ارزیابی مهاجرت
us-country

معرفی کشور آمریکا

چهارمین کشور پهناور جهان که مساحتی حدود 3.8 میلیون مایل مربع دارد و از بخش‌های متعددی به‌وجود آمده، ایالات متحده است. بسیاری از ایرانی‌ها آرزو دارند در یکی از بخش‌های این سرزمین پهناور زندگی کنند؛ چراکه ساختار اقتصادی، تحصیل، خدمات درمانی و اوضاع سیاسی کشور آمریکا در بهترین حالت خود قرار دارد. یکی از دلایل این مسائل را می‌توان محل قرار‌گیری این سرزمین در بین اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام دانست. یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که هر فرد باید پیش از مهاجرت و زندگی در این منطقه به آن دقت کند، کسب اطلاعات مورد‌نیاز است.

آشنایی با مردم و فرهنگ آمریکا

ایالات متحده مهاجران و پناهندگان بسیاری را در خود جای داده و به این دلیل می‌توان گفت مردم ساکن در این کشور، از سراسر جهان هستند. این مسئله برای چند سال اخیر نبوده و در طول تاریخ، افراد زیادی برای زندگی بهتر پناهندگی در کشور آمریکا را پذیرفته‌اند. به‌طورکلی، می‌توان این ایالت را به 6 منطقه مختلف تقسیم کرد. می‌توان از نیواگلند، اقیانوس اطلس میانه، جنوب، غرب میانه، جنوب غربی و غرب به‌عنوان این 6 منطقه نام برد. مهاجران زیادی برای آنکه آزادی مذهبی را تجربه کنند به نیواگلند مهاجرت کردند.

بسیاری از مهاجران اروپایی در منطقه میانی اقیانوس اطلس زندگی می‌کنند؛ چراکه این ناحیه به‌عنوان مهم‌ترین منطقه صنعتی ایالات متحده شناخته می‌شود. در پی ورود اروپایی‌ها به این منطقه بود که شهر‌های نیویورک، فیلادلفیا و بالتیمور پدیدار شدند. منطقه‌ای که با نام سبد نان ملت شناخته می‌شود، غرب میانه است؛ پایگاه کشاورزی کشور آمریکا را این ناحیه تشکیل می‌دهد. اگر دوست دارید با شگفتی‌های طبیعی جهان آشنا شوید و مناظر فوق‌العاده و اعجاب‌انگیز این سرزمین پهناور را مشاهده کنید، کافی است به جنوب غربی بروید.

محل گاوچران‌ها با خانه‌هایی در دشت، در منطقه غرب ایالات متحده است. هر‌کدام از این مناطق طبق سبک زندگی و آب‌و‌هوایی که دارند، دارای مردم با فرهنگ‌های منحصربه‌فرد خود هستند.

دولت و اقتصاد کشور آمریکا

یکی از مسائلی که باعث شده است این کشور با عنوان رهبر جهانی شناخته شود، پیشرفت‌های عظیم آن در زمینه نظامی، اقتصادی و فناوری بوده است. بزرگ‌ترین ذخایر زغال سنگ جهان به این سرزمین وسیع اختصاص دارد. اولین فردی که در کشور آمریکا توانسته جایگاه ریاست جمهوری را از آن خود کند، باراک اوباما بوده است. این فرد آمریکایی آفریقایی تبار در سال 2008 برای این منصب انتخاب شد. در کنار این مسائل، هر شهروند بالای 18 سال اجازه دارد هر 4 سال یک‌بار برای انتخاب رئیس جمهور و معاون آن رای دهد.

سیستم اقتصادی ایالات متحده به‌صورت بازار آزاد است. با آنکه بسیاری از منابع طبیعی می‌توانند اقتصاد این سرزمین را رشد داده و پیش ببرند؛ اما فناوری هم توانسته نقش مهمی را در این زمینه ایفا کند. بسیاری از شرکت‌ها در هر یک از منطقه‌ها توانسته‌اند در حیطه هوش مصنوعی، دارو‌سازی، اسلحه‌های مربوط به هوا‌فضا و  رایانه به پیشرفت‌های بسیاری دست یابند. بخش عظیمی از اقتصاد کشور آمریکا را تولید نفت و گاز طبیعی دربرمی‌گیرد؛ به همین دلیل این منطقه به‌عنوان دومین تولید‌کننده صنایع جهان شناسایی می‌شود.

زندگی در آمریکا چگونه است؟

بسیاری از افرادی که ترجیح می‌دهند در چنین کشوری زندگی کنند، دلیل‌شان رفاه بیشتر و بالا‌بودن شاخص زندگی بهتر نسبت‌به نواحی دیگر است. ایالات متحده توانسته برای بالا بردن سطح کیفیت زندگی در زمینه‌های درآمد، شغل، کیفیت محیطی و ارتباطات اجتماعی عملکرد بهتری را ترتیب دهد. به‌طور میانگین هر خانوار می‌تواند از سرانه خالص در ایالات متحده حدود 51.147 دلار در سال درآمد داشته باشد. این مقدار پول با آنکه نمی‌تواند خوشبختی کامل را به‌وجود آورد، اما می‌تواند افراد را در کشور آمریکا به استاندارد‌های زندگی در سطح بالا‌تر نزدیک کند.

اگر قرار باشد این وضعیت را از لحاظ اشتغال بررسی کنیم، می‌توانیم بگوییم که حدود 67 درصد از افراد بین سنین 16 تا 64 سال در ایالات متحده شغل حقوقی دارند. یکی از مهم‌ترین مسائلی که می‌تواند سطح رفاه زندگی را بالا ببرد، داشتن تکیه‌گاه برای عموم جامعه است. تمامی افراد جامعه این حس را دارند که دارای یک تکیه‌گاه قوی هستند و می‌توانند در زمان نیاز او را فرا بخوانند. به‌طورکلی، افراد آمریکایی که در یک نظر‌سنجی شرکت کردند، سطح رضایت خود از زندگی را از میان نمرات 0 تا 10، نمره 7 در‌نظر گرفتند.

در OECD بالا‌ترین نمره میانگین سطح رضایت افراد یک کشور 6.7 است؛ در‌حالی‌که این میانگین برای کشور آمریکا 7 در‌نظر گرفته شده است. یکی از دلایل این رتبه بالا را می‌توان در امید به زندگی افراد خلاصه کرد. امید به زندگی در اشخاصی که در ایالات متحده زندگی می‌کنند، 79 سال است. با آنکه در OECD این میانگین تا 81 سال هم پیش رفته، اما درهرصورت می‌توان امید به زندگی را در USA بالا دانست. علت امید به زندگی بالا را می‌توان در سطح بالای کیفیت آب‌وهوا جست‌و‌جو کرد.

شرایط تحصیل در آمریکا

فرقی نمی‌کند به‌عنوان یک دانشجو خارجی یا داخلی می‌خواهید به دانشگاه‌های ایالات متحده راه پیدا کنید؛ درهرصورت باید 12 سال تحصیلی خود را گذرانده و مدرک دیپلم را گرفته باشید. برای تحصیل در کشور آمریکا می‌توانید یک دوره 2 ساله برای فوق دیپلم یا دوره 4 ساله برای گرفتن لیسانس را از سر بگذرانید. اگر در همان منطقه تحصیلات 12 سال ابتدایی خود را گذرانده‌اید، لازم است تا سال دوم دبیرستان رشته دانشگاهی مورد‌نظر خود را انتخاب کنید تا در آینده با مشکل مواجه نشوید.

بسیاری از افراد می‌خواهند از ایران به قصد تحصیل در این کشور مهاجرت کنند. یکی از مهم‌ترین مدارکی که باید در دانشگاه ارائه شود، آیلتس حداقل 6 نمره است؛ البته امکان دارد این نمره برای هر دانشگاه متفاوت بوده و کمی بالا و پایین داشته باشد. برای تحصیل در دانشگاه‌های غیر‌انتفاعی می‌تواند هزینه‌های گزاف بسیاری را در پی داشته باشید؛ بااین‌حال برای تحصیل در کشور آمریکا می‌توان دانشگاه‌های ایالتی یا دولتی را جهت صرفه‌جویی در هزینه‌ها انتخاب کرد.

رشته‌های بسیاری در دانشگاه‌های ایالت متحده تدریس می‌شود که می‌توان از مهندسی، ریاضیات، علوم کامپیوتر و کسب‌و‌کار به‌عنوان مهم‌ترین و محبوب‌ترین رشته‌ها نزد دانشجویان نام برد. از آن‌جایی‌که نیویورک، کالیفرنیا و تگزاس در صدر جدول برترین دانشگاه‌ها قرار دارند، اغلب افراد ترجیح می‌دهند برای ادامه تحصیل خود به این شهر‌ها بروند. طبق همین نظام آموزشی عالی است که به‌طور میانگین بیش از 80 درصد افراد بالای 25 سال تحصیلات خود را گذرانده و در رشته‌ای که تحصیل می‌کردند مدرک خود را گرفته‌اند.

اوضاع اجتماعی مردم و سیاسی کشور

کشور آمریکا دارای یک حکومت مرکزی است که قوه مجریه در اطراف آن فعالیت می‌کند؛ این نوع سیستم و نظام را فدرال می‌نامند. در شاخه‌های دیگر این سیستم فدرال و نمایندگی، 50 ایالت به‌صورت زیر‌مجموعه قرار دارند. بااین‌اوصاف، حکومت بین‌المللی برای شرایط داخلی و خارجی به حکومت مرکزی مرتبط است. در این شرایط هیچ یک از ایالت‌ها نمی‌توانند در دستور‌ها تصرف کنند؛ چراکه هر‌کدام دارای اختیاری برای وضع قوانین جداگانه هستند. منظور از نظام نمایندگی در ایالات متحده، وجود 2 مجلس سنا است.

در کنار این 2 مجلس عوام هم قرار گرفته‌، حق و حقوق مردم را مشخص کرده و قوانینی را نیز وضع می‌کنند. برای آنکه تمامی این شرایط به‌درستی در کشور آمریکا اجرا شوند، نظام قضایی روی کار می‌آید تا این 2 مجلس سنا را زیر‌نظر گرفته و به امور آن‌ها رسیدگی کند. در این نظام عالی با کارکردی محشر، بافت جمعیتی مهاجر هم جای دارد. جمعیت وسیعی از ایالات متحده را مهاجران تشکیل داده‌اند که ارتباط آن‌ها با اوضاع اجتماعی مردم را می‌توان در تاثیر هر فرد در جامعه مرتبط دانست.

سیستم اجتماعی، نظامی و سیاسی کشور همیشه قصد داشته افرادی که صلاحیت، استعداد و استحقاق لازم را دارند، به‌عنوان مهاجر بپذیرد. این سیاست عظیم باعث شده تا اقتصاد کشور رو‌به‌رشد رفته و بازار کار آن پیشرفت بسیاری را تجربه کند. سیاست آمریکا معتقد است افراد مهاجر می‌توانند در این زمینه فعالیت‌های بسیاری داشته و سبب رشد کلی کشور شوند.

بیمه درمانی و رفاه مردم

بسیاری از افراد در بدو ورود به کشور آمریکا گمان می‌کنند به‌عنوان یکی از شهروندان شناخته شده و به همین دلیل هم می‌توانند از برخی خدمات درمانی به‌صورت رایگان استفاده کنند. از آن‌جایی‌که خدمات بیمه درمانی در ایالات متحده به‌صورت عمومی نیست، بسیاری از شهروندان هم توانایی دسترسی به آن را ندارند. گفته می‌شود حدود 60 درصد از افراد جامعه نمی‌توانند برای درمان بیماری‌ها خود به بیمارستان‌های غیر‌انتفاعی مراجعه کنند.

باوجود تمامی این مسائل و دوگانگی خدمات درمانی به‌صورت مدیکر و مدیکید، تمامی اشخاص می‌توانند معاینه و آزمایش‌های اورژانسی را به‌صورت رایگان در اختیار داشته باشند. منظور از Medicare در کشور آمریکا، بیمه‌ای است که تنها افراد بالا 65 سال به آن دسترسی داشته و تحت پوشش آن قرار می‌گیرند. افراد کم‌درآمد هم می‌توانند از بیمه Medicade بهره‌مند شوند. یکی از مهم‌ترین مسائلی که در ایالات متحده به آن دقت می‌شود، اورژانسی‌بودن بسیاری از بیماری‌ها است. طبق همین مسئله، تمامی نوبت‌دهی‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. سیستم درمانی همگانی در بسیاری از کشور‌‎های جهان نمی‌تواند به‌تنهایی پاسخ‌گوی نیاز مردم جامعه باشد؛ چراکه امکان دارد لازم باشد هر فرد برای مراجعه به پزشک مربوطه، حدود 6 ماه را صبر کند. حال با این شرایط ممکن است بیماری فرد حاد باشد! درحالی‌که در کشور آمریکا درمان همگانی در کنار نوبت‌دهی سریع اتفاق می‌افتد. باوجود این شرایط، می‌توان آمریکا را سریع‌ترین کشور در این زمینه دانست.

جاذبه های توریستی و گردشگری آمریکا

از آن‌جایی‌که ایالات متحده سرزمین بسیار وسیع و گسترده‌ای است، شرایط آب‌و‌هوایی مختلفی داشته و جاذبه‌های گردشگری طبیعی بسیاری را هم در خود جای داده است؛ البته تمامی این جاذبه‌ها به‌صورت طبیعی نبوده و برخی از آن‌ها ساخته دست بشر است.

مجسمه آزادی

بسیاری از افراد عکس این مجسمه را در شبکه‌های اجتماعی دیده‌اند. شاید در نگاه اول این مجسمه همانند بسیاری از مجسمه‌ها دیگر به‌نظر برسد؛ اما مجسمه آزادی در کشور آمریکا بسیار غول‌پیکر بوده و در‌واقع نماد اصلی این کشور است. محل قرار‌گیری آن در منطقه منهتن و در نیویورک است که در طول سال گردشگران بسیاری از سراسر جهان برای دیدن آن به نیویورک سفر می‌کنند. دلیل نام‌گذاری آن به آزادی را می‌توان در قرار‌گیری آن روی جزیره آزادی جست‌و‌جو کرد.

دنیای والت دیزنی یا همان دیزنی لند

یکی از دست‌ساخته‌های بشر که توانسته سالانه افراد بسیاری را به خود جذب کند، دنیای والت دیزنی است. اولین مکانی که والت دیزنی در آن ساخته شده را می‌توان فلوریدا دانست. پس از آن در کشور‌های دیگر هم والت دیزنی شبیه این منطقه ساخته شد. این مکان فوق‌العاده جذاب، به حدی بزرگ و وسیع است که بسیاری از افراد آن را شبیه به یک شهر می‌دانند. این شهر هیجان‌انگیز در کشور آمریکا دارای آبشار‌های بزرگ، پارک دلفین، استخر، رستوران، کافه و از همه مهم‌تر شخصیت‌های والت دیزنی است.

در هر روز از دیزنی لند، شخصیت‌های کارتونی آن مراسم‌هایی را اجرا کرده و با قیافه‌هایی بسیار زیبا میان مردم ظاهر می‌شوند. اغلب کسانی که به دنیای والت دیزنی رفته‌اند معتقدند در یک روز نمی‌‎توان تمامی بخش‌های آن را تماشا کرد و به چندین روز متوالی نیاز دارند.

آبشار نیاگارا

بسیاری از افراد همچنان گمان می‌کنند نیاگارا بزرگ‌ترین آبشار جهان است. این آبشار که نیمی از آن در آمریکا بوده و نیم دیگر آن در کانادا است، عنوان بزرگ‌ترین آبشار جهان را ندارد؛ چراکه این عنوان به آبشار آنجل داده شده است. بااین‌حال، آبشار نیاگارا در کشور آمریکا توانسته یکی از قطب‌های گردشگری را از آن خود کند. از آن‌جایی‌که سرعت حرکت آب در این منطقه زیاد بوده و همین مسئله جلوه بسیار جذابی ایجاد می‌کند، هر فردی جذب آن می‌شود.

نیاگارا دارای 3 آبشار مختلف است که هر‌کدام دارای نام مختصری هستند. می‌توان از نقاب عروس، آمریکایی و نعل اسب به‌عنوان این نام‌ها اشاره کرد. از میان این 3 آبشار، نعل اسب عنوان بزرگ‌ترین و نقاب عروس عنوان کوچک‌ترین را دارد. آبی که از این مکان‌ها به پایین می‌ریزد، از دریاچه ایری نشات می‌گیرد. از آن‌جایی‌که سرعت آب در این آبشار زیاد است، باعث شده مرز مشخص‌شده آن برای آمریکا و کانادا تخریب شود. همین مسئله کمی تفاوت نظر میان این کشور آمریکا و کانادا به‌وجود آورده است.

کاخ سفید

یکی از مکان‌هایی که حدود 215 سال از ساخت آن می‌گذرد، کاخ سفید است که رئیس جمهور در آن اقامت می‌کند. این ساختمان عظیم‌الجثه دارای 6 طبقه است که از زمان ساخت تا به حال چندین مرتبه بازسازی شد. باوجود آنکه این ساختمان محل زندگی رئیس جمهور و محل کار آن است؛ اما سالانه مردم بسیاری از سراسر جهان به این منطقه آمده و از دور آن را تماشا می‌کنند.

روش های مهاجرت به آمریکا

روش‌های بسیاری وجود دارد که هر فرد ایرانی می‌تواند ازطریق آن‌ها به کشور آمریکا مهاجرت کند. می‌توان از مهاجرت تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری، تولد، پناهندگی و لاتاری به‌عنوان برخی از این روش‌های مهاجرت به آمریکا نام برد.

مهاجرت تحصیلی

اولین شیوه مهاجرتی که بسیاری از افراد آن را بر می‌گزینند، مهاجرت تحصیلی است؛ چراکه این روش به‌عنوان راحت‌ترین راه شناخته می‌شود. در نظر داشته باشید که گرفتن ویزای تحصیلی برای هر فردی ساده نیست و اشخاصی که قصد دارند از این طریق به آمریکا مهاجرت کنند، اغلب باید مصاحبه کرده و دلایل خود را برای تحصیل در ایالات متحده به‌طور واضح ارائه دهند. از آن‌جایی‌که کشور آمریکا دارای دانشگاه‌هایی با سطح بسیار بالا است، اکثر افراد از سراسر جهان ترجیح می‌دهند تحصیلات خود را در این دانشگاه‌های سپری کنند.

بهترین کاری که یک فرد می‌تواند در این مسیر انجام دهد، اخذ مدرک دکتری است؛ چراکه افراد با مدرک دکتری می‌توانند در موسسه‌های پژوهشی و حتی دانشگاه‌ها فعالیت خود را آغاز کرده و در این زمینه‌ها مشغول به‌کار شوند. بسیاری از دانشجویان می‌توانند پس از اتمام دوره تحصیلی خود، گرین کارت هم بگیرند.

مهاجرت از طریق لاتاری

ثبت‌نام لاتاری از سمت ایالات متحده هر‌ساله در ماه اکتبر باز می‌شود. در لاتاری، 55 هزار نفر از سراسر کشور می‌توانند گرین کارت کشور آمریکا را به‌طور شانسی دریافت کنند. ویزایی که به این افراد داده می‌شود، ویزای DV است. این ویزا برای بیشتر‌شدن تنوع قومی در ایالات متحده تشکیل شده است. شرایط حداقلی برای ثبت‌نام در لاتاری، مدرک دیپلم، یک قطعه عکس و داشتن پاسپورت معتبر است.

بااین‌وجود، گمان می‌شود افرادی که دیپلم ندارند، نمی‌توانند در لاتاری ثبت‌نام کنند؛ اما اگر فردی که در لاتاری برنده شده مدرک دیپلم ندارد، باید حداقل در 5 سال اخیر، به‌مدت 2 سال در یکی از شغل‌هایی که دولت این کشور مشخص کرده، فعالیت داشته باشد. از آن‌جایی‌که این روش مهاجرتی ساده‌ترین روش بوده و حتی نیازی به مدرک زبان ندارد، میلیون‌ها نفر از سراسر جهان در لاتاری شرکت می‌کنند. نتیجه لاتاری کشور آمریکا در ماه می هر سال اعلام می‌شود.

مهاجرت از طریق پناهندگی

بسیاری از افرادی که از سمت کشور خود مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند، سعی دارند تا از طریق پناهندگی به کشور‌هایی مثل آمریکا بروند تا شرایط زندگی برای‌شان راحت‌تر شود. این آزار و اذیت‌ها رامی‌توان به‌دلیل نژاد‌پرستی، اعتقادات دینی مختلف و سیاست نا‌درست دانست. ایالات متحده پناهندگان بسیاری را از سراسر جهان به سمت خود جذب می‌کند؛ اما مهم‌ترین مسئله‌ای که در این زمینه به آن دقت می‌شود، قانع‌کننده‌بودن دلایل پناهندگان است. هر فردی که متقاضی پناهنده‌شدن در این کشور است، باید دلایلی قانع‌کننده را برای آفیسر بازگو کند.

پناهنده‌شدن در هر کشور سختی‌های بسیاری دارد، اما کشور آمریکا شرایطی را فراهم آورده که هر فرد بتواند با خیال راحت زندگی خود را سپری کند؛ البته فرد پناهنده باید در مصاحبه‌ای که در سفارت انجام می‌شود، افراد را با دلایل خود قانع کند که درصورت برگشت به کشور خود، با مشکلات بسیاری مواجه می‌شود.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

از آن‌جایی‌که ایالات متحده اقتصاد بسیار قوی دارد، افراد زیادی تمایل دارند در این کشور سرمایه‌گذاری کرده و از این طریق اقامت دائم را کسب کنند. تنها راه سرمایه‌گذاری برای ایرانیان در کشور آمریکا و اخذ اقامت دائم از این طریق، گرفتن ویزای EB5 است. ایالات متحده برای مهاجران از این طریق، شرایطی را فراهم آورده که نمی‌توان آن را با پول زیاد خرید! یک سرمایه‌گذار باید برای مناطق عادی حدود 1.8میلیون دلار سرمایه وارد کرده و در طی 2 سال، با استفاده از همین سرمایه مشاغلی را ایجاد کند. این مبلغ برای مناطق محروم‌تر، حدود 900 هزار دلار است.

با‌توجه‌به این شرایط سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال از این طریق، اخذ اقامت و همچنین گرین کارت آمریکا برای هر فرد، حدود 3 سال طول می‌کشد.

مهاجرت از طریق تولد

هر فردی که در خاک آمریکا به‌دنیا بیاید، می‌تواند به‌عنوان تابع این کشور شناخته شود. منظور از خاک، کل شرایط جغرافیایی کشور آمریکا است و فرقی نمی‌کند که در کشتی، هواپیما یا حتی بیمارستان باشد. شاید در ابتدا این روش از مهاجرت بسیار مناسب و حتی راحت به‌نظر برسد، اما فردی که در ایالات متحده به‌دنیا آمده می‌تواند پس از 21 سالگی برای دریافت گرین کارت والدین خود اقدام کند. گرفتن ویزای تولد آمریکا هزینه‌هایی حدود 140 هزار دلار را در پی دارد. علاوه‌بر این هزینه، والد باید برای زایمان و درمان هم هزینه‌هایی را پرداخت کند.

بسیاری از افراد در زمان بارداری و نزدیک به تولد فرزند خود اقدام به گرفتن ویزای توریستی می‌کنند و سعی دارند از این طریق ویزای تولد را بگیرند. اما اغلب اوقات آفیسر مربوطه، ویزای توریستی کشور آمریکا را به خانم‌های باردار نمی‌دهد.

مهاجرت از طریق کار

یکی از سخت‌ترین روش‌های مهاجرت به ایالات متحده برای افراد ایرانی، مهاجرت کاری است. سختی ماجرا در این زمینه را می‌توان در گرفتن ویزا از طریق جاب آفر در کشور آمریکا خلاصه کرد. ویزایی که برای این نوع مهاجرت در‌نظر گرفته می‌شود، ویزای H1B است. اخذ این ویزا نیازمند وجود یک کارفرما در ایالات متحده است که از آن کشور جاب آفر بفرستد؛ البته هر کارفرما باید برای گرفتن نیروی کار، ابتدا در سایت‌های کاریابی و روزنامه‌ها آگهی بدهد و اگر فردی آمریکایی پیدا نشد، می‌تواند از خارج از کشور، فرد دیگری را برای کار دعوت کند.

شخصی که می‌خواهد از طریق کار به کشور آمریکا مهاجرت کند، باید استعداد، سابقه کاری زیاد، تخصص بالا، صلاحیت علمی و از این دست مهارت‌ها را داشته باشد.

نتیجه گیری

ایالات متحده توانسته در چندین سال اخیر، خود را در بسیاری از زمینه‌ها رشد داده و پیشرفت‌های چشمگیری را تجربه کند. به همین دلیل بسیاری از افراد در سراسر جهان ترجیح می‌دهند با‌توجه‌به شرایط رفاهی، جاذبه‌های گردشگری بالا، شرایط اقتصادی عالی و… در کشور آمریکا زندگی کنند. روش‌های بسیاری برای مهاجرت به این کشور وجود دارد که هر‌کدام دارای دشواری‌های مختص به خودشان هستند. می‌توان از مهاجرت کاری، سرمایه‌گذاری، تولد، لاتاری و تحصیلی به‌عنوان برخی از این روش‌های مهاجرتی نام برد.

5/5 - (1 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه معرفی کشور آمریکا مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
0 پاسخ

نظر خود را درباره معرفی کشور آمریکا ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *