ارزیابی مهاجرت

فرم فارسی ثبت نام لاتاری

آشنایی با فرم فارسی ثبت نام لاتاری از جمله مهم‌ترین موارد برای ثبت نام در لاتاری است. اگر شما نیز از جمله افرادی هستید که می‌خواهید در لاتاری ثبت نام کنید و با فرم ثبت نام لاتاری آشنایی ندارید توصیه می‌کنیم تا آخر این مقاله با ما همراه شوید.

فرم ثبت نام لاتاری

فرم ثبت نام لاتاری در واقع فرمی است که برای شرکت در قرعه کشی لاتاری باید مشخصات خودتان، همسرتان و فرزندان مجرد و زیر 21  سال خود را در آن وارد کنید. این مشخصات شامل نام و نام خانوادگی، وضعیت تأهل، میزان تحصیلات و مشخصات همسر و فرزندان و اطلاعات تماس می‌باشد که در ادامه به بررسی بیشتر آن ها می‌پردازیم.

نحوه پر کردن فرم فارسی ثبت نام لاتاری

برای پر کردن فرم فارسی ثبت نام لاتاری مراحل زیر را طی کنید:

 • ورود به سایت کارت سبز

برای ثبت نام در لاتاری ابتدا وارد سایت کارت سبز به نشانی https://www.cartesabz.net/register شوید. سپس روی گزینه ورود به ثبت نام کلیک کنید.

 • انتخاب وضعیت تأهل در ثبت نام لاتاری

بعد از کلیک بر روی ورود به ثبت نام، صفحه‌ای به رویتان باز می‌شود که در آن باید وضعیت تأهل خود را تعیین کنید. اگر گزینه مجرد را انتخاب کنید، باید بین چهار گزینه مطلقه، ازدواج نکرده، در پروسه قانونی جدایی و همسر فوت شده یک گزینه را انتخاب نمایید و در صورت انتخاب گزینه متاهل، وضعیت شهروندی همسر خود را باید تعیین نمایید. اگر همسرتان شهروند آمریکا است، گزینه همسر شهروند آمریکایی را انتخاب نمایید و اگر همسرتان اهل آمریکا نباشد گزینه شهروند غیرآمریکایی را انتخاب کنید. در همان صفحه تعداد فرزندان زیر ۲۱ سال و مجرد خود را انتخاب کرده و گزینه ثبت و ادامه را کلیک نمایید.

لازم به ذکر است که اگر شما بعد از ثبت نام در لاتاری از همسرتان جدا شوید یا به صورت قانونی در حال جدا شدن از همسرتان باشید یا ازدواج کنید می‌توانید در فرم امور برندگان لاتاری وضعیت تأهل خود را اصلاح کنید.

نکته‌ای که باید مطرح شود این است که افرادی که در حال جدایی از همسر خود هستند یعنی کار‌های دادگاهی طلاق را انجام می‌دهند برای انتخاب نوع تجرد باید گزینه در پروسه قانونی جدایی را انتخاب کنند.

 • وارد کردن مشخصات فردی در ثبت نام لاتاری

 1. در صفحه‌ی باز شده نام و نام خانوادگی خود را به فارسی وارد کرده و سپس به انگلیسی نام و نام خانوادگی خود را بنویسید. یا اینکه آن قسمت را خالی بگذارید تا کارشناسان مجموعه کارت سبز این فیلد‌ها را برای شما پر کنند.
 2. پس از آن، تاریخ تولد خود را به شکل شمسی وارد کنید چراکه سیستم به صورت خودکار تاریخ تولد شما را به میلادی تبدیل می‌نماید. سپس جنسیت خود را مشخص کنید.
 3. در ادامه کشور محل تولد خود را انتخاب کرده و شهر محل تولد خود را به صورت دقیق بنویسید.
 4. پس از آن، وضعیت تحصیلی خود را مشخص کنید به این صورت که عنوان آخرین مدرک تحصیلی خود را باید انتخاب کنید. دقت کنید که در انتخاب وضعیت تحصیلی بر فرض مثال اگر در حال لیسانس گرفتن هستید نمی‌توانید گزینه کاردانی/ کارشناسی را انتخاب کنید در این صورت باید گزینه دانشجوی کارشناسی را انتخاب نمایید.

در صورتی که شما در لاتاری برنده شوید شرح وضعیت تحصیلی خود را در آن زمان در فرم امور برندگان لاتاری می‌توانید مشخص کنید.

 1. در آخر عکس خود را آپلود کنید.

عکس می‌تواند دو حالت داشته باشد. اگر عکس مطابق با عکس استاندارد لاتاری در دسترس دارید همان عکس را آپلود کنید اما اگر عکس مطابق با استاندارد ندارید و می‌خواهید این عکس را تهیه کنید باید دقت کنید که عکسی که در سایت آپلود می‌کنید هم برای خودتان و هم برای فرزندان زیر ۲۱ سال مجرد و همسرتان باید دارای شرایط زیر باشد:

 • عکس باید دارای پس زمینه سفید باشد.
 • نیم تنه در عکس باید مشخص باشد.
 • باید فضای بالای سر و اطراف شانه‌ها کاملا معلوم باشد.
 • کیفیت عکس می بایست واضح، بدون تاری، سایه و روتوش باشد.
 • عکس بایستی کاملا تمام رخ و روبه دوربین باشد.
 • محل قرار گیری سر در عکس لاتاری، استاندارد خاصی دارد که حتما از افراد متخصص بخواهید این تنظیمات را برای شما انجام دهند.
 • عکس باید جدید بوده و متعلق به 6 ماه گذشته باشد.
 • عکس مورد استفاده باید دارای ژرفای رنگی ۲۴ بیت در هر واحد تصویری (پیکسل) باشد. دقت کنید که تصاویر سیاه و سفید ۲۴ بیت یا عکس‌های ٨ بیتی پذیرفته نمی‌شوند.

لازم به ذکر است که می‌توانید عکس را با مشخصات فوق در منزل تهیه کنید. ویرایش عکس شما و استاندارد سازی آن توسط کارشناسان کارت سبز انجام می‌شود.

 1. پس از آن گزینه ثبت و ادامه را کلیک کنید.
 • وارد کردن مشخصات همسر در صورت انتخاب گزینه متأهل در ثبت نام لاتاری

در صفحه بعد اگر گزینه متاهل را در صفحه اول انتخاب کرده باشید مشخصات همسر خود را باید به صورت دقیق وارد نمایید:

 1. در صفحه‌ی باز شده نام و نام خانوادگی همسر خود را به فارسی وارد کنید.

پس از آن به انگلیسی نام و نام خانوادگی همسر خود را وارد نمایید، یا اینکه آن قسمت را خالی بگذارید تا کارشناسان مجموعه کارت سبز این فیلد‌ها را برای شما پر کنند.

 1. پس از آن، تاریخ تولد همسر خود را به شکل شمسی وارد کنید چراکه سیستم به صورت خودکار تاریخ تولد همسر شما را به میلادی تبدیل می‌نماید. سپس جنسیت ایشان را مشخص کنید.
 2. در ادامه کشور محل تولد همسر را انتخاب کرده و شهر محل تولد او را به صورت دقیق بنویسید.
 3. سپس، وضعیت تحصیلی او را مشخص کنید به این صورت که عنوان آخرین مدرک تحصیلی ایشان را باید انتخاب کنید.
 4. در آخر عکس همسر خود را آپلود کنید. دقت کنید که در صورت در دست نداشتن عکس استاندارد می‌توانید گزینه بعدا آپلود می‌کنم را انتخاب کنید. ( در مرحله قبل شرایط عکس توضیح داده شد )
 5. در نهایت گزینه ثبت و ادامه را کلیک کنید.
 • وارد کردن مشخصات فرزندان در صورت وجود در ثبت نام لاتاری

در صورت داشتن فرزندان مجرد و زیر ۲۱ سال باید در صفحه بعد مشخصات فردی او را پر کنید. به این صورت که نام و نام خانوادگی او، تاریخ تولد، جنسیت، کشور و شهر محل تولد باید به صورت دقیق تکمیل گردد و عکس او طبق استانداردهایی که در مرحله قبل ذکر شد باید در سایت آپلود شود و سپس روی گزینه ثبت و ادامه کلیک گردد.

 • وارد کردن مشخصات تماس در ثبت نام لاتاری

 1. در این صفحه باید کشور سکونت فعلی، شهر سکونت فعلی و استان سکونت فعلی خود را انتخاب کنید و سپس کد پستی خود را وارد نمایید.
 2. سپس آدرس محل سکونت فعلی خود را به شکل دقیق بنویسید.
 3. پس از آن شماره موبایل خود را به شکل دقیق وارد نمایید.
 4. در ادامه ایمیل خود را به صورت صحیح وارد کنید.
 5. در انتهای این صفحه، تیک قوانین مجموعه کارت سبز را می‌پذیرم را بعد از مطالعه این قوانین فعال کنید.
 6. سپس گزینه ثبت و ادامه را کلیک کنید.
 • پرداخت هزینه ثبت نام لاتاری

در صفحه‌ی بعدی باید نوع پرداخت خود را انتخاب نمایید.

اگر گزینه پرداخت آنلاین را انتخاب کردید به درگاه وصل می‌شوید و اگر گزینه کارت به کارت را انتخاب کردید، برای شما شماره کارت برای واریز مبلغ ثبت نام نمایش داده می‌شود و باید مبلغ ذکر شده را به آن شماره کارت واریز کنید.

لازم به ذکر است که ثبت نام افراد متاهل توسط مجموعه کارت سبز بدون هزینه اضافه و سفارش جداگانه به‌صورت 2 شانسه انجام می‌گردد، هم‌چنین هزینه پرداخت شده شامل 0 تا 100 امور (کارشناسی و ترجمه، ویرایش عکس، تکمیل مدارک و ثبت نام اصولی، اعلام نتایج و پشتیبانی) است.

 • تکمیل ثبت نام

سرانجام بعد از پرداخت مبلغ، ثبت نام لاتاری شما تکمیل شده و رسید مربوطه همراه با شماره سفارش به شما نمایش داده می‌شود و سپس پیامکی با عنوان ثبت نام شما موفقیت آمیز بوده برای شما ارسال می‌گردد و هم‌چنین نتایج در اردیبهشت ماه خدمت شما اطلاع رسانی می‌شود.

سوالات درمورد فرم فارسی ثبت نام لاتاری

 • من نمی‌توانم انگلیسی اسم خودم را در فرم فارسی ثبت نام لاتاری وارد کنم چه کار باید کنم؟

فیلد را خالی بگذارید و نگران نباشید چراکه کارشناسان مجموعه کارت سبز این فیلد‌ها را برای شما پر خواهند کرد.

 • من در حال جدایی از همسرم هستم و می‌خواهم در لاتاری ثبت نام کنم در فرم فارسی ثبت نام لاتاری برای تعیین وضعیت تأهل کدام گزینه را باید انتخاب کنم؟

گزینه مجرد و سپس برای انتخاب نوع تجرد گزینه در پروسه قانونی جدایی را شما باید انتخاب کنید.

 • اگر هنگام پر کردن فرم فارسی ثبت نام لاتاری عکس مناسب برای ثبت نام را نداشته باشیم چه کار باید کنیم؟

گزینه بعدا آپلود می‌کنم را انتخاب کرده و بعد از تهیه عکس استاندارد، عکس را آپلود کنید.

 • من دانشجوی مقطع لیسانس هستم برای تعیین وضعیت تحصیلی در فرم فارسی ثبت نام لاتاری کدام گزینه را باید انتخاب کنم؟

شما باید گزینه دانشجوی کارشناسی را انتخاب نمایید.

4.7/5 - (4 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه فرم فارسی ثبت نام لاتاری مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
3 پاسخ
 1. النا گفته:

  من اشتباه کردم به اصرار همسرم ثبت ناممونو خودمون انجام دادیم اما یکی از مهم ترین چیزا یعنی جا به جا نوشتن اسم و فامیل رو انجام دادیم. بهمون نخندید از استرس زیاد دچار این اشتباه شدیم
  اما امسال حتما ثبت نامم رو به کارت سبز میسپارم

  پاسخ
  • ساناز قنبری گفته:

   مشکلی نیستش پیش میاد اما کاش از ابتدا ثبت نامتونو به افراد مطمئن سپرده بودید
   اما مشکلی نیست انشالا اگر امسال هم از برندگان بودید از کارشناسان مجموعه کارت سبز مشاوره بگیرید راهنمایی خواهید شد
   همین طور از طریق لینک زیر میتوانید از همین الان اقدام به ثبت نام کنید
   https://cartesabz.net/register/

   پاسخ

نظر خود را درباره فرم فارسی ثبت نام لاتاری ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *