قرعه کشی لاتاری گرین کارت آمریکا (برنامه ویزای مهاجرتی گوناگونی)

ثبت نام آنلاین بدون نیاز به حضوردر چند دقیقه واحد عکاسی امکان ثبت نامی حضوری با وقت قبلی

صفر تا صد ویزای لاتاري (Lottery)

لاتاری به عنوان یکی از راه های اخذ گرین کارت و مهاجرت به آمریکا شناخته می شود. برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا یک قرعه کشی است که دولت “آمریکا” هر ساله از طریق آن به ۵۵۰۰۰ نفر از سراسرجهان گرین کارت اعطا میکند. می‌توان گفت لاتاری گرین کارت آمریکا ساده‌ترین، سریع‌ترین و ارزان‌ترین روش مهاجرتی در تمام دنیا است و هیچ عاملی مانند مدرک تحصیلی و شغلی و … به برنده شدن شما در لاتاري کمک نمی کند جز ثبت نام درست و اصولی.

حتما با خودتان فکر می کنید اصلا گرین کارت چیست و چه مزایایی برای شخص برنده دارد. گرین کارت یا کارت سبز به علت رنگ سبز آن به این نام خوانده می شود اما کارت اقامت دائم امریکاست که شما با داشتن آن می توانید درست به مانند یک شهروند امریکایی از تمامی حقوق و مزایایی که دولت امریکا در اختیار شهروندانش قرار می دهد بجز حق رأی، استفاده کنید. در واقع، بر اساس قوانین، دارندگان کارت سبز علاوه بر آنکه مجازند به طور دائمی در آمریکا سکونت داشته باشند و از حق کار در این کشور نیز برخوردار شوند،  می توانند به  186 کشور دنیا بدون ویزا سفر کنند و برای ورود مجدد به امریکا نیازی به اخذ ویزا ندارند. همچنین بسیاری از قوانین محدودکننده مثل نیاز به export license که شامل حال ایرانی‌ها هم می‌شود به دارنده گرین کارت اعمال نمی‌شود یا برای تحصیل در امریکا یک دانشجوی ایرانی که ویزای تحصیلی دریافت می نماید باید مبالغ هنگفتی به دانشگاه ها به عنوان شهریه بپردازد اما دارندگان گرین کارت علاوه بر آنکه شهریه برابر با دانشجویان امریکایی الاصل پرداخت می کنند، می توانند  از کمک هزینه های تحصیلی که دولت امریکا برای شهروندانش فراهم میکند، استفاده نمایند.

چه کسانی می توانند در لاتاری شرکت کنند؟

شرایط شرکت در لاتاری بسیار آسان است. همه افراد فارغ از جنسیت، مذهب و بدون نیاز به مدرک زبان می توانند در این قرعه کشی شرکت و شانس خود را برای اخذ ویزا و گرین کارت ایالات متحده امریکا امتحان نمایند. تنها شرطی که متقاضیان باید از آن برخوردار باشند، داشتن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم و در صورت نداشتن آن، داشتن 2 سال سابقه کاری قابل اثبات طی 5 سال گذشته است.

برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا شرایط سنی ندارد و همه افراد می توانند در آن شرکت نمایند. تنها باید مدنظر داشته باشید که افراد زیر 18 سال حتما باید به صورت زیر مجموعه والدین ثبت نام شوند در حالیکه افراد بالای 21 سال حتما می بایست جدا از خانواده و به صورت مستقل ثبت نام کنند.

تهیه مدارک برندگان لاتاری

مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری

 1. پاسپورت دارای تاریخ اعتبار
 2. عکس لاتاری
 3. مشخصات فردی

( واحد عکاسی مقرر در مجموعه کارت سبز آمادگی تهیه عکس لاتاری مطابق با استاندارد های مورد نیاز را برای شما دوستان گرامی دارد )

به طور کلی، ثبت نام در لاتاری نیازمند دو شرط اساسی است:

 1. برای شرکت در قرعه کشی لاتاری، شما باید متولد یکی از کشورهای مجاز به ثبت نام باشید که خوشبختانه نام کشور ما ایران هر سال در لیست منتشر شده توسط اداره مهاجرت به امریکا قرار می گیرد و شما به عنوان یک ایرانی امکان ثبت نام دارید. در واقع هدف از صدور ویزا گوناگونی نژادی همین است. به عنوان مثال شهروندان کشورهایی که به‌طورمعمول از روش‌های دیگر به امریکا مهاجرت می‌نمایند، نمی‌توانند در این قرعه‌کشی شرکت نمایند. برای مثال تعداد چینی ها، هندی ها و کانادایی ها در آمریکا بسیار زیاد است، بنابراین امکان شرکت در قرعه کشی لاتاری برای آن ها وجود ندارد. اگر در کشوری متولد شده اید که جز کشورهای مجاز نیست  نگران نباشید اگر همسر یا یکی از والدین شما متولد یکی از کشورهای مجاز باشند، می توانید ثبت نام کنید. لازم به ذکر است اتباع کشور افغانستان یا دیگر کشورهای همسایه که در ایران سکونت دارند نیز می توانند در لاتاری ثبت نام کنند ولی در سهمیه کشوری که در آن متولد شده اند قرار میگیرند.  شرط دوم لاتاری، داشتن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم و یا 2 سال سابقه کار قابل استناد در طول 5 سال گذشته می باشد.
 2. برای شرکت در قرعه کشی لاتاری باید حداقل مدرک دیپلم یا دو سال سابقه کاری در پنج سال گذشته داشته باشید. شرط تحصیلی ثبت نام لاتاری مدرک دیپلم است. بنابراین شرط، افراد برای ثبت نام به عنوان نفر اصلی می بایست حداقل 18 سال سن داشته باشند. اما افراد زیر 18 سالی که تمایل به ثبت نام دارند، می توانند به عنوان زیر مجموعه پدر و مادرشان ثبت نام کنند.

همچنین دارا بودن پاسپورت معتبر و عکس مخصوص لاتاری از شرایط ثبت نام لاتاری ست.

نکته: هر فرد فقط حق یک ثبت نام در قرعه کشی را برای هر سال دارد ، پس از ثبت نام های متعدد خودداری نمایید.

برای ثبت نام لاتاری چکار کنیم؟

برای ثبت نام باید وارد صفحه ثبت نام لاتاری کارت سبز شوید و مشخصات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما بررسی نموده و همچنین در صورت داشتن نقص از طریق تلگرام یا واتساپ مشخصات خود را ارسال نمایید.

سهمیه ایران از گرین کارت های صادر شده چه تعداد است؟

سهمیه ایران شامل 6001 برنده است و معمولا ایرانیان 7 درصد کل گرین کارت های صادر شده را دریافت میکننند.

طبق آمار منتشر شده، در حال حاضر حدود یک میلیون و چهارصد هزار ایرانی ساکن ایالات متحده امریکا میباشند.

من سال های گذشته در لاتاری شرکت کرده ام،آیا امسال شانس من بیشتر است؟

با توجه به این که امسال برای ثبت نام داشتن پاسپورت ضروری هست ، پیش بینی میشود که تعداد ثبت نامی ها بسیار کاهش پیدا کند و شانس کسانی که پاسپورت معتبر دارند بسیار بالاتر از سال های گذشته است.

زمان ثبت نام گرین کارت آمریکا چه زمانی می باشد؟

مهر و آبان هر سال زمان ثبت نام لاتاری می باشد در طول سال امکان رزرو در کارت سبز وجود دارد
زمان ثبت نام لاتاری , ثبت نام این برنامه 2023 در اکتبر 2020 یعنی مهر 1400 آغاز خواهد شد و در آبان 1400 بسته خواهد شد.

چه زمانی قرعه کشی لاتاری انجام می شود

هر ساله در ماه مارس (اسفند) قرعه کشی لاتاری گرین کارت توسط اداره مهاجرت آمریکا انجام می شود و در ماه می (اردیبهشت) به عموم اعلام می گردد.

لطفا توجه داشته باشید: اداره ی مهاجرت آمریکا قبولی و یا عدم قبولی متقاضیان را از طریق ایمیل ارسال نمی کند و به برگزیدگان اطلاع نمی دهد و یا سفارتخانه ها و کنسولگری های ایالات متحده لیستی از برگزیدگان ارائه نمی دهند، شرکت کنندگان در برنامه Diversity Visa 2022 می توانند از 18 اردیبهشت 1400 (6 می 2021) تا 8 مهر 1401 (30 سپتامبر 2022) وضعیت قبولی یا عدم قبولی خود را در وب سایت کارت سبز بررسی کنند.

نتایج لاتاری هر سال در ماه می میلادی ( اردیبهشت) اعلام می شود و برندگان بعد از اعلام نتایج لاتاری می بایست فرم DS 260 خود را تکمیل و ارسال نمایند. بعد از این مرحله، ترجمه مدارک خواسته شده را انجام می دهند و واکسن های لازم را تزریق و توسط پزشک معتمد سفارت معاینه می شوند و برای مصاحبه تشریف می برند. لازم به ذکر است برندگان ایرانی لاتاری می توانند از بین سفارت های امریکا در آنکارا، ایروان و ابوظبی یک مورد را به دلخواه انتخاب نمایند. مصاحبه این افراد در سفارت های ذکر شده به صورت فارسی با آفیسر فارسی زبان انجام خواهد شد.

نحوه قرعه کشی لاتاری

هر ساله لیستی از کشورهایی که اتباعشان مجاز به شرکت در برنامه لاتاری هستند از سوی اداره مهاجرت آمریکا اعلام میشود و نام کشور ما ایران نیز همواره جزء کشورهای مجاز به ثبت نام لاتاری قرار گرفته است. معیار اینکه اتباع چه کشورهایی میتوانند در این قرعه کشی شرکت کنند و چه کشورهایی نمیتوانند، بستگی به تعداد مهاجران آن کشور به ایالات متحده دارد، زیرا تعداد بسیار زیادی از اتباع کشورها هر ساله از طرق دیگر به آمریکا مهاجرت میکنند.

 به بیان ساده تر، این قرعه کشی فرصتی مناسب برای کشورهایی است که هر ساله مهاجر کمتری به این کشور دارند تا از این طریق بتواند موازنه ای بین نژاد و جمعیت مهاجران بوجود بیاید. به همین سبب، این برنامه ویزای گوناگونی نام گرفته است.

قرعه کشی لاتاری گرین کارت آمریکا توسط اداره ی مهاجرت آمریکا ، بین متقاضیان ویزای مهاجرت گوناگونی (DV) به صورت کامپیوتری و رندم و بر اساس تخصیص ویزاهای موجود در هر منطقه و کشور ، از کلیه ورودی های ثبت شده انجام می شود و در زمان مقرری به افراد شرکت کننده اعلام می شود.

نکته: شرکت کنندگان در قرعه کشی لاتاری میتوانند با مراجعه به سایت کارت سبز از نتایج لاتاری خود آگاهی یابند.

چرا کارت سبز ؟

ثبت نام لاتاری گرین کارت اصول و قاعده ی خاص خود را دارد و متاسفانه بسیار مشاهده شده که افراد به علت عدم اطلاع از قوانین فرم را اشتباه تکمیل می نمایند و از روند قرعه کشی حذف می شوند، از این رو انجام ثبت نام توسط کارشناسان متخصص و مشاوره متقاضیان لاتاری همواره به افراد توصیه می شود.

سابقه

کارت سبز، مجموعه ای معتبر با 10 سال سابقه و با اطلاع کامل از شرایط و قوانین، به عنوان یک پلتفرم ثبت نامی هر ساله اقدام به ثبت نام افراد برای لاتاری گرین کارت آمریکا می نماید و از ای نرو با تکمیل اصولی فرم ثبت نام، به افراد متقاضی کمک می کند که شانس برنده شدن را از دست ندهند.

واحد عکاسی

همچنین واحد عکاسی مقرر در مجموعه کارت سبز آمادگی تهیه عکس لاتاری مطابق با استاندارد های مورد نیاز را به طور کاملا اصولی برای شما دوستان گرامی دارد.

از مزایای کارت سبز امکان ثبت نام آنلاین گرین کارت بدون نیاز به حضور افراد می باشد؛ اما آن دسته از افرادی که تمایل دارند به صورت حضوری ثبت نام نمایند، میتوانند با وقت قبلی به مجموعه کارت سبز مراجعه کنند.

مزایای برنده شدن در لاتاری و گرفتن گرین کارت امریکا چیست؟

فرد صاحب گرین کارت اگرچه که یک شخص خارجی محسوب می‌شود و آمریکایی نیست ولی می‌تواند به‌طور دائم در آمریکا زندگی کند و تحت حمایت قوانین دولت آمریکا قرار گیرد. او می‌تواند بعد از کسب مجوزهای مربوط در آمریکا مشغول به کارشده و شغل خصوصی یا دولتی داشته باشد. همچنین می‌تواند همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را به همراه خود به آمریکا ببرد. دارندگان گرین کارت معمولاً بعد از 5 سال می‌توانند برای سیتینزن شیپ (شهروند) شدن اقدام کنند. در ضمن دارندگان گرین کارت از مزایای داشتن شماره ملی برخوردار می‌شوند، این موضوع برای افرادی که پیش از بازنشستگی دارای 10 سال سابقه کار در امریکا باشند به همراه برخورداری از مزایای بازنشستگی خواهد بود. به‌طورکلی مزایای داشتن گرین کارت امریکا عبارت است از:

 • حق سکونت دائم در کشور آمریکا
 • اخذ شهروندی آمریکا (سیتیزن شیپ)
 • دریافت پاسپورت آمریکایی و امکان سفر به 170 کشور دنیا بدون ویزا
 • حق کار در آمریکا و امکان یافتن مشاغل فدرال
 • حق تحصیل در امریکا و دسترسی به نظام آموزش عالی ایالات‌متحده
 • برخورداری از بیمه و دسترسی به نظام بهداشت و درمان امریکا

منظور از ثبت نام تک شانسه، دوشانسه و سه شانسه چیست؟

ثبت نام تک شانسه : همه افراد مجرد بالای 18 سال که به طور مستقل و جدا از خانواده ثبت نام می نمایند و افراد متاهل در صورتی که یکی از زوجین پاسپورت معتبر نداشته باشد به صورت تک شانسه ثبت نام می شوند.

ثبت نام دو شانسه : افراد متاهلی که هر دو نفرشان پاسپورت معتبر دارند، می توانند شانس خود را دو برابر کنند. بدین صورت که یک بار آقا به عنوان نفر اصلی ثبت نام می شود، همسر و فرزندان 21 سالش زیر مجموعه او قرار می گیرند و یکبار بالعکس، خانم به صورت  نفر اصلی و آقا و فرزندان زیر 21 سال زیر مجموعه او ثبت نام می شوند.  لازم به ذکر است در صورت برنده شدن یکی از زوجین چه در ثبت نام تک شانسه و چه به صورت دو شانسه، برای شخص برنده و کل افراد زیر مجموعه اش ویزا و گرین کارت صادر می شود.

لازم به ذکر است، افراد متاهل به صورت دو شانسه در کارت سبز، بدون دریافت هزینه جداگانه ثبت نام می شوند.

ثبت نام سه شانسه : افراد مجرد 18 تا 21 سال می توانند یک بار به عنوان زیر مجموعه پدر، یک بار زیر مجموعه مادر و یک بار به تنهایی و جدا از خانواده ثبت نام نمایند. در این صورت، شانس برنده شدن این افراد و اخذ گرین کارت بیشتر از سایرین خواهد بود.

نمونه عکس لاتاری درست و مناسب

 شرایط عکس لاتاری

عکس پاسپورتی، پرسنلی3/4، سلفی و سال گذشته تایید نمی شود.
🔸 پس زمینه عکس باید سفید باشد.
🔸 نیم تنه در عکس مشخص باشد، عکس با فاصله گرفته شود.
🔸 فضای بالای سر و اطراف شانه ها باید کامل معلوم باشد.
🔸 کیفیت عکس واضح، بدون تاری، سایه و روتوش باشد.

برای تهیه عکس لاتاری می توانید به مجموعه کارت سبز مراجعه نمایید

برای هماهنگی جهت عکس لاتاری تماس بگیرید :

02146084485

سوالات خود را در بخش سوالات متداول مشاهده نمایید

در صورت نیافتن پاسخ سوال خود با کارشناسان متخصص و مجرب کارت سبز تماس بگیرید

02146084485

09391324467

3 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

لاتاری گرین کارت ایالات متحده آمریکا

کشورهای واجد شرایط لاتاری گرین کارت ایالات متحده

سوال: معنی “شرایط پذیرش” و “قابل پرداخت” چیست؟ آیا وضعیتی وجود دارد که در آن یک فرد یا افرادی که در یک کشور واجد شرایط متولد نشده باشند ممکن است در قرعه کشی شرکت داده شوند ؟

پاسخ: کشور شما به طور معمول باید واجد شرایط پذیرش در لاتاری باشد. کشور واجد شرایط شما مربوط به جایی می شود که شما زندگی می کنید و یا شهروند آن هستید. بومی به طور معمول به معنای آن است که در یک کشور خاص متولد شده باشید، صرف نظر از کشور فعلی که اقامت داشته یا ملیت آن را پذیرفته باشید.

به عنوان مثال، اگر شما در یک کشور متولد شدید که شهروندان آن  مجاز به شرکت در لاتاری گرین کارت نیستند،اما همسر یا یکی از والدین شما در کشور مجاز به ثبت نام متولد شده است شما می توانید از طریق آنان به عنوان سهمیه آن کشور در لاتاری ثبت نام نمایید.

به عنوان مثال: اگر شما در کانادا متولد شدید که از کشورهای مجاز برای شرکت در لاتاری گرین کارت نیست، اما همسر شما در اسپانیا متولد شده است، که از کشورهای واجد شرایط ورود به لاتاری گرین کارت است، می توانید کشور خود را ( اسپانیا) به عنوان کشور محل تولد انتخاب کنید.

به همین شیوه نیز می توان فرزند خود را در قرعه کشی شرکت داد بدون آن که مسئله ای وجود داشته باشد.

شما برای شرکت در لاتاری گرین کارت یکی از دو مورد شرایط زیر را داشته باشید:

مورد اول

شما باید حداقل تحصیلات دبیرستان را به اتمام رسانده باشید و مدرک لازمه را دریافت کرده باشید. البته می توان مدرک معادلی نیز داشت،البته مدرک تحصیلات دبیرستان در حداقل است و می توانید حتی با مدرک دانشگاهی سطح بالا نیز شرکت کنید. البته ممکن است تحصیلات مورد اشاره اولیه در کمتر از 12 سال به اتمام رسیده باشد و هدف تنها همین برخورداری از مدرک تحصیلات اولیه است.

مورد دوم

شما می بایست در 5 سال گذشته 2 سال سابقه کار قابل استناد داشته باشید.بنابراین سابقه کاری دو تا پنج ساله ای را سپری کرده باشید. بنابراین متقاضی نمی تواند بدون داشتن یکی از این دو شرط یعنی تحصیلات دبیرستان و دو سال سابقه شغلی در لاتاری گرین کارت ایالات متحده شرکت کند. این قوانین از الزامات آموزشی و تجربه کاری برای ثبت نام در لاتاری می باشد. البته ممکن است در آینده قوانین دیگری جایگزین شود اما در حال حاضر به همین روش پیش رفته و تغییری نداشته است.

وضعیت طلاق در لاتاری گرین کارت

به طور قانونی طلاق به این معنی است که یک دادگاه به طور رسمی اعلام کرده است که شما و همسر سابق خود را از لحاظ قانونی جدا شدید و به صورت رسمی ثبت شده است.

فرزندان در لاتاری

شما باید تمام فرزندان مجرد زیر 21 سال خود را وارد کنید. مگر اینکه آنها فرزندان واقعی شما نباشند و به همسران شما تعلق داشته باشند که طبق قوانین کشور شما به طور رسمی تصویب می شود. البته اگر این کودک قبلا شهروند یا ساکن دائمی قانونی ایالات متحده باشد و در لیست تمام فرزندان زیر 21 سال قرار گیرد حتی اگر در کنار شما زندگی نکند، باید نام آن برای شرکت در لاتاری ارائه شود.

© کلیه حقوق برای کارت سبز محفوظ است، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد. تمامی خدمات وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه است و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.