ارزیابی مهاجرت
us-best-cities

بهترین شهرهای آمریکا برای برندگان لاتاری

اگر شما نیز یکی از برندگان خوش‌شانس قرعه‌کشی بزرگ لاتاری هستید، بهتر است در حین تکمیل فرم‌های مربوط به ویزا و قبل از آماده‌کردن تمهیدات سفر، شهر مدنظر خود را برای زندگی در ایالات متحده آمریکا انتخاب کنید. ملاک‌های شما برای زندگی در یکی از استان‌های کشور آمریکا چه هستند؟ به دنبال تفریحات مدرن هستید؟ دوست ندارید در شهری گران‌قیمت و پرجنب‌و‌جوش زندگی کنید؟ به‌دنبال ایالتی با تعداد بالای ایرانیان ساکن می‌گردید؟ در این مقاله ۳ تا از بهترین شهرهای آمریکا برای برندگان لاتاری را معرفی خواهیم کرد تا بتوانید بهترین گزینه را برای اقامت خود انتخاب کنید.

سیاتل، ایالت واشنگتن

شهر سیاتل یکی از شهرهای ساحلی بزرگ در ایالت واشنگتن است که با مساحتی نزدیک به 369 کیلومترمربع، بزرگ‌ترین شهر این ایالت محسوب می‌شود؛ همچنین سیاتل با جمعیتی بیش از 737 هزار نفر، پرجمعیت‌ترین شهر ایالت واشنگتن نیز به‌شمار می‌آید. سیاتل در منطقه شمال غربی اقیانوس آرام قرار دارد. این شهر یکی از ثروتمندترین شهرهای جهان است و تولید ناخالص داخلی آن به 470 میلیارد دلار می‌رسد. شهر سیاتل از نظر فرهنگ و تاریخ بسیار غنی بوده و فرصت‌های شغلی فراوانی دارد.

هزینه‌های زندگی در سیاتل

همان‌طور‌که گفته شد، سیاتل یکی از بهترین شهرهای آمریکا برای برندگان لاتاری است. هزینه‌های زندگی در این شهر به شرح زیر است:

به‌طور متوسط، هزینه اجاره‌خانه در سیاتل حدود 1871 دلار در ماه است. توجه داشته باشید که خانوارهای سیاتل به‌طور متوسط 9046 دلار در ماه درآمد دارند، این موضوع نشان می‌دهد که مستاجران معمولا حدود 21 درصد از درآمد خود را برای اجاره مسکن خرج می‌کنند.

هزینه مواد و وعده‌های غذایی نیز متفاوت است. برای مثال:

 • یک وعده‌غذایی در یک رستوران ارزان‌قیمت: 00 تا 36.00 دلار؛
 • سه وعده‌غذایی برای دو نفر در یک رستوران متوسط: 00 تا 150.00 دلار؛
 • یک وعده‌غذایی ترکیبی در مک‌دونالد: 00 تا 15.00 دلار.

هزینه حمل‌ونقل نیز در سیاتل بسیار پایین‌تر از شهر نیویورک است. در ادامه مقاله «بهترین شهرهای آمریکا برای برندگان لاتاری» به شرح هزینه‌های معمول حمل‌و‌نقل در این سیاتل می‌پردازیم:

 • بلیط حمل‌ونقل محلی یک‌طرفه: 75 تا 3.50 دلار؛
 • گذرنامه ماهانه (قیمت عادی): 00 تا 140.00 دلار؛
 • بنزین (در هر گالن): 16 تا 5.59 دلار؛
 • میانگین هزینه خرید یک ماشین جدید: 26,000 دلار – 39,321,001 دلار.

به‌خاطر داشته باشید که این اعداد تقریبی می‌توانند براساس اولویت‌های فردی و سبک زندگی متفاوت باشند. شهر سیاتل تقریبا 13٪ ارزان‌تر از نیویورک است (این مورد شامل اجاره مسکن نمی‌شود) و به همین دلیل است که می‌توان سیاتل را در صدر لیست بهترین شهرهای آمریکا برای برندگان لاتاری قرار داد.

آب‌و‌هوای شهر سیاتل

شهر سیاتل از نظر آب‌و‌هوایی به‌اصطلاح کاملا فصلی است؛ به این معنا که تابستان‌های بسیار گرمی دارد و در زمستان‌، دمای هوا به‌شکل قابل‌توجهی کاهش پیدا می‌کند؛ اما این شهر در فصل‌های بهار و پاییز هوای معتدل‌تری دارد.

اسپرینگز، ایالت کلرادو

اسپرینگز شهری بزرگ در ایالت کلرادو با جمعیت حدود 465,101 نفر و 115 محله است. این شهر دومین جامعه بزرگ در کلرادو به‌شمار می‌آید و به کیفیت زندگی بالای خود شهرت فراوانی دارد. کلرادو امتیاز کیفیت زندگی 6.7 را دریافت کرده که در مقایسه با میانگین ملی آمریکا بسیار قابل‌تحسین است. این موضوع تنها به مناظر زیبا یا روزهای آفتابی این شهر مرتبط نیست؛ بلکه فرصت‌های شغلی قابل‌توجه، مدارس عالی و فرهنگ غنی جامعه نیز زمینه‌ساز کیفیت بالای زندگی در این شهر هستند.

اسپرینگز برای افرادی که به‌دنبال برقراری تعادل بین زندگی در شهر و مناطق طبیعی هستند، گزینه بسیار مناسبی به‌شمار می‌آید. جالب است بدانید که نرخ بیکاری در این شهر 3.3٪ بوده که کمتر از میانگین ملی است. همه این موارد موجب شده که شهر کلرادو اسپرینگز در رتبه دوم لیست بهترین شهرهای آمریکا برای برندگان لاتاری قرار بگیرد.

هزینه‌های زندگی در کلرادو

متوسط اجاره‌بها برای انواع ملک در شهر کلرادو اسپرینگز تا فوریه 2024 تقریبا 1850 دلار است. این مبلغ 3٪ کمتر از میانگین ملی ایالات متحده آمریکا به‌حساب می‌آید؛ البته به‌خاطر داشته باشید که هزینه‌های اجاره‌خانه می‌تواند بسته به متغیرهایی مانند مکان، اندازه ملک و امکانات متفاوت باشد.

هزینه‌های مربوط به حمل‌ونقل به شرح زیر هستند:

 • یک سفر با اتوبوس به‌طور معمول 50 دلار هزینه دارد.
 • قیمت یک واگن برقی 50 دلار است (استفاده از واگن‌های برقی در این شهر به‌دلیل کوهستانی بودن مناطقی از آن مرسوم است).
 • سالمندان، معلولان و دانش‌آموزان می‌توانند از تخفیف کرایه 501 دلاری استفاده کنند.

هزینه غذا و وعده‌های غذایی در این شهر نیز بسته به رستوران، نوع وعده و… متفاوت است. در ادامه مقاله «بهترین شهرهای آمریکا برای برندگان لاتاری» به شرح ریز هزینه‌های این مقوله می‌پردازیم:

 • یک قرص نان سفید تازه (125 گرم): حدود 86 دلار؛
 • یک‌چهارم لیتر شیر معمولی: تقریبا 27 دلار؛
 • قیمت دوجین تخم‌مرغ : حدود 99 دلار؛
 • یک پوند فیله مرغ: تقریبا 87 دلار؛
 • یک پوند گوشت گاو (معادل گوشت ماهیچه): حدود 82 دلار؛
 • یک پوند پنیر محلی: تقریبا 86 دلار؛
 • قیمت یک پوند سیب: حدود 94 دلار.

اگر عاشق غذاخوردن در بیرون از خانه هستید، مبلغ حداقل 15 دلار را برای هر نفر در هر وعده‌غذایی کنار بگذارید.

آب‌و‌هوای کلرادو اسپرینگز

کلرادو اسپرینگز یکی از شهرهای سرد ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شود و متوسط دمای آن بین ۶ تا ۷درجه سانتی‌گراد در طول سال متغیر است. میزان بارش باران در این شهر کم است؛ اما سالیانه بین ۶۰ تا ۱۰۰ اینچ در کلرادو اسپرینگز برف می‌بارد.

لس‌آنجلس، ایالت کالیفرنیا

لس‌آنجلس را می‌توان سومین شهر برتر در لیست بهترین شهرهای آمریکا برای برندگان لاتاری قرار داد. لس‌آنجلس شهری در جنوب ایالت کالیفرنیا در ایالات متحده آمریکا است. این شهر دومین شهر پرجمعیت و بزرگ‌ترین منطقه شهری (پس از نیویورک) در آمریکا به‌شمار می‌آید. لس‌آنجلس در یک دامنه ساحلی گسترش می‌یابد و از نظر موقعیت جغرافیایی بین کوهستان‌ها و اقیانوس آرام قرار می‌گیرد. این شهر به‌عنوان قلب جنوب ایالت کالیفرنیا و یک شهر جهانی شناخته می‌شود؛ همچنین لس‌آنجلس به‌خاطر آب‌و‌هوای خوب، گسترش شهری، ترافیک کم، سواحل و تنوع قومی و نژادی از محبوبیت فراوانی برخوردار است.

اگر به‌دنبال شهری با تعداد بالای ایرانیان می‌گردید، ایالت کالیفرنیا، به ویژه شهر لس‌آنجلس، بهترین گزینه پیشروی شما است. این شهر دارای بیشترین جمعیت ایرانیان حدود 128,000 نفر بوده که این تعداد 0.54 درصد جمعیت ایالت کالیفرنیا را تشکیل می‌دهد. در بعضی از مناطق شهر لس‌آنجلس رستوران‌ها و فروشگاه‌های کاملا ایرانی وجود دارد که می‌توانید تمامی مواد غذایی موجود در کشورمان را از این مارکت‌ها تهیه کنید. باتوجه‌به این موارد می‌توان اذعان کرد که لس‌آنجلس از بهترین شهرهای آمریکا برای برندگان لاتاری خصوصا ایرانی‌ها تلقی می‌شود.

هزینه زندگی در لس‌آنجلس

متوسط اجاره یک آپارتمان در لس‌آنجلس 2719 دلار در ماه است. بااین‌حال، هزینه های اجاره می‌تواند بسته به عواملی چون مکان، متراژ خانه، سال ساخت و… متفاوت باشد. در ادامه چند میانگین اجاره بها بر اساس محله در لس‌آنجلس را شرح خواهیم داد:

 • شمال مونتانا: 4965 دلار؛
 • مرکز شهر سانتا مونیکا: 4146 دلار؛
 • محله سانتا مونیکا در میانه شهر: 4080 دلار؛
 • پارک دانشگاه: 4046 دلار؛
 • محله‌های تاریخی جنوبی – مرکزی: 3999 دلار.

مبالغ ذکر شده حدودی تخمین زده شده‌اند و میزان آن‌ها بسته به تعداد خواب‌های خانه، امکانات آن و… تغییر می‌کند.

در ادامه مقاله «بهترین شهرهای آمریکا برای برندگان لاتاری» هزینه‌های مربوط به انواع مواد غذایی در این شهر را شرح خواهیم داد:

 • یک قرص نان سفید تازه (125 گرم) حدود 30 دلار قیمت دارد.
 • یک‌چهارم لیتر شیر معمولی تقریبا 32 دلار است.
 • دوجین تخم‌مرغ حدود 08 دلار قیمت دارد.
 • یک پوند فیله مرغ تقریبا 40 دلار است.
 • یک پوند گوشت گاو (معادل گوشت ماهیچه گاو) حدود 70 دلار است.
 • یک پوند پنیر محلی تقریبا 32 دلار است.
 • یک پوند سیب حدود 65 دلار قیمت دارد.
 • یک موز (250 گرم) حدود 51 دلار است.

اگر طرفدار غذاهای رستورانی هستید، می‌بایست حداقل ۲۰ دلار برای هر نفر در هر وعده‌غذایی هزینه صرف کنید.

هزینه‌های حمل‌ونقل در لس‌آنجلس بسیار پایین بوده و قوانین دولتی آن امکانات خاص زیادی در اختیار اقشار مختلف جامعه قرار می‌دهد. افراد سالمند، کسانی که گواهی Medicare را دریافت کرده‌اند و دانش‌آموزان می‌توانند از تخفیف ۸۰ درصدی کرایه‌های انواع وسایل حمل‌ونقل بهره‌مند شوند. هزینه استفاده از اتوبوس و مترو در مسیرهای یک‌طرفه حدود ۱.۷۵ دلار بوده و گروهی از دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند به‌صورت رایگان از آن‌ها استفاده کنند.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که شهر لس‌آنجلس به‌پاس داشتن آن در لیست «بهترین شهرهای آمریکا برای برندگان لاتاری» قرار می‌گیرد، می‌توان به توجه قوانین ایالتی آن به قشر کم‌درآمد جامعه اشاره کرد. خانوارهایی که ماهانه کمتر از ۴ هزار دلار درآمد دارند می‌توانند در طول ماه ۲۰ بار به‌صورت کاملا رایگان از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند.

آب‌و‌هوای شهر لس‌آنجلس

لس‌آنجلس آب‌و‌هوای بسیار معتدل و دلنشینی دارد و برخلاف بسیاری از مناطق ایالات متحده آمریکا زمستان‌های سردی ندارد. آب‌و‌هوای مدیترانه‌ای این منطقه زمستان‌های معتدلی را رقم زده است؛ به‌گونه‌ای که دمای شهر لس‌آنجلس در سردترین شرایط ممکن به ۲۰ درجه سانتی‌گراد برسد. تابستان‌های این شهر خشک بوده و اکثر روزها آفتابی هستند.

چگونه در لاتاری ثبت‌نام کنیم؟

لاتاری بزرگ‌ترین بخت‌آزمایی ایالات متحده آمریکا است که هرساله توسط این کشور برگزار می‌شود. تعداد افراد متقاضی این قرعه‌کشی بسیار بالا بوده و باید برای ثبت‌نام در آن مدارکی ازجمله پاسپورت، عکس و… را آماده کنید. شما می‌توانید پیش ثبت‌نام لاتاری را در سایت کارت سبز انجام دهید؛ تنها کافی است اطلاعات خواسته شده در فرم پیش ثبت‌نام را در لینک cartesabz.net/register وارد کنید، تا مجموعه ما ثبت‌نام شما را در زمان تعیین شده بدون هیچ مشکلی انجام دهد.

4.7/5 - (4 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه بهترین شهرهای آمریکا برای برندگان لاتاری مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
1 پاسخ
 1. سهیلا گفته:

  من از برندگان لاتاری 2022 شرکت کارت سبز هستم، و الان در شهر لس آنجلس ساکن هستم و راضیم، تشکر از عوامل خوب کارت سبز

  پاسخ

نظر خود را درباره بهترین شهرهای آمریکا برای برندگان لاتاری ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *