ارزیابی مهاجرت

بازار کار آمریکا

کار در آمریکا در مقایسه با کشورهای اروپایی شرایط و مزایای مناسبی دارد، اما به همان نسبت دریافت ویزای کاری برای افراد غیر آمریکایی سخت‌تر است. در میان رشته‌های تحصیلی مختلف شانس دریافت ویزای کاری در حوزه رشته‌های فنی و مهندسی به خصوص در حوزه آی تی و کامپیوتر از رشته‌های دیگر بیشتر است. بازار کار آمریکا چگونه است؟ مزایای کار در آمریکا چیست؟ پرطرفدارترین و پردرآمدترین مشاغل در آمریکا چه کارهایی است؟ با ما همراه شوید تا در این مطلب با پاسخ این سوالات بیشتر آشنا شویم.

 

شرایط کار در آمریکا

قبل از آن که سراغ بازار کار در آمریکا برویم، بهتر است بدانیم کار کردن در این کشور چه شرایط، مزایا و ویژگی‌هایی دارد؟

ساعت کار

ساعت کار در آمریکا به طور میانگین هفته‌ای 40 ساعت است، البته برخی مشاغل مانند خدمات درمانی و اورژانس ممکن است ساعت کاری بیشتری داشته باشند.

قوانین کار

سیستم کار در آمریکا تلفیقی از قوانین کار در دو سطح ایالتی و فدرال است. این قوانین شامل مواردی مانند اضافه کاری، حداقل دستمزد، حقوق کارگران و ایمنی محیط کار خواهد شد.

حداقل دستمزد

در حال حاضر حداقل دستمزد در آمریکا ساعتی 7.25 دلار است. این میزان در برخی دیگر از ایالت‌ها مانند کالیفرنیا تا 15 دلار نیز افزایش پیدا کرده است.

مرخصی

قانون مربوط به مرخصی پزشکی و خانوادگی در آمریکا نیز می‌تواند با توجه به نوع شغل، ایالت محل کار و موارد دیگر متفاوت باشد. با این حال کارفرمایان با بیش از 50 کارمند ملزم هستند در شرایط خاص تا 12 هفته به کارکنان خود مرخصی بدون حقوق با حفظ شرایط بدهند. برای استفاده از این قانون فرد باید حداقل 12 ماه در شرکت سابقه کار داشته و در طول سال گذشته بیش از 1250 ساعت کار کرده باشد. این شرایط شامل موارد زیر خواهد بود:

 • تولد فرزند و مراقبت از او تا یک سال
 • مراقبت از همسر، فرزند یا والدین در صورتی که بیماری و حال جسمی آن‌ها وخیم باشد.
 • بیماری جدی که شخص نتواند وظایف کاری خود را انجام دهد.
 • سرپرستی یک کودک و فرزندخواندگی تا یک سال پس از گرفتن سرپرستی او

 

بیمه

جالب است بدانید که هیچ قانونی در آمریکا کارفرمایان را ملزم به ارائه پوشش خدمات درمانی نمی‌کند، با این حال قانون مراقبت مقرون به صرفه(Affordable Care act)  کارفرمایان بزرگی که در ارائه بیمه درمانی کوتاهی می‌کنند را جریمه می‌کند. براساس این قانون کارفرمایانی که بیش از 50 کارمند دارند، باید 95 درصد از کارمندان خود را تحت پوشش بیمه درآورند. برای واجد این شرایط بودن شخص باید حداقل 30 ساعت در هفته برای شرکت کار کند. بیمه ارائه شده خود فرد و فرزندان زیر 26 سال تحت تکفل او را شامل می‌شود.

بازنشستگی و تامین اجتماعی

آمریکا از جمله کشورهایی است که بر روی شرایط بازنشستگان، افراد ناتوان جسمی و مادران سرپرست خانوار تمرکز ویژه کرده است. مبالغ پرداختی به افراد از طریق جمع آوری مالیات تامین اجتماعی کارگران تامین می‌شود. کارگران بازنشسته در آمریکا ماهیانه حداقل 2753 دلار از دولت حقوق بازنشستگی دریافت می‌کنند.

مالیات

براساس قانون کار آمریکا مالیات به صورت ماهیانه از حقوق افراد کسر شده و نیازی به پرداخت جداگانه آن نیست. میزان مالیات با توجه به حقوق و جایگاه شغلی متفاوت خواهد بود.
مد نظر داشته باید در صورت تمایل به مهاجرت به یکی از کشور های امریکا و یا کانادا میتوانید در زمینه مهاجرت کاری، با توجه به فرصت های سرمایه گذاری کشور مقصد ( ویزای سرمایه گذاری) میتوانید از کارشناسان مجرب و با تجربه کارت سبز در این زمینه مشورت بگیرید تا با بهترین روش  و ساده ترین راه موفق به اخذ ویزای مورد نظر شوید .

 

نرخ بیکاری در آمریکا

آمریکا از جمله کشورهایی است که نرخ بیکاری در آن بسیار کم است. نرخ بیکاری در آمریکا اخیرا به 3.7 درصد کاهش پیدا کرده که آمار بسیار ایده‌آل و مناسبی است. توسعه اقتصادی و نرخ پایین بیکاری از جمله عواملی است که این کشور را برای دریافت ویزای کاری بسیار محبوب کرده است.

 

حداقل سن کار در آمریکا چقدر است؟

مانند دیگر قوانین کار در آمریکا این مساله نیز می‎تواند در ایالات مختلف و در مشاغل مختلف با یکدیگر متفاوت باشد. با این حال در حالت کلی حداقل سن کار در آمریکا 14 سال است.

 

مشاغل مورد نیاز آمریکا

اگر قصد مهاجرت به آمریکا را دارید، باید بدانید این کشور بیش از هر چیز به چه مشاغلی نیاز دارد و آیا شما در این مشاغل تخصص دارید یا خیر؟ براساس آخرین تحقیقات در سال 2023 مشاغل مورد نیاز آمریکا شامل موارد زیر است.

هوش مصنوعی

همانطور که می‌دانید در چند سال اخیر هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی از جمله موارد است که در کشورهای پیشرفته مورد توجه قرار گرفته است. هوش مصنوعی می‌تواند به کاهش هزینه‌ها، کسب داده‌های ارزشمند و ساده سازی گردش کار کمک می‌کند. با توجه به توسعه هوش مصنوعی در تمامی بخش‌های کاری این مهارت از جمله مهارت‌های مورد نیاز برای مشاغل آمریکا به شمار می‌رود.

پردازش ابری

پردازش ابری یکی دیگر از مهارت‌هایی است که آمریکا به آن نیاز دارد. حفظ و نگه‌داری ابر داده‌ها با استفاده از این روش از جمله مواردی است که اغلب شرکت‌های بزرگ در آمریکا به دنبال آن هستند.

ترجمه

در چند سال اخیر اغلب شرکت‌های آمریکایی به دنبال توسعه فعالیت‌های خود و جذب مشتریان فرامرزی هستند. در صورتی که در تولید محتوا، ترجمه متون تخصصی و محتواهای رسانه‎ای و ترجمه کتاب تخصص دارید، آمریکا کشوری است که به تخصص شما نیاز دارد!

مدیریت فروش

موفقیت یک کسب و کار تنها زمانی موفق خواهد بود که بتواند محصولات و خدمات خود را به فروش برساند. با توجه به رقابت شدید میان برندها و کسب وکارهای مختلف، مدیریت فروش قوی حرف اول را برای موفقیت می‌‌زند. از این رو یکی از مشاغل مورد نیاز در آمریکا در سال 2023 مدیریت فروش معرفی شده است.

برنامه نویسی و توسعه نرم افزار

در حال حاضر اغلب شرکت‌های بزرگ و کمپانی‌ها اپلیکیشن‌های اختصاصی و وب سایت‌های تخصصی دارند. از این رو نیاز به حضور برنامه نویس، توسعه دهنده وب و توسعه دهنده نرم افزار از جمله مشاغل مورد نیاز در آمریکا و دیگر کشورهای پیشرفته به شمار می‌رود.

تحلیل داده

جمع آوری دیتا و داده در هر کسب و کاری رکن اصلی موفقیت است، موفقیت زمانی به نتیجه خواهد رسید که بتوان دیتاهای جمع آوری شده را به درستی تحلیل کرد. در صورتی که در تحلیل داده مهارت بالایی دارید، شانس شما برای دریافت ویزای کاری آمریکا بالا است.

تدریس

بازار کار آمریکا همواره به دنبال جذب افراد متخصص و حرفه‌ای برای آموزش بوده است. از این رو نیاز به نیروی مدرس متخصص در آمریکا نه تنها در چند سال اخیر بلکه همواره یکی از نیازهای اصلی کار در این کشور به شمار می‌رود.

بازاریابی دیجیتال مارکتینگ(SEO/SEM)

این روزها شکل و ساختار بازاریابی بسیار تغییر کرده و بازاریابی از ساختار سنتی خود فاصله گرفته است. این روزها دیجیتال مارکتینگ یکی از نیازهای اصلی موفقیت در هر کسب وکاری است که متخصصان آن می‌توانند موقعیت شغلین مناسب و مرتبط با آن در آمریکا و دیگر کشورها به دست آورند.

مراقبت از بیمار

مشاغل مربوط به پرستاری، امور بهداشت و مراقبت از بیماران و سالمندان و موقعیت‌های شغلی مرتبط با این موضوع از جمله مشاغلی است که در چند سال اخیر آمریکا بسیار به آن نیاز پیدا کرده است.

فیزیوتراپی

از دیگر مشاغل مورد نیاز آمریکا در سال 2023، می‌توان به فیزیوتراپی اشاره کرد. افراد برای دریافت جایگاه شغلی فیزیوتراپی در آمریکا باید مدرک دکتری تخصصی معتبر در این رشته را داشته باشند، آزمون NPTE را با موفقیت پشت سر گذاشته و مجوزهای دولتی برای کار در این شغل را کسب کرده باشند.

دندانپزشک

براساس اطلاعات اداره کار آمریکا نیاز به دندانپزشک در سه سال اخیر حدود 6.1 درصد افزایش پیدا خواهد کرد. این مساله به معنای آن است که در سه سال پیش رو آمریکا به بیش از 7700 دندانپزشک جدید نیاز پیدا خواهد کرد. از این رو دندانپزشکی نیز از جمله مشاغل مورد نیاز آمریکا در سال‌های اخیر شمرده می‌شود.

 دامپزشک

یکی دیگر از مشاغل مورد نیاز در بازار کار آمریکا که با رشد قابل توجهی نیز روبه رو است، دامپزشکی است. اداره کار آمریکا رشد 19.4 درصدی نیاز به دامپزشک متخصص در آمریکا را در سه سال اخیر پیش بینی کرده که منجر به تولید حدود 17 هزار شغل در آینده خواهد شد.

کارشناس تدارکات و آمایشگر

کارشناس تدارکات و آمایشگر از جمله مشاغل مهم در آمریکا به شمار می‎رود. این افراد بر روند خرید، چرخه طول عمر، حمل و نقل و انبارداری نظارت می‌کند. تحلیلگر لجستیک، مدیر تدارکات، تحلیلگر حمل و نقل از جمله زیرمجموعه‌های شاخص این حوزه کاری به شمار می‎رود. براساس آخرین آمار اداره کار آمریکا در سه سال آینده این شغل بیش از 27.7 درصد رشد پیدا کرده و بیش از 54 هزار شغل جدید تولید خواهد کرد.

 

پردرآمدترین مشاغل در آمریکا

بعد از آن که با مشاغل مورد نیاز آمریکا در چند سال اخیر آشنا شدیم، بهتر است بدانیم چه مشاغلی در این کشور درآمد بیشتری نسبت به مشاغل دیگر دارد.

 • متخصص بیهوشی رتبه یک درآمد در آمریکا را به خود اختصاص داده و سالیانه می‌تواند تا 276 هزار دلار درآمد داشته باشد.
 • جراحی یکی دیگر از پردرآمدترین مشاغل آمریکا به شمار می‎رود که هر هر جراح می‌تواند سالیانه تا 255 هزار دلار درآمد داشته باشد. این کشور از نظر جراحی یکی از پیشرفته‌ترین‌ها در دنیا به شمار می‌رود.
 • متخصص زنان و زایمان در آمریکا نیز درآمد سالیانه‌ای تا حدود 240 هزار دلار خواهند داشت.
 • متخصصان ارتودنسی نیز از دیگر مشاغلی هستند که سرشان در آمریکا همیشه شلوغ است و درامد سالیانه حدود 222 هزار دلار خواهند داشت.
 • با توجه به کیفیت زندگی و سیستم بهداشت عالی این کشور، پزشکی نیز از جمله مشاغل پردرآمد آمریکا به شمار رفته و پزشکان در این کشور می‌توانند سالیانه تا 215 هزار دلار درآمد داشته باشند.
 • سلامت روان در آمریکا بسیار برای افراد و جامعه مهم است، از این رو روانپزشکی از جمله مشاغل مهم در این کشور به شمار می‌رود. درآمد روانپزشکان در آمریکا می‎تواند از 210 هزار دلار سالانه بیشتر شود.
 • از آن جا صنعت هوا و فضا در آمریکا بسیار مهم و پیشرفته است، خلبانی در این کشور بسیار مورد توجه بوده و درآمد سالیانه خلبانان به 185 هزار دلار نیز می‎رسد.
 • مدیریت مالی و حسابداری از جمله مشاغلی است که نه تنها در آمریکا بلکه در تمامی کشورهای پیشرفته و در حال توسعه پردرآمد و البته پرطرفدار است. یک مدیر مالی در آمریکا می‌تواند در یک سال تا 155 هزار دلار درآمد داشته باشد.
 • جالب است بدانید رانندگان کامیون در امریکا نیز می‌توانند تا 50 هزار دلار سالیانه درآمد داشته باشند و رانندگی از جمله مشاغل پردرآمد در این کشور به شمار می‎رود.
 • بیمارستان‌ها و مراکز خصوصی در آمریکا در چند سال اخیر بسیار به دنبال جذب نیروی کمک پرستار بوده‎اند. در نتیجه کمک پرستاری نیز در آمریکا یک شغل پردرآمد به شمار رفته و با این شغل می‌توان سالیانه 30 هزار دلار درآمد داشت.
 • اگر در انجام کارهایی مانند مراقبت از کودکان یا افراد سالخورده مهارت دارید، با استخدام در بخش مراقبت خانگی در آمریکا می‌توانید در هر ساعت 12 دلار درآمد داشته باشید.

 

پردرآمدترین شهرهای آمریکا

مانند هر کشور دیگر، در آمریکا نیز شرایط کاری در هر شهر و ایالت می‌تواند با شهرهای دیگر متفاوت باشد. اطلاع از میانگین سطح درآمد در هر شهر و ایالت می‌تواند در انتخاب محل کاری تاثیرگذار باشد. پردرآمدترین شهرهای آمریکا با میانگین درآمد به صورت زیر است.

 • سن خوزه کالیفرنیا با میانگین درآمد 79 هزار دلار در سال
 • سن فرانسیسکو با با میانگین درآمد 67 هزار دلار در سال
 • واشنگتن دی سی با میانگین درآمد 65 هزار دلار در سال
 • بوستون ماساچوست با میانگین درامد 62 هزار دلار در سال
 • نیویورک با میانگین درآمد 60 هزار دلار در سال

 

دریافت ویزای کاری آمریکا

اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که رویای مهاجرت در آمریکا را در سر می‎پرورانید، اخذ ویزای کاری آمریکا چیزی است که می‌تواند شما را به آرزویتان برساند. با توجه به گروه‌های شغلی متنوع در آمریکا دست شما برای انتخاب باز است و می‌توانید نسبت به حرفه و تخصص خود برای اخذ ویزای کاری آمریکا اقدام کنید. ویزای کاری آمریکا به انواع مختلفی دسته بندی می‌شود که اخذ هرکدام از آن‌ها شرایط خاص خود را نیاز دارد. در ادامه به طور مختصر با انواع ویزای کاری آمریکا آشنا خواهیم شد.

ویزای کاری آمریکا دسته H

این ویزا مخصوص افرادی است که با جاب آفر و پیشنهاد شغلی یک کارفرمای آمریکایی دعوت به کار شده‌اند. کارفرما باید اثبات کند که هیچ آمریکایی واجد شرایطی برای سمت شغلی مورد نظر وجود نداشته است. این ویزا خود به زیر گروه‌های زیر تقسیم می‌شود.

 • H1-B: کارگران مشاغل تخصصی مانند حسابداران، وکلا، پرستاران، پزشکان، دانشمدان و معلمان
 • H1-C: پرستاران ثبت نام شده
 • H2-A: کارگران کشاورزی فصلی
 • H2-B: کارگرانی که در مشاغلی کار می‌کنند که برای شهروندان آمریکایی امکانپذیر نیست.
 • H-3: کارآموزان برای آموزش حین کار
 • H4: خانواده‌های دارندگان ویزاهای فوق

 

ویزای کاری آمریکا دسته L

این ویزا مخصوص به کسانی است که در خارج از آمریکا و در یک شرکت تابع یا وابسته شرکت آمریکایی مشغول به کار هستند. مدیران با ویزای L1A و کارمندان با ویزای L1B می‌توانند از شرکت کاری خود در کشور دیگر به شرکت مستقر در آمریکا منتقل شوند.

 

ویزای کاری آمریکا دسته O

این ویزای کاری مخصوص به افرادی است که در زمینه‌های مختلف مانند هنر،تجارت، ورزش، علوم و رشته‌های دیگر توانایی فوق العاده، جوایز و موفقیت‌های بین المللی دارند.

 

ویزای کاری آمریکا دسته P

این ویزای کاری آمریکا برای آن دسته از ورزشکارانی است که به صورت انفرادی در رشته ورزشی خود جوایز بین المللی کسب کرده و مهارت فوق العاده‌ای دارند.

 

ویزای کاری آمریکا دسته Q

دارندگان این ویزا باید در برنامه‌های بین المللی مبادله فرهنگی در یک مدرسه، موزه، مراکز تجاری یا دانشگاه شرکت کرده و در آن حوزه متخصص باشند.

 

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای کاری آمریکا

با توجه به آن که شما در کدام دسته ویزای کاری امریکا قرار می‌گیرید، مدارک مورد نیاز شما می‎تواند متفاوت باشد. به طور کلی مدارک زیر برای اغلب ویزاهای کاری آمریکا یکسان بوده و باید آن‌ها را فراهم کنید.

 • پاسپورت معتبر
 • مدارک شناسایی معتبر
 • فرم درخواست ویزا
 • مدارک تحصیلی
 • سابقه کاری
 • قرارداد کاری، دعوت نامه یا جاب آفر
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • مدارک زبان
 • دو قطعه عکس پاسپورتی
 • پرینت حسابی بانکی برای تایید تمکن مالی
 • پرداخت هزینه‌های مورد نیاز و ارائه فیش
 • انجام معاینات و آزمایشات پزشکی

 

مزایای کار در آمریکا

مزایای کار در آمریکا بدون شک بهره مندی از یک زندگی با کیفیت و پیشرفته است که بسیاری از افراد به دنبال آن هستند. اخذ ویزای کار همچنین یکی از روش‌هایی است که می‌توان با استفاده از آن نسبت به اخذ گرین کارت و شهروندی آمریکا نیز اقدام کرد.

4.7/5 - (3 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه بازار کار آمریکا مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
4 پاسخ
 1. سهیل پرور گفته:

  میخوام برای ویزای h1b اقدام کنم اما مثل این که به جاب افر نیاز داره شرکت شما میتونه برام پیدا کنه ؟

  پاسخ
  • ساناز قنبری گفته:

   بله در حقیقت فقط با داشتن جاب آفر میتونید ثبت نام داشته باشید
   ما خدمات جاب آفر آمریکا ارائه میدیم برای ارتباط با ما به تلگرام 09391324467 پیام بدید یا با شماره 02149374 تماس بگیرید

   پاسخ
 2. احمدرضا گفته:

  لطفا میشه بفرمایید CEOهای شرکت های بزرگ چقدر درآمد دارند؟

  پاسخ

نظر خود را درباره بازار کار آمریکا ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *