تقریبا تمام کسانی که متقاضی ویزای مهاجرت به امریکا هستند و پروسه کاری آنان در جریان است حداقل یک بار در مورد ویزا بولتن شنیده اند. در این بین، افرادی هستند که یا در این پروسه نیستند و یا از مفهوم و اهمیت ویزا بولتن آگاهی ندارند.

ویزا بولتن اطلاعیه ایست که هر ماه توسط اداره مهاجرت امریکا صادر می شود و طی آن ویزای افرادی که برای ماه بعد قابل صادر شدن است را اعلام می دارد.

اگر درخواست ویزای خانوادگی شما مورد پذیرش قرار گرفته است ؛ اگر برنده لاتاری شده اید و علاوه بر آنکه فرم ds 260 را تکمیل نموده اید مدارک خواسته شده را هم به KCC ارسال کرده اید و یا اگر به دنبال ویزای کاری امریکا هستید و بعد از اتمام امور آنلاین منتظر زمان مصاحبه اتان هستید، فرقی نمیکند باید منتظر ویزا بولتنی باشید که تاریخ کارنت شدن پرونده شما و زمان مصاحبه شما را مشخص کرده است.

در واقع با ویزا بولتن می توانید زمان تقریبی انجام مصاحبه و گرفتن ویزا را تخمین بزنید. حال باید بدانید که برای چک کردن ویزا بولتن چه چیزهایی را باید در نظر داشته باشید:

در ابتدا باید بدانید امور ویزاهای مختلف با هم متفاوت است و ویزا بولتنی که اعلام شده است شامل قسمت های مختلف برای انواع ویزاهاست

باید بدانید در ویزای شما چه چیزی برای بررسی ویزا بولتن اهمیت دارد؛ مثلا در ویزاهای خانوادگی تاریخ های اولویت دار و اصطلاحا Priority date  و برای برندگان لاتاری کیس نامبر اهمیت دارد.  priority date  اصطلاحی است که در پروسه ویزاهای خانوادگی بسیار استفاده می شود.

در واقع تاریخی است که درخواست شما در سامانه ثبت شده است. به طور مثال اگر شما همسرتان شهروند امریکاست و ایشان در تاریخ 8 مارس 2020 برای شما فرم I 130 را پر کرده و درخواست ویزا داده است. در همین تاریخ درخواست شما در سامانه اداره مهاجرت امریکا ثبت شده است، بنابراین 8 مارس 2020، priority date شما خواهد بود. در مورد برندگان لاتاری کیس نامبر که نوبت انجام امور برندگان است بسیار اهمیت دارد.

4.2/5 - (16 امتیاز)