ارزیابی مهاجرت
i 824-form

فرم i-824

دریافت اقامت آمریکا و زندگی در این کشور به شکل‌های مختلفی امکان‌پذیر است که یکی از آن‌ها همراهی با شخصی دیگر است. در صورتی که فردی موفق به دریافت کارت سبز آمریکا شود، این امکان را دارد که همسر و فرزندان خود را از طریق ویزای مخصوص همراه خواهد کرده و تحت شرایطی برای آن‌ها نیز اقامت دائم کشور آمریکا را دریافت کند. برای دریافت ویزای همراهی و اقامت دائم اعضای خانواده نیاز به طی کردن مراحلی مشخص است و در این مسیر باید فرم‌های مختلفی را نیز تکمیل و به اداره مهاجرت آمریکا ارائه کرد که فرم i824 یکی از آن‌ها است.

فرم i824 چیست؟

همه‌ساله افراد زیادی از طریق روش‌های مختلف به کشور آمریکا سفر و مهاجرت می‌کنند. برخی از افراد به‌طور موقت مهاجرت می‌کنند، درحالی‌که برخی دیگر در مهاجرت دائم خود به موفقیت می‌رسند. این افراد نه‌تنها اقامت همیشگی کشور آمریکا را دریافت می‌کنند، بلکه کارت سبز این کشور نیز برای آن‌ها صادر شده و از حقوق شهروندی برخوردار می‌شوند. کارت سبز آمریکا، کارتی ارزشمند است که سالانه مهاجران زیادی موفق به دریافت آن می‌شوند. کارت سبز آمریکا مجوز کار و تحصیل در این کشور را به دارنده آن می‌دهد و از سمت دولت آمریکا تمام مزایای شهروندی را برای فرد صادر می‌کند.
یکی از مزایایی که گرین کارت آمریکا برای دارندگان آن فراهم می‌کند، آسان کردن شرایط آمدن دیگر اعضای خانواده به این کشور است. دارندگان این کارت پس از گذراندن مدتی در آمریکا، قادر به فراهم کردن شرایط لازم برای پیوستن اعضای خانواده خود به‌منظور زندگی، کار و تحصیل در کنار خود خواهند بود. پروسه همراهی دیگر اعضای خانواده چند مرحله دارد که یکی از آن‌ها تکمیل فرم‌های مربوطه و ارائه درخواستی برای دریافت ویزای همراهی است که یکی از این فرم‌ها، فرم i824 است.
دارندگان گرین کارت آمریکا با تکمیل این فرم می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر 21 سال خود، اقامت در آمریکا را درخواست کنند. فرد در این فرم اطلاعات اعضای خانواده و شرایط آن‌ها را مشخص کرده و با ارائه آن به اداره مهاجرت آمریکا، برای درخواست صدور ویزا برای آن‌ها را اقدام می‌کند. این فرم و درخواست متقاضی توسط اداره مهاجرت بررسی شده و در‌صورتی‌که، خانواده فرد واجد شرایط همراهی باشند، اجازه سفر و اقامت در آمریکا برای آن‌ها صادر می‌شود. فرم i824 معمولا برای اقامت دائم اعضای خانواده درخواست می‌شود.

مزایای استفاده از فرم i824 چیست؟

بعد از تکمیل فرم i824، دارنده گرین کارت آمریکا امکان درخواست همراهی اعضای خانواده خود را دارد. درواقع، این امکان را دارد که همسر و فرزندان خود را به آمریکا دعوت کند تا در کنار وی و به‌صورت دائمی در آمریکا اقامت داشته باشند. این فرم و همراهی اعضای خانواده مزایای زیادی برای فرد و اعضای خانواده او ایجاد می‌کند که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر هستند:

تحصیل در آمریکا

افرادی که از طریق دعوت فرم i824 به آمریکا سفر کرده و اقامت دائم این کشور را دریافت می‌کنند، امکان تحصیل در آمریکا را خواهند داشت. پذیرش در مدارس و دانشگاه‌های آمریکا برای افرادی که از طریق این فرم اقامت دائم آمریکا را دریافت کرده‌اند، به‌سادگی انجام شده و فرد مجوز تحصیل در این کشور را پیدا خواهد کرد.

کار در آمریکا

همه اشخاصی که با فرم i824 به آمریکا سفر می‌کنند و اقامت دائم آن را دریافت می‌کنند، اجازه کار در این کشور را دارند. شرایط کار در آمریکا برای افرادی که به این کشور سفر می‌کنند و تابعیت آمریکا را ندارند، شرایط به‌خصوصی است؛ اما برای مهاجرانی که از طریق این فرم و درخواست فردی که گرین کارت را در اختیار دارد به آمریکا سفر می‌کنند، امکان کار در آمریکا به‌شکل راحت‌تری فراهم خواهد شد.

حقوق شهروندی

اقامت دائم آمریکا حقوق شهروندی را نیز برای فرد فراهم می‌کند و در مورد افرادی که با تکمیل فرم i824 توسط یکی از اعضای خانواده خود به آمریکا سفر می‌کنند نیز چنین موضوعی برقرار است. حقوق شهروندی مواردی مانند استفاده از بیمه سلامت، حق رای در مواردی خاص، استفاده از حقوق و مزایای بیشتر کار، تحصیل با هزینه مناسب و… است که برای افرادی که اقامت دائم آمریکا را در اختیار دارند، فراهم می‌شود.

شرایط تکمیل و استفاده از فرم i824

تمایل برای حفظ شاکله خانواده افرادی که به آمریکا مهاجرت می‌کنند، موضوعی مهم برای دولت این کشور است. این موضوع دلایل زیادی دارد که یکی از آن‌ها محافظت از امنیت اجتماعی کشور آمریکا است. درواقع، با فراهم کردن فرصت ادغام خانواده‌ها و پیوستن دیگر اعضای خانواده به فردی که گرین کارت این کشور را دارد از مسائلی مانند پناهندگی یا مهاجرت غیرقانونی جلوگیری می‌کند. فرم i824 ابزاری قدرتمند برای ادغام خانواده‌ها است، اما تکمیل و استفاده از آن شرایطی دارد که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:
• فردی که قصد استفاده از این فرم برای همراهی و ادغام اعضای خانواده خود را دارد باید مدارک لازم و اسناد حمایتی را در اختیار داشته و تمام آن‌ها را به اداره مهاجرت آمریکا ارائه کند.
• پیگیری عضویت و درخواست ادغام و همراهی خانواده تنها برای افرادی امکان‌پذیر است که از طریق اشتغال، اولویت خانواده و درجه اول بودن، لاتاری و گرین کارت این درخواست را دارند.
• این ویزا نوعی ویزای همراهی است و ویزای جداگانه برای اعضای خانواده نخواهد بود.
• متقاضی اصلی نباید شهروند آمریکا باشد. فرم i824 برای افرادی است که گرین کارت آمریکا را در اختیار داشته و امتیازات شهروندی دارند، اما هنوز شهروند آمریکا نیستند. افرادی که شهروند این کشور هستند از روش‌های دیگری می‌توانند اعضای خانواده خود را به آمریکا بیاورند.
• تکمیل فرم i824 و درخواست همراهی از طریق آن تنها برای همسر دارنده گرین کارت و فرزندانی که کمتر از 21 سال سن دارند، امکان‌پذیر است. به‌علاوه، فرزندان فرد باید مجرد باشند و این امکان برای افراد متاهل فراهم نیست.
• فرزندان بیشتر از 21 سال و آن‌هایی که متاهل هستند تنها درصورتی امکان مهاجرت به آمریکا با امتیاز والدین خود را دارند که فرد شهروندی آمریکا را دریافت کرده باشد.
• تمکن مالی در این همراهی نیز موضوعی مهم است و در بررسی‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد.
• عدم سوءپیشینه همسر و فرزندان دیگر موضوعی است که باید به آن توجه کرد.

چه مدارکی در کنار فرم i824 باید ضمیمه پرونده شوند؟

مانند دیگر درخواست‌هایی که به سفارت یا اداره مهاجرت آمریکا ارائه می‌شوند، فرم i824 نیز باید با ارائه مدارکی همراه باشد تا درخواست فرد بررسی شده و ویزای همراهی برای اعضای خانواده صادر شود. مدارکی که ضمیمه این فرم می‌شوند و در درخواست مورد بررسی قرار می‌گیرند به شرح زیر هستند:
• اسناد هویتی افرادی که فرم برای آن‌ها تکمیل می‌شود؛
• گواهی ازدواج؛
• گواهی تولد فرزندان؛
• اسناد مربوط به تجرد فرزندان زیر 21 سال؛
• تکمیل درخواست توسط همسر و فرزندان در سفارت و کنسولگری آمریکا؛
• اثبات وضعیت دارنده گرین کارت؛
• عکس اعضای خانواده.

ساکنین کدام کشورها قادر به استفاده از امتیاز همراهی با فرم i824 هستند؟

این فرم بیش‌ از همه برای اتباع افغانستان قابل دریافت است. درواقع، این فرم و شرایطی که از طریق تکمیل آن برای دارنده گرین کارت آمریکا فراهم می‌شود، نوعی حمایت دولت آمریکا از مردم کشور افغانستان است که آمریکا را برای اقامت انتخاب می‌کنند. این فرم به خروج راحت‌تر اعضای خانواده از کشور کمک می‌کند؛ پس‌از این که درخواست از طریق آن ارائه شد، زمانی برای مصاحبه به آن‌ها داده می‌شود و گزینه‌های خروج مشخص می‌شود تا درنهایت، با استفاده از یکی از این روش‌ها، از کشور خود خارج شده و در آمریکا اقامت کنند.
در چه شرایطی درخواست همراهی رد خواهد شد؟
برای تایید درخواست مهاجرت دائم و اقامت اعضای خانواده با استفاده از فرم i-824 باید شرایط همراهی را داشته باشید. یکی از این شرایط، تولد فرزند پیش‌از تکمیل فرم است. درواقع، فرد تنها امکان درخواست برای فرزندانی را دارند که پیش از ارائه متولد شده و وضعیت آن‌ها مشخص باشد. از طرفی، تمام اطلاعات اعضای خانواده باید به‌صورت واقعی به کنسلولگری ارائه شوند. هرگونه نقص در مدارک یا عدم صحت اطلاعاتی که در فرم وارد می‌شود، درخواست را با ریجکتی مواجه می‌کند. بعد از تکمیل فرم، فرد نباید از کشور آمریکا خارج شود و به کشور خود مانند افغانستان سفر کند. درواقع، حضور در افغانستان پروسه بررسی و مهاجرت را برای فرد تسریع نمی‌کند و کمکی به خروج سریع‌تر اعضای خانواده از کشور و سفر به آمریکا نخواهد کرد. پیشینه و سابقه مجرمانه و ازدواج مجدد نیز جزو شرایطی است که احتمال ریجکتی این درخواست را به‌دنبال خواهد داشت.

سخن پایانی

لازمه شروع فرایند پیوستن اعضای خانواده به شخصی که کارت سبز و اقامت دائم آمریکا را در اختیار دارد، تکمیل فرم i824 و ارائه آن به نهادهای مربوطه است. این فرم یک ابزار قدرتمند است که از طریق آن می‌توان درخواست خود مبنی‌بر همراهی اعضای خانواده را بررسی کرد و درصورتی‌که اعضای خانواده شرایط لازم برای همراهی را داشته باشند، این امکان برای آن‌ها فراهم می‌شود. در این مطلب به بررسی این فرم، چگونگی دریافت و نکات مهمی که در مورد تکمیل آن باید بدانید پرداختیم. در مسیر دریافت و تکمیل این فرم می‌توانید از راهنمایی مجموعه‌های مهاجرتی کمک بگیرید. در این زمینه می‌توانید از کارشناسان ما در کارت سبز راهنمایی دریافت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه فرم i-824 مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
0 پاسخ

نظر خود را درباره فرم i-824 ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *