ارزیابی مهاجرت
دلایل ریجکت شدن در مصاحبه لاتاری

چه کسانی در مصاحبه لاتاری رد می شوند؟

برنده شدن در لاتاری انتهای مسیر نیست و همه افرادی که در لاتاری برنده می شوند نمیتوانند ویزا و گرین کارت امریکا را در نهایت از آن خود کنند. شاید عجیب به نظر برسد اما انجام درست و اصولی مراحل امور برندگان لاتاری شاید مهمتر از برنده شدن در لاتاری باشد. اما چه چیزی باعث عدم موفقیت در مصاحبه لاتاری می شود؟ پاسخ کوتاه، عدم آگاهیست. خیلی از افراد بدون دانستن قوانین به روز مهاجرتی و با تصور زبان بلد بودن، اشتباهات جبران ناپذیری متحمل می شوند. در این مقاله از سایت کارت ساز قصد داریم به دلایل رد شدن در لاتاری بپردازیم.

ریجکت شدن در مصاحبه لاتاری به علت اشتباه در ثبت نام اولیه لاتاری

انجام صحیح ثبت نام لاتاری بسیار اهمیت دارد. سالانه شمار زیادی از برندگان لاتاری صرفا به علت اشتباه هر چند سهوی در ثبت نام، در مصاحبه لاتاری رد می شوند و نمیتوانند ویزای آمریکا بگیرند. بنابراین ثبت نام لاتاری را دست کم نگیرید. شاید ذکر این بیت از صائب تبریزی که “خشت اول گر نهد معمار کج تا ثریا می‌رود دیوار کج” اینجا جایز باشد. چرا که انجام اصولی و صحیح ثبت نام لاتاری به شما کمک میکند مراحل بعدی را نیز با موفقیت پشت سر بگذارید.

ریجکت شدن در مصاحبه لاتاری به علت استفاده از عکس غیراستاندارد در لاتاری

حتما چه برای ثبت نام لاتاری و چه برای مصاحبه از شرایط عکس استاندارد آگاهی کسب کنید. عکسی که استفاده میکنید باید چهره شما را به خوبی نشان دهد. اگر عکس شما استاندارد نباشد و یا چهره اتان با عکس متفاوت باشد در روز مصاحبه با چالش مواجه خواهید شد.

ریجکت شدن در مصاحبه لاتاری به علت اشتباه در تکمیل فرم DS-260

فرمDS-260  برندگان لاتاری فرم مهمیست و هر گونه اشتباه هر چند سهوی باعث بروز عواقب جبران ناپذیری خواهد شد که ممکن  است منجر به عقب افتادن کار یا حتی ریجکت شدن در مصاحبه شود. از آنجاییه تاریخ تکمیل این فرم در نوبت دعوت به مصاحبه برندگان لاتاری تاثیرگذار است، خیلی از برندگان لاتاری با بی دقتی و بدون دانستن قوانین مهاجرتی اقدام به پر کردن فرم می نمایند و این کار باعث مشکل در پرونده ایشان می شود.

ریجکت شدن در مصاحبه لاتاری به علت ارائه مدارک تقلبی و جعلی

سالانه خیلی از برندگان لاتاری تنها به علت ارائه مدارک تقلبی از دریافت ویزای امریکا باز می مانند غافل از اینکه آفیسرهای سفارت این اختیار را دارند حتی در صورت مشکوک شدن به فرد، درخواست ویزای او را رد کنند. کارت سربازی مدرکیست که بیشتر از همه مدارک توسط ایرانیان جعل می شود در حالیکه در اکثر سفارتهای امریکا دستگاه تشخیص مدرک جعلی وجود دارد و به علت هوشمند بودن کارت معافیت یا پایان خدمت، جعل یا اصل بودن مدرک به راحتی قابل تشخیص است.

همچنین باید مدنظر داشته باشید برای سایر مدارک اگر چه به علت عدم وجود روابط سیاسی و دیپلماتیک بین دو کشور امکان استعلام مستقیم مدارک برای سفارتهای امریکا میسر نیست اما کارمندان مبارزه با جعل مدارک مسقر در سفارتهای امریکا تفاوت مدارک اصلی و جعلی را می دانند. بنابراین به هیچ عنوان در مورد مدارک مورد نیاز برندگان لاتاری نظیر برگه تمکن مالی، مدارک تحصیلی و … ریسک نکنید و از مدارک جعلی استفاده نکنید و مدنظر داشته باشید برای کامل کردن مدارک میتوانید از مشاوره کارشناسان کارت سبز کمک بگیرید.

ریجکت شدن در مصاحبه لاتاری به علت موارد پزشکی

همه برندگان لاتاری همانند متقاضیان سایر ویزاهای مهاجرت به امریکا قبل از مصاحبه باید توسط پزشک معتمد سفارت معاینه شوند. در طول این معاینات، فرد از لحاظ سلامت جسمانی و روانی بررسی می شود و اگر ابتلای او به یکی از بیماری های مسری خطرناک محرز شود، پزشک این مورد را به اطلاع سفارت می رساند و متقاضی در روز مصاحبه ، ریجکت می شود.

برای اطلاع از لیست مشکلات و بیماری های ممنوعه برای ورود به امریکا و آگاهی در مورد آزمایش های پزشکی ویزای آمریکا برای ورود به امریکا می توانید از کارشناسان کارت سبز مشاوره دریافت نمایید.

ریجکت شدن در مصاحبه لاتاری به علت موارد امنیتی

آفیسری که با شما مصاحبه می کند پیش از هر چیزی می بایست بررسی کند که آیا ورود شما به امریکا برای امنیت ملی این کشور خطرناک است یا خیر. عضویت در گروه هایی که توسط دولت امریکا به عنوان گروه تروریستی تشخیص داده می شوند یا اشتغال به شغل های امنیتی معمولا از جمله دلایلی هستند که آفیسر پرونده فرد متقاضی را بخاطر آن رد می کند. بنابراین اگر در شغل یا خدمت سربازی با چالش مواجه هستید حتما پیش از اقدام به ثبت نام لاتاری و یا پیش از هرگونه اقدام به تکمیل فرم برندگان لاتاری با کارشناسان کارت سبز مشورت کنید.

ریجکت شدن در مصاحبه لاتاری به علت نداشتن تمکن مالی و اسپانسر

تمکن مالی از جمله مدارکیست که در سالهای اخیر از ایرانیان برای اخذ ویزای لاتاری در بعضی از سفارتهای امریکا درخواست می شود. اگر شما تمکن مالی لازم را ندارید می بایست شخصی از امریکا اسپانسر شود یعنی تقبل کند در امریکا از شما حمایت مالی خواهد کرد. برای پیدا کردن اسپانسر نیز می توانید از کارت سبز کمک بگیرید.

ریجکت شدن در مصاحبه لاتاری به علت نقص مدارک

اگر مدارک شما در روز مصاحبه نقص داشته باشد ، سفارت به شما مهلت می دهد تا نواقص پرونده را رفع و از طریق پست برایشان ارسال نمایید تا پس از بررسی کلیه مدارک مورد نیاز در مورد پرونده شما تصمیم گیری نمایند و اگر شما نتوانید در مهلت تعیین شده مدرک مورد نیاز را ارائه دهید، درخواست ویزای شما رد خواهد شد.

ریجکت شدن در لاتاری به علت گفته های ضد و نقیض و اشتباه در مصاحبه

در روز مصاحبه لاتاری افسر پرونده از شما صحت سنجی به عمل خواهد آورد و شما می بایست به درستی و بدون استرس به سوالات او پاسخ دهید و با توجه به تجربه و تبحری که آفیسر دارد ممکن است شما را به چالش بکشد بنابراین توصیه میکنیم حتما قبل از مصاحبه لاتاری از ماک سفارتی کارت سبز که مصاحبه شبیه سازی شده با توجه به شرایط شما توسط کارشناسان مجرب کارت سبز انجام می شود، استفاده نمایید.

ریجکت شدن در مصاحبه لاتاری به علت عدم کلیرنس در پروسه AP

اکثر برندگان لاتاری در روز مصاحبه تعیین تکلیف نمی شوند. خیلی از افراد تصور میکنند در روز مصاحبه یا باید درخواست ویزای ایشان تایید گردد و یا ریجکت شوند اما بیشترین نتیجه ای که رخ می دهد این است که درخواست ویزا موقتا توسط آفیسر رد می شود و پرونده فرد متقاضی وارد فرآیند بررسی بیشتر یا همان
(AP) Administrative Processing توسط FBI می شود.

در این صورت بعد از مصاحبه فرد متقاضی مکلف است به بعضی از سوالات سفارت در قالب فرم DS-5535 پاسخ دهد و سفارت این فرم را برای بررسی پیشینه متقاضی به FBI ارسال می کند و زمانیکه جواب استعلام ها به دست سفارت برسد، سفارت به فرد متقاضی اطلاع می دهد که کلییر شده است و باید پاسپورتش را برای صدور ویزا بفرستد و بعد از دریافت پاسپورت، ویزای فرد را صادر میکنند.

اما اگر FBI در پیشینه فرد با مورد امنیتی مواجه شود، فرد متقاضی کلییر نمی شود و از دریافت ویزای آمریکا باز می ماند.

سوالات متداول در مورد ریجکت شدن در مصاحبه لاتاری

آیا بعد از ریجکت شدن در مصاحبه لاتاری امکان اعتراض وجود دارد؟ آیا می توانم برای اعتراض به پرونده وکیل بگیرم؟

بستگی دارد دلیل ریجکت شدن شما چه چیزی باشد و آیا سفارت قوانین را نقض کرده باشد یا خیر. در سالهای گذشته وکلا سعی میکنند با تبلیغات زیاد و عوام فریبی افراد را به شکایت علیه سفارت ها مجاب نمایند تا از این طریق درآمدزایی کنند. اما با بررسی به عمل آمده مشخص می شود که سفارت هیچ گونه کوتاهی انجام نداده و وکلا کاری پیش نمیبرند.

همچنین مدنظر داشته باشید از آنجاییکه تکلیف برندگان لاتاری هر دوره با پایان یافتن سال مالی آن دوره تمام می شود فرصت برای شکایت و اعتراض و حصول نتیجه بسیار محدود است.

شکایت های موفق در صورتی که سفارت یا آفیسری به اشتباه درخواست شخصی را ریجکت کند امکان پذیر است اما حصول نتیجه به علت ریجکتی و شکایت شما بستگی دارد.

اگر همسر من به دلیل خدمت سربازی وارد پروسه AP شود من میتوانم ویزا بگیرم؟

طبق قوانین مهاجرتی امریکا نتیجه ویزای افراد زیر مجموعه تاثیری بر ویزای فرد اصلی نخواهد گذاشت و اگر شرایط و مدارک شما برای اخذ ویزا مناسب باشد شما میتوانید ویزای خود را دریافت نمایید تا در مورد پرونده AP همسرتان تعیین تکلیف شود و ایشان بعد از کلییرنس به شما ملحق گردد.

آیا ممکن است بخاطر پول در مصاحبه لاتاری رد شوم؟

روز مصاحبه ریجکت نخواهید شد و از شما اسپانسر درخواست می گردد که می توانید برای پیدا کردن اسپانسر با کارشناسان کارت سبز در ارتباط باشید.

آیا دلیل اینکه به مصاحبه دعوت نشدم می تواند این باشد که پرونده من مشکل داشته است و در صورت مصاحبه ریجکت میشدم؟

دعوت شدن به مصاحبه ارتباطی با صلاحیت شما برای اخذ ویزا ندارد و همه افراد در صورت تکمیل فرم و کارنت شدن کیس در ویزا بولتن و فرا رسیدن نوبتشان در صف ویزای سفارت مربوطه به مصاحبه دعوت خواهند شد حتی اگر در روز مصاحبه ریجکت شوند. دلیل دعوت نشدن بعضی از کیس ها به مصاحبه همان عدم کارنت شدن و عدم فرا رسیدن نوبت در صف ویزاست چرا که در صف ویزا علاوه بر کیس نامبر، تاریخ سابمیت فرم نیز تاثیر گذار است.

5/5 - (1 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه چه کسانی در مصاحبه لاتاری رد می شوند؟ مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
0 پاسخ

نظر خود را درباره چه کسانی در مصاحبه لاتاری رد می شوند؟ ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *