ارزیابی مهاجرت

وزارت کار آمریکا

وزارت کار ایالت متحده آمریکا DOL یک آژانس در سطح کابینه است که اجرای استانداردهای کار فدرال و ارتقای رفاه کارگران را برعهده دارد. این دفتر توسط وزیر کار اداره می‌شود و در حال حاضر مسئولیت آن برعهده مارتین جی والش است.

 

وزارت کار آمریکا چیست؟

وزارت کار آمریکا که از سال 1913 تشکیل شد، یک آژانس فدرال است که وظیفه اجرای استانداردهای فدرال کار و امنیت شغلی را برعهده دارد. هدف از تشکیل این مجموعه ایجاد فرصت‌های شغلی، مراقبت‌های بهداشتی، حفظ مزایای بازنشستگی، کمک به کارفرمایان در پیدا کردن نیروی کار مناسب و پیگیری تغییرات لازم به منظور بهبود شرایط کاری است.  این وزارت خانه قوانین مهمی مانند استانداردهای حداقل دستمزد یا اضافه کار را اجرا می‌کند. همچنین ارائه اطلاعات مهمی مانند شاخص قیمت مصرف کننده و نرخ بیکاری توسط وزارت کار آمریکا انجام می‌شود.

 

قوانین اجرا شده توسط وزارت کار آمریکا

وزرات کار آمریکا بیش از 180 قانون کار فدرال را در ایالت متحده اجرا می‌کند. قوانین مربوط به اتحادیه‌ها، غرامت کارگران، ایمنی و سلامت محیط کار و قوانین مربوط به مرخصی و بیمه از جمله مهم‎ترین قوانین اجرا شده توسط این وزارت خانه است. این قوانین حدود 150 میلیون کارگر و 10 میلیون شغل را پوشش می‌دهد. از جمله قوانین اجرا شده توسط وزارت کار آمریکا تعداد ساعت کاری مربوط به افراد زیر 16 سال، ممنوعیت‌های شغلی برای افراد زیر 18 سال و تعیین نرخ دستمزد و اضافه کار است. برای مثال براساس قانون تعیین شده توسط این وزارت خانه دستمزد اضافه کاری باید حداقل 1.5 برابر نرخ معمول دستمزد باشد.

 

تاریخچه وزارت کار آمریکا

وزارت کار آمریکا در سال 1913 توسط رئیس جمهور ویلیام هاوارد تافت کمی قبل از روی کار امدن رئیس جمهور ویلسون ایجاد شد. این سازمان اعلام کرد که قوانین آن به منظور تقویت و ارتقا رفاه کارگران، بهبود شرایط کاری آن‌ها و افزایش فرصت‌های شغلی سودآور تعیین و اجرا خواهد شد. این وزارت خانه در ابتدای فعالیت خود چهار دفتر شامل اداره مهاجرت، اداره تابعیت، اداره آمار کار و اداره کودکان داشت. در سال 1916 کنگره قانون آدامسون اولین قانون تاثیرگذار بر شرایط استخدام شرکت‌های خصوصی را تصویب کرد. همچنین روز کاری هشت ساعته برای کارگران راه آهن در نظر گرفته شد. از آن زمان به بعد DOL کنترل چندین جنبه از شرایط و محیط کاری را بر عهده گرفت.

در سپتامبر 1916 قانون جبران خسارت کارگرانی که در محیط کار مجروح یا بیمار می‌شوند، مورد تصویب قرار گرفت. اجرا و نظارت بر این قانون از دهه 1940 به وزارت کار آمریکا سپرده شد. در ماه مارس 1933 فرانسیس پرکینز اولین زن عضو کابینه توسط پرزیدنت روزولت به سمت وزیر کار منصوب شد. فرانسیس 12 سال در سمت خود فعالیت کرد و عنوان طولانی‌ترین وزیر کار را به خود اختصاص داد.

در دهه 1970 به دنبال جنبش حقوق مدنی وزارت کار به رهبری جورج پی شولتز تلاش‌ها و اقدامات جدی برای ترویج تنوع نژادی در اتحادیه‌ها انجام داد. همچنین در سال 1978 وزارت کار آمریکا U.S.Department Of Labor جایزه فیلیپ آرنو را با هدف قدردانی از کارمندان برجسته معرفی کرد.

در سال 2018 دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا طرجی برای ادغام وزارت کار و وزارت آموزش پرورش ارائه کرد که به تصویب نرسید. در حال حاضر و در دولت بایدن هدف اصلی این وزارت خانه تلاش برای حذف نابرابری‌های درآمد است.

 

نکته: شرکت کارت سبز با بیش از 12 سال سابقه در این زمینه و امور مهاجرتی فعال بوده و با دانش و متود های به روز مهاجرتی موفق به دریافت بیش از 1000 ویزا در زمینه های مختلف مربوط به کشور های کانادا و امریکا میشود

5/5 - (1 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه وزارت کار آمریکا مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
3 پاسخ
  • ساناز قنبری گفته:

   خیر همچین چیزیو اصلا نمیشه 100 در 100 گفت اصلا امیدتونو از دست ندید
   در بدترین حالت سخت تر میشه غیر ممکن نمیشه

   پاسخ

نظر خود را درباره وزارت کار آمریکا ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *