ارزیابی مهاجرت
استشهادنامه

استشهادنامه

استشهادنامه متنی رسمیست که در پروسه ویزاهای مهاجرتی خانوادگی و ازدواج برای اثبات صحت رابطه بین فرد درخواست دهنده ویزا و متقاضی مهاجرت استفاده می شود. در واقع، در صورتی که شما بخواهید نسبت به اخذ ویزای خانوادگی آمریکا یا ویزای ازدواج اقدام به مهاجرت کنید، علاوه بر ارائه مدارک مهمی مانند سند ازدواج و مدارک شخصی، استشهاد نیز از جمله دیگر مدارکی است که باید به سفارت کشور مورد نظرتان ارسال کنید. این استشهاد تایید می‌کند ارتباط خانوادگی شما واقعی بوده یا ازدواج شما سوری و تنها به منظور مهاجرت نیست.

این استشهاد اظهاراتی است که توسط افرادی که زن و شوهر و اعضای خانواده را می‌شناسند، انجام می‌شود. برای بسیاری از کشورها استشهادنامه الزامی نیست اما می‌تواند بسیار کمک کننده باشد. به این نکته توجه داشته باشید که استشهاد نامه نمی‌تواند جایگزین مدرک اصلی و قانونی ازدواج باشد. در صورتی که در مدرک و شرایط ازدواج افراد شک و شبهه‌ای وجود داشته باشد، این مدرک می‌تواند بسیاری از آن‌ها را رفع کرده و سفارت را قانع به پذیرش فرم درخواست اخذ ویزا کند. افرادی که این استشهاد نامه را امضا می‌کنند باید به خوبی آن‌ها را بشناسند.

دوستان، اعضای خانواده یا افراد مذهبی می‌توانند از جمله بهترین افراد برای امضا این مدرک هستند. در بهترین حالت بهتر است سراغ افرادی بروید که از قبل از ازدواج بشناسد. همچنین محدودیتی برای محل اقامت و زندگی افراد امضا کننده وجود ندارد و آن‌ها می‌توانند در کشور مبدا یا مقصد یا هر کشور دیگر زندگی کنند.

افراد امضا کننده این سند تائید می‌کنند که براساس مشاهدات خود ازدواج افراد مورد نظر واقعی بوده است. البته این سند هیچ تضمینی برای تداوم زندگی مشترک افراد نیست، زیرا به هر دلیلی ممکن است افراد بعد از چند سال زندگی مشترک، از یکدیگر جدا شوند.

برای سفارش نگارش استشهادنامه روی عبارت زیر کلیک نمایید:

نحوه نگارش استشهادنامه

برای نگارش صحیح استشهادنامه می توانید از کارشناسان کارت سبز کمک بگیرید. اما به طور کلی فردی که استشهاد نامه را تکمیل می نماید باید نکاتی را رعایت نماید. در ابتدا، باید بداند که ذکر نکات زیر در نگارش استشهادنامه ضروریست:

 • اطلاعات شخصی استشهاد دهنده نظیر: نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شهر محل تولد، آدرس محل زندگی، شماره تلفن یا ایمیل
 • نوع رابطه استشهاددهنده با متقاضی مهاجرت و پتیشنر
 • نحوه به دست آوردن اطلاعات (یعنی مشخص نمایید که این اطلاعات را از طرفین از چه طریق به دست آورده اید)
 • تاریخ شروع و مدت زمان آشنایی با طرفین
 • تعداد دفعاتی که طرفین را میبینید
 • تاریخ و امضا

دوم، استشهادنامه باید به زبان انگلیسی نوشته شود و فردی که آن را می نویسد باید از اشتباهات گرامری اجتناب نماید و به درستی و بدون غلط املایی استشهادنامه را بنویسد.

سوم، برای نگارش استشهاد نامه نیازی به مهر و امضا محضری یا دولتی نیست و خود فرد متقاضی میتواند با رعایت نکات لازم، متن استشهادنامه را تنظیم نماید اما ذکر جمله حقوقی برای اعتبار بخشیدن به استشهاد نامه ضروریست و فرد استشهاد نامه باید از مجازات شهادت دروغ ایالات متحده مطلع باشد.

مدت زمان نگارش استشهادنامه

از آنجاییکه استشهادنامه نیازی به تایید و ثبت در ارگان خاصی ندارد و میتواند بعد از نگارش و امضا توسط استشهاددهنده به عنوان مدرک در پروسه تکمیل فرم I-130 در USCIS استفاده گردد، مدت زمان نگارش آن به خود فرد استشهاددهنده بستگی دارد.

اما اگر بخواهید نگارش استشهاد نامه خود را به کارشناسان کارت سبز بسپارید باید بدانید که مدت زمان نگارش با توجه به روال کاری و تکمیل اطلاعات توسط متقاضی میتواند از یک روز تا یک هفته زمان ببرد.

 

هزینه نگارش استشهادنامه

در صورتیکه خود فرد استشهاددهنده بخواهد به تنهایی متن استشهادنامه را بنویسد، این کار هزینه ای برای او وطرفین مهاجرت ندارد. اما اگر بخواهید از کارشناسان مجرب در این زمینه کمک بگیرید و نگارش استشهادنامه را بر عهده آنان بسپارید، باید حق الزحمه اینکار را به آنان پرداخت نمایید. در واقع میتوانید با پرداخت هزینه ای معقول و متداول، نگارش استشهادنامه خود را به کارشناسان کارت سبز بسپارید.

روال بررسی استشهادنامه

فردی که میخواهد برای اقوام درجه یک خود درخواست ویزاهای مهاجرتی دهد، پس از تکمیل و امضا استشهادنامه توسط اطرافیان، آن را به عنوان مدرک برای اثبات رابطه خانوادگیشش با متقاضی مهاجرت، استشهادنامه را در پروسه ارائه درخواست در USCIS بارگذاری و یا به همراه مدارک دیگر و فرم مربوطه به دفتر USCIS مربوطه ارسال می نماید.

بعد از بررسی پتیشن یا همان فرم I-130 مشخص می شود که آیا استشهادنامه نگارش شده صحیح بوده یا خیر. بنابراین چون مدت زمان بررسی و تایید فرم I-130 طولانیست و ممکن است سالها زمان ببرد بهتر است ریسک نکنید و برای نگارش استشهادنامه از افراد مجرب و متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

برای سفارش نگارش استشهادنامه روی عبارت زیر کلیک نمایید:

سوالات متداول در مورد استشهادنامه

استشهاد نامه معمولا در چه مواردی استفاده می‎شود؟

در مواردی که بخواهید از طریق ازدواج یا ویزای خانوادگی برای مهاجرت اقدام کنید.

آیا استشهاد نامه می‌تواند جایگزین مدارک رسمی ازدواج شود؟

خیر مدارک رسمی ازدواج باید به صورت جداگانه ارسال شود.

چه کسانی بهتر است استشهاد نامه را امضا کنند؟

کسانی که سالیان زیادی است افراد متقاضی را می‌شناسند مانند دوستان نزدیک، اقوام و اعضای خانواده

چه تعداد استشهادنامه در پروسه ویزا نیاز است؟

حداقل دو تا 5 استشهاد نامه برای اثبات رابطه طرفین مهاجرت نیاز است.

آیا فردی که استشهاد می دهد حتما باید ساکن امریکا باشد؟

خیر، فردی که استشهاد نامه را امضا میکند میتواند ساکن کشور مبدا یا مقصد یا هر کشور دیگری باشد.

آیا فرد استشهاد دهنده باید زبان انگلیسی بلد باشد؟

خیر، به ندرت پیش میاید که فرد شهادت دهنده مجبور شود با آفیسر صحبت کند. بنابراین نیازی به آشنایی زبان انگلیسی نیست اما دقت نمایید که متن استشهاددهنده حتما به زبان انگلیسی نوشته شود.

آیا فرد استشهاد دهنده حتما باید پاسپورت داشته باشد؟

خیر، فرد استشهاد دهنده اگر ساکن ایران است با نگارش استشهادنامه قرار نیست از کشور خارج شود و نیازی به داشتن پاسپورت ندارد.

4.7/5 - (4 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه استشهادنامه مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
6 پاسخ
 1. شاهپور گرجی گفته:

  اگر مدارک اثبات رابطم کامل باشه بازم نیاز به استشهاد نامه دارد؟

  پاسخ
 2. تارا گفته:

  تکمیل فرم استشهاد نامه توسط مجموعه کارت سبز چقدر زمان میبره؟

  پاسخ
 3. ملیحه رضایی گفته:

  سلام من ویزا شدم اما همسرم نتونست بگیره الان گرین کارتمو دریافت کردم و برای ایشون اقدام کردم تکمیل استشهاد نامرو میتونیم به شما بسپاریم؟

  پاسخ
  • ساناز قنبری گفته:

   سلام وقت بخیر بله میتونید صفر تا 100 کار رو به ما بسپارید همچنین برای فرم استشهاد نامه وارد لینک زیر شوید
   https://cartesabz.net/register/affidavit.php
   و یا با شماره 09391324467 در تلگرام در ارتباط باشید

   پاسخ

نظر خود را درباره استشهادنامه ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *