ارزیابی مهاجرت
us-job-offer

اخذ جاب آفر آمریکا در سریعترین زمان ممکن

جاب آفر آمریکا یکی از مطمئن‌ترین روش‌های مهاجرت است. افرادی که از این راه وارد کشور آمریکا می‌شوند بزرگ‌ترین دغدغه یک مهاجر، یعنی اشتغال و کسب درآمد را ندارند و با خیالی راحت وارد جامعه می‌شوند. دریافت جاب آفر و مهاجرت به‌واسطه آن مزایای بسیار زیادی مثل دریافت گرین کارت را برای افراد به‌همراه خواهد داشت؛ اما چگونه می‌توان جاب آفر کشور آمریکا را دریافت کرد؟ شرایط لازم برای این نوع مهاجرت چه هستند؟ انواع جاب آفر آمریکا کدام‌اند؟ در این مقاله به شرح راهنمای اخذ جاب آفر آمریکا در سریعترین زمان ممکن خواهیم پرداخت.

جاب آفر آمریکا چیست؟

دریافت جاب آفر یکی از مطمئن‌ترین و ارزان‌قیمت‌ترین راه‌های مهاجرت به کشور‌های مختلف به‌خصوص آمریکا است که مزایای متعددی ازجمله اقامت دائم را برای افراد به ارمغان می‌آورند. جاب آفر درواقع، یک پیشنهاد شغلی است که از اتباع خارجی برای انجام کاری مشخص دعوت به همکاری می‌کند. عموما زمانی جاب آفر آمریکا برای اتباع خارجی کشورهای دیگر ارائه می‌شود که این کشور نیروی کار موردنیاز را در جامعه خود ندارد و ازهمین‌رو، به‌دنبال تامین نیرو خارج از مرز آمریکا است.

درواقع، شما با دریافت جاب آفر برای اخذ ویزای کاری آمریکا اقدام می‌کنی. لازم به ذکر بوده که نوع ویزا بسته به جاب آفر پذیرش شده متفاوت است؛ علاوه‌بر فردی که موفق به اخذ ویزای کاری آمریکا شده است، همسر وی نیز می‌تواند در این کشور مشغول به کار شود. ویزای کاری آمریکا در دو نوع دائم و موقت ارائه می‌شود که در بخش بعدی مقاله به شرح کامل و جامع انواع هر کدام خواهیم پرداخت.

انواع ویزای کاری آمریکا برای جاب آفر کدام‌اند؟

همان‌طورکه در بخش قبلی مقاله «اخذ جاب آفر آمریکا در سریعترین زمان ممکن» اشاره شد، ویزاهای کاری ارائه شده برای جاب آفرهای مختلف متفاوت است. ویزاهای کاری آمریکا به دو نوع کلی دائم (مهاجرتی) و موقت (غیرمهاجرتی) ارائه می‌شوند.

ویزای کاری دائم یا مهاجرتی

از انواع ویزای کاری دائم یا مهاجرتی آمریکا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ویزای کار EB-1

ویزای EB1 یا نخبگان آمریکا ازجمله ویزاهای مهاجرتی از طریق کار است که به دارندگان توانایی‌های خارق‌العاده در زمینه‌های مختلف اجازه می‌دهد تا اقامت دائم در ایالات متحده را دریافت کنند. این ویزا برای افرادی مناسب است که در زمینه‌های پژوهش، علوم آکادمیک، مدیریت، هنر، آموزش، کسب‌وکار یا ورزش دارای مهارت‌های خارق‌العاده هستند. در ادامه مقاله «اخذ جاب آفر آمریکا در سریعترین زمان ممکن» کسانی که می‌توانند این ویزای EB1 آمریکا را دریافت کنند معرفی می‌کنیم.

 1. افراد با توانایی خارق‌العاده (Extraordinary Ability): افرادی که در زمینه‌های خاصی دارای توانایی‌های فوق‌العاده هستند. این گروه می‌تواند شامل هنرمندان، محققان و افراد با دستاوردهای برجسته در زمینه‌های مختلف باشند.
 2. پژوهشگران و اساتید برجسته (Outstanding Professors and Researchers): افرادی که در دانشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی به‌عنوان استاد یا پژوهشگر برجسته شناخته شده‌اند. این افراد باید به مدت حداقل سه سال در زمینه مربوطه فعال بوده باشند و ثابت کنند که برای ادامه فعالیت‌های خود در همین حوزه وارد آمریکا می‌شوند.
 3. مدیران چندملیتی (Certain Multinational Managers or Executives): افرادی که در سه سال گذشته سابقه مدیریت سازمان در خارج از آمریکا را حداقل به مدت یک سال داشته‌اند.

برای دریافت ویزای EB1، افراد باید شرایط لازم را اثبات کنند و توانایی‌ها و دستاوردهای خود را به‌خوبی نشان دهند.

ویزای کار EB-2

این نوع ویزای کاری به افرادی ارائه می‌شود که دارای توانایی‌های استثنایی یا مدارک پیشرفته در زمینه یک موضوع مشخص هستند. افرادی که بتوانند اثبات کنند در یک زمینه شغلی مهم حرفه‌ای هستند و به‌مدت ده سال در آن فعال بوده‌اند؛ همچنین کسانی که توانایی و حرفه آن‌ها برای دولت ایالات متحده آمریکا منفعت داشته باشد نیز ویزای کار EB-1 را می‌توانند دریافت کنند.

ویزای کار EB-3

در این بخش از مقاله «اخذ جاب آفر آمریکا در سریعترین زمان ممکن» به سراغ معرفی سومین نوع از ویزای کاری ایالات متحده آمریکا می‌رویم. این ویزا به نیروی کار ماهر در سه گروه اجازه می‌دهد تا به شکل دائم به کشور آمریکا مهاجرت و در آن‌جا کار کنند:

 1. نیروی ماهر و باتجربه (Skilled Worker): افرادی که حداقل دو سال سابقه کار دارند.
 2. متخصصین (Professional): افرادی که دارای حداقل مدرک لیسانس آمریکا یا معادل آن در خارج از آمریکا هستند.
 3. نیروی کار بدون مهارت (Other Worker): کسانی که کار آن‌ها غیرتخصصی است و کمتر از دو سال سابقه کار یا آموزش دارند.

اخذ این ویزا کمی زمان بر است.

ویزای کار EB-4 و EB-5 دیگر انواع ویزای کار دائم آمریکا هستند.

ویزای کاری موقت یا غیرمهاجرتی آمریکا

این بخش از مقاله «اخذ جاب آفر آمریکا در سریعترین زمان ممکن» را به معرفی انواع ویزای کاری موقت اختصاص دادیم. از انواع ویزای موقت یا غیرمهاجرتی آمریکا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ویزای H-1B: برای کارمندان متخصص و مهندسان؛
 2. ویزای L-1: برای کارمندان شرکت‌های چندملیتی که به شعبه‌های آمریکایی منتقل می‌شوند؛
 3. ویزای O-1: برای افراد بااستعداد فوق‌العاده در زمینه‌های هنری، علمی و تجاری؛
 4. ویزای E-2: برای کارآفرینان و سرمایه‌گذاران از کشورهای دیگر؛
 5. ویزای TN: برای شهروندان کانادا و مکزیک که در زمینه‌های مشخصی کار می‌کنند؛
 6. ویزای J-1: برای تبادل فرهنگی، تحصیلی و تحقیقاتی؛
 7. ویزای H-2B: برای کارمندان موقت در زمینه‌های غیرکشاورزی؛
 8. ویزای P: برای هنرمندان، ورزشکاران و افرادی که در رویدادهای خاص شرکت می‌کنند؛
 9. ویزای R: برای کشیش‌ها و کارمندان مذهبی؛
 10. ویزای B-1: برای کارهای تجاری موقت.

هرکدام از این ویزاها شرایط و معیارهای خاص خود را دارند.

شرایط لازم برای دریافت جاب آفر آمریکا چه هستند؟

در این بخش از مقاله «اخذ جاب آفر آمریکا در سریعترین زمان ممکن» به سراغ بررسی شرایط لازم برای پذیرش در جاب آفرهای کشور آمریکا خواهیم پرداخت. عموما کارفرماها برای پذیرش افراد در جاب آفرهای پیشنهاد داده شده شرایط زیر را بررسی می‌کنند:

سابقه کاری

داشتن سابقه کاری مرتبط یکی از شرایط مهم پذیرش در جاب آفرهای آمریکا است؛ البته لازم به ذکر بوده که دارابودن سابقه کاری برای تمامی کارفرمایان ملاک اصلی نیست و عموما توانایی‌های فرد مورد بررسی قرار می‌گیرند.

تحصیلات

برای اخذ پذیرش در بیشتر فرصت‌ها و پیشنهادهای شغلی ایالات متحده آمریکا باید تحصیلات مرتبط داشته باشید.

مدرک زبان انگلیسی

شما برای ارتباط‌گرفتن با کارفرمایان باید مهارت‌های زبان انگلیسی مناسبی داشته باشید. داشتن مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس شانس پذیرش در جاب آفرهای مختلف را بالا می‌برد. اگر مهارت زبانی متوسطی دارید، بهتر است هر چه زودتر نسبت به دریافت مدرک رسمی آیلتس یا تافل اقدام کنید.

داشتن رزومه قوی

بدون شک رزومه اولین شاخصه مورد بررسی کارفرمایان است و شما باید آن را به‌شکلی حرفه‌ای طراحی کنید. تمامی فعالیت‌های مرتبط با جاب آفر را در آن بگنجانید و به شکلی جذاب آن را ارائه نمایید.

چگونه پیشنهادهای شغلی جاب آفر آمریکا را پیدا کنم؟

در این بخش از مقاله «اخذ جاب آفر آمریکا در سریعترین زمان ممکن» به سوال پرتکرار «چگونه پیشنهادهای شغلی جاب آفر آمریکا را پیدا کنم؟» پاسخ خواهیم داد. شما برای مشاهده جاب آفرها یا فرصت‌های شغلی باید به بررسی سایت‌ها و موسسات کاریابی معتبر آمریکا بپردازید. به‌هیچ‌عنوان به هر سایتی اعتماد نکنید و تنها جاب آفرهای ارائه شده در منابع معتبر را پیگیری کنید. از بهترین سایت‌های کاریابی ایالات متحده آمریکا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پلتفرم Linkedin؛
 • Indeed؛
 • Monster؛
 • Glassdoor؛
 • The Ladders؛
 • CareerBuilder؛
 • CareerBuilder.

ازجمله موسسات کاریابی معتبر ایالات متحده آمریکا می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • Robert Half؛
 • XTech Staffing؛
 • Airswift؛
 • The Select Group؛
 • Adecco USA؛
 • Heidrick & Struggles؛
 • Manpower US؛
 • Kelly Services.

در ادامه مقاله «اخذ جاب آفر آمریکا در سریعترین زمان ممکن» باید ذکر کنیم که پیگیری جاب آفرهای آمریکا از طریق روزنامه‌های معتبر این کشور نیز امکان‌پذیر است.

مدارک لازم برای دریافت جاب آفر در آمریکا چه هستند؟

مدارکی که باید برای دریافت جاب آفر آمریکا ارائه کرد عبارت‌اند از:

 • رزومه کاری؛
 • گواهی سلامت پزشکی؛
 • گواهی‌های مهارتی و مدارک تحصیلی ترجمه شده؛
 • مدارک دال بر سابقه کاری؛
 • گواهی عدم سو پیشینه؛
 • کپی گذرنامه؛
 • فرم‌های دریافت ویزای کار؛
 • دو قطعه عکس استاندارد برای گذرنامه؛
 • مدارک لازم برای تمکن مالی؛
 • مدرک زبان؛
 • مدارک مربوط به بیمه؛
 • اسناد هویتی معتبر.

بهتر است بعد از دریافت جاب آفر با یک وکیل مهاجرتی خبره برای آماده‌سازی مدارک مشورت کنید.

مزایای دریافت جاب آفر آمریکا چه هستند؟

در این بخش از مقاله «اخذ جاب آفر آمریکا در سریعترین زمان ممکن» به سراغ بررسی مزایای این مقوله رفتیم. جاب آفر آمریکا دارای مزایای متعددی است:

 1. بازار کاری گسترده: با دریافت جاب آفر آمریکا، شما به فرصت‌های شغلی در یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا دسترسی پیدا می‌کنید. آمریکا بازار کار گسترده‌ای دارد و می‌توانید در زمینه‌های مختلف شغلی فعالیت کنید.
 2. حقوق و دستمزد مناسب: حقوق و دستمزد در آمریکا به‌طور معمول بالاتر از بسیاری از کشورها است.
 3. تجربه حرفه‌ای: کار در یک محیط بین‌المللی و با تیم‌های متنوع، تجربه حرفه‌ای شما را تقویت کرده و می‌تواند به رشد شغلی شما کمک کند.
 4. امکانات زندگی: آمریکا دارای زیرساخت‌های عالی در زمینه بهداشت، آموزش، فرهنگ و تفریح است. شما می‌توانید از امکانات زندگی متنوع و پویا در این کشور بهره‌ ببرید.
 5. امکانات تحصیلی: آمریکا دارای دانشگاه‌های معتبر و مناسبی است؛ امکان تحصیل رایگان فرزندان در مقاطع ابتدایی و متوسطه به‌صورت رایگان در آمریکا فراهم شده است.

به‌طورکلی، دریافت جاب آفر آمریکا می‌تواند یک گام مهم در زندگی حرفه‌ای و شخصی شما باشد.

اخذ جاب آفر آمریکا در سریعترین زمان ممکن با کارت سبز

در این مقاله اشاره کردیم که دریافت جاب آفر یکی از مطمئن‌ترین روش‌های مهاجرت به ایالات متحده آمریکا است و شما باید بعد از اخذ فرصت شغلی، برای دریافت ویزای کاری اقدام کنید. بهتر است در این زمینه با وکلای مهاجرت حرفه‌ای مشورت کنید؛ کارت سبز اولین کمپانی بین المللی مهاجرت و اقامت ایران بوده و خدماتی جامع در زمینه دریافت ویزای کاری کشور آمریکا ارائه می‌دهد. نیاز به مشاوره دارید؟ با شماره ۰۲۱۴۹۳۷۴ تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه اخذ جاب آفر آمریکا در سریعترین زمان ممکن مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
0 پاسخ

نظر خود را درباره اخذ جاب آفر آمریکا در سریعترین زمان ممکن ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *