شرایط ثبت نام لاتاری 2023 (لاتاری 1400)

برای ثبت نام در لاتاری، یک سری پیش نیاز لازم است که متقاضی می بایست نسبت به داشتن آنها اقدام کند. حال می پرسید چگونه در لاتاری ثبت نام کنیم؟

به هنگام رسیدن زمان ثبت نام لاتاری، می توانید با مراجعه به سایت کارت سبز نسبت به ثبت نام اقدام کنید، اما حتما قبل از انجام مراحل ثبت نام، شرایط و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام را در این پست مطالعه کنید. مدارکی که افراد برای ثبت نام لاتاری نیاز دارند، بسیار ساده و سهل الوصول است. همه متقاضیان شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا برای ثبت نام، به مشخصات هویتی، پاسپورت و عکس استاندارد نیاز دارند.

اما آیا همه افراد با هر سطح سواد و با هر شغلی می توانند در لاتاری ثبت نام کنند؟

شرایط شرکت در لاتاری بسیار آسان است. همه افراد از سراسر دنیا فارغ از جنسیت، مذهب و بدون نیاز به مدرک زبان تنها با داشتن شرایط زیر می توانند در لاتاری شرکت و شانس خود را برای اخذ ویزا و گرین کارت ایالات متحده امریکا امتحان نمایند اما شرایط ثبت نام چگونه است ؟

شرایط ثبت نام لاتاری

شرایط و مدارک مورد نیاز ثبت نام لاتاری

شرایط ثبت نام لاتاری

ثبت نام دو شانسه خانواده ها

ثبت نام به صورت خانوادگی

1. متولد کشوری که مجاز به ثبت نام است باشند

هر ساله لیست کشورهایی که اتباع آن مجاز به ثبت نام لاتاری نیستند، از سوی اداره مهاجرت آمریکا اعلام می شود. معیار اینکه چه کشورهایی می توانند در لاتاری ثبت نام کنند و چه کشورهایی این امکان را ندارند به تعداد مهاجران آن کشور به آمریکا از روش های غیر لاتاری بستگی دارد. به عنوان مثال، چون ایرانیان کمی هر ساله از طریق ویزاهای کاری، خانوادگی، سرمایه گذاری و … به امریکا مهاجرت می کنند، نه تنها ایران همواره جز کشورهای مجاز به ثبت نام است بلکه سهمیه بیشتری نیز نسبت به سایر کشورها دارد.

اما اگر در کشوری متولد شده اید که جز کشورهای مجاز نیست  نگران نباشید اگر همسر یا یکی از والدین شما متولد یکی از کشورهای مجاز باشند، می توانید ثبت نام کنید و گرین کارت آمریکا را از طریق لاتاری بگیرید. لازم به ذکر است اتباع کشور افغانستان یا دیگر کشورهای همسایه که در ایران سکونت دارند نیز می توانند در لاتاری ثبت نام کنند ولی در سهمیه کشوری که در آن متولد شده اند قرار می گیرند.

 

2. داشتن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم یا 2 سال سابقه کار قابل اثبات طی 5 سال گذشته

افرادی که قصد دارند از طریق لاتاری به امریکا مهاجرت کنند، حتما باید یا مدرک تحصیلی حداقل دیپلم یا در طی 5 سال گذشته زندگیشان دو سال سابقه کار داشته باشند. به عبارت ساده تر اگر دیپلم ندارید حتما باید سابقه کار داشته باشید و بالعکس اگر سابقه کار ندارید، مدرک تحصیلی شما باید حتما حداقل دیپلم باشد. مدنظر داشته باشید بدون دارا بودن این موارد هم افراد می توانند فرم ثبت نام لاتاری را تکمیل کنند و حتی برنده شوند اما در روز مصاحبه، با مشکل مواجه می شوند و درخواست ویزایشان رد می شود.

بنابراین حتی اگر بدون دیپلم و یا سابقه کار در لاتاری ثبت نام کردید، تا زمان تکمیل فرم ds 260 فرصت دارید که این موارد را فراهم کنید. زیرا شما باید اطلاعات کامل مدارک تحصیلی و سوابق شغلی را در فرم مربوطه وارد نمایید. و مدارک ذکر شده را باید در روز مصاحبه به همراه داشته باشید.

این شرط عملا از ثبت نام افراد زیر 18 سال به عنوان نفر اصلی جلوگیری می کند، زیرا معمولا افراد 18 سال فاقد این شرط هستند. لازم به ذکر است افراد زیر 18 سالی که تمایل به ثبت نام دارند، می توانند به عنوان زیر مجموعه پدر و مادرشان ثبت نام کنند.

 

داشتن مدرک تحصیلی برای ثبت نام لاتاری

چه کسانی می توانند در لاتاری ثبت نام کنند.

دریافت گرین کارت آمریکا

ثبت نام لاتاری گرین کارت

3. داشتن پاسپورت معتبر

شما برای ثبت نام لاتاری، نیاز به پاسپورتی دارید که در زمان ثبت نام، حداقل یک روز اعتبار داشته باشد. بدون پاسپورت یا با پاسپورتی که تاریخ انقضای آن گذشته است، نمی توانید در لاتاری ثبت نام کنید. از زمانی که داشتن پاسپورت برای ثبت نام لاتاری اجباری شده است، بارها مشاهده شده افراد یا مجموعه های نامعتبر و ناآگاه از طریق بند سوم اطلاعات پاسپورت در فرم لاتاری، اقدام به ثبت نام می کنند. غافل از آنکه بعد از برنده شدن با مشکلات زیادی مواجه می شوند و درخواست ویزای آنان در روز مصاحبه رد خواهد شد. بنابراین حتما برای ثبت نام لاتاری با مراجعه به دفاتر پلیس 10+ پاسپورت تهیه کنید.

به طور خلاصه، برای شرکت در لاتاری 3 شرط مهم وجود دارد:

 1. در کشور مجاز به ثبت نام متولد شده باشید. (اتباع ایران، افغانستان و دیگر کشورهای همسایه ایران مجاز به ثبت نام هستند)
 2. مدرک تحصیلی دیپلم یا دو سال سابقه کار طی 5 سال گذشته
 3. پاسپورت معتبر

مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری

1. مشخصات هویتی

برای ثبت نام در لاتاری، می بایست یک سری اطلاعات هویتی و شخصی را در سایت وارد کنید. این اطلاعات می بایست کاملا درست و به صورت دقیق وارد شوند و در آنها مشکلی وجود نداشته باشد. اطلاعاتی از قبیل”

 • نام و نام خانوادگی
 • تاریخ دقیق تولد
 • جنسیت
 • شهر و کشور محل تولد
 • شهر، استان و کشور محل سکونت فعلی
 • آدرس کامل ، کد پستی (اختیاری)
 • شماره موبایل و ایمیل
 • عنوان آخرین مدرک تحصیلی
 • وضعیت تاهل و تعداد فرزند زیر 21 سال
اطلاعات هویتی برای ثبت نام لاتاری

اطلاعات هویتی

پاسپورت معتبر

شرط داشتن پاسپورت

2. مشخصات پاسپورت معتبر

 • نام و نام خانوادگی ثبت شده روی پاسپورت
 • شماره پاسپورت
 • تاریخ انقضا
 • نام کشور صادر کننده

نکته 1: داشتن پاسپورت برای فرزندان زیرمجموعه الزامی نیست.

نکته 2: در صورتی که پاسپورت شما منقضی شده است، همچنان می توانید در مجموعه کارت سبز ثبت نام کنید، سپس برای دریافت پاسپورت جدید اقدام کرده و اطلاعات جدید را برای کارت سبز ارسال کنید.

3. عکس مخصوص لاتاری

عکس لاتاری یکی از ارکان اصلی هنگام ثبت نام دقیق شماست. ثبت هرنوع عکس، در سامانه به معنای پذیرفته شدن آن نیست زیرا سامانه ثبت نام اطلاعی از نامناسب بودن عکس ارسالی نمی دهد. به همین دلیل، مجموعه کارت سبز سخت گیری های بسیاری برای عکس لاتاری می کند. در صورت نامناسب بودن عکس ارسالی، مجموعه کارت سبز با ارائه راهکار صحیح گرفتن عکس در منزل شما را راهنمایی می کند؛ همچنین خدمات عکاسی در مجموعه کارت سبز به طور تخصصی ارایه می شود.

 برای مطالعه کامل شرایط عکس لاتاری بر روی لینک زیر کلیک کنید:

شرایط عکس لاتاری

عکس لاتاری

شرایط عکس لاتاری

توجه داشته باشید، افرادی که به صورت مستقل یا نفر اصلی ثبت نام میکنند، باید شرایط ذکر شده را داشته باشند و مدارک لازمی که پیش از این بدان اشاره شد را فراهم کنند. در واقع، افراد زیر مجموعه برای ثبت نام لاتاری تنها باید مشخصات فردی و عکس استاندارد ارائه دهند.

کلیه موارد فوق در هنگام ثبت نام از طریق لینک https://cartesabz.net/register از شما خواسته می شود، اگر هر کدام از این موارد را آماده نداشتید، ثبت نام خود را تکمیل نمایید و سپس آنها را از طریق شماره تلگرام یا واتساپ 09391324467 برای ما ارسال نمایید.

سوالات متداول

داشتن مدرک زبان جز شرایط لاتاری نیست. نه تنها شما برای ثبت نام لاتاری گرین کارت به مدرک زبان نیاز ندارید، بلکه در صورت برنده شدن مصاحبه شما نیز به زبان فارسی برگزار خواهد شد.

خیر، همانطور که در طول مقاله بدان اشاره شد، برای ثبت نام لاتاری به پاسپورتی نیاز دارید که حداقل یک روز اعتبار داشته باشد.

فرزندان شما برای ثبت نام لاتاری به پاسپورت نیاز ندارند. زیرا آنها زیر مجموعه شما هستند. اما اگر مایل به ثبت نام دوشانسه باشید همسر شما نیاز به پاسپورت معتبر دارد. 

افراد متاهل می توانند به صورت دو شانسه در لاتاری ثبت نام کنند. یعنی یک بار آقا به عنوان نفر اصلی ثبت نام می شود، همسر و فرزندان زیر 21 سال او به عنوان زیر مجموعه، و یک بار بالعکس خانم به عنوان نفر اصلی ثبت نام می شود و همسر و فرزندان زیر 21 سالش زیر مجموعه قرار می گیرند. که در این صورت شانسشان برای برنده شدن مسلما افزایش پیدا می کند.


لازم به ذکر است افراد متاهل به صورت دو شانسه در کارت سبز، بدون دریافت هزینه جداگانه ثبت نام می شوند.


خیر. همه افراد با هر سنی می توانند در لاتاری ثبت نام کنند. تنها افراد زیر 18 سال از آنجایی که شرط دیپلم یا دو سال سابقه کار را ندارند، باید حتما به عنوان زیر مجموعه والدین ثبت نام کنند.

تنها افراد 18 تا 21 سال این امکان را دارند. همانطورکه می توانند صورت مستقل اقدام به ثبت نام کنند، در صورتی که خانواده هم اقدام به ثبت نام نماید می بایست به عنوان زیر مجموعه والدین نیز ثبت نام کنند. که در این صورت از 3 شانس برای برنده شدن در لاتاری برخوردار خواهند بود.

خیر. در صورتی که متاهل هستید حتما باید به صورت خانوادگی ثبت نام کنید. یعنی اطلاعات همسر و فرزندان زیر 21 سال در فرم شما ثبت شود، در غیر اینصورت هر چند ثبت نام شما انجام می شود و ممکن است برنده شوید، اما درخواست ویزای شما در روز مصاحبه رد می شود.

خیر، باید اطلاعات فرزندتان در فرمتان ثبت شود. اما می توانید بدون او به امریکا مهاجرت کنید.

❇️آینده ای سبز با کارت سبز❇️

🌐 لینک ثبت نام لاتاری: /https://cartesabz.net/register

☎️ تلفن ثابت: 02146084485
📱 تلگرام و واتساپ: 09391324467

📱ID تلگرام: telegram.me/cartesabz

📱اینستاگرام: ‏instagram.com/cartesabz

با توجه به شرایط کرونا، مراجعه حضوری با هماهنگي قبلي انجام مي شود.

آدرس: تهران – همت غرب – شهرک گلستان – بلوار کوهک – مجتمع تجاری اداری طوبی چیتگر – برج A – طبقه 9 – واحد 4

67 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. کاربر جدید گفته:

  سلام درصورت برنده شدن در لاتاری چه هزینه هایی باید پرداخت کنیم و سقف هزینه پرونده سازی چقدره؟

  پاسخ
  • روابط عمومی کارت سبز گفته:

   سلام هزینه ها با توجه به تعداد نفراتتون متفاوت هست برای اطلاعات بیشتر میتونید با تلگرام پشتیبانی کارت سبز در ارتباط باشید

   پاسخ
 2. هنگامه گفته:

  سلام. اگه بخوایم برای لاتاری ثبت نام کنیم،خوندم که به پاسپورت معتبر نیاز داریم. خب حالا این پاسپورت رو چجوری تهیه کنیم؟اخه خوندم که میتونم از راه لاتاری،پاسپورت آمریکا رو دریافت کنیم ولی توی همین سایتتون خوندم که برای ثبت نام خودِ لاتاری به پاسپورت معتبر آمریکا نیاز داریم.من که نمیفهمم🙄میشه لطفا کمکم کنید🙏

  پاسخ
  • امیری گفته:

   سلام وقت بخیر ، برای ثبت نام در لاتاری به پاسپورت آمریکا نیاز نیست
   باید پاسپورت دارای تاریخ اعتبار ایرانی داشته باشید
   و حتی کشور های دیگر مانند افغانستان و …. باید پاسپورت کشور خودشان را داشته باشند
   https://cartesabz.net/diversity-visa-requirements
   لطفا داخل لینک بروید و مطالعه بفرمایید

   پاسخ
 3. Golden Eagle گفته:

  سلام من 20 سالمه و به عنوان همراه پدر یا مادر که متقاضی اصلی اند لاتاری ثبت نام کنم با توجه به اینکه نوشته بودین که باید زیر 21 سال باشسد یه سوال برام پیش اومد که این 21 سال دقیقا موقع ثبت نامه یا اینکه تا میاد ویزای والدینم صادر شه نباید 21 سالم شده باشه

  پاسخ
 4. niloofar گفته:

  سلام. وقت بخیر. اگر لاتاری برنده بشیم باید حتما حتما محل زندگیمون امریکا باشه و کلا مهاجرت کنیم؟ یعنی نمیشه کار و زندگیمون همچنان ایران باشه اما به عنوان شهروند امریکا هم باشیم و گرین کارتشو داشته باشیم؟ ممنون میشم پاسخ بدین.

  پاسخ
  • روابط عمومی کارت سبز گفته:

   بعد از دریافت گرین کارت و حق شهروندی ، امکان رفت و آمد وجود دارد.

   پاسخ
 5. محمد رضایی گفته:

  شرایط تاهل در زمان لاتاری و اگر زمانی طلاق بگیریم و برنده شده بشیم می تونیم بریم؟

  پاسخ
 6. ELAHE گفته:

  سلام
  آیا برای شرکت در لاتاری داشتن پاسپورت الزامیه؟
  چون پدر من پاسپورت داره اما برای مادرم هنوز آماده نشده و تا دو روز دیگر مهلت شرکت در لاتاری گرین کارت تموم میشه و ما میخوایم حتما در لاتاری شرکت کنیم

  پاسخ
  • masoumi@cartesabz.net گفته:

   سلام بله داشتن پاسپورت الزامی میباشد
   میتونند مادرتون زیر مجموعه پدرتون ثبت نام کنند

   پاسخ
 7. سعید گفته:

  سلام
  در هنگام ثبت نام، داشتن پاسپورت لازم است؟ یا اینکه میشه بعدا پاسپورت گرفت.
  تشکر

  پاسخ
  • محمد گفته:

   سلام و درود خدمت شما…

   لطفا بفرمایید حداقل مدرک تحصیلی مورد نیاز جهت ثبت نام چی هستش؟

   پاسخ
   • امیری گفته:

    سلام وقت بخیر، حداقل مدرک دیپلم است اما در صورت نداشتن مدرک دیپلم 2 سال سابقه کاری در 5 سال اخیر کافیست

    پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.