ارزیابی مهاجرت

مرکز کنسولگری کنتاکی

مرکز کنسولگری کنتاکی که به اختصار KCC (کی سی سی) خوانده می‌شود، وظیفه برنامه مهاجرتی لاتاری آمریکا را برعهده دارد. مرکز کنسولگری کنتاکی یا Kentucky Consuler Center به وزارت امور خارجه آمریکا وابسته بوده و مسئول پردازش و اطلاع رسانی فرم‌های DS-260 بوده و هر ساله دستورالعمل برنامه لاتاری گرین کارت آمریکا را منتشر می‌کند.

 

مرکز کنسولگری کنتاکی چیست و چه وظایفی دارد؟

همانطور که می‌دانید لاتاری قرعه کشی است که سالیانه توسط ایالت متحده انجام می‌شود و افراد از سراسر دنیا می‌توانند در آن شرکت کنند. برندگان خوش شانس این قرعه کشی می‌توانند برای اقامت در آمریکا و اخذ گرین کارت این کشور اقدام کنند. تعداد افراد شرکت کننده در این قرعه کشی محدودیتی ندارد اما از میان آن‌ها تنها 55 هزار نفر برنده لاتاری خواهند شد. برنامه ریزی هر ساله برای این رویداد، تهیه دستورالعمل‎ها، برنامه‌های مهاجرتی، فرم‌ها و انتشار آن‌ها و دیگر موارد مربوط به لاتاری آمریکا بر عهده مرکز کنسولگری کنتاکی است. این مرکز کنسولگری در ویلیامزبرگ ایالت کنتاکی واقع شده است. لازم به ذکر است که وزارت امور خارجه آمریکا تنها یک مرکز کنسولگری کنتاکی دارد و سایر سازمان‌هایی که با این نام فعالیت دارند ارتباطی با KCC و وزارت خارجه این کشور ندارند.

 

تاریخچه مرکز کنسولگری کنتاکی

تا قبل از سال 2000 میلادی ثبت نام لاتاری و برنامه ریزی آن توسط مرکز دیگری به نام مرکز ملی ویزا واقع در شهر پورتموث ایالت نیوهمپشر آمریکا مدیریت می‌شد، اما از سال 2000 این مسئولیت به کنتاکی واگذار شد.

 

اطلاع از نتایج قرعه کشی لاتاری

پس از انجام قرعه کشی مرکز کنسولگری کنتاکی یا هیچ سازمان دیگری به برندگان ایمیل یا هیچ پیام دیگری ارسال نمی‌کند و متقاضیان باید خودشان با ورود به سامانه از نتیجه قرعه کشی اطلاع پیدا کنند. از این رو دریافت هرگونه پیام برنده شدن در لاتاری کلاهبرداری است و نباید به آن توجه کنید. لازم به ذکر است که شرکت کارت سبز به عزیزانی که از طریق این مجموعه ثبت نام شده اند به صورت اختصاصی اطلاع رسانی ایمیلی و پیامکی خواهد داشت و همینطور خدمات امور برندگان را به این عزیزان ارائه خواهد داد، البته گفتنیست افرادیکه از طرق دیگری در لاتاری ثبت نام نموده اند نیز می توانند درخواست بررسی نتایج و امور برندگان به شرکت کارت سبز محول کنند.

در صورت برنده شدن در قرعه کشی متقاضی و خانواده او می‌توانند وارد مراحل درخواست صدور ویزا شوند. در این زمان متقاضیان باید هزینه های سفارت و گرین کارت آمریکا را پرداخت کنند. لازم به ذکر است در صورت ریجکت شدن ویزا، هزینه پرداختی سفارت غیر قابل استرداد است.

قابل ذکر است که هرساله متقاضیانی زیادی در سایت کارت سبز برای ثبت نام لاتاری میکنند، و نیازی به پیگری نتایج ندارند چرا که تمامی نتایج از طرف شرکت به انها اعلام خواهد شد.

 

مرکز کنسولگری کنتاکی چگونه فرم‌های DS-260 را پردازش می‌کند؟

در صورتی که شما در قرعه کشی لاتاری برنده شوید، باید توسط فرم DS-260 یک درخواست رسمی به KCC ارسال کنید. پس از ارسال درخواست بین 4 تا 6 هفته طول می‌کشد تا KCC درخواست شما را بررسی کرده و به آن پاسخ دهد. در صورت تائید مرکز کنسولگری کنتاکی دستورالعمل‌های لازم درباره نحوه اسکن و ارسال اسناد و ترجمه آن‌ها را برای شما ارسال خواهد کرد. باید مدارک مورد نیاز را در زمان تعیین شده تهیه و ارسال کنید. پس از بارگزاری تمامی مدارک مورد نیاز توسط شما، KCC تطابق آن‌ها با تمامی دستورالعمل‎ها را بررسی کرده و در صورت تائید، برای شما و اعضای خانواده‌تان وقت مصاحبه حضوری تعیین می‌کند.

 

مدت زمان پردازش فرم‌ها توسط KCC چقدر است؟

زمان انتظار برای بررسی فرم DS-260 با توجه به عوامل مختلفی به خصوص میزان درخواست‌ها می‌تواند متفاوت باشد، اما به طور میانگین باید بین دو تا سه ماه بعد از ارسال مدارک پاسخ درخواست خود را دریافت کنید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه مرکز کنسولگری کنتاکی مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
0 پاسخ

نظر خود را درباره مرکز کنسولگری کنتاکی ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *