ارزیابی مهاجرت

بعد از قبولی لاتاری چه کنیم؟

اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که در لاتاری برنده شدید شاید این سوال برای شما نیز پیش بیاید که بعد از قبولی لاتاری چه کنیم؟ برای پاسخ این سوال باید با اقدامات بعد از برنده شدن در لاتاری آشنا شوید.

اقدامات بعد از برنده شدن در لاتاری شامل دریافت کیس نامبر، تکمیل فرم درخواست ویزای مهاجرت Form DS-260 و… می‌باشد. در ادامه این مطلب ما شما را با اینکه بعد از قبولی لاتاری چه کنیم آشنا خواهیم کرد پس تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید.

اقدامات بعد از برنده شدن در لاتاری

در واقع برنده شدن در لاتاری نیمی از مسیر مهاجرت به آمریکا می‌باشد و نیمه دوم آن بعد از برنده شدن در لاتاری شروع شده و تا دریافت ویزای تنوع نژادی و ورود به خاک آمریکا ادامه می‌یابد. جهت دریافت ویزای لاتاری باید یک سری مراحل طی شود که این مراحل شامل موارد زیر می‌باشند:

تهیه و ترجمه مدارک لازم برای برندگان لاتاری

اولین کاری که برندگان لاتاری می‌بایست انجام دهند، جمع آوری مدارک مورد نیاز و ترجمه آن‌ها است. جهت تهیه و ترجمه مدارک نیز به هزینه و زمان نیاز می‌باشد. در نتیجه توصیه ما بر این است که حتما در رابطه با مدارک مورد نیاز با یک مجموعه مهاجرتی با تجربه و معتبر مثل مجموعه کارت سبز به نشانی https://www.cartesabz.net مشورت نمایید.

تهیه مدارک اضافی موجب صرف زمان و هزینه اضافی برای برندگان لاتاری می‌شود. بنابراین پرداخت هزینه مشاوره برندگان لاتاری، با صرفه تر از این موضوع می‌باشد که وقت و هزینه خود را هدر دهید.

لیست مدارک مورد نیاز به شرح زیر می‌باشند:

 • پاسپورت
 • شناسنامه
 • مدرک تحصیلی
 • مدارک مربوط سابقه کار
 • مدارک عدم سوء پیشینه
 • مدارک ازدواج یا طلاق
 • مدارک و شناسه نظامی برای کسانی که در سازمان‌های نظامی مشغول خدمت بوده‌اند.
 • مدارک مالی مثل صورت حساب بانکی
 • مدارک مرتبط با ارزیابی املاک و مستغلات


تکمیل فرم درخواست ویزای مهاجرت
DS-260

از مراحل اصلی بعد از برنده شدن در لاتاری، تکمیل فرم درخواست ویزای مهاجرت DS-260 است. این فرم باید به زبان انگلیسی پر گردد و مشخصاتی که در آن خواسته می‌شود شامل اطلاعات شخصی، وضعیت تأهل، محل کار یا تحصیل و سوابق کیفری هستند. برندگان لاتاری باید فرم درخواست ویزای مهاجرت Form DS-260 را به صورت صحیح و دقیق تکمیل کنند. عدم تکمیل این فرم، به معنی انصراف شما از دریافت ویزای آمریکا است و اسم شما از لیست برندگان لاتاری حذف می‌گردد.

مدیکال و واکسیناسیون

کل برندگان موقع انجام مصاحبه در سفارت، به تایید مدارک پزشکی توسط پزشک معتمد سفارت نیاز دارند. مدارک پزشکی معاینات تکمیلی شما توسط پزشک سفارت کامل خواهد شد و آن‌ها باید کارت واکسیناسیون ایران را تایید کنند.

بعد از تزریق کل واکسن‌ها، اصل گذرنامه را همراه خود ببرید تا کارت واکسیناسیون بین المللی به نام هر فرد صادر گردد. این کارت را پزشک سفارت از شما درخواست می‌کند.

ارائه گواهی تمکن مالی و اسپانسر

از اصلی ترین مراحل بعد از برنده شدن در لاتاری، ارائه گواهی تمکن مالی و اسپانسر می‌باشد. برندگان لاتاری می‌بایست گواهی تمکن مالی خود را به همراه سایر مدارک به سفارت ارائه نمایند. گواهی تمکن مالی را می‌توان از طریق حساب بانکی، ارزش گذاری ملک، پیشنهاد شغلی و یا گرفتن اسپانسر اثبات نمود.

لازم به ذکر است که تمام آفیسر‌ها گواهی تمکن مالی را نخواهند خواست بلکه در شرایط خاص از افراد خواسته می‌شود. در نتیجه گواهی تمکن مالی از همه برندگان لاتاری خواسته نمی‌شود. تنها از برخی افراد خواسته می‌شود و آن هم راهکار دارد که این راهکار توسط مجموعه کارت سبز به برندگان اعلام خواهد شد.

کارنت شدن برندگان لاتاری

کارنت شدن کیس به این معنی است که زمان رسیدگی به پرونده و حضور فرد در سفارت جهت بررسی مدارک و انجام مصاحبه، رسیده است. هر ماه، تعدادی از افرادی که از هر نوع ویزا کارنت می‌شوند، در ویزا بولتن‌های وزارت امور خارجه انتشار می‌یابند. کارنت شدن کیس برندگان لاتاری در مجلات اداره کنسولگری وزارت امورخارجه آمریکا با نام ویزای بولتن اعلام می‌شود. این مجلات را می‌توان از طریق وبسایت رسمی وزارت امور خارجه آمریکا دریافت نمود.

مصاحبه سفارت برندگان لاتاری

بعد از کارنت شدن کیس، ایمیل تاریخ حضور در سفارت از سوی KCC ارسال می‌گردد و برنده لاتاری می‌بایست در راس ساعتی که از سوی سفارت تعیین شده است، در محل مصاحبه حضور داشته باشد.

در هنگام مصاحبه همراه داشتن کل مدارک گرین کارت به صورت اصل و ترجمه انگلیسی، نتایج کمیسیون پزشکی و هم‌چنین دعوت‌نامه شما برای مصاحبه ضروری می‌باشد.

مرحله کلیرنس

بعد از انجام مصاحبه در سفارت آمریکا، نیاز است که منتظر آنالیز سوابق و تأیید صلاحیت‌ها باشید. پروسه بررسی صلاحیت‌های برندگان لاتاری در وزارت خارجه آمریکا انجام می‌گردد و در صورتی که فرد مصاحبه کننده در سفارت، نسبت به موضوعی در درخواست برنده لاتاری شک داشته باشد، پرونده او را جهت انجام بررسی‌های دقیق‌تر و بیشتر به مرحله کلیرنس وارد می‌کنند.

در مرحله کلیرنس، تحقیقاتی راجع به احتمال اتهام به جاسوسی، تروریسم و صادرات غیرقانونی فناوری به خارج از ایالات متحده آمریکا انجام می‌گردد و معمولا 6 هفته یا بیشتر نیز فرآیند آن طول می‌کشد.

صادر شدن ویزا

برندگانی که کل مراحل دریافت ویزا را طی نمایند و پرونده آن‌ها بدون مشکل باشد، ویزا را دریافت خواهند کرد. دریافت کنندگان این ویزا تا 6 ماه فرصت دارند که به خاک کشور آمریکا وارد شوند در غیر این صورت، ویزای آن‌ها لغو خواهد شد.

شما می‌توانید جهت انجام اصولی کلیه مراحل ذکر شده، امورتان را به طرق زیر به مجموعه کارت سبز بسپارید:

 • با شماره زیر تماس بگیرید.

021-49374

 • یا فرم امور برندگان لاتاری را از طریق لینک زیر تکمیل کنید:

https://cartesabz.net/register/winner.php

 • هم‌چنین می‌توانید به تلگرام شرکت پیام دهید:

09391324466

 

سوالات متداول

 • بعد از قبولی در لاتاری چه باید کرد؟

برای یافتن پاسخ این سوال توصیه می‌کنیم این مقاله را مطالعه کنید چراکه ما در این مقاله به بررسی اقدامات بعد از برنده شدن در لاتاری پرداختیم.

 • تا چه مدت بعد از صدور ویزا باید به آمریکا برویم؟

دریافت کنندگان ویزا تا 6 ماه فرصت دارند که وارد خاک آمریکا شوند در غیر این صورت، ویزای آن‌ها لغو خواهد شد.

 • کارنت شدن چیست؟

کارنت شدن کیس به این معنی است که زمان رسیدگی به پرونده و حضور فرد در سفارت جهت بررسی مدارک و انجام مصاحبه، فرا رسیده است.

 • اگر در لاتاری برنده بشم باید حتما اسپانسر داشته باشم؟

خیر، نیازی به اسپانسر نیست.

4.7/5 - (8 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه بعد از قبولی لاتاری چه کنیم؟ مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
12 پاسخ
 1. وحید خلیلی گفته:

  سلام ، وقت بخیر ، هزینه های موسسه شما برای برندگان لاتاری چه مقدار هست ؟

  پاسخ
 2. یعقوب خدابنده گفته:

  من هم تازه ثبت نام کردم انشالله که برنده شوم و باهاتون قرار داد ببندم

  پاسخ
   • محسن گفته:

    سلام ایران که سفارت آمریکا نداره پس این مراحل که نوشتید را کدام سفارت باید طی کرد؟؟

    پاسخ
 3. منصور١٨١٨ گفته:

  بعد از قبولی پول زیاد میخواد باید حتما ٨٠٠میلیون تومان باید خرج کنی

  پاسخ
  • ساناز قنبری گفته:

   میلغی که لازمه برای پرداخت حدود 1000 دلار برای هر نفره
   درسته که این مبلغ متغیره و میتونه تغییر پیدا کنه اما جا داره بگیم لاتاری کم هزینه ترین راه مهاجرت به آمریکاست

   پاسخ
   • امید گفته:

    اونطوری که بوش میاد ، نزدیک یه میلیارد خرج داره به علاوه مسافرت های پی در پی به کشور همسایه برای کارهای اداری ، خوب اگه ما انقدر پول داشتیم که دیگه نیازی به لاتاری نبود 😂🤦

    پاسخ
    • ساناز قنبری گفته:

     مسافرت پی در پی وجود نداره
     ضمن اینکه لاتاری کم هزینه ترین روش مهاجرت به آمریکاست
     میتونید از طریق لینک زیر هزینه هارو براورد کنید بصورت حدودی
     https://cartesabz.net/dv-fees

     پاسخ
 4. المیرا زمانی گفته:

  من متاسفانه تازه متوجه شدم که لاتاری برنده شدم، لطفا میفرمایید که باید چیکار کنم؟

  پاسخ
  • ساناز قنبری گفته:

   سلام میتونید داخل تلگرام 09391324467 پیام بدید راهنماییتون میکنیم.

   پاسخ

نظر خود را درباره بعد از قبولی لاتاری چه کنیم؟ ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *