ارزیابی مهاجرت

تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار کانادا

ایرانیان برای ورود به کشور کانادا نیاز به اخذ ویزا دارند. ویزای کانادا انواع مختلفی مانند ویزای توریستی، ویزای کار، تحصیل و انواع مختلف دیگر دارد. هرکدام از این ویزاها شرایط و ویژگی‌های خاص خود را دارد. ویزای توریستی از جمله ویزاهای موقتی است که با اخذ آن می‌توان برای دیدار دوستان یا سفر به این کشور از آن استفاده کرد و دارندگان آن اجازه کار یا تحصیل در کانادا را ندارند. خبر خوب آن که مکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری کانادا برای ایرانیان وجود دارد. بنابراین اگر قصد سفر به کانادا و اخذ ویزای کاری این کشور را دارید، با ما همراه شوید تا بیشتر با چندوچون تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری کانادا آشنا شویم.

مد نظر داشته باشید با دانش و آگاهی کارشناسان کارت سبز میتوانید مسیر اخذ ویزای کار را با موفقیت و در مدت زمان کوتاه طی کنید.

خبر تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار

 در 10 اسفند سال 1401 کانادا اعلام کرد قصد حمایت بیشتری از ایرانیان را دارد. کانادا اعلام کرد که ایرانیان می‌توانند با استفاده از ویزای توریستی یا هر ویزای موقت دیگر وارد خاک کانادا شده و تحت شرایطی آن را به ویزای کار تبدیل کنند. برای انجام این کار ایرانیان پس از ورود به کانادا، باید یک مجوز کار باز به نام open work permit دریافت کنند. این مجوز به ایرانیان اجازه می‌دهد که تا سه سال دیگر با این ویزای کاری موقت در کانادا اقامت داشته باشند. پس از گذشت سه سال سابقه کاری در صورت موافقت دولت کانادا افراد می‌توانند برای اقامت دائم خود نیز درخواست دهند. هم اکنون نیز امکان اخذ اقامت کانادا با ویزای توریستی وجود دارد.

 

مراحل تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری کانادا

همانطور که از عنوان مطلب پیدا است، برای دریافت ویزای کاری کانادا در این روش، باید ویزای توریستی این کشور را دریافت کرده و وارد خاک کانادا شوید. پس از ورود به این کشور در مدت زمان اقامت خود فرصت دارید مراحل زیر را انجام داده تا بتوانید ویزای توریستی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید. توجه داشته باشید مدت زمان شما برای پیدا کردن کار و تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار کانادا تنها شش ماه است، بنابراین زمان را هدر ندهید. در صورتی که مهلت شش ماهه شما پایان یافت و نتوانستید جاب آفر مناسبی پیدا کنید، یا باید سراغ ویزیتور رکورد بروید یا شده حتی برای یک روز از کانادا خارج شوید و مجدد به کانادا برگردید تا اقامتتان از طریق ویزای توریستی از سر گرفته شود.

مرحله اول: پیدا کردن کار

اولین مرحله برای تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار کانادا، پیدا کردن کار معتبر است. برای این کار می‌توانید خودتان دست به کار شده و با کارفرماهای کانادایی ارتباط برقرار کنید یا از شرکت مهاجرتی کارت سبز برای انجام این کار کمک بگیرید. لینکدین و indeed فضاهای مجازی هستند که به شما در پیدا کردن کارفرما و موقعیت‌های شغلی کمک خواهد کرد. همچنین در نظر داشته باشید که مشاغل مورد نیاز در هر استان کانادا یک کد به نام ناک دارد. برای آن که بتوانید با سرعت بیشتری کار مناسب خود را پیدا کنید، می‌توانید با استفاده از ناک ببینید که ظرفیت هر کد شغلی در هر استان تکمیل شده یا هنوز نیروی استخدام می‌خواهد یا خیر؟ بعد از نیازسنجی نیازهای شغلی هر استان می‌توانید با سرعت بیشتری شغل مناسب خود را پیدا کنید.

مرحله دوم: اخذ جاب آفر یا ورک پرمیت باز

بعد از پیدا کردن کار مناسب توسط شما، نوبت به اخذ جاب آفر یا ورک پرمیت باز می‎رسد. جاب آفر یک دعوت نامه شغلی از طرف کارفرمای معتبری است که درخواست کاری شما را تائید کرده و شما می‌توانید در آنجا مشغول به کار شوید. در واقع جاب آفر یکی از اولین مراحل برای دریافت ویزای کاری است. بر اساس قانون جدید تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری، به جای جاب آفر می‌توانید از ورک پرمیت باز استفاده کنید. این مجوز مخصوص افرادی است که اکنون با ویزای توریستی در کانادا حضور دارند. با اخذ ورک پرمیت می‌توانید بدون نیاز به جاب آفر آزادانه برای هر کارفرمای کانادایی کار کنید.

اخذ ورک پرمیت به واسطه همسر

در صورتی که همسر شما به طور قانونی در کانادا مشغول به کار باشد یا در یکی از موسسات DLI درس بخواند، یا از قبل از طریق ویزای اسپانسرشیپ کانادا به این کشور مهاجرت کرده‎ اید، می‌توانید برای اخذ ورک پرمیت نیز درخواست دهید.

اخذ ورک پرمیت با سرمایه گذاری در کانادا

یکی دیگر از روش‌های اخذ ورک پرمیت، سرمایه گذاری در این کشور است. بعد از آن که از طریق ویزای توریستی به کانادا وارد شدید، می‌توانید اقدام به سرمایه گذاری در آن کنید. نوع سرمایه گذاری قانونی شما هرچه که باشد در صورت سودآوری و موفقیت می‌تواند منجر به اخذ ویزای کار در کانادا شود. از آن جا که در این روش کارفرما خودتان هستید، نیاز به جاب آفر نیز نخواهید داشت. از جمله روش‌های سرمایه گذاری در کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • راه اندازی یک استارت آپ در کانادا
 • ثبت شرکت در کانادا
 • کارآفرینی و اشتغال زایی در کانادا
 • خرید بیزینس و فرانچایز در کانادا

 

مرحله سوم دریافت گواهی LIMIA

در مرحله سوم در صورت نیاز شما باید برای دریافت گواهی LIMIA اقدام کنید. این گواهی ثابت می‌کند که کارفرمای شما برای موقعیت شغلی مورد نظر نتوانسته است هیچ شهروند کانادیی واجد شرایطی را پیدا کند، بنابراین اجازه استخدام یک فرد غیر کانادایی را دارد. البته فرآیند درخواست و اخذ LIMIA توسط کارفرما انجام شده و شما دخالتی در آن ندارید. توجه داشته باشید که جاب آفر بدون LIMIA ارزشی ندارد.

مرحله چهارم: ثبت درخواست

در مرحله نهایی و پس از تکمیل مدارک مورد نیاز خود، نوبت به بارگذاری یا ارائه آن‌ها به اداره مهاجرت کانادا و درخواست برای ورک پرمیت می‎رسد. برای انجام این کار شما از سه روش می‌توانید استفاده کنید.

ثبت درخواست ورک پرمیت به صورت آنلاین

در این روش که ساده‌ترین روش ثبت درخواست ورک پرمیت است، باید در سایت اداره مهاجرت کانادا حساب کاربری باز کرده و مدارک مورد نیاز را در آن بارگذاری کنید. در کنار ساده ‎تر بودن این روش، در نظر داشته باشید پاسخ دهی به این درخواست در مقایسه با روش‌های دیگر کندتر بوده و اگر مدت زمان اقامت شما در کانادا محدود است، بهتر است از روش‌های دیگر استفاده کنید. از جمله اطلاعاتی که در ثبت نام آنلاین باید به دقت پر کنید، شامل موارد زیر است:

 • وضعیت حضور در کانادا(توریست یا محصل)
 • مشخصات فردی متقاضی و افرادی که قصد همراهی او را دارند
 • نوع درخواست(ورک پرمیت یا مجوز کار)
 • اطلاعات تماس متقاضی یا وکیل
 • پرداخت هزینه تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار 255 دلار برای هر نفر (توجه داشته باشید ثبت درخواست ورک پرمیت برای ایرانیان تا 28 فوریه 2024 رایگان خواهد بود.)

ثبت درخواست ورک پرمیت به صورت کاغذی

درخواست کاغذی شاید یک روش قدیمی و سخت برای درخواست ورک پرمیت به نظر برسد، اما رسیدگی به آن زمان کوتاه تری نیاز دارد. در این روش ابتدا باید از سایت اداره مهاجرت کانادا اپلیکیشن مربوطه را دانلود و نصب کنید. پس از ارائه درخواست و پر کردن اطلاعات مورد نیاز، در مرحله نهایی حتما گزینه Validate را بزنید تا درخواست شما ثبت شود. در پایان یک بارکد به شما داده می‌شود که برای پیگیری روند تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری کانادا باید نزد خود نگه دارید. فرم نهایی را پرینت بگیرید. پرداخت هزینه درخواست تبدیل ویزا را نیز می‌توانید از طریق کارت بانکی معتبر و درگاه پرداخت آنلاین انجام دهید. پس از واریز رسید را نیز پرینت بگیرید. در پایان رسید پرداختی را به همراه نسخه رسمی درخواست که پرینت گرفته و امضا کرده‌اید و بارکد به اداره مهاجرت کانادا ارسال کنید.

 

ثبت درخواست ورک پرمیت به صورت فلگ پولینگ

این روش سریع‎ترین روش برای ثبت ورک پرمیت و تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری کانادا است. برای انجام این روش باید به صورت حضوری مدارک مورد نیاز ورک پرمیت را به یکی از مرزهای کانادا و آمریکا برده و از طریق پلیس CBSA اقدام کنید. در مرز بین کانادا و آمریکا بخش‌هایی وجود دارد که شما با ورود و خروج به آن گویا از کانادا خارج شده و مجددا به آن وارد شده‌اید. پس از ورود مجدد به خاک کانادا آفیسر مدارک دستی شما را بررسی کرده و تنها ظرف چند ساعت تائید یا رد مدارک ورک پرمیت را به شما اعلام خواهد کرد. برای آن که خیالتان در این روش آسوده باشد، تمامی مدارک مورد نیاز مانند جاب آفر، قرارداد کاری، تائیدیه لیمیا در صورت نیاز، مدارک هویتی و مالی و دیگر مدارک مورد نیاز را همراه داشته باشید.

 

تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری چقدر زمان می‎برد؟

مدت زمان تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری به عوامل مختلفی مانند آفیسر مربوطه، موقعیت شغلی و شرایط فرد وابسته بوده و می‌تواند برای افراد مختلف متفاوت باشد. بهتر است از قبل تمامی مدارک مورد نیاز را تهیه کنید تا روند انجام کارهای شما با سرعت بیشتری پیش برود. به طور کلی بررسی درخواست شما، رد یا تائید آن حدود 4 تا 36 هفته زمان نیاز دارد.

نکات مهم در قانون جدید تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار کانادا

برای تبدیل تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار کانادا بهتر است موارد مهم زیر را نیز بدانید.

 • برای آن که احتمال ریجکتی خود را کاهش دهید، بهتر است تاریخچه سفر قوی داشته باشید. سفر به کشورهای شینگن در دو سال اخیر تاریخچه قوی به شمار می‌رود.
 • هیچ محدودیتی برای ثبت نام ایرانیان در این قانون وجود ندارد و در صورتی که شخص ویزای موقت حضور در کانادا را داشته باشد، می‌تواند برای تبدیل آن به ویزای کار اقدام کند.
 • تمام پرونده‌های ایرانیان در مقایسه با افراد دیگر با اولویت بیشتری مورد بررسی قرار می‌گیرد. از این رو انتظار می‎رود روند تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری با سرعت بیشتری انجام شود.
 • ایرانیانی که ویزای تحصیلی دارند، می‌توانند آن را به ویزای کار باز تبدیل کنند.
 • افرادی که در کانادا و Inadmissible هستند هم می‌توانند برای درخواست ویزای کار باز کانادا اقدام کنند.
 • افرادی که پایان مجوز کار پس از فارغ التحصیلیشان نزدیک است هم می‌توانند با استفاده از ویزای کار باز، حضور خود در کانادا را تمدید کنند.

 

حداقل تمکن مالی برای تبدیل ویزای توریستی به ویزای کاری

یکی از موارد مهم به منظور تائید ویزای کار باز، داشتن حداقل تمکن مالی است، در غیر این صورت احتمال ریجکت شدن درخواست شما زیاد است. حداقل تمکن مالی برای تائید درخواست ویزای کار باز در کانادا به صورت زیر است:

 • 15 هزار دلار کانادا برای یک نفر
 • 20 هزار دلار کانادا برای یک خانواده سه نفره
 • 30 هزار دلار کانادا برای یک خانواده پنج نفره
 • 40 هزار دلار کانادا برای یک خانواده هفت نفره
 • 50 هزار دلار کانادا برای یک خانواده بیش از هفت نفر

 

 

5/5 - (1 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار کانادا مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
4 پاسخ
 1. محمدرضا شازندی گفته:

  سلام وقتتون بخیر برای تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار چه فرمی را بید پر کنم؟

  پاسخ

نظر خود را درباره تبدیل ویزای توریستی به ویزای کار کانادا ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *