ارزیابی مهاجرت
ارسال پستی به خارج از کشور

ارسال پستی به خارج از کشور و بالعکس

ارسال پستی به خارج از کشور به چه صورت است؟
آیا تا به حال با این اتفاق مواجه شده اید که بخواهید نامه ، مدارک ، کالا و … را به خارج از کشور بفرستید و ندانید که باید از چه طریق اینکارا را انجام دهید؟ این اتفاق غیرمعمولی نیست که حتی در صورت نیاز به ارسال مبرم یک مرسوله، از ارسال پستی آن منصرف شوید زیرا از قوانین و شرایط حاکم جهت ارسال مرسولات پستی به خارج از کشور آگاه نیستید و فکر میکنید با توجه به تحریم های کنونی این کار مکان پذیر نیست. غافل از اینکه میتوانید از پست شرکت کارت سبز کمک بگیرید و خدمات خوبی نیز در این زمینه دریافت کنید.

ارسال انواع مرسولات پستی به خارج از کشور توسط شرکت کارت سبز به صورت درب به درب انجام می پذیرد. در این روش، پس از ثبت درخواست متقاضی، نماینده شرکت به محل آدرس متقاضی مراجعه میکند کالا یا مرسوله پستی از متقاضی تحویل گرفته میشود و به آدرس گیرنده ارسال می شود و درب محل به گیرنده تحویل داده می شود. هزینه ارسال مرسوله به خارج از ایران، با توجه به عوامل مختلفی، نظیر وزن مرسوله، متفاوت بوده و مدت زمان ارسال آن نیز، بر اساس عواملی، همچون فاصله بین شهر فرستنده تا شهر گیرنده در خارج از کشور، متغیر می باشد.

ارسال پستی از ایران به آمریکا

یکی از کشورهایی که افراد برای ارسال کالا یا مرسولات پستی بدان دچار سردرگمی های بسیاری می شوند، آمریکاست. از آن طرف، ممکن است شما برای پروسه های مختلف مهاجرتی و دریافت ویزا نیاز به ارسال مدارک یا بسته های پستی به امریکا داشته باشید. یا بخواهید برای اقوام و آشنایانی که ساکن این کشور هستن کالا یا بسته ای بفرستید. در این مواقع، میتوانید از پست مورد اعتماد کارت سبز کمک بگیرید که بتوانید مرسولات پستی خود را در سریعترین تایم ممکن به دست گیرنده برسانید. مرسوله پستی شما با امنیت بالا در سریعترین تایم ممکن به گیرنده تحویل داده خواهد شد.

ارسال پستی از آمریکا به ایران

ممکن است تازه به امریکا مهاجرت کرده باشید و میخواهید کالا یا مدرکی به ایران برای اقوام خود ارسال کنید یا تصور کنید در پروسه ویزای امریکا قرار دارید و نیاز است از این کشور به سفارت اسپانسر ارائه دهید و نمیدانید اصل مدارک اسپانسر را باید از چه طریق دریافت کنید. در این صورت فقط نیاز است تا با کارت سبز تماس بگیرید و تقاضای خود را ثبت کنید. مرسولات پستی از آدرس فرستنده در امریکا تحویل گرفته می شود و به آدرس شما در ایران تحویل داده می شود.

ارسال پستی از ایران به کانادا

کانادا به علت فرصت های شغلی و تحصیلی بیشمار، دومین مقصد مهاجران است و هر ساله افراد زیادی با مهاجرت به کانادا نیاز به ارسال لوازم شخصی یا کالاهای خود به کانادا را پیدا میکنند زیرا به علت محدودیت ظرفیت بار همراه مسافر نمیتوانند همه اقلام مورد نیاز را با خود ببرند. اگر شما هم به تازگی قصد دارید به کانادا مهاجرت کنید و یا به هر دلیل دیگری نیاز به ارسال مرسولات پستی به کانادا داشتید، فقط نیاز است از پست کارت سبز کمک بگیرید.

ارسال پستی از کانادا به ایران

حتی بعد از اقامت در کانادا زمانی که بخواهید برای اقوام، دوستان و آشنایانتان چیزی بفرستید، دیگر نگران تحریم های موجود در ایران نباشید. تنها نیاز است با کارشناسان کارت سبز جهت دریافت مرسوله پستی خود تماس بگیرید. کارشناسان کارت سبز در واحد مربوطه به آدرس شما مراجعه کرده ، مرسوله پستی شما را تحویل میگیرند و به دست گیرند در ایران می رسانند.

ارسال پستی از ایران به سایر کشورها

به طور کلی فرقی نمیکند اگر بخواهید مرسوله پستی خود را به هر نقطه از جهان ارسال کنید (مثلا آلمان، ایتالیا، فرانسه، هلند، روسیه، استرالیا، انگلستان، سوئد، سوئیس، لهستان، نروژ، دانمارک، اتریش، بلژیک، یونان، کرواسی، جمهوری چک، ترکیه، امارات، قطر، عمان، هندوستان، مالزی، سنگاپور، اندونزی، ژاپن، چین ، کره جنوبی و …) می توانید از پست کارت سبز کمک بگیرید. مرسوله پستی از آدرس شما در ایران تحویل گرفته می شود و به آدرس گیرنده در کشور مقصد تحویل داده می شود.

ارسال پستی از سایر کشورها به ایران

ارسال پستی از سایر کشورها به ایران نیز توسط پست مطمئن کارت سبز قابل انجام است. و همانطور که قبلا بدان اشاره شد، فقط نیاز است برای ارسال پستی بسته های خود با کارت سبز تماس بگیرید تا مرسوله پستی شما در مبدا دریافت شود و به آدرس گیرنده در مقصد تحویل داده شود.

هزینه ارسال پستی به خارج از کشور

مهمترین سوالی که ممکن است برای مشتری مطرح شود، هزینه ارسال پستی به خارج از کشور است. به طور کلی، هزینه پست مرسوله و ارسال آن ها به خارج از کشور، به طور دقیق مشخص نیست؛ چرا که عوامل مختلفی، مانند وزن مرسوله، کشور مقصد مرسوله پستی، شرایط مرسوله و غیره در هزینه نهایی پست مرسوله های پستی به خارج از کشور، تاثیر گذار می باشند.

مدت زمان ارسال پستی به خارج از کشور

بعضی از مرسوله های پستی، مانند مدارک دانشجویی و یا مرسوله های پستی سازمانی و غیره، می بایست در سریع ترین زمان ممکن به دست فرد گیرنده برسند، به همین خاطر، یکی از سوالات رایجی که برای افراد متقاضی ارسال مرسوله های پستی به خارج از کشور پیش می آید، این است که مدت زمان پست و ارسال مرسوله به خارج از کشور چقدر است؟

به طور کلی، عوامل مختلفی، برای زمان پست یک مرسوله به خارج از کشور وجود دارند که می توانند در زمان رسیدن مرسوله پستی، تاثیر گذار باشند. به طور مثال، امکانات شهر گیرنده برای دریافت مرسوله، مسافت میان شهر فرستنده و شهر گیرنده در خارج از کشور، نوع سرویس و غیره، در مدت زمان ارسال مرسوله های پستی، دخیل هستند.

به همین خاطر، حداقل یک بازه زمانی 1 الی 2 هفته ای، برای رسیدن مرسوله پستی به مقصد، وجود دارد. اما، به هر حال میبایست بدانید مرسولات پستی شما توسط کارت سبز در سریعترین زمان ممکن به گیرنده در مقصد تحویل داده خواهد شد و مرسوله شما، قابل رهگیریست.

صادرات بار به خارج از کشور

همچنین شرکت کارت سبز با همکاری ایرلاین های هواپیمایی برای صادرات بار و اجناس شما مانند صنایع دستی و … به خارج از ایران، آماده همکاری است.
ارسال بار با حجم زیاد، انجام تشریفات گمرکی وارائه بارنامه ایرلاین های مطرح هواپیمایی نیز توسط کارت سبز انجام خواهد شد.
اگر قصد ارسال حجم زیادی از لوازم شخصی به آمریکا و سایر نقاط جهان دارید و یا وزن بار ارسالیتان بسیار زیاد است، شرکت کارت سبز با هزینه ای بسیار مناسب ارسال بار شما را انجام خواهد داد.
عزیزانی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند و لوازم شخصی خود را به علت اضافه بار نمیتوانند ببرند خدمات فریت مسافری یا passenger freight خود را میتوانند به کارت سبز بسپارند.

لیست اقلام ممنوعه جهت ارسال پستی به خارج از کشور

قبل از ارسال بسته پستی کارت سبز باید از ممنوعات پستی به خارج از کشور اطلاع داشته باشید.ما یکسری از اقلام ممنوعه را در زیر جمع اوری کرده ایم اما اگر نوع بار شما در لیست زیر نبود و نسبت به امکان ارسال آن با پست شک داشتید می توانید با کارشناسان کارت سبز در ارتباط باشید تا در این زمینه راهنماییتان کنند.

جواهرات گران قیمت، طلا، نقره، شمش، عتیقه جات

دستگاه های الکترونیکی

لوازم آرایشی، صابون ها،عطر، لاک و …

کامپیوتر رومیزی

LED / LCD

باتری ها

کالاهای خطرناک

نوشیدنی و مشروبات الکلی

سلاح و مهمات

زباله های پزشکی(سوزن آلوده، باند، پانسمان)

مواد مخدر(حشیش، کوکائین، تریاک، آمیل نیترات، ال اس دی و …)

مواد اسیدی

ارز تقلبی، اسکناس، تمبر پستی، هر نوع ابزار جعلی به استثنای آنهایی که فاقد ارزش بوده و منسوخ شده اند

ترقه و مواد منفجره

مایعات و جامدات قابل اشتعال، فندک

اسلحه برای مصارف ورزشی

اجساد یا خاکستر انسان

موجودات زنده، حشرات، بی مهرگان

واکسن

غذاهایی که باید در یخچال نگهداری شوند و …

تفاوت ارسال پستی کارت سبز با فریت بار

در روش ارسال پستی کارت سبز، بسته شما از درب منزل در مبدا تحویل گرفته شده و درب منزل در کشور مقصد به گیرنده تحویل داده می شود.ضمن اینکه کلیه ی کارهای گمرکی در مبدا و مقصد با شرکت پستی است.

اما فریت به چه صورت است؟ در فریت بار از فرودگاه مبدا به فرودگاه مقصد حمل می شود یعنی شما موظف هستید خودتان بار را به فرودگاه مبدا انتقال دهید یا اینکه در قبال پرداخت هزینه به شرکت حمل از آنها بخواهید بار شما را تا فرودگاه پیکاپ کنند.در خصوص کارهای گمرکی باید بگوییم که امور گمرکی مربوط به مبدا بر عهده فرستنده و کارهای گمرکی در فرودگاه مقصد بعهده گیرنده کالا می باشد.

توجه داشته باشید که شما بارهایی را می توانید بصورت فریت ارسال کنید که یا اضافه بار خودتان باشد یا برای اعضای درجه یک خانواده تان که در خارج از کشور اقامت دارند.

وقتی میزان بار شما کم و بسته ی شما کوچک (حداکثر تا 20 کیلوگرم) است خب ارسال پستی کارت سبز بهترین گزینه است اما زمانیکه حجم بار شما بالاست عاقلانه ترین روش فریت بار است.

 

4.7/5 - (4 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه ارسال پستی به خارج از کشور و بالعکس مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
8 پاسخ
 1. هادی گفته:

  درود فراوان
  ی فلزیاب دارم می‌خوام از دبی برام ارسالش کنم مشکلی پیش نمیاد؟

  پاسخ
 2. هانیه چراغ دار گفته:

  چرا باید یکی بخواد زباله های پزشکیشو با خودش حمله کنه؟

  پاسخ
 3. سمیه حاجی خانی گفته:

  آیا ارسال و پست بدلیجات به خارج از ایران امکانپذیر است؟ با تشکر از سایت خوبتان

  پاسخ
  • ساناز قنبری گفته:

   ارسال بدلیجات بسته به مقدار ارسال در برخی کشور ها مجاز در برخی دیگر مجاز نیست
   برای اطلاعات دقیق میتونید وزن ارسالی و آدرس را در تلگرام 09391324467 بفرستید تا پاسختون داده شود

   پاسخ

نظر خود را درباره ارسال پستی به خارج از کشور و بالعکس ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *