مشاوره برندگان لاتاری آمریکا (از تکمیل فرم DS-260 برنده لاتاری تا مصاحبه سفارت)

من برنده گرین کارت شدم چه باید بکنم ؟

برندگان لاتاری گرین کارت چه کارهایی را باید انجام دهند؟

در صورت برنده شدن شما در لاتاری 2021 یا لاتاری 2022 توسط اداره مهاجرت آمریکا نامه ای دریافت نخواهید کرد، با شما هیچ ارتباطی بر قرار نخواهد شد. این فقط بر عهده ی متقاضی هست که به صورت آنلاین از برنده یا عدم برنده شدن خود مطلع شود. اگر شما انتخاب شده بودید یک صفحه برای شما باز می شود که انتخاب شدن شما را تایید می کند. این که انتخاب شده باشید تضمین نمی کند که شما حتما گرین کارت یا همان کارت سبز را دریافت خواهید کرد. بلکه باید مراحلی را طی نمایید تا موفق به دریافت گرین کارت شوید.

برای چک کردن نتیجه لاتاری به لینک زیر مراجعه نمایید

حال اگر نتایج لاتاری خود را بررسی نموده اید و از برنده شدن خود مطمئن شدید باید موارد زیر را انجام بدهید 

1- تکمیل فرم DS-260

برندگان لاتاری گرین کارت برای شروع باید فرم درخواست ویزای مهاجرت Form DS-260 را پر کنند. این فرم باید به مرکز کنسولی کنتاکی آمریکا ارسال شود. فرم را باید به زبان انگلیسی پر کنید و موارد مختلفی از جمله اطلاعات شخصی خود و افراد زیرمجموعه را وارد کنید. در این فرم سوالاتی در مورد وضعیت تأهل، محل کار یا تحصیل و سوابق کیفری شما پرسیده می شود.

نکته : اگر از زمان ثبت‌نام در قرعه‌کشی لاتاری ازدواج کرده‌اید یا صاحب فرزند شده‌اید، حتما باید این موارد را در فرم DS-260 اعلام کنید. در غیر این ‌صورت ممکن است رد صلاحیت شوید.

نکته : توجه داشته باشید که تکمیل فرم دی اس 260 بسیار حائز اهمیت است و توجه داشته باشید این فرم شامل نکات و سوال و جواب های بسیار حساسی می باشد که هر گونه اشتباه ممکنه شما را از دریافت گرین کارت پس از برنده شدن محروم نماید 

* حتما پس از برنده شدن تکمل فرم را به مجموعه ها و کارشناسانی که تجربه تکمیل آن  را داشته اند بسپارید

همچنین دقت داشته باشید که برای هر یک از اعضای خانواده باید یک فرم DS-260 جداگانه می بایست پر شود. در صورتی که برای کل اعضای خانواده فقط یک فرم را تکمیل کنید خیلی زود از ماراتن اخذ گرین کارت آمریکا حذف خواهید شد. برای حضور در مصاحبه باید این فرم را هم همراه خود داشته باشید.

تاریخ مصاحبه لاتاری :
پس از پر کردن فرم DS-260 برای شما ارسال خواهد شد.

بهترین سفارت برای مصاحبه لاتاری :
برای انتخاب سفارت حتما با کارشناسان مشورت نمایید تا باتوجه به تجربه و شرایط شما بهترین سفارت برای مصاحبه را به شما پیشنهاد بدهند

اگر نیاز به راهنمایی برندگان لاتاری و مشاوره کارشناسان و تکمیل فرم DS-260 دارید ، فرم مشاوره را تکمیل نمایید کارشناسان کارت سبز با شما تماس خواهند گرفت

2- تهیه و ترجمه مدارک برندگان لاتاری

توصیه ما این است که پیش از تعیین تاریخ مصاحبه اقدام به جمع کردن مدارک لازم برای گرین کارت نمایید. مدارک لازم جهت مصاحبه گرین کارت که باید آن‌ ها را آماده کنید شامل موارد زیر می‌شود:

 • پاسپورت
 • شناسنامه
 • مدرک تحصیلی
 • سابقه کار
 • مدارک ازدواج یا طلاق
 • کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت ( دانشجویان با دریافت معافیت تحصیلی مشکلی در این مورد ندارند)
 • اسناد مربوط به تمکن مالی یا اسپانسر

مدارک عدم سوءپیشینه (در صورتی که در چند کشور زندگی کرده باشید باید از هر کدام آن‌ها مدرک جداگانه بگیرید. در صورتی که دارای سوءپیشینه و سوابق کیفری باشید هنوز هم شانس گرفتن گرین کارت را خواهید داشت. حتما گواهی ارائه کنید که نشان دهد قبلا بابت جرمی که کرده‌اید مجازات شده‌اید.)

برندگان لاتاری باید مدارک ترجمه شده را به سفارت ارائه دهند. شما باید برای ترجمه مدارک هریک از اعضای خانواده خود که زیرمجموعه شما محسوب می شوند اقدام نمایید.

3 – گواهی تمکن مالی و اسپانسر

یکی از مهم ترین مدارکی که برندگان لاتاری باید ارائه دهند گواهی تمکن مالی و اسپانسر است. هدف از این کار این است که شخص ثابت کند شرایط زندگی در آمریکا را دارد و سربار دولت نمی شود. برندگان لاتاری گرین کارت می توانند از طریق حساب بانکی، سند ملک یا گرفتن اسپانسر تمکن مالی خود را اثبات کنند.

نکته : توجه داشته باشید هر یک از موارد فوق باید به ترتیب و در زمان مناسب انجام شود برای اطلاع از زمان اقدام برای هریک ازموارد فوق حتما با کارشناسانی که روند و پروسه انجام برندگان لاتاری را بررسی می کنند مشورت کنید

4 – مرحله واکیسناسیون

قبل از این که زمان مصاحبه برای شما تعیین شد باید واکسیناسیون انجام گردد. دقت داشته باشید که انجام واکسیناسیون پزشکی گرین کارت فقط در برخی مراکز خاص و معتبر امکان ‌پذیر خواهد بود.

بعد از انجام واکسیناسیون گرین کارت، برگه زرد تزریق واکسن که گواینامه بین المللی آن است را دریافت می کنید که باید به پزشک معتمد سفارت ارائه نمایید

کارت سبز

برای اطلاع از زمان انجام واکسیناسیون با کارشناسان کارت سبز در ارتباط باشید
021-46084485
افرادی که کار خود را به کارت سبز سپرده اند زمان مقرر به آن ها اعلام خواهد شد

5 – مرحله مدیکال و معاینات پزشکی

قبل از این که زمان مصاحبه برای شما تعیین شد باید معاینه پزشکی انجام گردد. دقت داشته باشید که انجام معاینات پزشکی گرین کارت فقط در برخی مراکز خاص و معتبر امکان ‌پذیر خواهد بود.

این معاینات باید در کشور مصاحبه توسط پزشک معتبر سفارت انجام بگیرد توجه داشته باشید برای انجام معاینات حتما می بایست از قبل وقت گرفته شود

گذراندن کمیسیون پزشکی ضروری است. باید مشخص شود شما یا هر یک از اعضای خانواده‌تان مبتلا به یکی از بیماری ‌هایی که ورود به کشور آمریکا را محدود می‌کند، نیستید. این بیماری‌ها شامل مواردی هم‌چون بیماری‌های روانی، سل، جذام و برخی دیگر می‌شود. تا قبل از سال ۲۰۱۰ بیماری ایدز هم در این لیست قرار می‌گرفت. در حال حاضر این ویروس تاثیری را در فرآیند اخذ ویزای آمریکا ندارد.

بعد از گذراندن معاینات پزشکی گرین کارت یک پاکت مهر و موم شده دریافت خواهید کرد. این نامه را باید در زمان مصاحبه به کنسولگری تحویل بدهید. در مرحله آخر پزشک سفارت معاینات تکمیلی را انجام می دهد و کارت واکسیناسیون ایران را تایید می کند. پس از آن مدارک پزشکی شما کامل می شود.

کارت سبز

برای گرفتن وقت پزشک سفارت با کارشناسان کارت سبز تماس بگیرید
021-46084485

6 – مصاحبه سفارت برندگان لاتاری

بعد از گذراندن مراحل یاد شده، زمان مصاحبه گرین کارت فرا می رسد. در هنگام مصاحبه همراه داشتن تمام مدارک گرین کارت به صورت اصل ، نتایج کمیسیون پزشکی و هم‌چنین دعوت‌نامه شما برای مصاحبه لازم است.

در محل سفارتخانه باید هزینه ویزا را که برای هر نفر ۳۳۰ دلار است پرداخت کنید. اما این بدان معنا نخواهد بود که به طور قطعی ویزای آمریکا را گرفته ‌اید زیرا اهمیت مرحله مصاحبه گرین کارت کمتر از آماده‌ سازی مدارک و انجام معاینات پزشکی نیست. البته نیازی هم نیست که برای مصاحبه کار ویژه‌ای مثل خواندن مقالات علمی و غیره را انجام دهید زیرا سوالات مصاحبه گرین کارت یک سری سوال استاندارد شخصی و خانوادگی خواهد بود.

به عنوان مثال: از برخی زوج‌های جوان سوالاتی نظیر این که چه زمانی همدیگر را دیده‌اند پرسیده می‌شود تا تأیید شود که یک رابطه صوری وجود نداشته است.

به طور کلی اهداف اصلی مصاحبه گرین کارت آمریکا این است که افراد مراجعه‌کننده برای مصاحبه با اطلاعات ثبت شده مطابقت داده شوند و از آن‌ها اثر انگشت گرفته شود. هم‌چنین نتایج مربوط به کمیسیون پزشکی و سایر مدارک بررسی خواهند شد.

توصیه ما این است که چند روز قبل از وقت سفارت به کشور مورد نظر برای انجام مصاحبه سفر کرده و طوری برنامه‌ریزی کنید که تا چند روز بعد در آن کشور بمانید. دلیل این موضوع هم به فرآیند گرفتن ویزا مربوط می‌شود که بعد از طی شدن مراحل و انجام مصاحبه معمولا چند روزی طول خواهد کشید تا در پاسپورت شما ثبت شود. در این مدت هم پاسپورت شما در سفارت‌خانه مربوطه باقی خواهد ماند.

پکیج 100 نکته کلیدی در مصاحبه سفارت

7 – دریافت ویزای آمریکا

برندگان لاتاری گرین کارت باید تا قبل از اتمام اعتبار ویزا وارد آمریکا شوند چرا که مدت اعتبار ویزای آمریکا 6 ماهه است. هزینه ویزا را می توانید قبل از سفر و یا بعد از ورود و به صورت آنلاین پرداخت کنید. 

مجموعه کارت سبز در ادامه روند خدمات لاتاری ، به متقاضیان که برنده لاتاری شدند خدمات پس از برنده شده اند ارائه خواهد داد که به شرح تصویر فوق می باشد.

انجام امور برندگان لاتاری 2022

مجموعه کارت سبز در ادامه روند خدمات لاتاری ، به متقاضیانی که برنده لاتاری 2022 خواهند شد خدمات پس از برنده شدن را ارائه خواهد داد که به شرح زیر می باشد

1- مشاوره تلفنی

2-دریافت اطلاعات

3-ترجمه اطلاعات

4-تکمیل فرم ds260

5-راهنمایی جهت تکمیل مدارک

6-اطلاع رسانی تاریخ مصاحبه

7-راهنمایی پزشکی

8-راهکار کاهش هزینه ها

9-مشاوره قبل از مصاحبه

10-راهنمایی جهت زندگی در آمریکا

«لازم به ذکر است که نتایج لاتاری 2022 اردیبهشت ماه 1400 مشخص خواهد شد»

آیا به برندگان لاتاری ویزا می دهند؟

همه برندگان لاتاری با هر کیس نامبری احتمال دارد ویزا بگیرند. ویزا گرفتن و نگرفتن افراد کاملا به نحوه انجام مراحل بعدی و نظر آفیسر بستگی دارد. همانطور که می دانید هر کشوری می تواند 7 درصد کل ویزاهای صادر شده را از آن خود کند. این درست است که تعداد برندگان لاتاری از ایران بیشتر از این حد نصاب است اما از آنجایی که شمار زیادی از برندگان ایرانی لاتاری اولا نتایج خود را چک نمیکنند، ثانیا به علت عدم آگاهی در مراحل بعدی دچار مشکلاتی می شوند. بنابراین اگر برنده لاتاری شدید، حتی با کیس نامبرهای بالا این را بدانید اگر به درستی و با کمک کارشناسان مجرب در این زمینه مراحل بعدی را پشت سر بگذارید، به احتمال خیلی زیاد می توانید ویزا بگیرید.

شرایط زندگی برندگان لاتاری در امریکا

زندگی در امریکا، هیجان انگیز و با فرصت های بیشماری برای رشد و ارتقا چه از لحاظ فردی چه از لحاظ موقیعیتی و شغل خواهد بود. بنابراین اگر به دنبال پیشرفت هستید و می خواهید رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید از قرعه ای که به نامتان افتاده و فرصت طلایی که در اختیارتان قرار گرفته بی توجه عبور نکنید.

ایالات متحده امریکا به عنوان چهارمین کشور پهناور و سومین کشور پر جمعیت دنیا ممکن است رویای خیلی از افراد برای زندگی باشد. زیرا این کشور یکی از بزرگترین اقتصاد های جهان را در اختیار دارد تا جاییکه تولید ناخالص داخلی آن نزدیک به ۲۱.۵تریلیون دلار است. بنابراین امریکا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان و شهروندان امریکایی از سطح رفاهی خوبی برخوردارند؛ به طوریکه نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است. از طرفی امریکا کشور مهاجر پذیری است و هرساله مهاجران زیادی از سراسر دنیا دارد. جالب است بدانید همه این مهاجران در صورت گرفتن گرین کارت امریکا که مجوز سکونت دائم در این کشور است می توانند از کلیه حقوق و مزایایی که شهروندان امریکایی از آن برخوردارند بهره مند شوند.

شرایط کار در امریکا برای برندگان لاتاری

برندگان لاتاری می توانند در امریکا شغل خصوصی و یا دولتی داشته باشند. شاید در ابتدا پیدا کردن شغل در حیطه تخصص فرد سخت به نظر برسد، اما افراد با داشتن رزومه ای قوی و کمک کارشناسان آگاه در این زمینه می توانند در امریکا کار پیدا کنند. یا اگر دوست یا آشنایی در امریکا دارید می توانید از آنان برای پیدا کردن شغل در امریکا کمک بگیرید.

جالب است بدانید درآمد شما در ایالت های مختلف امریکا متفاوت خواهد بود. ممکن است شما شغلی داشته باشید که در یک ایالت درآمد بالایی داشته باشید اما درآمد شما در ایالتی دیگر پایینتر از آن مقدار باشد. برای مثال متوسط درآمد یک دندانپزشک در امریکا سالانه 235 هزار دلار است . حال در ایالت داکوتای جنوبی درآمد دندانپزشک 20 درصد بیشتر از این مقدار خواهد بود در حالیکه در ایالت همسایه آن وایومینگ درآمد همان دندانپزشک با همان مهارت 48 درصد پایینتر از متوسط درآمد در امریکا خواهد بود. بنابراین کسب آگاهی در مورد درآمد و بازار کاری شغل شما در ایالت های مختلف بسیار مهم خواهد بود.

برای اطلاع از هزینه زندگی در آمریکا برای برندگان لاتاری کلیک کنید

بهترین ایالت برای برندگان لاتاری

یکی از واقعیت های قابل توجه در مورد ایالات متحده این است که اختلاف بین 50 ایالت این کشور می تواند چنان زیاد باشد که شما فکر کنید آنها بخشی از یک کشور نیستند. جالب است بدانید با توجه به درآمد و هزینه های معمول، ایالت مناسب افراد متفاوت خواهند بود. به عنوان نمونه، ایالت کالیفرنیا به طور معمول ایالت گرانیست اما درآمد یک سری از مشاغل در این ایالت بسیار بیشتر از ایالت های دیگر است. صاحبان این مشاغل ممکن است در ایالت های دیگر هزینه بسیار کمتری نسبت به کالیفرنیا داشته باشند اما درآمدشان بسیار کمتر خواهد بود به طوریکه با انتخاب کالیفرنیا نه تنها می توانند از پس هزینه های زندگی بربیایند بلکه می توانند زندگی مرفهی در این ایالت داشته باشند. بنابراین کسب آگاهی از درآمد شغل مورد نظر شما و بعد اطلاع از هزینه های معمول زندگی، برای انتخاب ایالت بسیار اهمیت دارد. کارشناسان کارت سبز با تجربه و اطلاعاتی که در این زمینه دارند می توانند به شما کمک کنند که بهترین ایالت را برای زندگی انتخاب کنید و پس از رفتن به آمریکا، از رفاه و سطح زندگی مناسبی برخوردار باشید.

خدمات دولت آمریکا به برندگان لاتاری

خیلی از افراد تصور میکنند با برنده شدن در لاتاری، قرار است از دولت امریکا کمک مالی دریافت کنند. اما در واقع شما با برنده شدن در لاتاری، گرین کارت و سکونت آمریکا را دریافت می کنید. دولت امریکا هیچ کمک مالی به شما نخواهد کرد. هزینه مسکن و خودرو با خود شما خواهد بود. اما اگر از تمکن مالی برخوردار نیستید و رویای مهاجرت به امریکا را در سر می پرورانید، می توانید از کارشناسان کارت سبز کمک بگیرید که با پیدا کردن اسپانسر، بتوانید حداقل ها را برای خودتان فراهم کنید.

انجام امور برندگان لاتاری

چرا کارت سبز؟

 مجموعه کارت سبز با بیش از 10 سال سابقه در خدمات مشاوره ، ثبت نام ، پیگیری نتایج لاتاری آمادگی خود جهت راهنمایی و تکمیل مدارک به برندگان لاتاری را اعلام می نماید 

 مراحل کاری برندگان لاتاری توسط مجموعه کارت سبز

 1. مشاوره تلفنی برندگان لاتاری
 2. ارسال فایل اطلاعات مورد نیاز برای برندگان (به زبان فارسی
 3. ترجمه اطلاعات ارسالی برندگان توسط کارت سبز (به زبان انگلیسی)
 4. تکمیل فرم درخواست متقاضیان ویزای مهاجرتی آمریکا (DS-260)
 5. راهنمایی جهت تکمیل مدارک برندگان لاتاری
 6. بررسی و اطلاع رسانی تاریخ و محل مصاحبه
 7. راهنمایی پزشکی (جهت امور واکسیناسیون و معاینات پزشکی سفارت)
 8. ارائه راهکارها جهت به صرفه تر شدن هزینه ها تا ورود به آمریکا
 9. مشاوره دقیق جهت پاسخ به سوالات آفیسر در مصاحبه سفارت
 10. راهنمایی جهت زندگی در آمریکا، انتخاب شهر و ایالت

آمار و ارقام برندگان لاتاری

از بین بیش از 100.000 نفر متقاضی فقط 55000 نفر کارت دریافت می کنند .این یعنی این که شما باید در یک مسابقه از بیش از نیمی از شرکت کنندگان جلو بزنید این پروسه در شهرهایی که روند دریافت ویزا چندین ماه طول می کشد سخت تر هم می شودو بد تر از آن متقاضیان برای کامل کردن درخواست ویزای خود در سطح یکسانی قرار ندارند.

در ابتدا توجه داشته باشید که تعداد برندگان لاتاری از تعداد ویزاهای که به افراد برنده می دهند بیشتر است همانگونه که در ایمیل برنده شدن لاتاری برای شما نوشته شده است این موضوع به خاطر این می باشد که معمولا بعضی از برندگان لاتاری اقدام به دریافت ویزا نمی کنند برای همین تعداد برندگان را بیشتر می گیرند تا تمام سهمیه ویزا تمام شود ( ولی توجه داشته باشید این امکان وجود دارد که تمام برندگان برای ویزا اقدام کنند در این صورت افرادی که زود تر از تمام شدن سهمیه ثبت نام می کنند ویزا دریافت می کنند و در صورتی که برای دریافت ویزا دیر اقدام کنید شاید به دلیل پر شدن تعداد ویزا ها ( حتی در حالی که شما برنده لاتاری شده اید ) به شما ویزا ندهند ).

مزایای برنده شدن در لاتاری و گرفتن گرین کارت امریکا چیست؟

فرد صاحب گرین کارت اگرچه که یک شخص خارجی محسوب می‌شود و آمریکایی نیست ولی می‌تواند به‌طور دائم در آمریکا زندگی کند و تحت حمایت قوانین دولت آمریکا قرار گیرد. او می‌تواند بعد از کسب مجوزهای مربوط در آمریکا مشغول به کارشده و شغل خصوصی یا دولتی داشته باشد. همچنین می‌تواند همسر و فرزندان زیر 21 سال خود را به همراه خود به آمریکا ببرد. دارندگان گرین کارت معمولاً بعد از 5 سال می‌توانند برای سیتینزن شیپ (شهروند) شدن اقدام کنند. در ضمن دارندگان گرین کارت از مزایای داشتن شماره ملی برخوردار می‌شوند، این موضوع برای افرادی که پیش از بازنشستگی دارای 10 سال سابقه کار در امریکا باشند به همراه برخورداری از مزایای بازنشستگی خواهد بود. به‌طورکلی مزایای داشتن گرین کارت امریکا عبارت است از:

 • حق سکونت دائم در کشور آمریکا
 • اخذ شهروندی آمریکا (سیتیزن شیپ)
 • دریافت پاسپورت آمریکایی و امکان سفر به 170 کشور دنیا بدون ویزا
 • حق کار در آمریکا و امکان یافتن مشاغل فدرال
 • حق تحصیل در امریکا و دسترسی به نظام آموزش عالی ایالات‌متحده
 • برخورداری از بیمه و دسترسی به نظام بهداشت و درمان امریکا

سوالات متداول برندگان لاتاری

آیا امکان واگذاری امتیار قبولی در لاتاری وجود دارد؟

خیر، این امتیاز را نمی توانید به شخص دیگری واگذار کنید.

کیس نامبر چیست؟

کیس نامبر (Case Number) شماره پرونده برندگان لاتاری میباشد. در تمامی مراحل این شماره مرجع بررسی اطلاعات و استعلام شما از KCC میباشد.

کارنت شدن یعنی چه؟

کارنت شدن یعنی تعیین زمان رسیدگی به پرونده و حضور افراد در سفارت جهت بررسی مدارک و انجام مصاحبه. تعداد افرادی که کارنت میشوند هر ماه در ویزا بولتن های وزارت امور خارجه منتشر میشود.

ویزا بولتن چیست؟

اداره مهاجرت آمریکا اواسط هر ماه اطلاعیه ای منتشر می کند که به آن ویزا بولتن گفته می شود. در این اطلاعیه شرایط و اطلاعات مربوط به پرونده های در دست بررسی و یا کارنت شده هر دوره اعلام میگردد.

سوالات خود را در بخش سوالات متداول مشاهده نمایید

در صورت نیافتن پاسخ سوال خود با کارشناسان ما تماس بگیرید

02146084485

09391324467

5 پاسخ
 1. ادیب گفته:

  سلام و خسته نباشید سوال داشتم..من خودم جداگانه ثبت نام کردم در صورت قبولی میتوان از مشاوره شما برای فرم ها و مراحل گرین کارت استفاده کنم البته که هزینه را هم پرداخت میکنم..واینکه گفتید بعضی چک نمیکنن د یا دیر اقدام میکنن و ویزا به کس دیگه تعلق میگیره ایا به کسانی که قبول نشده ان تعلق میگیره و از چگونه باید متوجه شد

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

© کلیه حقوق برای کارت سبز محفوظ است، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد. تمامی خدمات وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه است و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.