ارزیابی مهاجرت
uae-company-registeration

ثبت شرکت در امارات

امارات در سال‌های اخیر به قطب مهمی برای راه‌اندازی کسب‌وکارهای مهم تبدیل شده است. ثبت شرکت در امارات مراحل متعددی را مانند تایید نام شرکت، نوع فعالیت شرکت، ارائه مدارک و اخذ مجوز کار شامل می‌شود. از میان مزایای زیاد ثبت شرکت در کشور امارات می‌توانیم به مالکیت خارجی ۱۰۰ درصد، امکان بازگرداندن سود کامل و… اشاره کنیم. علاوه‌بر این، مالیات پایین، شرایط کاری مساعد، سطح رفاه جامعه و زیرساخت‌های تجاری پیشرفته ازجمله مزایای راه‌اندازی کسب‌وکار در امارات است که هرساله سرمایه‌گذاران زیادی را به خود جذب می کند. به همین دلیل، این روش سرمایه‌گذاری به یک راه پرطرفدار برای مهاجرت تبدیل شده است. در ادامه این مطلب از کارت سبز، توضیحات کاملی را در مورد ثبت و راه‌اندازی شرکت در امارات ارائه داده‌ایم.

مراحل ثبت شرکت در امارات

برای ثبت و راه‌اندازی شرکت در امارات باید مراحل متعددی را طی کنید که هرکدام از آن‌ها به اقدامات خاصی نیاز دارند. در ابتدای امر، انتخاب یک نام مناسب برای کسب‌وکار قدم بسیار مهمی است؛ همچنین نوع فعالیت شرکت شما باید مشخص شود و و شما موظف هستید که صرفا در همان زمینه کسب‌وکار خود را ادامه بدهید.

پس‌از آن، نوبت به ارائه مدارک می‌رسد که باید با دقت بررسی کرده و فرم‌های مورد نظر را پر کنید. کمک گرفتن از مشاورین حقوقی مهاجرت در تمام مراحل می‌تواند به تسریع روند کار شما کمک کند. در ادامه به‌صورت تفصیلی به مراحل ثبت شرکت در امارات می‌پردازیم.

تایید نام و زمینه فعالیت شرکت

برای شروع کسب‌وکار در امارات، باید نام شرکت شما توسط مقامات مربوطه تایید شود. کارت سبز می‌تواند در این زمینه مشاوره خوبی به شما ارائه دهد. انتخاب نام کسب‌وکار قدمی بسیار مهم و حیاتی است؛ چراکه این نام قرار است، نوع کسب‌وکار و اعتبار شما را نشان دهد.

شرکت‌های راه‌اندزای شده در امارات فقط در حوزه فعالیت مخصوص‌به‌خود مجاز به کار هستند؛ بنابراین زمینه فعالیت شما باید به‌طور کامل مشخص باشد و براساس آن کسب‌وکار خود را توسعه بدهید.

راه‌اندازی دفتر کار یا فضای کار اشتراکی فیزیکی

فضاهای اداری در امارات معمولا در مالکیت اشخاص ثالث هستند. قرارداد اجاره، اسناد مرجع تنظیم املاک (RERA) و… پس از تایید اولیه DED (نهاد پاسخ‌گو برای اخذ مجوزهای تجاری) باید به مقامات ارائه شوند. می‌توانید با کمک مشاورین برجسته در زمینه ثبت شرکت در امارات، یک فضای کاری اشتراکی در هر کجای این کشور که بخواهید، راه‌اندازی کنید.

گردآوری و ارسال مدارک مورد نیاز

تمام مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در امارات را باید در اسرع وقت تهیه کرده و به‌ترتیب اولویت ارسال کنید. شرکت‌های ثبت‌شده در امارات می‌توانند بدون حضور سهام‌دار شروع به‌کار کنند. کارت سبز می‌تواند در گردآوری تمام مدارک و اسناد مورد نیاز برای ثبت شرکت، شما را همراهی کند. با راهنمایی مشاورین مجرب، تمامی مراحل با سرعت بیشتری طی خواهد شد.

تقاضای اخذ ویزای اقامت

خیلی زود بعد از تایید مدارک و اخذ مجوز کار، باید برای اخذ ویزای اقامت برای سرمایه‌گذاران در امارات اقدام کنید. سرمایه‌گذارانی که قصد راه‌اندازی کسب‌وکار جدید در امارات را دارند، می‌توانند ویزای اقامت بلندمدت در این کشور را دریافت کنند. بهتر است تمامی مراحل پر کردن فرم‌ها و تقاضا برای ویزا زیرنظر مشاورین و وکلای مهاجرت مجرب و ماهر طی شود. به‌این‌ترتیب، کار شما سریع‌تر پیش خواهد رفت و مقامات دولتی سریع‌تر درخواست شما را برای اخذ ویزا می‌پذیرند.

فرایند اخذ ویزا و شناسه امارات

سرمایه‌گذار باید برای انجام آزمایش‌های پزشکی و مهر زدن ویزای اقامت در پاسپورت خود به امارات بیاید. فرایند اخذ شناسه یا ID امارات به انجام یک‌سری آزمایش‌های پزشکی نیاز دارد که فرد متقاضی ثبت شرکت در امارات باید حتما آن‌ها را انجام دهد.

بعد از انجام آزمایش‌های مربوطه و اخذ شناسه امارات، روند درخواست ویزای اقامت برای سرمایه‌گذار شروع می‌شود. در اینجا کمک گرفتن از یک شرکت مهاجرتی دارای مشاورین برجسته در زمینه اخذ ویزا و طی کردن مراحل آن، اهمیت بسیاری دارد.

اخذ مجوز کار

بعد از ثبت‌نام شرکت در امارات، باید برای اخذ پروانه تجارت اقدام کنید. برخی از انواع فعالیت‌های تجاری مطابق قانون DED مجاز نیستند. DED نهادی پاسخ‌گو برای تصمیم‌گیری، تنظیم، طبقه‌بندی و اخذ مجوز کلیه فعالیت های اقتصادی است. اسناد متعددی به‌عنوان بخشی از درخواست مجوز تجارت مورد نیاز است. در این مورد نیز کمک گرفتن از مشاورین مجرب در زمینه مهاجرت می‌تواند مفید باشد.

افتتاح حساب بانکی

افتتاح حساب بانکی یکی از مهم‌ترین مراحل ثبت شرکت در امارات است. برای انجام این کار، سهام‌داران باید در امارت باشند. سرمایه‌گذار می‌تواند با پرواز به دبی، به‌صورت هم‌زمان شناسه امارات را دریافت کرده و پس از آن حساب بانکی شرکت را افتتاح کند. انجام امور اداری بیرون از خاک امارات امکان‌پذیر نیست و برای تایید درخواست‌‌ها، حضورسرمایه‌گذار لازم است.

هزینه ثبت شرکت در امارات

هزینه ثبت و راه‌اندازی شرکت در امارات متحده عربی به عوامل مختلفی بستگی دارد که از میان آن‌ها می‌توانیم به حوزه فعالیت شرکت، نوع مجوز مورد نیاز، وسعت شرکت و… اشاره کنیم. موارد زیر در هزینه نهایی ثبت و راه‌اندازی انواع شرکت در امارات تاثیرگذار هستند.

محل راه‌اندازی شرکت

مشارکت سهام‌داران، فعالیت‌های اقتصادی و درخواست ویزا ازجمله اقداماتی است که بر روی هزینه راه‌اندازی شرکت در امارات تاثیر می‌گذارد. برای راه‌اندازی شرکت در استان، باید هزینه کمی برای ثبت‌نام بپردازید. بدیهی است که با بهبود شرایط محل راه‌اندازی شرکت، هزینه ثبت شرکت افزایش پیدا می‌کند. هزینه راه‌اندازی شرکت در امارات برای یک شرکت با مسئولیت محدود، چیزی حدود ۲۲۰۰۰ تا ۲۴۰۰۰ درهم است. در مناطق آزاد، این رقم به ۱۵۰۰۰ درهم می‌رسد.

هزینه صدور مجوز کسب‌وکار

تمام مشاغل قانونی در امارات متحده برای انجام عملیات تجاری در کشور، ملزم به دریافت مجوز مربوطه هستند. ازاین‌رو، یکی دیگر از هزینه‌های مهم ثبت شرکت در امارات، اخذ مجوز برای شروع عملیات تجاری است. شرکت باید متعهد به رعایت تمام قوانین و مقررات تجاری باشد. مجوزهای کسب‌وکار به‌صورت سالیانه تمدید شده و هر سال باید برای اخذ آن مبلغی را بپردازید. انواع مجوز تجاری، صنعتی و خدمات بسته به نوع فعالیت شرکت به شما تعلق خواهد گرفت.

هزینه اجاره دفتر در امارات

برای اخذ مجوز جهت انجام عملیات تجاری، به یک مکان با آدرس دقیق نیاز دارید. به‌این‌ترتیب، یکی از مهم‌ترین هزینه‌های ثبت شرکت در امارات به اجاره فضای اداری مربوط می‌شود. انتخاب مکان مناسب برای دفتر کار یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که باید انجام دهید. بدیهی است که هرچه محل شرکت شما از نظر اقتصادی پررونق‌تر باشد، باید مبلغ بیشتری را به اجاره‌بها اختصاص دهید. مشاورین متخصص در زمینه مهاجرت و کسب‌وکار می‌توانند در این مرحله به شما کمک کنند.

هزینه رزرو نام برای کسب‌وکار

اداره اقتصاد منطقه‌ای که شرکت خود را در آن راه‌اندازی کرده‌اید، هزینه‌های ثبت‌نام‌های تجاری را در امارات تعیین می‌کند. حداقل هزینه رزور اسامی تجاری در دبی، چیزی حدود ۷۵۰ درهم است. مبلغ ثبت‌نام برای اتباع خارجی به ۲۰۰۰ درهم می‌رسد.

هزینه‌های اخذ ویزا

امارات متحده عربی، موسسات تجاری را از سرتاسر جهان به خود جذب می‌کند، اما برای راه‌اندازی کسب‌وکار در امارات باید شرایط اقامت در این کشور را داشته باشید؛ بنابراین هزینه‌های مربوط به اخذ ویزا امارات متحده عربی را نیز باید در برآورد هزینه ثبت شرکت در نظر داشته باشید.

هزینه تفاهم‌نامه انجمن

هزینه تفاهم‌نامه انجمن برای ثبت شرکت در امارات شامل موارد زیر می‌شود:

  • برای تصدیق تفاهم‌نامه‌ای که ارزش آن بیش از ۱۰۰ هزار درهم نباشد، هریک از طرفین قرارداد باید ۳۰۰ درهم برای امضا بپردازند.
  • اگر شرکا در مراکز تجاری مختلف قرارداد را امضا کنند، موظف به پرداخت ۵۰۰ درهم خواهند بود. ۱۰۰ درهم برای امضای دیجیتالی هر یک از اعضا دریافت می‌شود.

مزایای ثبت شرکت در کشور امارات چیست؟

پیش از این در مورد مزایای ثبت شرکت در امارات توضیحاتی را ارائه دادیم؛ اما لازم است در اینجا به‌صورت جداگانه، به این مزایا اشاره کنیم تا تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری در این کشور از طریق ثبت شرکت، برای شما آسان‌تر شود. مزایای راه‌اندازی شرکت در امارات عبارت‌اند از:

  • با ثبت شرکت در مناطق آزاد، می‌توانید ۱۰۰ درصد مالکیت بین‌المللی را از آن خود کنید.
  • برای اخذ مالکیت ۱۰۰ درصدی فقط به یک مدیریت واحد از هر کشوری مورد نیاز است.
  • دو مرکز بزرگ مالی دبی و ابوظبی دارای امکانات دریایی هستند که حجم قابل توجهی از سرمایه‌گذاری بین‌المللی را به خود جلب می‌کنند.
  • مشاغل دارای ثبت دبی درصورت راه‌اندازی صحیح، مشمول مالیات شرکت یا مالیات بر درآمد نمی‌شوند.
  • دبی دارای یک محیط تجاری دوستانه است که از کسب‌وکارهای مختلف حمایت کرده و به رشد آن‌ها کمک می‌کند.

سخن پایانی

سرمایه‌گذاری در کشورهای پررونق از نظر اقتصادی یکی از راه‌های پرطرفدار برای مهاجرت است. از طرفی، امارات متحده عربی شرایط بسیار خوبی را برای صاحبان کسب‌وکارها ارائه داده است و سرمایه‌گذاران بسیاری را هرساله از کشورهای مختلف به سمت خود جذب می‌کند. مالیات پایین، ثبات اقتصادی و دید حمایتی به کسب‌وکارها ازجمله مزایای مهم ثبت شرکت در امارات است. اگر به فکر مهاجرت به امارات از طریق سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت هستید، بهتر است از مشاورین مجرب در این زمینه کمک بخواهید. کارت سبز با سابقه چندین ساله در زمینه ارائه خدمات مشاوره و اخذ ویزا، می‌تواند در این زمینه شما را راهنمایی کرده و فرایند مهاجرت را برای شما آسان‌تر کند.

5/5 - (1 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه ثبت شرکت در امارات مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
0 پاسخ

نظر خود را درباره ثبت شرکت در امارات ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *