لاتاری چیست؟

صفر تا صد ویزای لاتاری گرین کارت آمریکا (Diversity Visa Program)

لاتاری (شناخته شده به DV Lottery) به عنوان یکی از راه های اخذ گرین کارت و مهاجرت به آمریکا شناخته می شود. برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا یک قرعه کشی است که دولت “آمریکا” هر ساله از طریق آن به ۵۵۰۰۰ نفر از سراسر جهان گرین کارت اعطا میکند.

می‌توان گفت لاتاری گرین کارت آمریکا ساده‌ترین، سریع‌ترین و ارزان‌ترین روش مهاجرتی در تمام دنیا است و هیچ عاملی مانند مدرک تحصیلی و شغلی و … به برنده شدن شما در لاتاري کمک نمی کند جز یک ثبت نام درست و اصولی!

لاتاری گرین کارت آمریکا

لاتاری (شناخته شده به DV Lottery) به عنوان یکی از راه های اخذ گرین کارت و مهاجرت به آمریکا شناخته می شود. برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا یک قرعه کشی است که دولت "آمریکا" هر ساله از طریق آن به ۵۵۰۰۰ نفر از سراسر جهان گرین کارت اعطا میکند.

گرین کارت

حتما با خودتان فکر می کنید اصلا گرین کارت چیست، چرا باید برای لاتاری آمریکا ثبت نام کنیم و چه مزایایی برای شخص برنده دارد؟

گرین کارت یا کارت سبز به علت رنگ سبز آن به این نام خوانده می شود اما کارت اقامت دائم امریکاست که شما با داشتن آن می توانید درست به مانند یک شهروند امریکایی از تمامی حقوق و مزایایی که دولت امریکا در اختیار شهروندانش قرار می دهد بجز حق رأی، استفاده کنید.

در واقع، بر اساس قوانین، دارندگان کارت سبز علاوه بر آنکه مجازند به طور دائمی در آمریکا سکونت داشته باشند و از حق کار در این کشور نیز برخوردار شوند،  می توانند به  186 کشور دنیا بدون ویزا سفر کنند و برای ورود مجدد به امریکا نیازی به اخذ ویزا ندارند.

همچنین بسیاری از قوانین محدودکننده مثل نیاز به export license که شامل حال ایرانی‌ها هم می‌شود به دارنده گرین کارت اعمال نمی‌شود یا برای تحصیل در امریکا یک دانشجوی ایرانی که ویزای تحصیلی دریافت می نماید باید مبالغ هنگفتی به دانشگاه ها به عنوان شهریه بپردازد اما دارندگان گرین کارت علاوه بر آنکه شهریه برابر با دانشجویان امریکایی الاصل پرداخت می کنند، می توانند  از کمک هزینه های تحصیلی که دولت امریکا برای شهروندانش فراهم می کند، استفاده نمایند.

تهیه مدارک برندگان لاتاری

مدارک ثبت نام لاتاری

برای ثبت نام لاتاری داشتن مدارک زیر الزامی است:

 1. پاسپورت دارای تاریخ اعتبار
 2. عکس لاتاری
 3. مشخصات فردی

واحد عکاسی مقرر در مجموعه کارت سبز آمادگی تهیه عکس لاتاری مطابق با استاندارد های مورد نیاز را برای شما دوستان گرامی دارد 

شرایط شرکت در لاتاری بسیار آسان است. همه افراد فارغ از جنسیت، مذهب و بدون نیاز به مدرک زبان می توانند در این قرعه کشی شرکت و شانس خود را برای اخذ ویزا و گرین کارت ایالات متحده امریکا امتحان نمایند. تنها شرطی که متقاضیان باید از آن برخوردار باشند، داشتن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم و در صورت نداشتن آن، داشتن 2 سال سابقه کاری قابل اثبات طی 5 سال گذشته است.

برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا شرایط سنی ندارد و همه افراد می توانند در آن شرکت نمایند. تنها باید مدنظر داشته باشید که افراد زیر 18 سال حتما باید به صورت زیر مجموعه والدین ثبت نام شوند در حالیکه افراد بالای 21 سال حتما می بایست جدا از خانواده و به صورت مستقل ثبت نام کنند.

برای مطالعه کامل مدارک و شرایط ثبت نام لاتاری بر روی لینک زیر کلیک کنید :

شرایط ثبت نام لاتاری

 گرین کارت آمریکا

لاتاری گرین کارت آمریکا

شرایط ثبت نام لاتاری به طور کلی :

1- برای شرکت در قرعه کشی لاتاری، شما باید متولد یکی از کشورهای مجاز به ثبت نام باشید که خوشبختانه نام کشور ما ایران هر سال در لیست منتشر شده توسط اداره مهاجرت به امریکا قرار می گیرد و شما به عنوان یک ایرانی امکان ثبت نام دارید. لازم به ذکر است اتباع کشور افغانستان یا دیگر کشورهای همسایه که در ایران سکونت دارند نیز می توانند در لاتاری ثبت نام کنند ولی در سهمیه کشوری که در آن متولد شده اند قرار می گیرند.

2- شرط دوم لاتاری، داشتن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم و یا 2 سال سابقه کار قابل استناد در طول 5 سال گذشته می باشد.

برای شرکت در قرعه کشی لاتاری باید حداقل مدرک دیپلم یا دو سال سابقه کاری در پنج سال گذشته داشته باشید. شرط تحصیلی ثبت نام لاتاری مدرک دیپلم است. بنابراین شرط، افراد برای ثبت نام به عنوان نفر اصلی می بایست حداقل 18 سال سن داشته باشند. اما افراد زیر 18 سالی که تمایل به ثبت نام دارند، می توانند به عنوان زیر مجموعه پدر و مادرشان ثبت نام کنند.

نکته: هر فرد فقط حق یک ثبت نام در قرعه کشی را برای هر سال دارد ، پس از ثبت نام های متعدد خودداری نمایید.

نحوه قرعه کشی لاتاری

هر ساله لیستی از کشورهایی که اتباعشان مجاز به شرکت در برنامه لاتاری هستند از سوی اداره مهاجرت آمریکا اعلام میشود و نام کشور ما ایران نیز همواره جزء کشورهای مجاز به ثبت نام لاتاری قرار گرفته است.

معیار اینکه اتباع چه کشورهایی میتوانند در این قرعه کشی شرکت کنند و چه کشورهایی نمیتوانند، بستگی به تعداد مهاجران آن کشور به ایالات متحده دارد، زیرا تعداد بسیار زیادی از اتباع کشورها هر ساله از طرق دیگر به آمریکا مهاجرت میکنند.

 به بیان ساده تر، این قرعه کشی فرصتی مناسب برای کشورهایی است که هر ساله مهاجر کمتری به این کشور دارند تا از این طریق بتواند موازنه ای بین نژاد و جمعیت مهاجران بوجود بیاید. به همین سبب، این برنامه ویزای گوناگونی نام گرفته است.

قرعه کشی لاتاری گرین کارت آمریکا توسط اداره ی مهاجرت آمریکا ، بین متقاضیان ویزای مهاجرت گوناگونی (DV) به صورت کامپیوتری و رندم و بر اساس تخصیص ویزاهای موجود در هر منطقه و کشور ، از کلیه ورودی های ثبت شده انجام می شود و در زمان مقرری به افراد شرکت کننده اعلام می شود.

نکته: شرکت کنندگان در قرعه کشی لاتاری میتوانند با مراجعه به سایت کارت سبز از نتایج لاتاری خود آگاهی یابند.

لاتاری چیست؟

زمان ثبت نام لاتاری

هر ساله برنامه ثبت نام لاتاری از ماه اکتبر مصادف با مهر ماه، آغاز می شود و تا نوامبر همان سال، مصادف با آبان ماه، ادامه خواهد داشت.

اما پیش ثبت نام و رزرو ثبت نام خود را می توانید تا قبل از اتمام دوره انجام دهید. در نظر داشته باشید که به هر مقدار که ثبت نامتان زودتر انجام شود و مدارک مورد نیاز را تکمیل کنید ثبت نامتان در اولویت قرار خواهد گرفت و سریع تر انجام خواهد شد.

همچنین در صورتی که مایل هستید ثبت نامتان حضوری انجام شود می توانید با دریافت وقت قبلی از مجموعه کارت سبز با حضور در مجموعه، اقدام به ثبت نام کنید و در صورت تمایل عکس لاتاری خود را در مجموعه بیاندازید.

زمان ثبت نام لاتاری 2023 گرین کارت آمریکا، در اکتبر 2021 یعنی مهر 1400 آغاز و در اواسط آبان 1400 بسته خواهد شد.

زمان قرعه کشی لاتاری

هر ساله در ماه مارس (اسفند) قرعه کشی لاتاری گرین کارت توسط اداره مهاجرت آمریکا انجام می شود و در ماه می (اردیبهشت) به عموم اعلام می گردد. با در اختیار داشتن فایل ثبت نامی ارسال شده و داشتن کانفرمیشن نامبر و اطلاعات درج شده بر روی فایل PDF ثبت نام می توانید نسبت به استعلام نتیجه اقدام کنید.

توجه: اداره مهاجرت آمریکا قبولی و یا عدم قبولی متقاضیان را از طریق ایمیل ارسال نمی کند و به برگزیدگان اطلاع نمی دهد و یا سفارتخانه ها و کنسولگری های ایالات متحده (America – US Embassy & Consulates) لیستی از برگزیدگان ارائه نمی دهند.

شرکت کنندگان در برنامه Diversity Visa 2023 می توانند از اردیبهشت 1401 (ماه می 2022) تا مهر 1402 (30 سپتامبر 2023) وضعیت قبولی یا عدم قبولی خود را در کارت سبز بررسی کنند.

بعد از بررسی نتایج لاتاری، برندگان لاتاری می بایست فرم DS-260 (فرم برندگان لاتاری) را تکمیل و ارسال نمایند.

قبولی در لاتاری

برنده شدن در لاتاری

قبولی در لاتاری آمریکا

در صورت قبولی در لاتاری، یک سری هزینه بعد از قبولی لاتاری را برای ترجمه مدارک، تزریق واکسن های لازم، ویزیت توسط پزشک معتمد سفارت و دریافت وقت سفارت پرداخت خواهید کرد تا بتوانید با آفیسر حاضر در سفارت انتخابی مصاحبه داشته باشید.

لازم به ذکر است برندگان ایرانی لاتاری (green card lottery) می توانند از بین سفارت های آمریکا در آنکارا، ایروان و ابوظبی یک مورد را به دلخواه انتخاب نمایند. مصاحبه این افراد در سفارت های ذکر شده به صورت فارسی با آفیسر فارسی زبان انجام خواهد شد.

علاوه بر هزینه های اعلام شده، هزینه بلیط هواپیما جهت حضور در سفارت نیز اضافه می شود. در صورت قبولی در مصاحبه و دریافت ویزا نیز، هزینه های دیگری اعمال خواهد شد. ghjhvd

در نظر داشته باشید که این هزینه ها تنها برای دریافت وقت از سفارت است و هزینه تنظیم و تکمیل فرم های ارسالی مانند فرم ds 260 نمی باشد. در صورتی که مایل باشید کارشناسان کارت سبز فرم های شما را تکمیل کنند می توانید با مجموعه کارت سبز در تماس باشید.

چرا کارت سبز ؟

ثبت نام لاتاری گرین کارت اصول و قاعده ی خاص خود را دارد و متاسفانه بسیار مشاهده شده که افراد به علت عدم اطلاع از قوانین فرم را اشتباه تکمیل می نمایند و از روند قرعه کشی حذف می شوند، از این رو انجام ثبت نام توسط کارشناسان متخصص و مشاوره متقاضیان لاتاری همواره به افراد توصیه می شود.

سابقه

کارت سبز، مجموعه ای معتبر با 10 سال سابقه و با اطلاع کامل از شرایط و قوانین، به عنوان یک پلتفرم ثبت نامی هر ساله اقدام به ثبت نام افراد برای لاتاری گرین کارت آمریکا می نماید و از ای نرو با تکمیل اصولی فرم ثبت نام، به افراد متقاضی کمک می کند که شانس برنده شدن را از دست ندهند.

واحد عکاسی

همچنین واحد عکاسی مقرر در مجموعه کارت سبز آمادگی تهیه عکس لاتاری مطابق با استاندارد های مورد نیاز را به طور کاملا اصولی برای شما دوستان گرامی دارد.

از مزایای کارت سبز امکان ثبت نام آنلاین گرین کارت بدون نیاز به حضور افراد می باشد؛ اما آن دسته از افرادی که تمایل دارند به صورت حضوری ثبت نام نمایند، میتوانند با وقت قبلی به مجموعه کارت سبز مراجعه کنند.

مزایای دریافت گرین کارت

فرد صاحب گرین کارت می‌تواند به‌طور دائم در آمریکا زندگی کند و تحت حمایت قوانین دولت آمریکا قرار گیرد. او می‌تواند بعد از کسب مجوزهای مربوط در آمریکا مشغول به کارشده و شغل خصوصی یا دولتی داشته باشد. همچنین می‌تواند همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را به همراه خود به آمریکا ببرد. دارندگان گرین کارت معمولاً بعد از 5 سال می‌توانند برای سیتینزن شیپ (شهروند) شدن اقدام کنند.

در ضمن دارندگان گرین کارت از مزایای داشتن شماره ملی برخوردار می‌شوند، این موضوع برای افرادی که پیش از بازنشستگی دارای 10 سال سابقه کار در امریکا باشند به همراه برخورداری از مزایای بازنشستگی خواهد بود. به‌طورکلی مزایای داشتن گرین کارت امریکا عبارت است از:

 • حق سکونت دائم در کشور آمریکا
 • اخذ شهروندی آمریکا (سیتیزن شیپ)
 • دریافت پاسپورت آمریکایی و امکان سفر به 170 کشور دنیا بدون ویزا
 • حق کار در آمریکا و امکان یافتن مشاغل فدرال
 • حق تحصیل در امریکا و دسترسی به نظام آموزش عالی ایالات‌متحده
 • برخورداری از بیمه و دسترسی به نظام بهداشت و درمان امریکا

تعداد شانس ثبت نام

ثبت نام تک شانسه: همه افراد مجرد بالای 18 سال که به طور مستقل و جدا از خانواده ثبت نام می نمایند و افراد متاهل در صورتی که یکی از زوجین پاسپورت معتبر نداشته باشد به صورت تک شانسه ثبت نام می شوند.

ثبت نام دو شانسه: افراد متاهلی که هر دو نفرشان پاسپورت معتبر دارند، می توانند شانس خود را دو برابر کنند. بدین صورت که یک بار آقا به عنوان نفر اصلی ثبت نام می شود، همسر و فرزندان زیر مجموعه او قرار می گیرند و یکبار، خانم به صورت  نفر اصلی و آقا و فرزندان زیر مجموعه او ثبت نام می شوند. لازم به ذکر است در صورت برنده شدن یکی از زوجین چه در ثبت نام تک شانسه و چه به صورت دو شانسه، برای شخص برنده و کل افراد زیر مجموعه اش ویزا و گرین کارت صادر می شود.

لازم به ذکر است، افراد متاهل به صورت دو شانسه در کارت سبز، بدون دریافت هزینه جداگانه ثبت نام می شوند.

ثبت نام سه شانسه: افراد مجرد 18 تا 21 سال می توانند یک بار به عنوان زیر مجموعه پدر، یک بار زیر مجموعه مادر و یک بار به تنهایی و جدا از خانواده ثبت نام نمایند.

در این صورت، شانس برنده شدن این افراد و اخذ گرین کارت بیشتر از سایرین خواهد بود.

 شرایط عکس لاتاری

🔸 پس زمینه عکس باید سفید باشد.

🔸 نیم تنه در عکس مشخص باشد، عکس با فاصله گرفته شود.

🔸 فضای بالای سر و اطراف شانه ها باید کامل معلوم باشد.

🔸 کیفیت عکس واضح، بدون تاری، سایه و روتوش باشد.

🔸 گردی صورت کاملا مشخص باشد.

🔸عکس پاسپورتی، پرسنلی3/4، سلفی و سال گذشته تایید نمی شود.

می توانید برای گرفتن عکس حضوری به مجموعه کارت سبز مراجعه کنید 

سوالات متداول

برای ثبت نام باید وارد صفحه ثبت نام لاتاری کارت سبز شوید و مشخصات خود را وارد کنید تا کارشناسان ما بررسی نموده و همچنین در صورت داشتن نقص از طریق تلگرام لاتاری یا واتساپ مشخصات خود را ارسال نمایید.

سهمیه ایران شامل 6001 برنده است و معمولا ایرانیان 7 درصد کل گرین کارت های صادر شده را دریافت میکننند.

طبق آمار منتشر شده، در حال حاضر حدود یک میلیون و چهارصد هزار ایرانی ساکن ایالات متحده امریکا میباشند.

با توجه به این که امسال برای ثبت نام داشتن پاسپورت ضروری هست ، پیش بینی میشود که تعداد ثبت نامی ها بسیار کاهش پیدا کند و شانس کسانی که پاسپورت معتبر دارند بسیار بالاتر از سال های گذشته است.

کشور شما به طور معمول باید واجد شرایط پذیرش در لاتاری باشد. در غیر این صورت دو راه وجود دارد:

 1. در غیر این صورت، اگر زیر 21 سال هستید و والدین در کشور مجاز متولد شده باشند می توانید زیر مجموعه آنها ثبت نام کنید.
 2. در صورتی که بالای 21 سال باشید، در صورتی که همسرتان متولد کشور مجاز باشد می توانید زیر مجموعه همسر ثبت نام کنید.

برای ثبت نام در لاتاری می بایست یکی از دو شرط زیر را داشته باشید:

 1. شما باید حداقل تحصیلات دبیرستان را به اتمام رسانده باشید و مدرک لازمه را دریافت کرده باشید. البته می توان مدرک معادلی نیز داشت،البته مدرک تحصیلات دبیرستان در حداقل است و می توانید حتی با مدرک دانشگاهی سطح بالا نیز شرکت کنید.
 2. شما می بایست در 5 سال گذشته 2 سال سابقه کار قابل استناد داشته باشید.بنابراین سابقه کاری دو تا پنج ساله ای را سپری کرده باشید. بنابراین متقاضی نمی تواند بدون داشتن یکی از این دو شرط یعنی تحصیلات دبیرستان و دو سال سابقه شغلی در لاتاری گرین کارت ایالات متحده شرکت کند.

آینده ای سبز با کارت سبز

لینک ثبت نام لاتاری https://cartesabz.net/register/

تلفن ثابت 02149374

شماره لاتاری و واتس اپ 09391324467

آیدی تلگرام لاتاری t.me/cartesabz

اینستاگرام لاتاری ‏instagram.com/cartesabz

یوتیوب لاتاری https://www.youtube.com/channel/UCWsop15E3cutoQRAWnrRxhg

با توجه به شرایط کرونا، مراجعه حضوری با هماهنگي قبلي انجام مي شود.

آدرس: تهران، همت غرب، شهرک گلستان، بلوار کوهک، مجتمع تجاری اداری طوبی چیتگر، برج A شمالی، طبقه 9، واحد 4

6 پاسخ
 1. سرور گفته:

  سلام.
  زمان ثبت نام داخل فرم لاتاری بخش تعداد فرزندان،تعداد همه بچه هارو باید بنویسیم یا فقط بچه های واجد شرایط(زیر ۲۱ سال و مجرد)؟

  پاسخ
 2. مژگان نادری گفته:

  ممنون از مجموعه محترم کارت سبز برای ثبت نام گرین کارتم

  پاسخ
 3. zohre گفته:

  حضوری اومدم و ثبت نام کردم مرسی از کادر خوب و خوش برخوردتون

  پاسخ
 4. shahin amiri گفته:

  پارسال تو سایت کارت سبز لاتاری ثبت نام کردم ، برنده شدم و الان دارم کارام رو انجام میدم
  مرسیییییی

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4.6/5 - (14 امتیاز)
× ثبت نام لاتاری نمیخوای امسال شانست رو امتحان کنی؟