مزایای برنده شدن در لاتاری آمریکا چیست؟

آسانترین راه برای گرفتن گرین کارت امریکا، شرکت در لاتاری است. برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا یکی از شانس ها و فرصت های بزرگ زندگی برای برخی افراد است. شانس برنده شدن در لاتاری برای همه اشخاص در سرتاسر دنیا یکسان است. این قرعه کشی یکی از عادلانه ترین قرعه کشی های دنیاست. افراد از سراسر جهان، با شرکت و برنده شدن در قرعه کشی مهاجرتی ایالات متحده که اصطلاحا به لاتاری معروف است، می توانند مجوز ورود و سکونت در آمریکا را کسب کنند. همانطور که می دانید ایالات متحده امریکا به عنوان چهارمین کشور پهناور و سومین کشور پر جمعیت دنیا ممکن است رویای خیلی از افراد برای زندگی باشد زیرا این کشور یکی از بزرگترین اقتصاد های جهان را در اختیار دارد تا جاییکه تولید ناخالص داخلی آن نزدیک به  ۲۱.۵تریلیون دلار است بنابراین امریکا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان و شهروندان امریکایی از سطح رفاهی خوبی برخوردارند به طوریکه نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین است. از طرفی امریکا کشور مهاجر پذیری است و هرساله مهاجران زیادی از سراسر دنیا دارد.

اما برنده شدن در لاتاری آمریکا چه مزایایی دارد؟ جالب است بدانید همه این مهاجران در صورت گرفتن گرین کارت امریکا که مجوز سکونت دائم در این کشور است می توانند از کلیه حقوق و مزایایی که شهروندان امریکایی از آن برخوردارند بهره مند شوند مانند بیمه، بازنشستگی، تحصیل، کاریابی و استخدام، ازدواج و …؛ بنابراین برنده لاتاری می تواند در سریعترین زمان ممکن و با دارا بودن شرایط حداقلی به این مهم دست یابد. اما امتیازات لاتاری تنها همین نیست و برنده شدن در لاتاری مزایای دیگری نیز دارد که در ادامه  این مقاله از کارت سبز به آن اشاره می کنیم.

مزیت های لاتاری آمریکا

مزایای برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا عبارتند از:

 • امکان سکونت در کشور آمریکا
 • امکان کار در آمریکا و امکان یافتن مشاغل فدرال
 • امکان تحصیل و دسترسی به نظام آموزش عالی ایالات متحده
 • امکان گرفتن شهروندی آمریکا (سیتیزن شیپ)
 • امکان سیتیزن شدن فرزند تازه متولد شده
 • امکان گرفتن پاسپورت آمریکایی و سفر به 184 کشور دنیا بدون ویزا
 • امکان برخورداری از بیمه و دسترسی به نظام بهداشت و درمان
 • امکان درخواست ویزای خانوادگی برای بستگان درجه اول
 • امکان خروج و ورود مجدد به امریکا بدون نیاز به ویزا
 • امکان گرفتن ویزای مهاجرتی آمریکا در سریعترین زمان ممکن با شرایط حداقلی

امکان سکونت در کشور آمریکا

افراد با برنده شدن در لاتاری این فرصت را می یابند که بدون محدودیت در کشور امریکا و در هر ایالتی که دوست دارند، اقامت کنند. بدین طریق که آنان با گرفتن گرین کارت که مجوز سکونت در آمریکاست، اقامت ایالات متحده را تا 10 سال به دست می آورند و پس از 10 سال این فرصت را دارند که گرین کارت خود را مجددا تمدید کنند. بنابراین می توان گفت شما با برنده شدن در لاتاری و اخذ گرین کارت این فرصت را به دست خواهید آورد که تا هر زمان که دلتان خواست در آمریکا زندگی کنید و از امکانات رفاهی و شهروندی امریکا برخوردار شوید.

امکان کار در آمریکا و امکان یافتن مشاغل فدرال

شاید با خودتان فکر کنید اگر لاتاری برنده بشم و بتونم در آمریکا زندگی کنم، در این صورت آیا بهم کار میدن و می تونم در آمریکا کار کنم؟ بله شما با گرفتن گرین کارت، مجوز کار و اشتغال در آمریکا رو هم کسب می کنید و می توانید آزادانه در این کشور در شغل دلخواه خودتان مشغول به کار شوید. اما بهتر است بدانید بدین طریق نیست که دولت امریکا شغلی برای شما در نظر گرفته باشد و بدو ورودتان به امریکا شما را در شغل مربوطه استخدام کند. در واقع، شما پس از رسیدن به آمریکا و اتمام مراحل اقامت این اجازه را دارید که بدنبال کار بگردید و کارفرمایان امریکایی محدودیتی برای استخدام شما ندارند. البته خیلی از افراد از طریق دوست و آشنایانی که در امریکا دارند و یا به کمک موسسه های مهاجرتی قبل از رسیدن به امریکا شغلشان را پیدا می کنند که بلافاصله بعد از ورود به امریکا بتوانند در جایی مشغول به کار شوند و درآمد داشته باشند. البته انجام این پروسه به شرایط افراد نیز بستگی دارد و خیلی از کارفرمایان امریکایی به علت محدودیت هایی که برای استخدام اتباع خارجی دارند ترجیح میدهند بعد از ورود شخص به امریکا به او تضمین استخدام دهند. به طور خلاصه، برندگان لاتاری که گرین کارت آمریکا را می گیرند مقیم آمریکا به حساب می آیند و می توانند در امریکا کار کنند.


امکان تحصیل و دسترسی به نظام آموزش عالی ایالات متحده

همچنین برندگان لاتاری با گرفتن اقامت امریکا این فرصت را دارند که در این کشور تحصیل کنند. جالب است بدانید شهریه ای که یک فرد مقیم آمریکا باید به دانشگاه بپردازد دقیقا برابر با شهریه ایست که شهروندان امریکایی الاصل پرداخت میکنند. بنابراین می توان گفت مزیت ویزای لاتاری بر ویزای تحصیلی این است که هم هزینه تحصیل شما کمتر است و هم ویزای لاتاری یک ویزای مهاجرتیست در حالیکه ویزای تحصیلی غیر مهاجرتی می باشد و دانشجویان پس از اتمام مدت تحصیل ملزم به ترک آمریکا هستند.

امکان گرفتن شهروندی آمریکا (سیتیزن شیپ)

پیش از این اشاره شد که افراد با برنده شدن در لاتاری، گرین کارت امریکا را به دست می آورند و اجازه دارند 10 سال در امریکا زندگی کنند و در صورت تمایل گرین کارت خود را تمدید کنند. اما همین افراد بعد معمولا 3 تا 5 سال یعنی زمانی که حداقل 30 ماه تمام در امریکا اقامت داشتند می توانند درخواست سیتیزن بدهند و شهروندی امریکا را کسب کنند. به بیان ساده تر برای گرفتن شهروندی امریکا، فرد باید حتما 30 ماه تمام در امریکا اقامت کرده باشد.

امکان سیتیزن شدن فرزند تازه متولد شده

جالب است بدانید طبق قوانین مهاجرتی آمریکا، فرزندان افراد مقیم آمریکا در صورت متولد شدن در خاک این کشور، شهروند (سیتیزن) امریکا محسوب می شوند. به عبارت دیگر، برندگان لاتاری که گرین کارت میگیرند اگر در امریکا صاحب فرزند شوند، فرزند تازه متولد شده شهروند امریکا محسوب می شود.


امکان گرفتن پاسپورت آمریکایی و سفر به 184 کشور دنیا بدون ویزا

همانطور که اشاره شد، دارنده گرین کارت این امکان را دارد که برای گرفتن شهروندی امریکا اقدام کند. زمانی که او شهروندی آمریکا را به دست آورد، امکان گرفتن پاسپورت آمریکایی برای او فراهم می شود. با دریافت پاسپورت آمریکایی، فرد می تواند به 184 کشور جهان بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کند. مدنظر داشته باشید، سفر به تعدادی کشور از این 184 کشور نیازمند اخذ ویزای فرودگاهی بعد از ورود به کشور مقصد است.

امکان برخورداری از خدمات شهروندی نظیر بیمه و دسترسی به نظام بهداشت و درمان

فرد دارنده گرین کارت پس از ورود به آمریکا شماره SSN دریافت می کند و می تواند از امکانات خدمات شهروندی نظیر بیمه ایالات متحده استفاده کند و به آسانی به نظام بهداشتی و درمانی این کشور دسترسی داشته باشد. همچنین فرد دارنده گرین کارت با شماره SSN محدودیتی برای گرفتن گواهینامه رانندگی و باقی خدمات شهروندی آمریکا ندارد. دریافت شماره SSN برای افرادی که پیش از بازنشستگی دارای ۱۰ سال سابقه کار در امریکا باشند، به همراه برخورداری از مزایای بازنشستگی خواهد بود.


امکان درخواست ویزای خانوادگی برای بستگان درجه اول

برندگان لاتاری پس از مهاجرت به امریکا می توانند برای فرزندانشان درخواست ویزای خانوادگی دهند و آنها را نیز به آمریکا ببرند. همچنین در صورتی که درخواست سیتیزن آنان تایید شود و بتوانند شهروندی آمریکا را کسب کنند علاوه بر فرزندان، می توانند برای والدین، برادر و خواهر خود نیز درخواست ویزا اصطلاحا پتیشن دهند. بدین طریق، خانواده آنان پس از روال اداری ویزای خانوادگی، می توانند به آنان در آمریکا ملحق شوند.

امکان خروج و ورود مجدد به امریکا بدون نیاز به ویزا

پس از گرفتن گرین کارت، فرد برنده لاتاری که اکنون مقیم آمریکا محسوب می شود می تواند از امریکا خارج شود و دوباره به آمریکا بدون نیاز به ویزا برگردد. تنها باید مدنظر داشته باشید که اگر به دنبال گرفتن شهروندی آمریکا هستید در طول 5 سال اول حتما باید حداقل 30 ماه در آمریکا اقامت کرده باشید و سفرهایی که به خارج از آمریکا داشته اید به طور مداوم بیشتر از 6 ماه طول نکشیده باشد، این بهترین حالت ممکن برای گرفتن شهروندی امریکاست.

امکان گرفتن ویزای مهاجرتی آمریکا در سریعترین زمان ممکن با شرایط حداقلی

مزیت دیگر برنده شدن در لاتاری نسبت به اقدام برای انواع ویزاهای دیگر آمریکا این است که فرآیند مهاجرتی شما بسیار کمتر طول می کشد. بدین طریق که از لحظه ثبت نام تا مهاجرت به امریکا براساس کیس نامبر افراد که نوبت انجام امورشان است، تنها یک تا دوسال زمان می برد. به طور کل اگر شما در لاتاری 2023 ثبت نام کرده باشید در صورت برنده شدن و ویزا گرفتن، حتما تا پایان سال 2023 نیز وارد امریکا می شوید. به همین دلیل، ثبت نام لاتاری 2023 در ماه های اکتبر و نوامبر سال 2021 انجام می شود. همچنین ممکن است بارها شنیده باشید که لاتاری آسانترین و راحت ترین راه مهاجرت به امریکاست، اما چرا؟ زیرا شما با داشتن شرایطی بسیار ساده و بدون نیاز به مدرک زبان امکان ثبت نام لاتاری، برنده شدن در لاتاری و حتی گرفتن ویزا و گرین کارت آمریکا را دارید.

شرایط زندگی برندگان لاتاری در آمریکا

شرایط زندگی برندگان لاتاری در آمریکا در سطح مطلوبی قرار دارد. جالب است بدانید طبق آمار، آمریکا اولین مقصد ایرانیان برای مهاجرت است و ایرانیان در آمریکا جز اقشار تحصیل کرده، مرفه و از سطح زندگی اجتماعی قابل قبولی برخوردار هستند. در واقع، در مقایسه با جمعیت مهاجران دیگر کشورها، ایرانیان دارای مدارک تحصیلی بالاتر، درآمد بیشتر و مهارت زبانی بهتر هستند.

عوامل تاثیرگذار بر زندگی برندگان لاتاری در آمریکا

اولین نکته برای زندگی برندگان لاتاری در امریکا انتخاب ایالت است زیرا هزینه زندگی در هر ایالت امریکا متفاوت است. برندگان لاتاری می توانند خودشان ایالت محل زندگیشان را انتخاب کنند و برخلاف تصور خیلی از افراد اجباری برای زندگی در ایالتی خاص وجود ندارد. مهمترین معیار برای انتخاب ایالت مناسب آگاهی از بازار کاری آن ایالت است. زیرا ممکن است شما شغلی داشته باشید که در یک ایالت درآمد بالایی داشته باشید اما درآمد شما در ایالتی دیگر پایینتر از آن مقدار باشد. همچنین می بایست به هزینه زندگی در ایالت ها توجه داشته باشید. برای مثال متوسط درآمد یک دندانپزشک در امریکا سالانه 235 هزار دلار است . حال در ایالت داکوتای جنوبی درآمد دندانپزشک 20 درصد بیشتر از این مقدار خواهد بود در حالیکه در ایالت همسایه آن وایومینگ درآمد همان دندانپزشک با همان مهارت 48 درصد پایینتر از متوسط درآمد در امریکا خواهد بود. بنابراین کسب آگاهی در مورد درآمد و بازار کاری شغل شما در ایالت های مختلف بسیار مهم خواهد بود.

همچنین در مورد هزینه زندگی بر حسب بودجه خودتان باید مناسبترین گزینه را برای زندگی انتخاب نمایید تا بعد از مهاجرت به مشکل برنخورید. به طور مثال ایالت های آیووا و تگزاس جز ارزانترین ایالت های امریکا هستند در حالیکه ایالت نیویورک جز گرانترین ایالت ها است. در کل سطح رضایت مردم از زندگی در امریکا با توجه به درآمد بالا و هزینه مناسب بسیار بالا است اما شما به عنوان مهاجر باید با بررسی متوسط هزینه زندگی در ایالت های مختلف و بررسی شغل و درآمدتان یک حساب و کتاب دقیق از دخل و خرجتان در امریکا داشته باشید و مناسبترین گزینه را برای زندگی در امریکا انتخاب کنید.

همچنین آب و هوا برای انتخاب ایالت ها بسیار مهم است اگر شما فردی هستید که در جنوب ایران در آب و هوای گرم بزرگ شده اید ایالت های داکوتای شمالی و آلاسکا مناسب شما نخواهند بود و بالعکس اگر در نقاط سردسیر ایران بزرگ شده اید فلوریدا و هاوایی انتخاب مناسبی برای شما نخواهند بود. در این راستا، می توانید پکیج مکمل برندگان لاتاری یا راهنمای زندگی، کار و تحصیل در آمریکا را دریافت کنید که بتوانید مناسب ترین شرایط را برای خود و خانواده در ایالات متحده فراهم آورید.

با همه این تفاسیر، زندگی در امریکا، هیجان انگیز و با فرصت های بیشماری برای رشد و ارتقا چه از لحاظ فردی چه از لحاظ موقیعیتی و شغل خواهد بود. بنابراین اگر به دنبال پیشرفت هستید و می خواهید رویاهایتان را به واقعیت تبدیل کنید از قرعه ای که به نامتان افتاده و فرصت طلایی که در اختیارتان قرار گرفته بی توجه عبور نکنید. شما با ثبت نام لاتاری و برنده شدن در آن نصف راه را پیموده اید، نصف باقیمانده به آگاهی و انجام درست و اصولی هر مرحله دارد. کارشناسان ما در کارت سبز با سالها تجربه می توانند شما را در این امر یاری کنند.

 

مزایا و معایب زندگی در آمریکا برای برندگان لاتاری

چه شما از طریق لاتاری وارد آمریکا شده باشید چه از طریق ویزاهای دیگر این کشور، آمریکا نیز مانند هر کشور دیگری دارای معایب و مزایاییست. اما از آنجاییکه که کفه ترازو سمت مزایای این کشور سنگین تر است، باعث شده افراد از سراسر جهان از جمله ایران این کشور را به عنوان مقصد نهایی انتخاب کنند.

مزایای آمریکا عبارتند از:

 • اقتصاد قوی و متوسط درآمد بالای مشاغل
 • جامعه چندملیتی با تنوع فرهنگی مختلف
 • کم بودن میزان نژادپرستی خصوصا در سال های اخیر
 • عدم وجود تضاد طبقاتی فاحش
 • امکان تحصیل در بهترین دانشگاه ها و مرکز تحصیلی دنیا
 • رفاه و آسایش اجتماعی
 • نرخ کم بیکاری
 • نرخ مالیاتی کمتر نسبت به دیگر کشورهای توسعه یافته

اما معایبی هم در این کشور وجود دارد، از جمله:

 • تفاوت هزینه زندگی و همچنین درآمد در شهرها و ایالت های مختلف
 • تراکم جمعیتی بالا البته در بعضی از کلان شهرها نظیر نیویورک، سانفرانسیسکو و …
 • سیستم حمل و نقل عمومی نه چندان مطلوب از لحاظ تعداد و کیفیت
 • هزینه بالای تحصیل و درمان
 • فاصله زیاد بین شهرها و ایالت های مختلف

البته ذکر این نکته ضروریست که مراکز درمانی رایگان و ارزان نیز در این کشور وجود دارد اما تعداد آنان با توجه به میزان تراکم جمعیت و مساحت آن قدر کم است که به طور کلی این طور نتیجه گیری می شود که هزینه بهداشت و درمان در آمریکا بالاست. همچنین اینکه آمریکایی ها معمولا از خودرو شخصی برخوردار هستند و از حمل و نقل عمومی کمتر استفاده می کنند نیز بر کیفیت این خدمات در این کشور تاثیرگذار بوده است.

با همه این اوصاف، به افراد توصیه می شود پیش از اقدام به مهاجرت در مورد کشور مقصد اطلاعات لازم را کسب کنند و بتوانند با آگاهی مناسب ترین گزینه را برای زندگی انتخاب کنند. زیرا معمولا افراد با هدف داشتن زندگی بهتر اقدام به مهاجرت میکنند غافل از آنکه می توانستند انتخاب بهتری داشته باشند یا حتی در کشور خود موفق تر می بودند. چون این قبیل از افراد قبل از مهاجرت آگاهی لازم را ندارند و یا از افراد بی تجربه و ناآگاه کمک میگیرند، بعد از مهاجرت با سرخوردگی مواجه میشوند. بنابراین هرگاه تصمیم به مهاجرت به هر کشوری از جمله آمریکا گرفتید، کلیه اطلاعات لازم را پیش از اقدام کسب کنید و جوانب را بسنجید تا در پایان بتوانید بهترین نتیجه را به دست آورید.