ارزیابی مهاجرت
retiring-in-usa

مزایا و شرایط بازنشستگی در آمریکا

بازنشستگی مرحله‌ای در زندگی کاری است که همه افراد شاغل آن را به صورت اجباری یا داوطلبانه تجربه می‌کنند. در حالت عادی بازنشستگی بعد از رسیدن به سنی مشخص و داشتن سوابق کاری معین اتفاق می‌افتد. بازنشستگی در هر کدام از کشورهای دنیا قوانین، شرایط و مزایای مشخصی دارد. رفاه و امنیت مالی افراد بازنشسته در هر کدام از کشورها متفاوت است و امتیازاتی که هر کشور برای بازنشستگان خود قائل می‌شود نیز بسته به قوانین، نرخ بیکاری، وضعیت اقتصادی و… تفاوت دارد. در این مطلب قصد بررسی مزایا و شرایط بازنشستگی در آمریکا را داریم. اگر قصد مهاجرت به این کشور برای کار و کسب درآمد را دارید، قوانین مربوط به بازنشستگی و شرایط بازنشستگان در این کشور یکی از موضوعاتی است که باید از آن مطلع باشید. با ما همراه باشید.

بازنشستگی در آمریکا چه تعریفی دارد؟

تعریف بازنشستگی در آمریکا تفاوت چندانی با دیگر کشورها ندارد. همه افراد شاغل در آمریکا اعم از مهاجرین و شهروندان آمریکایی که به کاری در این کشور مشغول هستند و از آن کسب درآمد دارند، پس از رسیدن به سن یا شرایطی خاص بازنشسته می‌شوند. سن و شرایط بازنشستگی در مشاغل مختلف، متفاوت است.
بازنشستگی در مشاغل سخت‌تر و پرزحمت‌تر زودتر اتفاق افتاده و در مشاغلی که کار عملی و بدنی کمتری دارند، در سن بالاتری اتفاق خواهد افتاد. به‌علاوه شرایط بازنشستگی در آمریکا برای هر ایالت متفاوت بوده و ایالات مختلف، دارای اختیار در قانون‌گذاری هستند.
مزایا و شرایط بازنشستگی در آمریکا معمولا توسط برنامه تامین اجتماعی و زیر نظر دولت فدرال اجرا می‌شود. تامین اجتماعی یک منبع درآمد مناسب برای افرادی که بازنشسته شده یا به دلایل مختلف قادر به انجام کار نبوده و در اصطلاح از کارافتاده شناخته می‌شوند، فراهم می‌کند. علاوه‌برآن، افراد تحت تکفل فرد بازنشسته یا از کارافتاده مانند همسر، فرزندان و در مواردی والدین هم بعد از فوت وی قادر به دریافت مزایا خواهند بود.
البته تمام افراد شاغل در آمریکا در زمان شروع به کار شماره تامین اجتماعی خود را دریافت کرده و مالیات تامین اجتماعی را نیز پرداخت می‌کنند. در واقع با پرداخت مالیات اعتبار استفاده از مزایا و شرایط بازنشستگی در آمریکا را پیدا کرده تا در زمان بازنشستگی، واجد دریافت آن‌ها باشند که این موضوع شامل افراد دارای معلولیت هم می‌شود.

مزایا و شرایط بازنشستگی در آمریکا چیست؟

با درنظرگرفتن نیازهای افراد بازنشسته، دولت آمریکا شرایط و مزایای خوبی را برای افرادی که در این کشور بازنشسته می‌شوند، در نظر می‌گیرد. از طرفی متقاضیان مهاجرت به آمریکا هم این امکان را دارند که از طریق ویزای بازنشستگی به این کشور سفرکرده تا بخشی از مزایای بازنشستگی در آمریکا شامل حال آن‌ها نیز شود. از مهم‌ترین مزایای بازنشستگی در آمریکا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
دریافت کمک‌هزینه مالی تا ۸۰ درصد درآمد در زمان کار
یکی از امتیازاتی که دولت فدرال برای بازنشستگان کشور آمریکا در نظر می‌گیرد، پرداخت کمک‌هزینه مالی تا ۸۰ درصد مبلغی است که در زمان کار به‌عنوان حقوق دریافت می‌کردند. البته این میزان برای همه افراد ثابت نیست و برخی ممکن است مبلغ کمتری بابت بازنشستگی دریافت کنند. این موضوع به سنوات و سابقه کاری فرد، نوع شغل، سن او در زمان بازنشستگی و… بستگی دارد. بااین‌حال اکثر بازنشستگان آمریکایی مبلغی دریافت می‌کنند که شرایط خوبی برای زندگی آن‌ها پس از پایان کار ایجاد می‌کند.
امکان استفاده از سوابق همسر
از دیگر مزایا و شرایط بازنشستگی در آمریکا می‌توان به امکان استفاده از سوابق همسر اشاره کرد. در واقع اگر همسر شما هم در کشور آمریکا شاغل بوده باشد و سوابق کاری او به‌گونه‌ای باشد که امتیازات بیشتری برای وی لحاظ شود این امکان را خواهید داشت که سوابق درآمدی او به‌جای سوابق کاری خود استفاده کنید. برای مثال بیمه پزشکی که برای بازنشستگان سقف مشخصی دارد برای افرادی که امتیازات بازنشستگی بیشتری دارند، مبلغ بالاتری خواهد بود.
مبلغ و میزان کامل مزایا به سن فرد بستگی دارد
از دیگر مزایای بازنشستگی در آمریکا می‌توان به تعیین مبلغ و میزان درآمد فرد براساس سن بازنشستگی او اشاره کرد. البته این مورد در بیشتر کشورها اجرایی می‌شود، بااین‌حال افرادی که با سن کامل در آمریکا بازنشسته می‌شوند، تمام مبلغ مزایای ماهیانه خود را دریافت خواهند کرد. سن بازنشستگی کامل در آمریکا چیزی حدود 67-65 سال است.

مراقبت‌های بهداشتی

دولت آمریکا با درنظرگرفتن رفاه بازنشستگان، شرایط خوبی به‌عنوان مراقبت‌های بهداشتی برای آن‌ها در نظر می‌گیرد. در واقع برنامه تامین اجتماعی مجموعه‌ای گسترده از خدمات درمانی و مراقبتی را برای فرد لحاظ می‌کند تا بازنشستگان با خیالی آسوده به درمان خود پرداخته و آرامش خاطر آن‌ها تقویت شود.
این موضوع به بهبود کیفیت افراد بعد از بازنشستگی نیز کمک می‌کند تا با اطمینان از سلامت و رفاه خود در این دوران، وارد بازنشستگی شوند.
در بعضی کشورها افراد به دلیل نگرانی بابت مزایای این‌چنینی بازنشستگی خود را به تعویق می‌اندازند. این در حالی است که مراقبت‌های بهداشتی برای بازنشستگان آمریکایی حتی شامل حال افرادی که پیش از سن کامل بازنشسته می‌شوند هم خواهد شد.

بهره‌مندی از مزایای بازنشستگی حتی بعد از ازدواج مجدد

یکی از مزایای سیستم بازنشستگی در آمریکا امکان استفاده از امتیازات و حقوق فرد بازنشسته توسط اعضای خانواده به خصوص همسر بعد از فوت او است. در واقع اگر کارگری که حقوق و مزایای بازنشستگی دریافت می‌کند در آمریکا فوت کند، همسر او می‌تواند تمام حقوق و امتیازات بازنشستگی او را دریافت کند.
در بعضی کشورها در صورت ازدواج مجدد فرد متوفی، حقوق فرد قطع می‌شود؛ اما در آمریکا حتی در صورت ازدواج مجدد هم فرد از مزایای بازنشستگی همسر متوفی خود بهره‌مند خواهد شد. البته این موضوع نیز به سن بستگی دارد. مزایای بازنشستگی برای ازدواج مجدد برای افرادی که قبل از ۶۰ و در بعضی ایالات ۵۰ سالگی ازدواج می‌کنند، تفاوت دارد و معمولا شامل حال آن‌ها نمی‌شود.

سیستم حقوق بازنشستگی در کشور آمریکا

سیستم بازنشستگی در ایالات متحده آمریکا چندجزئی است. در واقع پرداخت حقوق و مزایای بازنشستگی در کشور آمریکا توسط بخش‌های مختلف انجام می‌شود و هر بخش شرایط به خصوصی در این زمینه دارد. در بیشتر موارد حقوق بازنشستگی توسط دولت آمریکا پرداخت می‌شود.
اگر فرد کارمند یک بخش یا اداره دولتی بوده باشد، بخش از بودجه، شامل چیزی است که کارفرما برای او می‌پردازد و بخشی از آن توسط پس از انداز خود فرد که از طریق بیمه در حساب او ذخیره و سرمایه‌گذاری شده پرداخته می‌شود.
همان‌طور که گفته شد، بسته به نوع شغل سن بازنشستگی در آمریکا از 67-65 سالگی است. افراد این امکان را دارند که پیش‌ازاین سن هم خود را بازنشسته کنند؛ اما باید به این نکته توجه داشته باشند که بازنشستگی زودتر از موعد، امتیازات بازنشستگی آن‌ها را کم می‌کند. برای مثال حقوق بازنشستگی در صورت بازخرید کردن خود قبل از سن کامل، کمتر خواهد بود.
البته همان‌طور که قوانینی برای بازنشستگی زودتر از موعد وجود دارد، افرادی که بعد از سن کامل بازنشسته شده یا بازنشستگی دیرهنگام دارند هم مزایایی خواهند داشت. برای مثال افرادی که به هر دلیل بعد از ۷۰ سالگی بازنشسته می‌شوند، مبلغ دریافتی ماهیانه آن‌ها ۲۴ درصد بیشتر از اشخاصی خواهد بود که در سن کامل یعنی67-65 سالگی بازنشسته شده باشند. البته مستمری‌بگیرانی که دیرتر از سن خود بازنشسته می‌شوند بعد از رسیدن به سن کامل باید شروع به برداشت وجود از حساب بازنشستگی خود کنند؛ زیرا درهرصورت مالیات از این وجوه کسر خواهد شد.

شرایط بازنشستگی در آمریکا برای افراد کم‌درآمد

بازنشستگی در آمریکا برای افراد کم‌درآمد هم شرایط به خصوصی دارد. در واقع بازنشستگانی که حقوق مستمری آن‌ها در زمان کار میزان زیادی نبوده باشد یا به دلیل بازخرید کردن خود قبل از سن کامل، مبلغ کمی به‌عنوان حقوق بازنشستگی دریافت کنند، از مزایای اضافی برخوردار می‌شوند.
برای مثال یکی از مزایای آن‌ها استفاده کامل از خدمات درمانی است تا درآمد کم مانع کمک به حفظ سلامتی آن‌ها نشود. علاوه بر این در کشور آمریکا برنامه‌های ویژه‌ای برای فقرا در نظر گرفته شده تا مبالغی از سمت دولت دریافت کنند که تا حدودی به معیشت آن‌ها کمک کند.

پرداختی بازنشستگی در آمریکا به چه صورت انجام می‌شود؟

پرداختی مستمری بازنشستگی در کشور آمریکا بسته به اینکه فرد در چه سازمانی کار کند، متفاوت خواهد بود. برخی از بازنشستگی آمریکا تمام مزایا و حقوق خود بعد از بازنشستگی را از تامین اجتماعی دریافت می‌کنند. در این حالت مزایای بازنشستگی در کمترین حالت خواهد بود؛ زیرا تامین اجتماعی علاوه بر پرداخت حقوق بازنشستگی، حقوق کارمندان را نیز پرداخت می‌کند.
در بعضی موارد مزایا و حقوق بازنشستگی از سمت سازمان تامین اجتماعی و مستمری خصوصی مانند مبلغی که فرد در حین کار به‌حساب بازنشستگی خود واریز کرده باشد، پرداخت خواهد شد. بازنشستگان برخی ارگان‌ها حقوق خود را علاوه بر تامین اجتماعی از فدرال هم دریافت می‌کنند که در این صورت مبلغ حقوق دریافتی بیشتر خواهد بود.
در نهایت بازنشستگان ارگان‌هایی مانند سازمان‌ها نظامی، راه‌آهن و برخی برنامه‌های ایالتی علاوه بر حقوق تامین اجتماعی، مبلغی را نیز از سمت سازمان‌های دیگر دریافت می‌کنند که مزایا و شرایط بازنشستگی در آمریکا را برای آن‌ها بهبود می‌بخشد.

 

سخن پایانی
بازنشستگی در هر جای دنیا قوانین خاص خود را دارد و این قوانین هستند که بعضی کشورها را به بهترین مقصد برای زندگی بازنشستگان تبدیل می‌کنند. با درنظرگرفتن مزایا و شرایط بازنشستگی در آمریکا می‌توان گفت که این کشور شرایط خوبی برای بازنشستگان دارد و از هر نظر این افراد را تامین می‌کند.

رای شما به این پست

اگر تمایل دارید در زمینه مزایا و شرایط بازنشستگی در آمریکا مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
0 پاسخ

نظر خود را درباره مزایا و شرایط بازنشستگی در آمریکا ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *