ارزیابی مهاجرت
us-statistics

آمار و ارقام درباره آمریکا

یکی از بزرگ‌ترین کشور‌هایی که هرساله تعداد بسیاری مهاجر را به سمت خود جذب می‌کند، آمریکا است. طبق آمار و ارقام درباره آمریکا که در چند سال اخیر منتشر شده، می‌توان به‌راحتی به تعداد مهاجران پذیرفته‌شده و حتی ساکنان آمریکایی پی برد؛ البته این موضوع تنها از نظر تعداد جمعیت نبوده و می‌توان عناوینی مانند گران‌ترین، مهاجر‌پذیر‌ترین، پردرآمد‌ترین و گسترده‌ترین شهر و ایالت را در این تقسیم‌بندی برای آمار و ارقام، قرار داد. هر‌کدام از ایالت‌ها دارای ویژگی‌های منحصر‌به‌فردی هستند که می‌توانند در یکی از این دسته‌ها قرار بگیرند.

پرجمعیت‌ترین شهر ایالات متحده

بسیاری از افراد در ابتدا گمان می‌کنند ایالتی که وسیع‌تر است، جمعیت بیشتری هم دارد و می‌تواند تعداد خانوار زیادی را در خود جای دهد؛ اما آمار و ارقام درباره آمریکا این مسئله را تصدق نمی‌کند. در سال 2022، کالیفرنیا به‌عنوان پرجمعیت‌ترین ایالت ایالات متحده شناخته شد و حدود 39.09 میلیون نفر را در خود جای داده بود. پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که جمعیت این ایالت تا سال 2024 رشدی چشمگیر خواهد داشت و به حدود 49.09 میلیون نفر خواهد رسید. این افزایش 10 میلیون نفری، تنوع فرهنگی چشمگیری را به ارمغان خواهد آورد و به‌طور یقین، هیچ قومی در این ایالت اکثریت نخواهد داشت. کالیفرنیا علاوه بر دارا بودن پرجمعیت‌ترین ایالت، بالاترین درصد ساکنان خارجی متولد شده در آمریکا را نیز به خود اختصاص داده است.

از بدو شکل‌گیری تمدن در غرب ایالات متحده، کالیفرنیا همواره به عنوان نمادی از «رویای آمریکایی» برای بومیان و مهاجران تلقی شده است. این ایالت، با برخورداری از تنوع فرهنگی، اقتصادی و طبیعی منحصربه‌فردی به مقصدی جذاب برای میلیون‌ها انسان از سراسر جهان تبدیل شده است.

بزرگ‌ترین ایالت آمریکا کدام است؟

یکی از مهم‌ترین آمار و ارقام درباره آمریکا، به بزرگ‌ترین ایالت مربوط می‌شود. از آنجایی‌که ایالات متحده بیش از 3.5 میلیون مایل مربع وسعت دارد، بعید نیست که بتواند حدود 50 ایالت را به‌راحتی در خود جای دهد. در‌واقع، همین شهر‌ها در کنار هم توانسته‌اند چنین وسعتی را پدید آورند. جمعیت هرکدام از آن‌ها ارتباط چندانی به وسعت‌شان ندارد. طبق سرشماری که در سال 2020 برای آلاسکا انجام شده، این ایالت 733.391 نفر جمعیت داشته که با در‌ نظر‌ گرفتن گستردگی آن، هر نفر 0.93 مایل مربع زمین در اختیار دارد. آلاسکا از میان 50 ایالت، به‌عنوان مورد 49 شناخته شده و حدود 586.000 مایل مربع وسعت دارد. با وجود این اطلاعا آلاسکا، در مقایسه با نیویورک بسیار وسیع‌تر است؛ چراکه در نیویورک برای هر نفر حدود 0.003 مایل مربع فضا وجود دارد. طبق آمار و ارقام درباره آمریکا، آلاسکا سومین رودخانه طولانی در ایالات متحده را دارد. این رودخانه با نام یوکان شناخته شده و به‌طور تقریبی حدود 2000 مایل طول دارد.

بلندترین نقطه در ایالات متحده

آلاسکا در کنار سومین رودخانه طولانی ایالات متحده، بلند‌ترین قله این کشور را هم در بر دارد. طبق آماری که در 13 فوریه 2024 توسط ویرا کورهونن منتشر شده، این کوه با قرار‌گرفتن در 6.2 کیلومتر یا همان 20.310 فوت بالا‌تر از سطح دریا، بلند‌ترین نقطه آمریکا را شکل داده است. نام این کوه مرتفع دانلی است؛ البته پیش‌تر آن را در آلاسکا با نام کوه مک کینلی شناسایی می‌کردند. مک کینلی به کوه ویتنی در رشته کوه سیرا نوادا که در کالیفرنیا قرار دارد، متصل است.

آشنایی با گران‌ترین ایالت آمریکا برای زندگی

تا چندین سال گذشته، کالیفرنیا به‌عنوان گران‌ترین ایالت ایالات متحده شناخته می‌شد. باتوجه‌به جمعیت زیاد این ایالت، هزینه‌های بالای زندگی در آن تا حدودی قابل توجیه بود؛ اما طبق آمار و ارقام درباره آمریکا در سال 2024، گران‌ترین ایالت به هاوایی رسید. هاوایی با داشتن شاخص هزینه زندگی 193.3 در صدر جدول گران‌ترین ایالات قرار گرفته است. اگر قرار باشد این شاخص هزینه را با شاخص ملی مقایسه کنیم، می‌توان آن را حدود 2 برابر بیشتر از میانگین ملی دانست.

طبق شاخص‌های مواد غذایی، مسکن، برنامه‌های کاربردی، حمل‌و‌نقل، سلامت، بهداشت و هزینه‌های متفرقه هاوایی در تمامی آن‌ها بیشترین هزینه‌ها را دارد؛ البته در این میان، مراقبت‌های بهداشتی که مربوط به بخش سلامت می‌شوند نسبت‌به برخی ایالت‌های دیگر هزینه‌های کمتری را در بر می‌گیرد. این آمار و ارقام درباره آمریکا به تمامی این شاخص‌ها مربوط می‌شود. طبق برآوردی که در زمینه هزینه‌های مسکن انجام شده، هزینه مسکن نسبت‌به میانگین ملی در هاوایی حدود 3 برابر بیشتر است.

ازآنجایی‌که هاوایی با‌عنوان یک جزیره شناخته شده، هزینه مواد غذایی در آن زیاد بوده و می‌توان آن را حدود 50درصد بیشتر از میانگین ملی دانست؛ چراکه اکثر کالا‌ها و مواد غذایی به جزیره فرستاده می‌شوند و هزینه حمل‌و‌نقل هم دارند. باوجود هزینه‌های بالای زندگی در هاوایی، متوسط درآمد سالانه یک خانواده چهار نفره در این ایالت حدود 118.223 دلار است. این رقم در مقایسه با هزینه زندگی سالانه 107.702 دلاری، نشان می‌دهد که متوسط درآمد خانواده‌ها در هاوایی از هزینه‌های زندگی آن‌ها بیشتر است.

تمیزترین شهر آمریکا

یکی از معضلات جهانی که بسیاری از شهر‌ها با آن مواجه می‌شوند، اشغال در سطح شهر است. ازآنجایی‌که بسیاری از ایالت‌ها و حتی شهر‌ها در آمریکا از جمعیت زیادی تشکیل شده‌اند، کنترل زباله‌های تولیدی و تمیز نگهداشتن شهر کمی سخت به‌نظر می‌رسد. بااین‌اوصاف، می‌توان منطقه Coeur d’Alene در آیداهو را در صدر لیست تمیز‌ترین شهر‌های ایالات متحده قرار داد. این شهر در شمال غربی آیداهو قرار داشته و از رتبه‌بندی تمیزی، امتیاز 4.85 که نسبت‌به برخی شهر‌های کوچک‌تر هم امتیاز بالا‌تری است را کسب کرده است.

این شهر که رتبه اول را در این زمینه به‌خود اختصاص داده، در کنار دریاچه قرار دارد. ازآنجایی‌که طبق آمار و ارقام درباره آمریکا در این منطقه بیش از 30 گونه جانوری کمیاب زندگی می‌کنند، Coeur d’Alene به‌عنوان یک منطقه محافظت‌شده شناخته می‌شود؛ البته بخش محافظت‌شده آن برای این جانوران حدود 88 واحد مساحت دارد و کل شهر را در بر نمی‌گیرد. افرادی که به‌عنوان بازدید‌کننده به این شهر می‌روند، می‌توانند از این ناحیه محافظت‌شده به‌خوبی دیدن کنند. طبق قوانینی که در Coeur d’Alene وضع شده، حتی بازدید‌کنندگان هم اجازه ندارند آشغالی را روی زمین بریزند. این منطقه به‌دلیل پوشش گیاهی که برای حیوانات دارد، از هوای بسیار پاکیزه‌ای هم برخوردار است.

پردرآمدترین ایالت آمریکا

از آنجایی‌که بخش عظیمی از اقتصاد آمریکا در زمینه پیشرفت‌های تکنولوژی است، بر‌اساس آمار و ارقام درباره آمریکا ایالت کالیفرنیا توانسته خود را به جایگاه اول برساند. این ایالت تنها در زمینه تکنولوژی پیشرفت نداشته و کسب درآمد آن به بخش‌های دیگر هم مربوط می‌شود. درآمد کالیفرنیا حدود 3.5 تریلیون دلار است که آن را در جایگاه اول اقتصاد ایالات متحده قرار می‌دهد. تگزاس با درآمد 2.1 تریلیون دلاری در جایگاه دوم قرار دارد.

امن‌ترین شهر ایالات متحده

تمامی افراد ترجیح می‌دهند برای داشتن یک زندگی راحت، علاوه‌بر رفاه مالی در رفاه امنیتی هم باشند. بااین‌اوصاف، یافتن امن‌ترین شهر آمریکا برای فردی که قصد دارد زندگی امنی را سپری کند، از اهمیت بسیاری برخوردار است. آمار و ارقام درباره آمریکا بر حسب گزارش WalletHub نشان می‌دهد که نشوا نیوهمپشایر در این زمینه اولین رتبه را دارد. این گزارشی که WalletHub در سال 2023 منتشر کرده طبق 41 شاخص ایمنی مختلف انجام شد. می‌توان از نرخ جرم و بلایای طبیعی به‌عنوان 2 نمونه از این شاخص‌ها نام برد.

پس از نشوا نیوهمپشایر، منطقه مریلند در کلمبیا در رتبه دوم امن‌ترین شهر‌های ایالات متحده قرار گرفت.

مهاجر پذیرترین ایالت آمریکا

از میان شهر‌های ایالت کالیفرنیا 3 شهر فریمونت، چولا ویستا و سن خوزه به‌عنوان مهاجر‌پذیر‌ترین شهر‌های آمریکا شناخته می‌شوند. این آمار و ارقام درباره آمریکا از آنجایی به‌دست آمد که لازم بود برگه‌های رای مشارکت مدنی کالیفرنیا به بیش از 14 زبان گوناگون چاپ شود. در این ایالت بیش از 829.369 کارآفرین مهاجر وجود دارد. بر حسب این اعداد و ارقام، کالیفرنیا به‌عنوان قطبی برای سرگرمی، فناوری و بسیاری از صنایع عظیم دیگر در ایالات متحده شناخته می‌شود.

این ایالت چشم‌اندازی بسیار روشن و وسیع دارد که مهاجران می‌توانند از طریق آن به آینده خود خوش‌بین باشند. طبق همین مسئله است که میانگین امید به زندگی در کالیفرنیا 81 سال تخمین زده شده است.

جمع‌بندی

ازآنجایی‌که ایالات متحده در چند سال اخیر پیشرفت‌های زیادی را تجربه کرده، افراد بسیاری آن را بر حسب شاخص‌های متنوع بررسی کرده‌اند. آمار و ارقام درباره آمریکا در زمینه گران‌ترین، پر‌جمعیت‌ترین، بزرگ‌ترین، پر‌درآمد‌ترین، مهاجر‌پذیر‌ترین و حتی تمیز‌ترین ایالت و شهر است.طبق این بررسی‌ها، وسیع‌ترین ایالت در ایالات متحده آلاسکا است که بلندترین کوه آمریک را نیز در خود جای داده است. کالیفرنیا پرجمعیت‌ترین ایالت آمریکا است و در 3 شهر خود مهاجران بسیاری را می‌پذیرد. هدف از ارائه این آمار این است که دولت از وضعیت کشور خود آگاه شده و شهروندان بتوانند بهترین مکان را برای زندگی خود انتخاب کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه آمار و ارقام درباره آمریکا مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
0 پاسخ

نظر خود را درباره آمار و ارقام درباره آمریکا ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *