ثبت نام کنند.

دریافت گرین کارت آمریکا

ثبت نام لاتاری گرین کارت

3. داشتن پاسپورت معتبر

شما برای ثبت نام لاتاری، نیاز به پاسپورتی دارید که در زمان ثبت نام، حداقل یک روز اعتبار داشته باشد. بدون پاسپورت یا با پاسپورتی که تاریخ انقضای آن گذشته است، نمی توانید در لاتاری ثبت نام کنید. از زمانی که داشتن پاسپورت برای ثبت نام لاتاری اجباری شده است، بارها مشاهده شده افراد یا مجموعه های نامعتبر و ناآگاه از طریق بند سوم اطلاعات پاسپورت در فرم لاتاری، اقدام به ثبت نام می کنند. غافل از آنکه بعد از برنده شدن با مشکلات زیادی مواجه می شوند و درخواست ویزای آنان در روز مصاحبه رد خواهد شد. بنابراین حتما برای ثبت نام لاتاری با مراجعه به دفاتر پلیس 10+ پاسپورت تهیه کنید.

به طور خلاصه، برای شرکت در لاتاری 3 شرط مهم وجود دارد:

 1. در کشور مجاز به ثبت نام متولد شده باشید. (ایران، افغانستان و دیگر کشورهای همسایه ایران بجز پاکستان)
 2. مدرک تحصیلی دیپلم یا دو سال سابقه کار قابل اثبات طی 5 سال گذشته
 3. پاسپورت معتبر

مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری

1. مشخصات هویتی

برای ثبت نام در لاتاری، می بایست یک سری اطلاعات هویتی و شخصی را در سایت وارد کنید. این اطلاعات می بایست کاملا درست و به صورت دقیق وارد شوند و در آنها مشکلی وجود نداشته باشد. اطلاعاتی از قبیل”

 • نام و نام خانوادگی
 • تاریخ دقیق تولد
 • جنسیت
 • شهر و کشور محل تولد
 • شهر، استان و کشور محل سکونت فعلی
 • آدرس کامل ، کد پستی (اختیاری)
 • شماره موبایل و ایمیل
 • عنوان آخرین مدرک تحصیلی
 • وضعیت تاهل و تعداد فرزند زیر 21 سال
اطلاعات هویتی برای ثبت نام لاتاری

اطلاعات هویتی

پاسپورت معتبر

شرط داشتن پاسپورت

2. مشخصات پاسپورت معتبر

 • نام و نام خانوادگی ثبت شده روی پاسپورت
 • شماره پاسپورت
 • تاریخ انقضا
 • نام کشور صادر کننده

نکته 1: داشتن پاسپورت برای فرزندان زیرمجموعه الزامی نیست.

نکته 2: در صورتی که پاسپورت شما منقضی شده است، همچنان می توانید در مجموعه کارت سبز ثبت نام کنید، سپس برای دریافت پاسپورت جدید اقدام کرده و اطلاعات جدید را برای کارت سبز ارسال کنید.

3. عکس مخصوص لاتاری

عکس لاتاری یکی از ارکان اصلی ثبت نام دقیق شماست. ثبت عکس، در سامانه به معنای پذیرفته شدن آن نیست زیرا سامانه ثبت نام اطلاعی از نامناسب بودن عکس ارسالی نمی دهد. به همین دلیل، مجموعه کارت سبز سخت گیری های بسیاری برای عکس لاتاری دارد. در صورت نامناسب بودن عکس ارسالی، مجموعه کارت سبز با ارائه راهکار صحیح گرفتن عکس در منزل شما را راهنمایی می کند؛ همچنین خدمات عکاسی در مجموعه کارت سبز به طور تخصصی ارایه می گردد.

 برای مطالعه کامل شرایط عکس لاتاری بر روی لینک زیر کلیک کنید:

شرایط عکس لاتاری

عکس لاتاری

شرایط عکس لاتاری

توجه داشته باشید، افرادی که به صورت مستقل یا نفر اصلی ثبت نام میکنند، باید شرایط ذکر شده را داشته باشند و مدارک لازمی که پیش از این بدان اشاره شد را فراهم کنند. در واقع، افراد زیر مجموعه برای ثبت نام لاتاری تنها باید مشخصات فردی و عکس استاندارد ارائه دهند.

کلیه موارد فوق در هنگام ثبت نام از طریق لینک https://cartesabz.net/register/ از شما خواسته می شود، اگر هر کدام از این موارد را آماده نداشتید، ثبت نام خود را تکمیل نمایید و سپس آنها را در پنل کاربری خود آپلود نمایید و یا از طریق شماره تلگرام لاتاری یا واتساپ 09391324467 برای ما ارسال نمایید.

سوالات متداول

داشتن مدرک زبان جز شرایط لاتاری نیست. نه تنها شما برای ثبت نام لاتاری گرین کارت به مدرک زبان نیاز ندارید، بلکه در صورت برنده شدن مصاحبه شما نیز به زبان فارسی برگزار خواهد شد.

خیر، همانطور که در طول مقاله بدان اشاره شد، برای ثبت نام لاتاری به پاسپورتی نیاز دارید که حداقل یک روز اعتبار داشته باشد.

فرزندان شما برای ثبت نام لاتاری به پاسپورت نیاز ندارند. زیرا آنها زیر مجموعه شما هستند. اما اگر مایل به ثبت نام دوشانسه باشید، همسر شما نیز باید پاسپورت معتبر داشته باشد.

افراد متاهل می توانند به صورت دو شانسه در لاتاری ثبت نام کنند. یعنی یک بار آقا به عنوان نفر اصلی ثبت نام می شود، همسر و فرزندان زیر 21 سال او به عنوان زیر مجموعه قرار می گیرند، و یک بار بالعکس خانم به عنوان نفر اصلی ثبت نام می شود و همسر و فرزندان زیر 21 سالش زیر مجموعه او ثبت می گردند. که در این صورت شانسشان برای برنده شدن مسلما افزایش پیدا می کند.


لازم به ذکر است افراد متاهل به صورت دو شانسه در کارت سبز، بدون دریافت هزینه جداگانه ثبت نام می شوند.


خیر. همه افراد با هر سنی می توانند در لاتاری ثبت نام کنند. تنها افراد زیر 18 سال از آنجایی که شرط دیپلم یا دو سال سابقه کار را ندارند، باید حتما به عنوان زیر مجموعه والدین ثبت نام کنند.

تنها افراد 18 تا 21 سال این امکان را دارند که هم به صورت مستقل و تنها در لاتاری ثبت نام کنند و هم در صورت ثبت نام والدین یک بار زیر مجموعه پدر و یک بار زیر مجموعه مادر قرار بگیرند. که در این صورت از 3 شانس برای برنده شدن در لاتاری برخوردار هستند.

خیر. در صورتی که متاهل هستید حتما باید به صورت خانوادگی در لاتاری ثبت نام کنید. یعنی اطلاعات همسر و فرزندان زیر 21 سال در فرم شما ثبت شود، در غیر اینصورت هر چند ثبت نام شما انجام می شود و ممکن است برنده شوید، اما درخواست ویزای شما در روز مصاحبه رد می شود.

خیر، باید اطلاعات فرزندتان در فرمتان ثبت شود. اما می توانید بدون او به امریکا مهاجرت کنید.

❇️آینده ای سبز با کارت سبز❇️

🌐 لینک ثبت نام لاتاری: https://cartesabz.net/register/

☎️ تلفن ثابت: 02149374
📱 تلگرام لاتاری و واتساپ: 09391324467

📱ID تلگرام لاتاری: t.me/cartesabz

📱اینستاگرام لاتاری: ‏instagram.com/cartesabz

با توجه به شرایط کرونا، مراجعه حضوری با هماهنگي قبلي انجام مي شود.

آدرس: تهران، همت غرب، شهرک گلستان، بلوار کوهک، مجتمع تجاری اداری طوبی چیتگر، برج A شمالی، طبقه 9، واحد 4

83 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. فرهان گفته:

  درود به شما
  من به خاطر مشمول بودن به خدمت
  پاسپورت ندارم
  آیا هیچ راهی برای ثبت نام بدون پاسپورت وجود ندارد؟

  پاسخ
  • روابط عمومی کارت سبز گفته:

   خیر، اگر زیر 21 سال هستید، زیر مجموعه خانواده می توانید

   پاسخ
 2. شادی گفته:

  سلام‌
  من پناهجو هستم و اعتبار پاسپورتم تمام شده و برای تمدید نمیتونم به سفارت ایران برم، آیا امکان ثبت نام در لاتاری رو دارم؟

  پاسخ
  • روابط عمومی کارت سبز گفته:

   برای عکس لاتاری حجاب بانوان به انتخاب خودشان است، و فرقی نمی کند

   پاسخ
 3. علی گفته:

  سلام
  من از افغانستان هستم و حال طالبان کشور ما را تصرف کرده اند و همه ارگان های دولتی کاملا بسته است ، یعنی کسی نمیتواند پاسپورت بگیرد .
  آیا در ای حالت کسانیکه در افغانستان هستند و پاسپورت ندارد میتواند در گرین کارت آمریکا ثبت نام کند ؟

  پاسخ
  • روابط عمومی کارت سبز گفته:

   آیا پاسپورت قدیمی را دارید؟ در صورت تایید با اداره گذرنامه ارتباط برقرار کنید برای تمدیدش، در غیر اینصورت نیز با مجموعه کارت سبز تماس بگیرید برای راهنمایی

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3.7/5 - (14 امتیاز)
× ثبت نام لاتاری نمیخوای امسال شانست رو امتحان کنی؟