ارزیابی مهاجرت
ssa

سازمان خدمات اجتماعی آمریکا

سازمان خدمات اجتماعی آمریکا ssa مخفف Social Security Administration، یک نهاد دولتی است که برنامه‌هایی را به نفع بازنشستگان، افراد معلول و بازماندگان ارائه می‌دهد. این سازمان مسئولیت صدور شماره خدمات اجتماعی (SSN) را نیز برای افراد برعهده دارد. افراد خارجی دارای اقامت دائم برای کار در این کشور به شماره SSN نیاز دارند. در ادامه این مطلب از کارت سبز، توضیحات کاملی در مورد SSA و خدمات آن ارائه شده است.
وظایف سازمان خدمات اجتماعی آمریکا ssa چیست؟
SSA مسئولیت اجرای برنامه‌های تامین اجتماعی را برعهده دارد. تامین اجتماعی بخش مهمی از استراتژی و برنامه‌ریزی درآمد بازنشستگی برای بسیاری از افراد دارای تابعیت آمریکا است. این برنامه به‌خصوص برای افرادی که نرخ پس‌انداز پایینی دارند، از اهمیت بالایی برخوردار است.
تقریبا ۶۷ میلیون آمریکایی، شامل بازنشستگان، افراد معلول و بازماندگان تا پایان سال ۲۰۲۳ از برنامه‌های تامین اجتماعی بهره‌مند شده‌اند. خدمات اجتماعی آمریکا یکی از بزرگترین برنامه‌های دولتی در سرتاسر دنیا است.
هزینه تمام برنامه‌های سازمان خدمات اجتماعی آمریکا ssa از طریق مالیات بر حقوق پرداختی توسط کارفرمایان، کارمندان و افراد خوداشتغال تامین می‌شود. درآمد مالیاتی به دو صندوق امانی تامین اجتماعی می‌رود:
• صندوق امانی بیمه سالمندی و بازماندگان (OASI) برای بازنشستگان؛
• صندوق امانی بیمه از کارافتادگی (DI) برای افرادی که دیگر توانایی کار کردن ندارند.
سازمان تامین اجتماعی آمریکا چگونه کار می‌کند؟
سازمان خدمات اجتماعی آمریکا ssa برنامه‌های متنوعی را برای مهاجرین دارای اقامت دائم، موقت و پناه‌جویان ارائه داده است. ازجمله مهم‌ترین خدمات که این سازمان به مهاجرین ارائه می‌دهد، می‌توانیم به کارت و شماره تامین اجتماعی اشاره کنیم که مزایای بسیاری را برای اتباع خارجی شاغل در این کشور دارد.
این سازمان همواره در کنار افرادی خواهد بود که به کمک نیاز دارند. پناه‌جویان و بازماندگان خانواده‌ها با کمک این سازمان می‌توانند زندگی امنی را در آمریکا داشته باشند. در ادامه با برنامه‌های متنوع و خدمات این سازمان برای بهبود معیشت و سبک زندگی افراد خاص و مستمند آشنا خواهید شد.

دریافت کارت تامین اجتماعی

برای کار کردن در ایالات متحده، به یک کارت تامین اجتماعی نیاز دارید که توسط سازمان تامین اجتماعی آمریکا ارائه می‌شود. برای اخذ کارت تامین اجتماعی روش‌های متنوعی وجود دارد که از بین آن‌ها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:
• راحت‌ترین راه دریافت کارت تامین اجتماعی از سازمان خدمات اجتماعی آمریکا ssa این است که پیش‌از مهاجرت برای اخذ آن اقدام کنید. این کار از طریق پر کردن فرم‌ ویزا قابل انجام است.
• اگر به‌صورت قانونی وارد خاک آمریکا شده‌اید و قصد دارید برای مجوز کار درخواست دهید؛ می‌توانید از وزارت امنیت داخلی (DHS)، خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) برای مجوز کار و از دفتر خدمات اجتماعی برای صدور کارت درخواست بدهید.

اعطای حقوق بازنشستگی

سازمان خدمات اجتماعی ایالات متحده، تقریبا برای تمام کارگران و کارمندان این کشور حقوق بازنشستگی تعیین می‌کند؛ همچنین، این سازمان درآمد امنیتی تکمیلی (SSI) را برای برخی از افراد بالای ۶۵ سال در نظر گرفته است.
بیمه از کارافتادگی برای شما و فرزندان شما
فراهم کردن شرایط زندگی برابر برای تمام اقشار جامعه، ازجمله دغدغه‌های سازمان خدمات اجتماعی آمریکا بوده است. برای مثال اگر شما از نظر سلامتی در شرایط سختی باشید و به مدت یک سال یا بیشتر قادر به کار کردن نباشید یا اگر به شرایط مرگ‌باری دچار هستید، سازمان خدمات اجتماعی آمریکا ssa از شما حمایت می‌کند.
کودکانی که دارای مشکلات جدی در انجام فعالیت‌های روزمره هستند نیز مشمول این بیمه خواهند شد. SSI برای افراد دارای ناتوانی جسمی دو برنامه در نظر گرفته است:
• بیمه از کار افتادگی (SSDI)؛
• درآمد بیمه تکمیلی (SSI).
درحالی‌که، SSDI و SSI هر دو برای حمایت از افراد دارای معلولیت در نظر گرفته شده‌اند، شرایط متفاوتی برای اخذ آن‌ها وجود دارد. یعنی برای بهره‌مندی از هریک از آن‌ها باید شرایط متفاوتی داشته باشید.

از دست دادن اعضای خانواده

مرگ عزیزان صرف‌نظر از فشار روحی، می‌تواند چالش‌های مالی زیادی را برای اعضای خانواده شامل همسر و فرزندان ایجاد کند. سازمان خدمات اجتماعی آمریکا ssa برنامه‌ای را برای زنان بیوه، کودکان صغیر و برخی از نوجوانان دارای معلولیت در نظر گرفته است که همسر یا والدین خود را از دست داده‌اند. علاوه‌بر حقوق ماهانه، افراد پس از فوت همسر یا والدین خود، واجد شرایط دریافت کمک‌هزینه یک‌بار ۲۵۵ دلاری به نام «پرداخت‌های فوتی» خواهند بود.

برنامه درآمد امنیتی تکمیلی

برنامه درآمد امنیتی تکمیلی (SSI) برنامه‌ای حمایتی است که برای افراد دارای معلولیت و افراد بالای ۶۵ سال یا نابینا با درآمد پایین تعلق می‌گیرد. هزینه‌های مربوط به ایاب‌وذهاب، تهیه تجهیزات مورد نیاز برای افراد معلول و… از این طریق تامین می‌شود. وجوه عمومی خزانه‌داری ایالات متحده، هزینه SSI را پرداخت می‌کنند و صندوق‌های امانی تامین اجتماعی مسئول این پرداخت‌ها نیستند.
برنامه مربوط به ازدواج و طلاق
ازدواج و طلاق، هر دو می‌توانند تاثیر به‌سزایی روی برنامه‌های بلندمدت و کوتاه مدت زندگی، انتخاب‌ها و اهداف مالی داشته باشند. سازمان خدمات اجتماعی آمریکا ssa به شما در تغییر نام کمک کرده و براساس عواملی مانند سن، مدت زمان ازدواج و وجود معلولیت به افراد مطلقه، بیوه‌ها و بازماندگان خانواده‌ها مزایایی را ارائه می‌دهد. برای بهره‌مندی از این شرایط باید مدارک مورد نیاز را تهیه کرده و به نزدیک‌ترین دفتر خدمات اجتماعی ارائه بدهید.

خدمات تامین اجتماعی برای کارگران

سازمان خدمات اجتماعی آمریکا، برنامه‌های حمایتی را برای کارگران و افراد شاغل خارجی فراهم می‌کند که در بلندمدت مزایای بسیاری را به آن‌ها ارائه می‌دهد. گزارش صحیح دستمزد شما به‌عنوان فرد شاغل در آمریکا موضوعی بسیار مهم است.
این گزارش‌ها باید حتما با نام و شماره تامین اجتماعی شما همراه باشد. در غیر این صورت، اعتباری برای آن‌ها دریافت نخواهید کرد. تنها درصورتی مشمول خدمات تامین اجتماعی کارگری می‌شوید که به‌صورت قانونی در ایالات متحده مشغول به‌کار بوده و مالیات‌های سازمان خدمات اجتماعی را بپردازید.
خدمات تامین اجتماعی برای دانش‌آموزان بین‌المللی
درآمد دانش‌آموزان بین‌المللی دارای ویزای F-1 ،J-1 یا M-1 که با هماهنگی خاصی در مدرسه مشغول به‌کار هستند، مشمول مالیات نخواهد بود. بااین‌حال، سایر مشاغل تحت پوشش و مشمول مالیات هستند و به‌طورکلی، کار کردن در حین تحصیل نیز قوانین مربوط به خود را دارد. برای آگاهی از جزئیات مالیات بر درآمد برای دانش‌آموزان بین‌المللی باید به نشریه ۵۱۵ و ۵۱۹ خدمات درآمد داخلی (IRS) مراجعه کنید.
نحوه دریافت شماره خدمات اجتماعی از SAA
افرادی که موفق به اخذ اقامت دائم در آمریکا شده‌اند، به یک شماره خدمات اجتماعی (SSN) نیاز دارند. این شماره سازمان خدمات اجتماعی آمریکا ssa ارائه شده و در موارد زیر به شما کمک می‌کند:
• در ایالات متحده مشغول به کار شوید.
• با یک موسسه مالی یا بانک تجارت همکاری داشته باشید.
• مالیات خود را بپردازید.
• به‌عنوان افراد وابسته در فهرست اظهارنامه مالیاتی قرار بگیرید.
آیا برای دریافت کد SSN باید به دفاتر تامین اجتماعی مراجعه کنیم؟ این موضوع بستگی به نحوه اقدام شما دارد. به‌طورکلی، بهتر است هم‌زمان با تقاضا برای اخذ ویزا، برای دریافت SSN نیز اقدام کنید؛ اما اگر این کار را انجام نداده‌اید هم راهکارهایی برای شما وجود دارد. در ادامه این دو حالت را به طور کامل شرح داده‌ایم.

درخواست برای SSN هم‌زمان با درخواست برای ویزا

شما می‌توانید هم‌زمان با درخواست برای ویزا، برای درخواست SSN نیز اقدام کنید. وزارت امنیت داخلی، تمامی اطلاعات مورد نیاز را با سازمان خدمات اجتماعی آمریکا ssa به اشتراک می‌گذارد، بنابراین برای دریافت SSN نیازی به پر کردن یک درخواست خاص یا مراجعه به دفتر تامین اجتماعی نخواهید داشت. مشاورین مجرب در زمینه مهاجرت می‌توانند در این مرحله شما را به خوبی راهنمایی کنند.

درخواست برای SSN بعد از اخذ ویزا

اگر هم‌زمان با درخواست برای ویزا برای اخذ SSN اقدام نکرده‌اید، باید برای دریافت کارت و شماره به یکی از دفاتر سازمان خدمات اجتماعی آمریکا ssa مراجعه کنید. ارائه مدارک زیر برای اخذ شماره تامین اجتماعی در دفاتر ssa الزامی است:
• پاسپورت به‌همراه ویزای مهاجرتی قابل خواندن با ماشین (MRIV) یا کارت اقامت دائم (فرم I-551) درصورت داشتن آن؛
• مدارک تولد خود و تمام اعضای خانواده که متقاضی دریافت شماره خدمات اجتماعی هستند.
اگر برای جایگزینی کارت درخواست می‌دهید، ارائه پاسپورت قابل خواندن با ماشین یا کارت اقامت دائم به‌تنهایی کافی است و لازم نیست مدارک تولد خود را ارائه دهید. متصدی دفتر به شما در تکمیل فرم مربوطه کمک خواهد کرد. کد SSN شما دو هفته بعد از درخواست، ارسال خواهد شد. درصورت نیاز به مدارک بیشتر، این مدت زمان طولانی‌تر می‌شود.

سخن پایانی

سازمان خدمات اجتماعی آمریکا ssa یک نهاد دولتی است که خدمات متنوعی را برای بهبود شرایط اقتصادی افراد کم‌توان، سالمندان، مهاجرین و افراد شاغل در این کشور ارائه می‌دهد. آگاهی از نحوه‌ کار این سازمان و شرایط اخذ شماره خدمات اجتماعی، به شما کمک می‌کند که با روند مهاجرت و امور مربوط به آن آشنا شوید.
درصورت نیاز به مشاوره در این زمینه، می‌توانید از کارت سبز کمک بخواهید. کارت سبز با سابقه چندین ساله در زمینه مهاجرت و آشنایی کامل جنبه‌های حقوقی آن می‌تواند در تمام مراحل تکمیل فرم‌های مربوطه و ارسال آن‌ها به شما کمک کند. کمک گرفتن از مشاورین برجسته به تسریع روند کارهای شما کمک کرده و باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه شما می‌شود.

1/5 - (1 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه سازمان خدمات اجتماعی آمریکا مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
0 پاسخ

نظر خود را درباره سازمان خدمات اجتماعی آمریکا ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *