شرایط و مدارک شرکت در لاتاری چیست؟

شرایط ثبت نام لاتاری 2023 (لاتاری 1400)

شرایط لازم برای ثبت نام لاتاری

مدارکی که افراد برای ثبت نام لاتاری نیاز دارند، بسیار ساده و سهل الوصول است. همه متقاضیان شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا برای ثبت نام، به مشخصات هویتی، پاسپورت و یک قطعه عکس استاندارد نیاز دارند.

اما آیا همه افراد با هر سطح سواد و با هر شغلی می توانند در لاتاری ثبت نام کنند؟ شرایط ثبت نام لاتاری چیست؟

شرایط ثبت نام لاتاری

آیا شما شرایط لازم را برای حضور در لاتاری دارید؟

شرایط شرکت در لاتاری بسیار آسان است. همه افراد از سراسر دنیا فارغ از جنسیت، مذهب و بدون نیاز به مدرک زبان تنها با داشتن شرایط زیر می توانند در لاتاری شرکت و شانس خود را برای اخذ ویزا و گرین کارت ایالات متحده امریکا امتحان نمایند:

 1. متولد کشور مجاز به ثبت نام باشند

هر ساله لیست کشورهایی که اتباع آن مجاز به ثبت نام لاتاری نیستند، از سوی اداره مهاجرت آمریکا اعلام می شود. معیار اینکه چه کشورهایی می توانند در لاتاری ثبت نام کنند و چه کشورهایی این امکان را ندارند به تعداد مهاجران آن کشور به امریکا از روش های غیر لاتاری بستگی دارد. به عنوان مثال چون ایرانیان کمی هر ساله از طریق ویزاهای کاری، خانوادگی، سرمایه گذاری و … به امریکا مهاجرت می کنند، نه تنها ایران همواره جز کشورهای مجاز به ثبت نام است بلکه سهمیه بیشتری نیز نسبت به سایر کشورها دارد.

برای مشاهده لیست کشورهای مجاز به ثبت نام لاتاری روی نوار زیر کلیک کنید.

اما اگر در کشوری متولد شده اید که جز کشورهای مجاز نیست  نگران نباشید اگر همسر یا یکی از والدین شما متولد یکی از کشورهای مجاز باشند، می توانید ثبت نام کنید و گرین کارت آمریکا را از طریق لاتاری بگیرید. لازم به ذکر است اتباع کشور افغانستان یا دیگر کشورهای همسایه که در ایران سکونت دارند نیز می توانند در لاتاری ثبت نام کنند ولی در سهمیه کشوری که در آن متولد شده اند قرار میگیرند.

 

شرایط ثبت نام لاتاری

شرایط ثبت نام لاتاری

 

2. داشتن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم و یا 2 سال سابقه کار قابل اثبات طی 5 سال گذشته

افرادی که قصد دارند از طریق لاتاری به امریکا مهاجرت کنند، حتما باید یا مدرک تحصیلی حداقل دیپلم و یا در طی 5 سال گذشته زندگیشان دو سال سابقه کار داشته باشند. به عبارت ساده تر اگر دیپلم ندارید حتما باید سابقه کار داشته باشید و بالعکس اگر سابقه کار ندارید، مدرک تحصیلی شما باید حتما حداقل دیپلم باشد. مدنظر داشته باشید بدون دارا بودن این موارد هم افراد می توانند فرم ثبت نام لاتاری را تکمیل کنند و یا حتی برنده شوند اما در روز مصاحبه، با مشکل مواجه می شوند و درخواست ویزایشان رد می شود. بنابراین حتی اگر بدون دیپلم و یا سابقه کار در لاتاری ثبت نام کردید، تا زمان تکمیل فرم ds 260 فرصت دارید که این موارد را فراهم کنید. زیرا شما باید اطلاعات کامل مدارک تحصیلی و سوابق شغلی را در فرم مربوطه وارد نمایید. و مدارک ذکر شده را باید در روز مصاحبه به همراه داشته باشید.

این شرط عملا از ثبت نام افراد زیر 18 سال به عنوان نفر اصلی جلوگیری می کند، زیرا معمولا افراد 18 سال فاقد این شرط هستند. لازم به ذکر است افراد زیر 18 سالی که تمایل به ثبت نام دارند، می توانند به عنوان زیر مجموعه پدر و مادرشان ثبت نام کنند.

 

ثبت نام لاتاری

چه کسانی می توانند در لاتاری ثبت نام کنند. 

3. داشتن پاسپورت معتبر

شما برای ثبت نام لاتاری، نیاز به پاسپورتی دارید که حداقل یک روز اعتبار داشته باشد. بدون پاسپورت یا با پاسپورتی که تاریخ انقضای آن گذشته است، نمی توانید در لاتاری ثبت نام کنید. از زمانی که داشتن پاسپورت برای ثبت نام لاتاری اجباری شده است، بارها مشاهده شده افراد یا مجموعه های نامعتبر و ناآگاه از طریق بند سوم اطلاعات پاسپورت در فرم لاتاری، اقدام به ثبت نام می کنند. غافل از آنکه بعد از برنده شدن با مشکلات زیادی مواجه می شوند و درخواست ویزای آنان در روز مصاحبه رد خواهد شد. بنابراین حتما برای ثبت نام لاتاری با مراجعه به دفاتر پلیس 10+ پاسپورت تهیه کنید.

ثبت نام لاتاری

ثبت نام لاتاری گرین کارت

به طور خلاصه، برای شرکت در لاتاری 3 شرط مهم وجود دارد:

 1. در کشور مجاز به ثبت نام متولد شده باشید (اتباع ایران، افغانستان و دیگر کشورهای همسایه ایران مجاز به ثبت نام هستند)
 2. مدرک تحصیلی دیپلم یا دو سال سابقه کار طی 5 سال گذشته
 3. پاسپورت معتبر

مدارک موردنیاز ثبت نام لاتاری

 • مشخصات هویتی

مشخصات هویتی مورد نیاز ثبت نام لاتاری برای هر فرد شامل موارد زیر است:

 • نام و نام خانوادگی
 • تاریخ دقیق تولد
 • جنسیت
 • شهر و کشور محل تولد
 • شهر، استان و کشور محل سکونت فعلی
 • آدرس کامل و کد پستی
 • شماره موبایل و ایمیل
 • عنوان آخرین مدرک تحصیلی
 • وضعیت تاهل و تعداد فرزند
 • مشخصات پاسپورت معتبر

برای ثبت نام لاتاری، مشخصات پاسپورت طبق موارد زیر دریافت می شود:

 • نام و نام خانوادگی ثبت شده روی پاسپورت
 • شماره پاسپورت
 • تاریخ انقضا
 • نام کشور صادر کننده

 • عکس مخصوص لاتاری

هر فرد برای ثبت نام لاتاری ملزم به ارائه یک عکس 5*5 طبق استانداردهای لازم لاتاریست.

برای تهیه عکس لاتاری دقت فرمایید زیرا بروز هر گونه اشکال در آن باعث حذف شما از قرعه کشی و رد شدن درخواست ویزای شما می شود. ثبت عکس در سامانه به معنای پذیرفته شدن آن نیست زیرا شما حتی اگر از عکس یک گل استفاده کنید ثبت نام شما انجام خواهد شد اما در ادامه برای شما دردسر ساز خواهد بود. به همین دلیل در مجموعه کارت سبز سخت گیری های بسیاری برای عکس لاتاری وجود دارد. عکس شما توسط کارشناسان کارت سبز بازبینی می شود و اگر نقصی داشت نه تنها به اطلاع شما می رسد بلکه راهنمایی های لازم در مورد عکس لاتاری و نحوه تهیه آن حتی در منزل را دریافت میکنید. همچنین خدمات عکاسی در مجموعه کارت سبز به طور تخصصی ارایه می شود.

 

برای مشاهده شرایط لازم عکس لاتاری روی نوار زیر کلیک کنید.

نکته مهم: افرادی که به صورت مستقل یا نفر اصلی ثبت نام میکنند، باید شرایط ذکر شده را داشته باشند و مدارک لازمی که پیش از این بدان اشاره شد را فراهم کنند. در واقع، افراد زیر مجموعه برای ثبت نام لاتاری تنها باید مشخصات فردی و عکس استاندارد ارائه دهند.

+ فرم ثبت نام لاتاری

 برای ثبت نام لاتاری کلیک و فرم ثبت نام را تکمیل فرمایید 

کلیه موارد فوق در هنگام ثبت نام از طریق لینک https://cartesabz.net/register از شما خواسته می شود، اگر هر کدام از این موارد را آماده نداشتید، ثبت نام خود را تکمیل نمایید و سپس آنها را از طریق شماره تلگرام یا واتساپ 09391324467 برای ما ارسال نمایید.

سوالات متداول

بدون مدرک زبان می توانم در لاتاری ثبت نام کنم؟

داشتن مدرک زبان جز شرایط لاتاری نیست. نه تنها شما برای ثبت نام لاتاری گرین کارت به مدرک زبان نیاز ندارید، بلکه در صورت برنده شدن مصاحبه شما نیز به زبان فارسی برگزار خواهد شد.

بدون پاسپورت میتوانم در لاتاری ثبت نام کنم؟

خیر، همانطور که در طول مقاله بدان اشاره شد، برای ثبت نام لاتاری به پاسپورتی نیاز دارید که حداقل یک روز اعتبار داشته باشد.

برای همسر و بچه هام هم باید پاسپورت بگیرم؟

فرزندان شما برای ثبت نام لاتاری به پاسپورت نیاز ندارند. زیرا آنها زیر مجموعه شما هستند. اما همسر شما در صورت ثبت نام مستقل و دو شانسه نیاز به پاسپورت معتبر دارد. 

ثبت نام دو شانسه لاتاری یعنی چی؟

افراد متاهل می توانند به صورت دو شانسه در لاتاری ثبت نام کنند. یعنی یک بار آقا به عنوان نفر اصلی ثبت نام می شود، همسر و فرزندان زیر 21 سال او به عنوان زیر مجموعه و یک بار بالعکس خانم به عنوان نفر اصلی ثبت نام می شود و همسر و فرزندان زیر 21 سالش زیر مجموعه قرار می گیرند. که در این صورت شانسشان برای برنده شدن مسلما افزایش پیدا می کند.

لازم به ذکر است افراد متاهل به صورت دو شانسه در کارت سبز، بدون دریافت هزینه جداگانه ثبت نام می شوند.

 

آیا لاتاری شرایط سنی دارد؟

خیر. همه افراد با هر سنی می توانند در لاتاری ثبت نام کنند. تنها افراد زیر 18 سال از آنجایی که شرط دیپلم یا دو سال سابقه کار را ندارند، باید حتما به عنوان زیر مجموعه والدین ثبت نام کنند.

منظور از ثبت نام 3 شانسه لاتاری چیست؟

تنها افراد 18 تا 21 سال این امکان را دارند که هم به صورت مستقل و هم به عنوان زیر مجموعه والدین ثبت نام کنند. که در این صورت از 3 شانس برای برنده شدن در لاتاری برخوردار خواهند بود.

من متاهل هستم، می توانم تنها در لاتاری ثبت نام کنم؟

خیر. در صورتی که متاهل هستید حتما باید به صورت خانوادگی ثبت نام کنید. یعنی اطلاعات همسر و فرزندان زیر 21 سال در فرم شما ثبت شود، در غیر اینصورت هر چند ثبت نام شما انجام می شود و ممکن است برنده شوید، اما درخواست ویزای شما در روز مصاحبه رد می شود.

من حضانت فرزندم را ندارم، می توانم تنها در لاتاری ثبت نام کنم؟

خیر، باید اطلاعات فرزندتان در فرمتان ثبت شود. اما می توانید بدون او به امریکا مهاجرت کنید.

❇️ آینده ای سبز با کارت سبز❇️

🌐 لینک ثبت نام لاتاری: /https://cartesabz.net/register

☎️ تلفن ثابت: 02146084485
📱 تلگرام و واتساپ: 09391324467

اینستاگرام: ‏instagram.com/cartesabz

The last comment and 1 other comment(s) need to be approved.
57 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. ELAHE گفته:

  سلام
  آیا برای شرکت در لاتاری داشتن پاسپورت الزامیه؟
  چون پدر من پاسپورت داره اما برای مادرم هنوز آماده نشده و تا دو روز دیگر مهلت شرکت در لاتاری گرین کارت تموم میشه و ما میخوایم حتما در لاتاری شرکت کنیم

« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

© کلیه حقوق برای کارت سبز محفوظ است، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد. تمامی خدمات وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه است و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.