ارزیابی مهاجرت
فرم I-864

فرم I-864

فرم I-864، یک نوع فرم اسپانسریست که توسط دارنده گرین کارت یا شهروند امریکایی برای پذیرش مسئولیت مالی متقاضی مهاجرت به آمریکا تکمیل و امضا می شود. به فرم I-864 ، سوگندنامه حمایت یا Affidavit of Support نیز گفته می شود. فردی که فرم I-864 را امضا می کند، اسپانسر یا حامی مالی نامیده می شود.

در واقع، هنگام درخواست برای گرین کارت ایالات متحده تحت دسته بندی ویزاهای خانوادگی و برخی از ویزاهای کاری، لازم است پتیشنر یا همان درخواست دهنده ویزا (که ساکن امریکاسن) با استفاده از فرم I-864 سوگندنامه حمایت از متقاضی مهاجرت را تکمیل و ارسال نماید.

کارت سبز با پشتیبانی نامحدود تیم کارشناسان مهاجرتیش، می تواند به شما کمک کند تا از اشتباهات احتمالی تکمیل فرم اسپانسری و همچنین دیگر موارد مربوط به فرآیند مهاجرت جلوگیری کنید.

فرم I-864 یا سوگندنامه حمایت (Affidavit of Support) چیست؟

در طول فرآیند درخواست گرین کارت برای اقامت دائم ایالات متحده، فرم I864 قراردادی است بین اسپانسر یا حامی مالی مهاجر و دولت ایالات متحده. اسپانسر با این کار به دولت آمریکا تضمین می دهید که فرد متقاضی مهاجرت دارای امکانات مالی کافی است و بعید است در طول اقامتش در امریکا به کمک هزینه دولتی امریکا نیاز داشته باشد. در واقع، اسپانسر موافقت می کند در صورت لزوم از درآمد و منابع خود برای حمایت از اعضای خانواده خود یا سایر افراد ذکر شده در فرم I864 استفاده کند.

چه زمانی سوگندنامه حمایت لازم است؟

برای بسیاری از درخواست‌های ویزاهای مبتنی بر خانواده و برخی از  انواع ویزای کاری امریکا که در آن یک تبعه خارجی برای اقامت دائم قانونی برای زندگی در ایالات متحده درخواست می‌کند، سوگندنامه حمایت با استفاده از فرم I-864 مورد نیاز است. افراد زیر طبق قانون ملزم به ارائه فرم I-864 برای دریافت ویزای مهاجرت یا تنظیم وضعیت هستند:

همه اقوام نزدیک شهروندان ایالات متحده (از جمله والدین، همسران و فرزندان مجرد زیر 21 سال)، و سایر بستگانی که واجد شرایط مهاجرت به ایالات متحده تحت یکی از اولویت های ویزای خانوادگی امریکا هستند.

متقاضیان ویزاهای مهاجرتی کاری در مواردی که یکی از بستگانشان دادخواست ویزای مهاجرت را ارائه کرده است یا دارای منافع مالکیت قابل توجهی در نهاد درخواست کننده 5٪ یا بیشتر هستند.

با این حال، سناریوهای خاصی وجود دارد که در آنها به فرم I-864 نیازی نخواهد بود، از جمله زمانی که متقاضی 40 دوره کاری واجد شرایط را در ایالات متحده کار کرده است یا در غیر این صورت می توان 40 دوره واجد شرایط را به آنها اختصاص داد. همچنین می تواند جایی باشد که آنها فرزند یک شهروند ایالات متحده هستند و اگر برای اقامت دائم پذیرفته شوند، به طور خودکار تابعیت آمریکا را تحت قانون مهاجرت و ملیت (INA) به دست می آورند، و همچنین کسانی که به عنوان بیوه درخواست ویزا می کنند.

چه کسی می تواند سوگندنامه حمایت ارائه دهد؟

شخصی می تواند اسپانسر باشد یا فرم I-864 را تکمیل کند که:

 1. حداقل 18 سال سن داشته باشد.
 2. شهروند امریکا باشد و یا گرین کارت این کشور را داشته باشد.
 3. درآمد یا دارایی کافی داشته باشد.
 4. مالیات پرداخت کرده باشد.

فرآیند تکمیل فرم I-184 چگونه است؟

زمانی که مصاحبه  متقاضی ویزای مهاجرت با یکی از سفارت های امریکا برنامه ریزی شده باشد یا زمانی که می خواهد درخواستی برای تغییر وضعیت به اقامت دائم ایالات متحده ارائه دهد، اسپانسر او باید فرم I-864 را تکمیل کند.

هنگام تکمیل فرم I-864، حامی باید بتواند نشان دهد که درآمد کافی دارد تا اطمینان حاصل شود که مهاجر تحت حمایت در ایالت متحده به کمک هزینه دولتی نیاز ندارد. برای اثبات این موضوع، اسپانسر باید اظهارنامه مالیات بر درآمد فدرال ایالات متحده خود را برای آخرین سال مالیاتی به اضافه مدرک اشتغال فعلی ارائه کند. هرگونه عدم ارائه اظهارنامه مالیاتی یا، به‌طور متناوب، شواهدی مبنی بر عدم نیاز به ارائه، اقدام در مورد درخواست اقامت دائم را به تأخیر می‌اندازد. همچنین ممکن است منجر به رد ویزای مهاجرت یا تعدیل وضعیت شود.

هنگامی که اسپانسر تعهدنامه پشتیبانی را تکمیل کرد و مدارک لازم را جمع آوری کرد، سوگندنامه باید در ایالات متحده یا نزد یک افسر کنسولی ایالات متحده تأیید شود.

از کدام نسخه فرم I-864 باید استفاده کرد؟

در بیشتر موارد، اسپانسر درخواست کننده باید نسخه استاندارد فرم I-864 را تکمیل کند. این را می توان در وب سایت USCIS یافت. با این حال، اگر اسپانسز برای واجد شرایط بودن به درآمد سایر اعضای خانواده متکی باشد، هر یک از اعضای خانواده که مسئولیت قانونی حمایت از متقاضی را می پذیرند باید فرم جداگانه I-864A را تکمیل کنند. این نسخه از فرم برای هر عضو خانواده واجد شرایطی است که قول می دهد درآمد یا دارایی خود را برای کمک به حمایت از یک مهاجر تحت حمایت در دسترس قرار دهد.

علاوه بر فرم‌های I-864 و  I-864A، فرم I-864EZ، سوگندنامه حمایتی وجود دارد. این فرم صرفاً یک نسخه کوتاهتر از فرم I-864 است تا نشان دهد که مهاجر مورد نظر دارای امکانات مالی کافی است و بعید است که به عنوان یک مقیم دائم قانونی سر بار دولت شود و به کمک هزینه دولتی نیاز داشته باشد. با این حال، این فرم فقط برای مواردی طراحی شده است که همه شرایط زیر را دارند:

اسپانسر شخصی است که فرم I-130، درخواست برای خویشاوندان بیگانه را ارسال کرده یا در حال تکمیل آن است.

خویشاوندی که حمایت مالی می شود تنها فردی است که در فرم I-130 فهرست شده است

درآمد مورد استفاده برای واجد شرایط بودن کاملاً بر اساس حقوق یا حقوق بازنشستگی اسپانسر است و در یک یا چند فرم W-2 IRS ارائه شده توسط کارفرمایان (سابق) آنها نشان داده می شود.

 اگر یکی از اقوام تحت حمایت خود تنها فردی نیست که بر اساس درخواست ویزای اصلی مهاجرت می کند یا در جایی که فرم I-140 درخواست مهاجرت برای کارگر خارجی را ثبت کرده است، باید از فرم I-864 استفاده کند. فرم I-864 همچنین باید برای حامیان مالی مشترک یا جایگزین استفاده شود (زیرا درخواست کننده اصلی فرم I-130 فوت کرده است)، یا در مواردی که آنها شرایط درآمدی را مطابق با دستورالعمل های فقر فدرال ندارند.

برای کسانی که از ارائه سوگندنامه حمایت معاف هستند، مهاجر مورد نظر باید به جای ارائه فرم I-864، I-864A یا I-864EZ، فرم I-864W، درخواست معافیت برای سوگندنامه حمایت از مهاجران را تکمیل و ارسال کند. .

فرم I-864 چه مدت اعتبار دارد؟

هنگام امضای سوگندنامه حمایت با استفاده از فرم I-864، اسپانسر مسئولیت قانونی حمایت مالی از مهاجر مورد نظر را پس از تبدیل شدن به یک اقامت دائم قانونی می پذیرد. مسئولیت اسپانسر معمولاً تا زمانی که آن فرد شهروند ایالات متحده شود  یا 40 فصل (معمولاً 10 سال)  در امریکا کار کند یا ایالات متحده را ترک کند، باقیست.

تنها شرایط دیگری که در آن تعهدات مالی به‌عنوان حامی به پایان می‌رسد، این است که یا اسپانسر یا فردی که حمایت می‌شود بمیرد، یا اگر مهاجر اقامت دائم قانونی خود را متوقف کند و ایالات متحده را ترک کند.

تعهدات مالی اسپانسر بعد از تکمیل فرم I-864 چقدر است؟

اسپانسر یا همان حامی مالی با تکمیل و ارسال فرم I864  ، مسئولیت مشکلات مالی مهاجر را در امریکا به عهده میگیرد. در بیشتر موارد، ارائه سوگندنامه برای حمایت، مهاجر تحت حمایت را واجد شرایط دریافت مزایای عمومی فدرال، ایالتی یا محلی نمی‌کند، زیرا هر آژانسی که این مزایا را ارائه می‌کند، درآمد و منابع حامی را در تعیین واجد شرایط بودن مهاجر در نظر می‌گیرد.

با این حال، اگر یک مهاجر تحت حمایت به دریافت مزایای عمومی برود، اسپانسر مسئول بازپرداخت آن مزایا به آژانسی است که آنها را ارائه کرده است. اگر اسپانسر نتواند بدهی معوقه را بازپرداخت کند، حامی می تواند به دلیل پول بدهی به دادگاه شکایت کند. هر یک از حامیان مالی مشترک و اعضای خانواده نیز متضامناً یا به طور جداگانه در قبال تمام تعهدات بازپرداخت مسئول خواهند بود.

مدت زمان پردازش فرم I-864 چقدر است؟

هیچ زمان پردازش استانداردی برای فرم I-864 وجود ندارد، در واقع، زمان رسیدگی به این فرم به مدت زمانی بستگی دارد که ویزا یا گرین کارت فرد تایید شود.

بهترین راه برای اطمینان از اینکه درخواست گرین کارت شما به تاخیر نمی افتد این است که در اولین بار تمام مدارک خود را به درستی ثبت کنید. تیم کارشناسان کارت سبز به شما کمک می کند تا از اشتباهات رایج دوری کنید و مطمئن شوید که فرم ها و اسناد شما برای ویزا و گرین کارت کامل هستند.

سوالات متداول فرم I-864

آیا می توانم فرم I-864 را به صورت آنلاین ارسال کنم؟

اگر فرم I-864 را از طریق مرکز ملی ویزا (NVC) دریافت کرده اید، می توانید آن را به صورت آنلاین از طریق مرکز درخواست الکترونیکی کنسولی (CEAC) ارسال کنید.

اگر فرم I-864 را مستقیماً به USCIS ارسال می کنید، برای مثال آن را همراه با فرم I-130 (دادخواست برای خویشاوندان بیگانه) یا فرم I-129F، (دادخواست برای نامزد بیگانه(e)) ارسال می کنید، می توانید از طریق پست آن را ارسال کنید.

چه کسی می تواند فرم I-864 را تکمیل کند؟

برای واجد شرایط بودن به عنوان حامی مالی ( به عنوان شخصی که می خواهد فرم I-864 را تکمیل کند و برای کسی که درخواست گرین کارت داده است، قول حمایت دهد)، باید شهروند ایالات متحده یا مقیم دائمی باشید که در امریکا زندگی می کند یا مقیم آن است.

نسخه های مختلفی از فرم I-864 وجود دارد. از کدام یک استفاده کنم؟

هنگام پر کردن فرم I-864، مهم است که مطمئن شوید فرم صحیح را پر کرده اید.

اگر فرم I-130 (دادخواست برای خویشاوندان بیگانه) را برای چندین خویشاوند، یا فرم I-140 (دادخواست برای کارگر مهاجر) را برای گرین کارت مبتنی بر اشتغال ارسال می کنید، باید از فرم I-864 استفاده کنید.

اگر فرم I-130 را فقط برای یک نفر مانند همسر یا یکی از بستگان خود پر می کنید و نیازی به اسپانسر مشترک ندارید، ممکن است بتوانید از فرم I-864EZ به جای فرم I-864 استفاده کنید.

اگر باید درآمد یکی از اعضای خانواده خود را برای برآورده کردن شرایط حمایت مالی لحاظ کنید، ممکن است لازم باشد فرم I-864A (قرارداد بین حامی مالی و عضو خانواده) را همراه با فرم I-864 ارسال کنید.

اگر به عنوان حامی مشترک ثبت نام می کنید، برای هر حامی به یک فرم جداگانه I-864 نیاز خواهید داشت.

اگر فکر می‌کنید که نیازی به ارسال فرم I-864 ندارید، برای مثال، اگر شخصی که برای او درخواست می‌کنید قبلاً 40 فصل (تقریباً 10 سال) در ایالات متحده کار کرده است، ممکن است بتوانید I-864W (درخواست معافیت از سوگندنامه اسپانسری) را ارسال کنید.

همچنین باید مطمئن شوید که آخرین نسخه فرم را که از طریق USCIS در دسترس است، ثبت کرده اید. ما در کارت سبز می‌توانیم به شما کمک کنیم آرامش خاطر داشته باشید و درخواست گرین کارت خود را به درستی انجام دهید و صحت آن را بررسی کنید.

چه زمانی باید فرم I-864 را پر کنم؟

فرم I-864 باید زمانی تکمیل شود که شخصی که برای گرین کارت خود درخواست می کند یا برای مصاحبه ویزای مهاجرت در یک دفتر کنسولی در خارج از ایالات متحده خود را آماده می کند یا قبلاً در داخل ایالات متحده باشد و آماده تبدیل وضعیت به اقامت دائم امریکا باشد.

چگونه می توانم بدانم که شرایط درآمدی برای فرم I-864 را برآورده می کنم؟

درآمد مورد نیاز برای واجد شرایط بودن به عنوان حامی گرین کارت بسته به اینکه چند فرزند و سایر بستگان با شما زندگی می کنند، در کدام ایالت زندگی می کنید و اینکه آیا در خدمت نظامی فعال در ایالات متحده هستید یا نه، متفاوت خواهد بود.

4.7/5 - (3 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه فرم I-864 مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
8 پاسخ
 1. آرتا آذری فر گفته:

  من میتونم با ویزای توریستی اقدام کنم و خواهرم اونجا برام در خواست گرین کارت کنه چون شنیدم از ایران اگر اقدام کنم 13 یا 14 سال طول میکشد

  پاسخ
  • ساناز قنبری گفته:

   در حقیقت برای فرم i864 باید فرم اولیه تایید شده باشه و چیزی که در ویزای f4 زمان بره تایید فرم اولیست
   تا زمانی که فرم اولیه تایید نشده نمیتونید این فرم رو تکمیل کنید و تایم ویزای توریستی تموم میشه و باید برگردید
   میتونید شانستونو برای دریافت ویزاهای دیگه بسنجید
   https://cartesabz.net/register/consulting.php

   پاسخ
 2. احمدرضا گفته:

  سلام پسر خاله من دانشجوی آمریکاست اون نمیتونه اسپانسر من بشه؟

  پاسخ
  • ساناز قنبری گفته:

   سلام وقت بخیر اولین شرط اسپانسر شدن شهروند آمریکا بودنه
   اگر ایشون ویزای موقت دارن خیر نمیتونن

   پاسخ
 3. ناشناس گفته:

  7 وازب خانواده هستیم پدرم شهید شده یک برادر دارم پنج خواهر هستیم مشکلی اقتصاد داریم درس خونده نمی توانیم نامی پدرم محمد یوسف ارجالی است ما نياز داریم و مادرم کالنی خانواده است زنده‌گی بسیار سخت است خودم 80ساله برادرم 70ساله است لطفا کمک کند

  پاسخ
  • ساناز قنبری گفته:

   سلام میتونید برای ارتباط با ما به شماره 09391324467 در تلگرام و واتس اپ پیام بدید ما باید بررسی کنیم کیستون چیه و چه ویزایی میتونید دریافت کنید
   پبام بدید راهنمایی میشید

   پاسخ

نظر خود را درباره فرم I-864 ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *