تأثیر مدرک تحصیلی در ثبت نام لاتاری

یکی از شرط‌های اصلی شرکت در قرعه کشی لاتاری، داشتن شرط مدرک تحصیلی لازم برای این قرعه کشی می‌باشد. به صورتی که داشتن حداقل مدرک دیپلم 12 ساله یا پیش دانشگاهی به صورت معادل‌سازی شده با مدارک تحصیلی معتبر آمریکا ضروری است. اما ممکن است این سوالات برای شما ایجاد شود که در صورت نداشتن مدرک تحصیلی دیپلم چه کار باید کنیم؟ آیا مدرک تحصیلی در ثبت نام لاتاری تاثیری دارد؟ برای یافتن پاسخ این سوالات توصیه می‌کنیم تا آخر این مقاله با ما همراه شوید.

آشنایی با تأثیر مدرک تحصیلی در ثبت نام لاتاری

همانطور که ذکر شد یکی از اصلی ترین شروط ثبت نام لاتاری، داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم است. بنابراین برای شرکت در این قرعه کشی حتما باید دارای مدرک تحصیلی دیپلم باشید.

اما سوال اینجاست که در صورت نداشتن این مدرک تحصیلی چه کار باید کنیم؟

در پاسخ این سوال باید بگوییم که اگر دارای حداقل مدرک تحصیلی دیپلم نباشید می‌توانید با داشتن ۲ سال سابقه کار در طی ۵ سال گذشته در این بخت آزمایی شرکت کنید.

سوال بعدی که ممکن است برای شما ایجاد شود این است که آیا تحصیلات عالی موجب افزایش شانس برنده شدن در لاتاری می‌شود؟

در پاسخ این سوال نیز باید بگوییم که تحصیلات عالی در افزایش شانس برنده شدن در لاتاری آمریکا تاثیری ندارد. چراکه این یک قرعه‌کشی به شمار می‌رود و همه افراد از شانس یکسانی برخوردار هستند. به‌ همین علت است که در الزامات لاتاری فقط به حداقل‌ مدرک تحصیلی اشاره شده است و اصلا جایی در فرم ثبت نام لاتاری جهت ثبت رشته تحصیلی وجود ندارد و فقط بعد از برنده شدن در فرم برندگان نوع شغل و رشته تحصیلی شما می‌تواند تاثیر داشته باشد.

لازم به ذکر است حتی مقطع تحصیلی هم در شانس برنده شدن تاثیری ندارد و کسی که مدرک دکترا دارد با کسی که دیپلم دارد از شانس یکسانی برخوردار هستند.

بنابراین داشتن مدرک دکترا، لیسانس، فوق لیسانس یا دیپلم در افزایش شانس برنده شدن در لاتاری هیچ تاثیری ندارند.

داشتن مدارج عالیه نیز در افزایش شانس برنده شدن در لاتاری هیچ تاثیری ندارد، لاتاری یک قرعه کشی بین متقاضیان بوده و هدف آن ایجاد تنوع نژادی بین مهاجرت کنندگان در آمریکا است.

استفاده از شرط شغلی در ثبت نام لاتاری بهتر است یا شرط تحصیلی؟

در پاسخ این سوال باید بگوییم که در بین شرایط ثبت نام لاتاری، اثبات شرط شغلی، از شرط تحصیلی دشوار‌تر است. به همین علت، بیشتر برندگان از شرط تحصیلی جهت دریافت ویزای لاتاری تنوع نژادی استفاده می‌نمایند و برای اثبات شرط تحصیلی، ارائه مدارک تحصیلی شخص برنده، کفایت می‌کند. اما برای اثبات شرط شغلی، برنده باید هر نوع مدرکی که سابقه کاری او را نشان دهد، مثل نامه از طرف شرکت محل کار، سابقه بیمه و… را در زمان مصاحبه به افسر کنسولی ارائه نماید.

سوالات درمورد تاثیر مدرک تحصیلی در ثبت نام لاتاری

  • آیا لازم است عکس آخرین مدرک تحصیلی خود را جهت ثبت نام در لاتاری آپلود کنم؟

خیر. در فرم ثبت‌نام لاتاری تنها باید نوع مدرک خود را انتخاب نمایید. پس نیازی به اسکن مدرک یا وارد کردن ریز نمرات، معدل و سایر جزئيات نمی‌باشد.

  • دیپلم فنی و حرفه‌ای و کاردانش برای لاتاری مورد قبول است؟

از آنجایی که برای شرکت در لاتاری نیاز به ۱۲ سال تحصیل است و دیپلم فنی و حرفه‌ای معادل ۱۱ سال تحصیل است به همین دلیل توصیه ما بر این است که این دسته از افراد از ۲ سابقه کار برای لاتاری استفاده کنند.

  • حداقل مدرک تحصیلی لازم برای لاتاری چیست؟

حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام لاتاری دیپلم می‌باشد.

 

5/5 - (1 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه تأثیر مدرک تحصیلی در ثبت نام لاتاری مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
0 پاسخ

نظر خود را درباره تأثیر مدرک تحصیلی در ثبت نام لاتاری ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *