ارزیابی مهاجرت
ارزیابی مهاجرت

ارزیابی مهاجرت چیست؟

مهاجرت یکی از سخت‌ترین و مهم‌ترین تصمیم‌های برخی از افراد است که تاثیر بسیار زیادی بر تمامی جنبه‌های مختلف زندگی آن‌ها خواهد گذاشت. در ابتدا پیش از انجام هر کاری، برای آن که بتوانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن، بهترین، مناسب ترین و کم هزینه‌ترین روش مهاجرت را انتخاب کنید، شرایط اخذ هر ویزا را بدانید و … می‌توانید ارزیابی مهاجرت را انجام دهید. این ارزیابی معمولا با استفاده از فرم‌ های ارزیابی مهاجرت انجام شده و توسط کارشناسان با تجربه مورد بررسی قرار می‌گیرد.

برای تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت کارت سبز روی عبارت زیر کلیک فرمایید:

فرم ارزیابی مهاجرت چیست؟

همانطور که در بالا اشاره شد، سنجش شرایط مهاجرت از طریق فرم‌های مخصوصی انجام می‌شود. این فرم‌ها حاوی اطلاعاتی است که باید توسط متقاضیان پر شده و توسط کارشناسان مهاجرتی مورد بررسی قرار بگیرد. با استفاده از این اطلاعات کارشناس مهاجرت شرایط شخص را مناسب با هر کدام از روش‌های مختلف اخذ ویزای کاری، تحصیلی، سرمایه گذاری و غیره بررسی کرده، احتمال موفقیت در اخذ هر ویزا را برای شخص تعیین می‌کند. همچنین با استفاده از این ارزیابی محدودیت‌های شخص نیز تعیین شده تا شخص قبل از اقدام برای اخذ ویزا کارهای لازم را انجام دهد.

ارزیابی مهاجرت معمولا شامل چه اطلاعاتی خواهد شد؟

فرم‌های ارزیابی اطلاعات معمولا دارای بخش‌های مختلف زیر هستند.

اطلاعات شخصی و اطلاعات تماس

یکی از مهم‌ترین بخش‌های این فرم اطلاعات شخصی مانند سن و جنسیت است، چرا که برخی از ویزاها محدودیت سنی داشته یا امتیاز بیشتری برای یک رنج سنی خاص قائل هستند. در این فرم همچنین باید اطلاعات تماس دقیق خود را برای ارتباط با مشاوران مهاجرتی پر کنید.

اطلاعات شغلی

نوع شغل کنونی و هم چنین میزان درآمد فعلی شما برای بسیاری از روش‌های مهاجرتی مهم است. از این رو یکی دیگر از اطلاعات مربوط به ارزیابی اطلاعات شغلی مانند سمت شغلی و درامد است.

اطلاعات تحصیلی

یکی دیگر از بخش‌های بسیار مهم در ارزیابی، اطلاعات تحصیلی است. هرچه میزان تحصیلات بیشتر باشد، احتمال موفقیت اخذ برخی از ویزاها بیشتر است. در نتیجه در این فرمها باید آخرین مدرک تحصیلی، معدل، مقالات علمی و دیگر دست آوردهای مربوط به تحصیل خود را وارد کنید.

مقصد

شما برای انتخاب مقصد در تصمیم بزرگ مهاجرت باید وسواس زیادی به خرج دهید. انتخاب اشتباه مقصد می‌تواند تاثیر منفی بسیار زیادی بر آینده شما داشته باشد. دلیل انتخاب مقصد مورد نظرتان را مشخص کنید و دقیقا بدانید هدف شما از انتخاب مقصد چیست؟ همانطور که می‌دانید هر کشور شرایط مهاجر پذیری مخصوص به خود را دارد، از این رو شما با ارزیابی مهاجرت متوجه خواهید شد چقدر با شرایط کشور مورد نظرتان تناسب و همخوانی دارید یا خیر؟

مهارت ها

یکی دیگر از اطلاعات مهم در ارزیابی، مهارت‌ها و دست آوردهای مهم شما است. اگر یک نخبه علمی هستید و ثبت اختراع دارید، اگر در یک رشته ورزشی مقام‌های بین المللی دارید اگر در یک رشته، نرم افزار یا هر کار دیگر مدارک داخلی و بین المللی دارید، شانس شما برای مهاجرت زیاد است. بنابراین یکی دیگر از اطلاعات مهمی که در فرم‌های ارزیابی مهاجرت مورد بررسی قرار می‌گیرد، مهارت‌های فرد در جنبه‌های مختلف است.

اطلاعات همراهان

مهاجرت می‌تواند به تنهایی یا همراه با اعضای خانواده، همسر و فرزندان باشد. باید بدانید که شرایط مهاجرت با خانواده به مراتب از مهاجرت به تنهایی سخت‌تر است، زیرا شما باید مدارک بیشتری ارائه کنید. بنابراین در فرم ارزیابی مهاجرت حتما اطلاعات مربوط به همراهان خود را نیز وارد کنید.

دارایی

نوع ویزای شما هر چه که باشد، باید حداقل تمکن مالی داشته باشید. این تمکن مالی حداقل در انواع ویزاهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. از این رو یکی دیگر از اطلاعات مهم در ارزیابی میزان دارایی و تمکن مالی افراد است.

برنامه ریزی سفر

شاید برایتان جالب باشد که بدانید کشور مقصد شما باید دقیقا برنامه شما بعد از مهاجرت را بداند. باید برنامه شما برای امرار معاش، کسب و کار، فروش و هرکار دیگر مشخص باشد و آن را در برنامه ریزی سفر به طور دقیق تعیین کنید.

هزینه ارزیابی مهاجرت چقدر است؟

هزینه ارزیابی مهاجرت می‌تواند در شرکت‌های مختلف متفاوت باشد. نکته مهم آن که این ارزیابی هزینه بسیار کمی دارد. بنابراین نگرانی بابت هزینه ارزیابی نداشته باشید. خیلی از افراد به دنبال ارزیابی رایگان هستند غافل از آنکه فرمهای رایگان معمولا توسط افراد کم تجربه بررسی میگردد و انتخاب مسیری اشتباه منجر به عواقب جبران ناپذیری در آینده می گردد.

 

اقدامات بعد از تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت

پس از آنکه فرم ارزیابی را تکمیل نمودید، باید منتظر پاسخ کارشناسان مهاجرتی باشید تا نوع ویزای مناسب شرایطتان را به شما اطلاع دهند. سپس می توانید برای اخذ وقت مشاوره از کارشناسان کارت سبز اقدام نمایید و یا برای ویزای مدنظر از طریق کارت سبز اقدام کنید.

 

ارزیابی مهاجرت به آمریکا

فرم ارزیابی مهاجرت به امریکا شرایطی را می سنجد که برای انواع روشهای مهاجرت به امریکا مورد نیاز است. مثلا اگر شما در سطح ملی و بین المللی در رشته خود مقام آورده اید یا شناخته شده هستید، ممکن است بتوانید برای اخذ ویزای EB1 امریکا واجد شرایط باشید یا اگر مقالات زیادی نوشته اید و ثبت اختراع دارید شاید بتوانید برای اخذ ویزای EB2 NIW  اقدام کنید. پس از تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت به امریکا کارشناسان کارت سبز شرایط متقاضی را با شرایط لازم برای اخذ انواع ویزاهای مهاجرتی و غیر مهاجرتی امریکا تطبیق می دهند و مناسبت ترین انواع ویزاها را به فرد متقاضی جهت اقدام، معرفی می کنند.

برای تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت به آمریکا بر روی عبارت زیر کلیک فرمایید:

ارزیابی مهاجرت به کانادا

برای اطلاع از مناسب ترین روش مهاجرت به کانادا متقاضیان می بایست فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا کارت سبز را تکمیل نمایند. فرم ارزیابی مهاجرتی کانادا شرایط متقاضی را براساس شرایط لازم برای انواع ویزاهای کانادا می سنجد. به طور مثال اگر مشخص شود فرد متقاضی الزامات لازم برای اخذ ویزای کاری اکسپرس انتری یا گزینش استانی کانادا را دارد، به او این نوع ویزاها معرفی میگردد تا بتواند در سریعترین زمان ممکن به نتیجه یعنی گرفتن اقامت دائم کانادا از طریق کار دست یابد.

برای تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا بر روی عبارت زیر کلیک فرمایید:

سوالات متداول ارزیابی مهاجرت

پس از تکمیل فرم ارزیابی مهاجرت ، آیا باید منتظر تماس کارشناسان باشم؟

خیر ، نتیجه فرم های ارزیابی در پنل کاربری شما در کارت سبز قرار میگیرد و از طریق پیامک به شما اطلاع داده می شود که برای مشاهده پاسخ کارشناس به پنل کاربری خود مراجعه فرمایید.

 

نتیجه فرم ارزیابی مهاجرت خودم را گرفتم، آیا میتوانم با شما برای انجام امور مرتبط با ویزای معرفی شده قرارداد ببندم؟

بله، کارشناسان کارت سبز با سالها تجربه آماده ارائه خدمات به شما در زمینه انواع ویزاهای مهاجرتی و غیرمهاجرتی آمریکا و کانادا هستند. بعد از فرم ارزیابی میتوانید از آنان برای انجام مراحل بعدی مشاوره بگیرید یا انجام کار را به انان بسپارید.

 

چقدر زمان میبرد پاسخ فرم ارزیابی مهاجرت را دریافت کنم؟

با توجه به ساعت و بازه زمانی ثبت درخواست و تعداد متقاضیان از یک تا 10 روز زمان میبرد تا به فرم تکمیل شده شما پاسخ داده شود.

4.7/5 - (3 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه ارزیابی مهاجرت چیست؟ مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
8 پاسخ
 1. یحی جوقتایی گفته:

  من فرم ارزیابی را پر کردم چقدر طول میکشه جوابتون برام بیاد؟

  پاسخ
 2. mohammad گفته:

  من فرم ارزیابی مهاجرت به آمریکا رو پر کردم نتیجش کی اعلام میشه

  پاسخ
 3. حسام گفته:

  من میخوام برای آمریکا فرم ارزیابی پر کنم اما دوست دارم شرایطم برای کانادا هم بررسی بشه
  باید فرم جدا پر کنم؟

  پاسخ

نظر خود را درباره ارزیابی مهاجرت چیست؟ ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *