زمان اعلام نتایج لاتاری 2022 و 2021 جواب لاتاری گرین کارت آمریکا

نتایج لاتاری ۲۰۲۲ (لاتاری ۱۳۹۹) در تاریخ ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ اعلام شد

برای مشاهده جواب لاتاری روی گزینه زیر کلیک کنید

زمان اعلام نتایج لاتاری 2022

جواب لاتاری ۲۰۲۲ کی میاد؟ تاریخ و ساعت اعلام نتایج لاتاری گرین کارت آمریکا

نتایج لاتاری 2022 هم به مانند سالهای گذشته در ماه می میلادی (اردیبهشت شمسی) منتشر شد. در واقع، امسال نتایج لاتاری در تاریخ هشتم می 2021 مصادف با 18 اردیبهشت 1400 ساعت 20:30 به وقت ایران منتشر شد. شرکت کنندگان لاتاری 2022 که در ماه های اکتبر و نوامبر 2020 (مهر و آبان 1399) در این دوره ثبت نام کرده اند، می توانند با مشخصات مندرج در پرینت نهایی ثبت نام، جواب لاتاری خود را ببینند.

برای مشاهده جواب لاتاری 2022 به کد رهگیری (کانفرمیشن نامبر) 16 رقمی، نام خانوادگی به لاتین، و سال میلادی تولد (مطابق با اطلاعات وارد شده در فرم ثبت نام) مورد نیاز است.

نکته مهم: 

نتایج لاتاری 2022 از روز شنبه 18 اردیبهشت 1400 (8 می 2021) تا روز جمعه 8 مهر 1401 (30 سپتامبر 2022) در دسترس قرار گرفته و قابل مشاهده است.

همه ثبت نام کنندگان لاتاری 2022 می توانند با کلیک در نوار بالا وارد لینک استعلام نتایج شده و جواب لاتاری خود را چک نمایند.

برای آموزش مشاهده جواب لاتاری روی نوار زیر کلیک کنید

جدول زمانبندی اعلام نتایج لاتاری

عنوان زمانبندی نتایج لاتاری تاریخ شمسی تاریخ میلادی مدت زمان
ثبت نام لاتاری 9 مهر تا 20 آبان 1 اکتبر تا 10 نوامبر 1 ماه
اعلام نتایج و
چک نتایج لاتاری
18 اردیبهشت تا 9 مهر سال بعد از آن دوره 8 می تا 30 سپتامبر سال بعد از آن دوره 16 ماه
ارسال دعوتنامه برای مصاحبه برای برندگان اواسط مرداد اواسط آگوست
انجام اولین دوره مصاحبه برندگان اواسط مهر اول اکتبر
آخرین مهلت صدور ویزا 9 مهر سال شمسی بعدی 30 سپتامبر آن دوره

نتایج لاتاری گرین کارت آمریکا طبق جدول زمانبندی فوق می باشد.

فراموشی کانفرمیشن نامبر و گم کردن فرم ثبت نام لاتاری

هر سال تعدادی از شرکت کنندگان لاتاری کانفرمیشن نامبر (کد رهگیری) هنگام ثبت نامشان را گم میکنند. آنها با این تصور که دیگر نمی توانند نتایج خود را چک کنند، اقدامی انجام نمی دهند. غافل از آنکه شماری از آنها برنده لاتاری شده اند و اطلاعاتی که برای اعلام نتایج به آن نیاز دارند قابل بازیابی است. در نتیجه با یک سهل انگاری کوچک شانس خود را برای گرفتن ویزا و گرین کارت آمریکا از دست می دهند.

اگر شما هم به هر دلیلی کانفرمیشن نامبر خود را فراموش و یا پرینت نهایی ثبت نامتان را گم کردید، آرامشتان را حفظ کرده و به کارشناسان کارت سبز چه به صورت تلفن چه در تلگرام و واتساپ مراجعه کنید. آنان به راحتی اطلاعاتی که بدان نیاز دارید را برایتان بازیابی می کنند و از این طریق می توانید نتیجه لاتاری را چک کنید.

شانس قبولی در لاتاری 2022 و 2023

سال گذشته از هر 100 نفر سه نفر برنده شدند. شانس برنده شدن در لاتاری امسال بیش از ده برابر نسبت به سال گذشته افزایش داشت و این به دلیل عدم ثبت نام اکثریت مردم بود. شاید علت عدم استقبال مردم، الزام داشتن پاسپورت و همچنین تصور غلط افراد مبنی بر عدم صدور ویزا برای ایرانیان در زمان ریاست جمهوری ترامپ و بسته بودن سفارت های آمریکا به علت کرونا بوده، که البته شایعه ای بیش نبوده است. زیرا ایرانیان زیادی در دوره ریاست جمهوری ترامپ نیز موفق به اخذ ویزا شده بودند. تنها ایرانیان و اتباع بعضی از کشورهای مسلمان دیگر در آن زمان با تعدادی محدودیت مهاجرتی مواجه بودند که با کمک کارشناسان متخصص و آگاه در این زمینه می توانستند با فراهم سازی شرایط لازم از موانع ایجاد شده رد شوند و ویزا بگیرند.

خوشبختانه با روی کار آمدن جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا، شرایط برای مهاجران و برندگان لاتاری بسیار بهتر از قبل شده است. وی در اولین روز ریاست جمهوری کلیه محدودیت های مهاجرتی ترامپ را لغو کرد. و اکنون برندگان لاتاری تنها با انجام صحیح و بدون اشکال مراحل و جلب نظر آفیسر می توانند به امریکا مهاجرت کنند.

برنده شدن در لاتاری

در صورت قبولی در لاتاری، نامه ای مشابه نامه زیر در صفحه ظاهر خواهد شد. این نامه به صورت اینترنتی صادر شده و دارای مشخصات انحصاری و اختصاصی زیر میباشد:

  1. اطلاعات ثبت شده متقاضی در هنگام ثبت نام مانند نام و نام خانوادگی و آدرس
  2. کیس نامبر انحصاری فرد برنده شده
  3. محل مصاحبه که معمولا سفارت امریکا در آنکارا به طور پیش فرض برای افراد انتخاب می شوند اما افراد در صورت تمایل می توانند در فرم ds خود محل مصاحبه را تغییر دهند.
تصویر برنده شدن در لاتاری

تصویر برنده شدن در لاتاری

نمونه ای واقعی از “نامه قبولی” که یکی از برندگان این مرکز دریافت نموده است.

برنده نشدن در لاتاری

اگر در لاتاری برنده نشده باشید با متن زیر مواجه خواهید شد.

Based on the information provided, the Entry HAS NOT BEEN SELECTED for further processing for the Electronic Diversity Visa program at this time.

Please verify that you have entered all information correctly. You may re-check the Entry status by clicking on the ESC Home Page link below.

تصویر برنده نشدن در لاتاری

تصویر برنده نشدن در لاتاری

در صورت که در لاتاری برنده نشید با تصویر بالا مواجه می شوید.

وارد کردن مشخصات اشتباه برای چک کردن نتیجه لاتاری

اگر هنگام چک کردن نتیجه لاتاری، مشخصات را اشتباه وارد کنید سیستم به طور خودکار متن پیش رو را به شما نشان خواهد داد که اگر سهوا در خواندن حرف یا شماره ای دچار مشکل شدید، نمونه های مشابه را بتوانید پیدا کنید. در نهایت از این طریق بتوانید به اطلاعات صحیح دسترسی پیدا کرده و نتیجه را چک نمایید.

تصویر درج مشخصات اشتباه برای چک کردن نتیجه لاتاری

تصویر درج مشخصات اشتباه برای چک کردن نتیجه لاتاری

تعداد ویزاهای صادر شده

تعداد ویزا مطابق قانون ملیت و مهاجرت آمریکا برای هر سال 55000 ویزا میباشد که تعداد 50000 ویزا در برنامه لاتاری گرین کارت بین متقاضیان توزیع می شود. به هر کشور حداکثر 7% از کل ویزاهای موجود اختصاص می یابد اما برخی کشور ها به این حد نمیرسند. ایران سالهاست که مجموعا چیزی قریب به این درصد از کل ویزاها را از آن خود می کند. هر ساله تعداد برندگان بیش از عدد ذکر شده می باشد. تعداد بیشتر برنده نسبت به موجودی ویزای تنوع نژادی به این معناست که برنده شدن در لاتاری تضمین دریافت ویزا نیست.

محدودیت تعداد ویزا نسبت به تعداد برندگان به این دلیل است که حتما تمام 50000 ویزا صادر شود. و اگر کسی واجد شرایط دریافت ویزا نبود، ویزا به شخص بعدی اهدا شود.

اولویت برندگان لاتاری در دریافت ویزا

اولویت برای دریافت ویزا طبق کیس نامبر و دوم طبق زمان ارسال فرم DS-260 می باشد. این به این معنا نیست که هر کس که سریع تر نسبت به ارسال فرم های DS260 اقدام کند، سریع تر وقت سفارت دریافت میکند. اولویت کیس نامبر بسیار بالاتر از اولویت زمان ارسال فرم است. اما در صورت تاخیر در ارسال فرم DS-260 به طوری که از کارنت شدن کیس عبور کرده باشد، شما دچار مشکل خواهید شد.

آیا ممکن است زمان اعلام نتیجه لاتاری 2022 به تعویق بیفتد؟

بله، همانطور که قبلا بدان اشاره شد طبق آخرین اطلاعیه نتیجه لاتاری 2022 در 18 اردیبهشت اعلام می شود اما ممکن است به دلیل بعضی از شرایط، زمان آن به تعویق بیفتد.

بع عنوان نمونه نتیجه لاتاری 2021 به علت اپیدمی کرونا با یک ماه تاخیر اعلام شد. لازم به ذکر است نتایج به مدت 1 سال جهت مشاهده در دسترس می باشد. (هم اکنون نتایج لاتاری 2021 در دسترس می باشد)

نکته: (مهلت مشاهده نتایج لاتاری 2020 در 30 سپتامبر 2020 به پایان رسیده است)

بررسی اعلام نتایج لاتاری

اگر ثبت نام لاتاری را از طریق مجموعه کارت سبز انجام داده اید، اعلام نتایج لاتاری برای شما انجام خواهد شد. اما اگر ثبت نام لاتاری را از طریقی غیر از مجموعه کارت سبز انجام داده اید می توانید با تکمیل فرم و ارسال اطلاعات ثبت نام لاتاری، اعلام نتایج را به ما بسپارید. پس از اعلام نتایج لاتاری از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی میکنیم. مجموعه کارت سبز کلیه امور لازم را که شما پس از برنده شدن در لاتاری نیاز دارید، به شیوه ای کاملا اصولی و در سریع ترین زمان ممکن برای شما انجام می دهد.

علت تغییر زمان اعلام نتایج لاتاری 2021

همانطور که توسط کارت سبز پیش بینی میشد نتایج لاتاری 2021 با یک ماه تاخیر در تاریخ 17 خرداد ماه 1399 (2020 JUNE 6) اعلام شده بود.

طبق اعلام رسمی که پیش از این کارت سبز داشت، به علت بسته بودن سفارت‎ها و پروازها ، نتایج لاتاری 2021 با تاخیر 1 ماهه در این تاریخ اعلام شد.

سوالات متداول اعلام نتایج لاتاری

تاریخ اعلام نتایج لاتاری کی هست؟

نتایج لاتاری هرسال اردیبهشت اعلام میشود.

چطور نتایج لاتاری خود را بفهمم؟

برای فهمیدن نتایج لاتاری، زمان اعلام برندگان لاتاری، سازمان مهاجرت آمریکا هیچ ایمیلی به شما نمیفرستد! برای همین هم باید با استفاده از کانفرمیشن نامبر (کدرهگیری 16 رقمی) این کار را انجام دهید. برای اعلام نتایج لاتاری می توانید درخواستتان را در کارت سبز، ثبت کنید.

کانفرمیشن نامبر چیست؟

یک کدرهگیری 16 رقمی است که پس از نهایی شدن ثبت نام لاتاری خود در مهر یا آبان دریافت میکنید. کانفرمیشن نامبر را باید حتما نگه دارید تا در اردیبهشت ماه نتایج لاتاری را با آن چک کنید.

فراموشی کانفرمیشن نامبر یا گم کردن آن چه تاثیراتی دارد؟

شما باید سعی کنید به هیچ وجه این کد را گم نکنید. اما درصورتی که این مشکل برایتان پیش آمد، میتوانید با کارت سبز درمیان بگذارید. مشاورین کارت سبز با دریافت مشخصات شما و آدرس ایمیل ثبت نامی دقیق شما قادر به دسترسی به کانفرمیشن کد متقاضیان لاتاری خواهند بود.

تا کی میتوانم نتایج لاتاری را ببینم؟

نتایج لاتاری هر دوره، تا 30 سپتامبر همان دوره قابل رویت است. مثلا برای چک کردن نتایج لاتاری 2022 تا 30ام سپتامبر 2022 مهلت دارید.

آینده ای سبز با کارت سبز

لینک فرم امور برندگان لاتاری: https://cartesabz.net/register/winner.php

لینک ثبت نام لاتاری: /https://cartesabz.net/register

تلفن ثابت: 02146084485
تلگرام و واتساپ: 09391324467

اینستاگرام: ‏instagram.com/cartesabz

379 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

تعقیب

« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

© کلیه حقوق برای کارت سبز محفوظ است، هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد. تمامی خدمات وبسایت، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه است و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران است.