ارزیابی مهاجرت
فرم DS-160

فرم DS-160

فرم DS-160 که تقاضانامه ویزای غیر مهاجرتی آنلاین امریکا نیز نامیده می شود، یک فرم آنلاین است که برای درخواست انواع ویزاهای موقت ایالات متحده از جمله ویزای توریستی آمریکا و همچنین برای ویزاهای نامزدی ، تحصیلی و کاری غیرمهاجرتی ایالات متحده استفاده می شود. این فرم الکترونیکی، اطلاعات شخصی، آموزشی، شغلی و سایر اطلاعات فردی متقاضی (مانند شماره پاسپورت) را شامل می شود.

فرم DS-160 بخش مهمی از فرآیند درخواست ویزای امریکاست زیرا اطلاعات لازم را برای احراز اینکه آیا متقاضی واجد شرایط ویزای غیر مهاجرتی است یا خیر، در اختیار اداره مهاجرت و خدمات شهروندی ایالات متحده قرار می دهد. بنابراین، بسیار مهم است که این فرم به درستی تکمیل شود.

هزینه فرم DS-160

اگر می خواهید خودتان فرمتان را تکمیل کنید برای تکمیل و سابمیت خود فرم DS-160 هزینه ای اخذ نمی شود اما برای انجام مراحل بعدی و اخذ وقت سفارت باید هزینه پرداخت گردد که این هزینه با توجه به نوع ویزا نرخش متفاوت است. اما افراد برای جلوگیری از بروز اشتباه و هدر رفتن وقت و هزینه تکمیل فرم خود را به افراد آگاه و با تجربه می سپارند و هزینه ای به آنان به عنوان دستمزد پرداخت میکنند. تعرفه کارت سبز برای این کار نرخ متعارفیست.

برای ویزاهای غیرمهاجرتی که نیاز به درخواست از امریکا ندارند مانند ویزای توریستی (B-1/B-2) ، انواع ویزاهای تحصیلی (F, M, & J) و ویزای TN ، این هزینه در حال حاضر 185 دلار است.

برای ویزاهای غیرمهاجرتی مبتنی بر درخواست از امریکا مانند انواع ویزاهای کاری غیرمهاجرتی (H, L, O, P, Q, R)، این هزینه در حال حاضر 205 دلار است.

برای ویزاهای غیرمهاجرتی سرمایه گذاری (E) ، این هزینه در حال حاضر 315 دلار است.

برای ویزای نامزدی امریکا K1 یا ویزای غیرمهاجرتی ورود همسر سیتیزن امریکایی K3 این هزینه در حال حاضر 265 دلار است.

زمان پردازش فرم DS-160

برای فرم DS-160 زمان پردازش دقیقی وجود ندارد و تا زمان مصاحبه شما فرم شما باید پردازش شده باشد. مدت زمانیکه از تکمیل و سابمیت فرم تا مصاحبه وجود دارد به خود فرد متقاضی بستگی دارد که بتواند چه تایمی برای مصاحبه وقت بگیرد.

در واقع، بعد از تکمیل فرم DS-160 ، باید برای اخذ وقت مصاحبه در یکی از سفارتهای امریکا اقدام کنید و این به سفارت بستگی دارد که چه زمانی برای تایم ویزای درخواستی شما وقت خالی داشته باشد که شما بتوانید تایم دلخواهتان را انتخاب بفرمایید. مدنظر داشته باشید بعد از تکمیل فرم DS-160 ، ایمیلی برای تعیین وقت برای شما ارسال نخواهد شدو شما باید بلافاصله بعد از تکمیل و سابمیت فرم برای پرداخت هزینه و اخذ وقت اقدام بفرمایید.

مدنظر داشته باشید تایم های خالی ممکن است به سرعت تکمیل شود و مدت زمان انتظار شما طولانی گردد. بنابراین خیلی این کار را به تعویق نندازید. برای رزرو وقت مصاحبه سفارت های امریکا می توانید از کارشناسان مجرب کارت سبز کمک بگیرید.

به طور کلی، مدت زمان انتظار ویزاهای غیرمهاجرتی از لحظه تکمیل فرم DS-160 تا مصاحبه به سفارت و سرعت عمل متقاضی بستگی دارد که ممکن است از 3 روز تا 12 ماه به طول بیانجامد.

چه افرادی باید فرم DS-160 را تکمیل کنند؟

هرکسی که قصد دارد با ویزای غیرمهاجرتی، برای مدت زمانی کوتاه وارد ایالات متحده امریکا شود یا به این کشور سفر کند، باید فرم DS 160 را تکمیل و سابمیت نمایند. شهروندان مکزیکی متقاضی ویزای TN نیز باید فرم DS-160 را پر کرده و ارسال کنند. شهروندان کانادایی که برای ویزای TN درخواست می کنند نیازی به تکمیل فرم DS-160 ندارند.

البته مدنظر داشته باشید برای هر فرد متقاضی از جمله یک کودک، می بایست فرم DS-160 جداگانه پر شود حتی برای کودکان زیر 13 سالی که نیاز به مصاحبه ندارند.

مدارک لازم برای تکمیل فرم DS-160

برای تکمیل فرم DS-160 به موارد زیر نیاز دارید:

گذرنامه

پلن سفر

شماره شناسه ملی صادر شده توسط کشور شما

همچنین باید به سابقه سفر و شغل خود و همچنین مشخصات بیوگرافی ساده در مورد اعضای خانواده و همراهان خود دسترسی داشته باشید.

اطلاعات تحصیلی و شغلی

اگر برای تحصیل به ایالات متحده می آیید، به یک کپی از SEVIS ID (Student and Exchange Visitor Information System) خود نیاز دارید که می توانید آن را در I-20 یا DS-2019 خود بیابید، همراه با آدرس دانشگاه یا کالجی که در آن شرکت خواهید کرد. متقاضیان ویزاهای کاری غیرمهاجرتی، باید یک کپی از I-129 خود را داشته باشند.

در نهایت، به یک عکس جدید نیاز دارید که مطابق با دستورالعمل‌های دولت ایالات متحده باشد و به صورت دیجیتالی در رایانه‌ای که برای تکمیل فرم استفاده می‌کنید ذخیره شده باشد.

نحوه تکمیل فرم DS-160

فرم DS-160 باید به صورت آنلاین تکمیل گردد. برای تکمیل فرم DS-160 میتوانید از کارشناسان کارت سبز کمک بگیرید و تکمیل فرمتان را به آنان بسپارید. این فرم شامل بخش های زیر است:

بخش 1: اطلاعات شخصی

در قسمت اول فرم DS-160، اطلاعات شخصی مانند نام، تاریخ تولد و وضعیت تاهل، شماره ملی و اطلاعات پاسپورت پرسیده می شود.

همچنین در صورت داشتن ملیت کشور دیگر، در مورد شماره پاسپورت آن کشور و… از شما سوال می شود.

بخش 2: اطلاعات سفر

در این بخش، برنامه های سفر خود را توضیح می دهید، از جمله هدف از سفر به ایالات متحده، تاریخ ورود و خروج و آدرس ایالات متحده که در آن اقامت خواهید داشت. اگر برنامه خاصی ندارید، می توانید تاریخ ها را به صورت تخمینی بنویسید اما مدنظر داشته باشید پلن سفری که به سفارت ارائه می دهید باید با این قسمت فرمتان همخوانی داشته باشد.

قسمت 3: همراهان سفر

در اینجا، می توانید مشخصات هر کسی که با شما سفر می کند را پر کنید. این ممکن است شامل خانواده، دوستان یا اعضای یک گروه باشد. نیازی نیست همکاران کاری را که با شما سفر می‌کنند، بگنجانید. در هر صورت، به یاد داشته باشید که همه کسانی که با شما سفر می کنند هر کدام به فرم DS-160 جداگانه خود نیاز دارند.

قسمت 4: سفر قبلی به ایالات متحده

در مرحله بعد، از شما پرسیده می شود که آیا قبلاً به ایالات متحده سفر کرده اید یا خیر. اگر دارید، باید تاریخ و جزئیات را ارائه دهید.

همچنین باید مشخص کنید که آیا تا به حال در پروسه  دریافت ویزای ایالات متحده رد شده اید، یا اینکه آیا تا به حال درخواست مهاجرت به خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) ارسال کرده اید یا خیر.

قسمت 5: آدرس و شماره تلفن

این بخش ساده است: به سادگی آدرس، شماره تلفن و آدرس ایمیل فعلی خود را وارد کنید. در صورت تمایل می توانید یک آدرس پستی جایگزین وارد کنید.

همچنین از شما خواسته می شود تمام نام کاربری های شبکه های اجتماعی را که در طول 5 سال گذشته استفاده کرده اید فهرست کنید. نیازی نیست پسورد آنان را بنویسید.

بخش 6: اطلاعات گذرنامه

در این صفحه اطلاعات پاسپورت از شما خواسته می شود.

همچنین از شما سوال می شود که آیا تا به حال گذرنامه ای را گم کرده اید یا آیا تا به حال گذرنامه شما به سرقت رفته است یا خیر. در صورت پاسخ بله باید اطلاعات تکمیلی تری ارائه دهید.

قسمت 7: آدرس و شماره تماس ایالات متحده

در این بخش، فردی را در ایالات متحده که شما را می شناسد و می تواند هویت شما را تأیید کند، فهرست می کنید. اگر هنوز کسی را در ایالات متحده نمی‌شناسید، نگران نباشید – می‌توانید به سادگی نام هر کسب‌وکار یا سازمانی را که قصد دارید در طول سفر خود بازدید کنید، بنویسید.

قسمت 8: اقوام

در مرحله بعد، جزئیات اولیه پدر و مادر خود را ارائه خواهید داد. همچنین ممکن است از شما خواسته شود که جزئیات هر یک از اعضای خانواده را که در حال حاضر در ایالات متحده هستند ارائه دهید.

اگر متاهل هستید، نام، تاریخ تولد، ملیت و آدرس خانه همسرتان نیز از شما خواسته می شود.

بخش 9: شغل و تحصیلات

در این قسمت مشخصات شغلی، سوابق تحصیلی و سابقه اشتغال ۵ سال گذشته اتان را می بایست تکمیل نمایید.

همچنین از شما تاریخچه سفر و جزئیات مربوط به مهارت های خاصی که دارید، یا هر گروه نظامی، خیریه یا سازمان حرفه ای که عضو آن بوده اید، خواسته می شود.

بخش 10: امنیت و اطلاعات قبلی

در اینجا، شما به 25 سوال در مورد مسائل امنیتی “بله” یا “خیر” پاسخ خواهید داد. مطمئن شوید که این سوالات را با دقت بخوانید و هنگام پاسخ دادن مراقب باشید، زیرا اشتباهات در اینجا می تواند بر درخواست شما تأثیر منفی بگذارد.

قسمت 11: عکس متقاضی

باید عکسی از خود آپلود کنید که مطابق با دستورالعمل های وزارت امور خارجه ایالات متحده باشد. هنگامی که عکس را آپلود کردید، می‌توانید اندازه را تنظیم کنید و تصویر را برش دهید تا مطمئن شوید که مطابق با شرایط است.

عکسی که هنگام ثبت DS-160 خود ارسال می کنید بر روی ویزای شما استفاده نمی شود و نیاز است شما برای مصاحبه عکس به همراه داشته باشید منتهی شرایط مربوط به عکس را به دقت رعایت فرمایید. برای تهیه عکس DS-160 میتوانید با تعیین وقت قبلی به شرکت کارت سبز مراجعه نمایید.

نکته خیلی مهم: اگر چه تکمیل فرم DS-160 ممکن است در نگاه اول ساده به نظر برسد اما لازم است بدانید کوچکترین اشتباه در طول تکمیل فرم میتواند باعث رد درخواست ویزای شما شود بنابراین در تکمیل فرم دقت نمایید و حتما از تجربه و دانش کارشناسان کارت سبز استفاده نمایید.

سوالات متداول فرم DS-160

چه کسی باید فرم DS-160 را تکمیل کند؟

تمام افرادی که برای ویزای غیر مهاجرتی به ایالات متحده درخواست می کنند، باید فرم DS-160 را تکمیل کنند. این شامل متقاضیان ویزای توریستی، ویزای سرمایه گذاری غیرمهاجرتی، ویزای دانشجویی و ویزای کار می شود.

چه مدارکی برای DS-160 نیاز دارم؟

شما به پاسپورت، برنامه سفر، شماره شناسه ملی صادر شده توسط کشور خود، تاریخ پنج سفر آخری که به ایالات متحده انجام داده اید، سابقه اشتغال و عکس استاندارد، نیاز دارید.

چه مدت طول می کشد تا فرم DS-160 تکمیل شود؟

مدت زمانی که برای تکمیل فرم DS-160 طول می کشد بسته به هر متقاضی متفاوت است. تکمیل فرم DS-160 در کارت سبز در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می پذیردو

خود فرم DS-160 برای مصاحبه نیاز است؟

خیر، فقط باید صفحه تاییدیه فرم DS-160 را به صورت چاپ شده در روز مصاحبه به همراه داشته باشیدو

صفحه تایید DS-160 خود را گم کردم. آیا می توانم یک نسخه جدید چاپ کنم؟

بله، امکان چاپ مجدد وجود دارد.

اگر برای تمدید ویزای خود اقدام می کنم، آیا باید فرم DS-160 را تکمیل کنم؟

بله، همه افرادی که برای ویزای غیر مهاجرتی به ایالات متحده درخواست می کنند، بدون توجه به اینکه برای ویزای جدید یا تمدید ویزای فعلی خود درخواست می کنند، باید فرم DS-160 را تکمیل کنند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه فرم DS-160 مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
6 پاسخ
  • ساناز قنبری گفته:

   برای اطلاع از تعرفه های فرم DS 160 در تلگرام 09391324467 پیام دهید

   پاسخ
  • ساناز قنبری گفته:

   سلام بفرمایید
   میتونید از طریق تلگرام 09391324467 با ما در ارتباط باشید همچنین میتونید با شماره 02149374 تماس بگیرید

   پاسخ
  • ساناز قنبری گفته:

   سلام وقت بخیر برای گرفتن قیمت لطفا به تلگرام 09391324467 پیام بدید و یا با شماره 02149374 تماس بگیرید

   پاسخ

نظر خود را درباره فرم DS-160 ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *