ارزیابی مهاجرت

تفاوت پیش ثبت نام، رزرو و ثبت نام لاتاری در چیست؟

تفاوت پیش ثبت نام لاتاری و ثبت نام آن برای متقاضیان لاتاری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. رزرو لاتاری اختیاری بوده و در این مرحله فقط باید مشخصات خودتان را به صورت دقیق در سیستم وارد کنید تا توسط کارشناسان کارت سبز این اطلاعات بررسی شوند. ولی ثبت نام قرعه‌کشی لاتاری پس از پیش ثبت نام است و در واقع کارشناسان افرادی را که پیش ثبت نام لاتاری را انجام داده بودند، در اولویت ثبت نام لاتاری قرار می‌دهند. در این مقاله ما قصد داریم شما را با اینکه تفاوت پیش ثبت نام لاتاری، رزرو لاتاری و ثبت نام لاتاری در چیست؟ آشنا کنیم، پس تا آخر این مقاله با ما همراه شوید.

آشنایی با تفاوت پیش ثبت نام لاتاری و ثبت نام لاتاری

پیش از آنکه به تفاوت های این دو مبحث بپردازیم، لازم به ذکر است که به یاد داشته باشید در مجموعه کارت سبز ثبت نام دوشانسه برای تمامی افراد متاهل به صورت رایگان  انجام میشود .

پیش ثبت نام لاتاری

در ابتدا باید بدانید که رزرو یا همان پیش ثبت نام لاتاری در برنده شدن شما هیچ تاثیری ندارد.

در پیش ثبت نام لاتاری افراد می‌توانند قبل از شروع ثبت نام رسمی، مشخصات خود را از جمله نام و نام خانوادگی، عکس، ایمیل، آدرس، تاریخ تولد و… را زود‌تر به کارت سبز اعلام کنند. کارت سبز مشخصات این افراد را بررسی می‌کند، ایرادات سفارش را رفع می‌کند و اگر موردی وجود داشته باشد به اطلاع متقاضیان ثبت نام می‌رساند. تا در واقع سفارش افراد برای ثبت نام‌ آماده باشد.‌ این افراد در اولویت دوره جدید ثبت نام لاتاری قرار می‌گیرند. در حقیقت این افراد با پیش ثبت نام خیال خود را در رابطه با ثبت نام لاتاری راحت می‌کنند. (سالانه هزاران نفر با خیال اینکه فرصت کافی برای انجام امور دارند، پیش ثبت نام خود را انجام نداده و فرصت ثبت نام را نیز از دست می دهند)

ناگفته نماند که در پیش ثبت نام لاتاری تمامی مشخصات افراد چندین بار توسط کارشناسان مجموعه‌ کارت سبز بررسی می‌شود و اگر ایرادی در عکس لاتاری یا سایر مشخصات ثبت نامی وجود داشته باشد به ثبت نام کنندگان اعلام شده و این مشکلات رفع خواهند شد.

لازم‌ به ذکر است که این امر یک فرآیند اختیاری بوده و برای انجام این کار بایستی مراحل زیر را دنبال کنید:

در مرحله اول باید به سایت کارت سبز به نشانی https://cartesabz.net/register مراجعه کنید.

سپس گزینه ورود به ثبت نام لاتاری را انتخاب کرده و فرم رزرو لاتاری که شامل مشخصات فردی می‌شود را تکمیل کنید.

بعد از انجام این مراحل پرداخت سفارش خود را انجام دهید.

سرانجام روی گزینه تکمیل سفارش کلیک کنید.

بعد از اینکه شما توانستید پیش ثبت نام لاتاری را تکمیل کنید، یک شماره سفارش اختصاصی دریافت خواهید کرد که می‌توانید از آن برای پیگیری سفارش ثبت نام خود استفاده کنید.

ثبت نام لاتاری

در رابطه با ثبت نام لاتاری، باید بگوییم که ثبت نام لاتاری هر ساله از اوایل مهرماه آغاز شده و تا اواسط آبان ماه ادامه می‌یابد.

کسانی که قصد دارند در لاتاری شرکت کنند باید سعی کنند تا در روز‌های ابتدایی، به ثبت نام اقدام نمایند، چرا که در روز‌های پایانی ثبت نام، ترافیک اداره مهاجرت افزایش یافته و روند ثبت نام به کندی پیش خواهد رفت.

شما می‌توانید در بازه زمانی تعیین شده به سایت کارت سبز به نشانی ذکر شده مراجعه کرده و فرم ثبت نام لاتاری را تکمیل نموده و به این ترتیب ثبت نام لاتاری خود را انجام دهید.

تفاوت پیش ثبت نام و ثبت نام لاتاری

اکنون می‌رسیم به بحث اصلی این مطلب. تفاوت‌های پیش ثبت نام لاتاری و ثبت نام لاتاری شامل موارد زیر می‌باشند:

 • در رزرو لاتاری تمامی اطلاعات توسط کارشناسان بررسی می‌شوند تا در انتها همه موارد به صورت اصولی و درست انجام شوند. همانطور که گفتیم این کار اختیاری می‌باشد، ولی افرادی که این کار را انجام می‌دهند، قطعا در اولویت ثبت نام خواهند بود.
 • از دیگر تفاوت‌های پیش ثبت نام لاتاری با ثبت نام لاتاری این است که در ثبت نام، شما فقط 33 روز برای ثبت نام لاتاری وقت خواهید داشت، اما در پیش ثبت نام لاتاری در طول سال می‌توانید ثبت نام خود را انجام دهید و در این مدت زمان فرصت کافی برای رفع ایرادات و نواقص را خواهید داشت.
 • با پیش ثبت نام لاتاری دیگر شما زمان اصلی ثبت نام را از دست نخواهید داد و در واقع فراموشتان نخواهد شد، چرا که کارشناسان کارت سبز در زمان مقرر ثبت نام شما را انجام خواهند داد.

ثبت نام لاتاری فرآیند ضروری و لازم برای شرکت در قرعه کشی لاتاری می‌باشد، که اگر اصولی انجام شود قطعا تاثیر مستقیمی بر شانس برنده شدن افراد خواهد داشت.

بنابراین برای روند بهتر ثبت نام لاتاری بهتر است به سایت کارت سبز مراجعه نموده و از کارشناسان این مجموعه کمک بگیرید.

 

سوالات متداول

 • آیا رزرو لاتاری اجباری است؟

خیر، انجام این کار اختیاری می‌باشد. ولی کسانی که این کار را انجام می‌دهند در اولویت ثبت نام لاتاری قرار خواهند گرفت.

 • ثبت نام لاتاری از چه زمانی آغاز می‌شود؟

هر ساله ثبت نام لاتاری از اوایل مهرماه شروع شده و اواسط آبان ماه به پایان می‌رسد.

 • چرا باید پیش ثبت نام لاتاری انجام داد؟

با اینکار ثبت نام شما در اولویت قرار گرفته و زمان ثبت نام را فراموش نخواهید کرد.

 • در کدام سایت باید پیش ثبت نام لاتاری را انجام دهیم؟

در سایت کارت سبز به نشانی https://cartesabz.net/register

4.5/5 - (2 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه تفاوت پیش ثبت نام، رزرو و ثبت نام لاتاری در چیست؟ مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
2 پاسخ
  • ساناز قنبری گفته:

   کی پیش ثبت نام انجام دادید؟
   اگر پیش از 16آبان انجام دادید و همه اطلاعات تکمیل بوده، ثبت نام شما انجام شده.
   اما ثبت نام های بعد از این تاریخ مهر ماه 1403 انجام خواهد شد.

   پاسخ

نظر خود را درباره تفاوت پیش ثبت نام، رزرو و ثبت نام لاتاری در چیست؟ ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *