ارزیابی مهاجرت

آیا برای ویزای دبی به کفیل نیاز است؟ آخرین قوانین

دبی یکی از مهم‌ترین شهرهای امارات است که جاذبه‌های بسیاری دارد و همواره توجه مسافران را به خود جلب کرده است. ازجمله این جاذبه‌ها می‌توان به خرید از برندهای معتبر، پروژه‌های عمرانی بزرگ، مالیات صفر، بناهای فراموش‌نشدنی، جشنواره‌های متعدد و راه‌های متنوع دریافت ویزا و اقامت اشاره کرد. برای سفر به دبی، باید ویزا یا مجوز اقامت اخذ کنید؛ شرایط دریافت ویزای دبی بستگی به کشور متقاضی دارد و برای موفقیت در این امر، باید نوع ویزای مورد نیاز و شرایط دریافت آن را بشناسید. در ادامه به این سوال که «آیا برای ویزای دبی به کفیل نیاز است؟ آخرین قوانین» پاسخ می‌دهیم.

چگونه ویزای دبی بگیریم؟

دریافت ویزای دبی معادل دریافت کلید ورود به امارات متحده عربی است؛ اما برخلاف بسیاری از کشورها، سفارتخانه‌ها یا کنسولگری‌های امارات خدمات مربوط به اخذ ویزا و اقامت دبی را ارائه نمی‌دهند. درحقیقت، شما نمی‌توانید به‌صورت مستقیم درخواست ویزا کنید. برای این منظور، لازم است که شخصی که می‌خواهد ویزا دریافت کند، یک شخص دیگر به نام «کفیل» مسئولیت ورود و خروجش را برعهده بگیرد. ازاین‎‌رو، پاسخ سوال آیا برای ویزای دبی به کفیل نیاز است؟ مثبت است و بدون کفیل، امکان دریافت ویزا وجود ندارد.

این کفیل معمولا یک فرد حقیقی یا یک شرکت است که تعهد می‌کند هزینه‌های شما را درصورت لزوم پرداخت کند و مسئولیت ورود و خروج شما را به دبی را برعهده می‌گیرد. این امر به‌دلیل اطمینان از اینکه شما در طول اقامت خود در دبی هزینه‌های مورد نیاز را تامین می‌کنید و پس از اتمام اقامت به‌موقع کشور را ترک خواهید کرد، صورت می‌گیرد.

اگر قصد سفر به دبی برای مسائل تجاری-اقتصادی مانند استخدام یا شراکت را دارید، شریک تجاری یا کارفرمای شما باید مراحل مربوط به دریافت ویزا را انجام دهد؛همچنین، اگر در دبی خانواده یا آشنایانی دارید، آن‌ها می‌توانند به نهادهای مربوطه مراجعه کرده و فرایند دریافت ویزا را برای شما پیگیری کنند.

مقررات جدید اخذ ویزای توریستی دبی

شیوع ویروس کرونا باعث ایجاد تغییراتی در برنامه‌ کشورها، در زمینه پذیرش مسافران و مهاجران شده است. برخی کشورها حتی برای مدتی اعطای ویزا را به متقاضیان متوقف کردند و اخیرا، این فرایند را مجددا آغاز کردند. در این بستر، قوانین جدیدی وضع شده است؛ به‌عنوان مثال، به شرایط دریافت ویزای دبی، الزام تست منفی کرونا اضافه شده است. تنها تستی که قبول می‌شود، تست پی‌سی‌آر است و سایر تست‌ها اعتباری ندارند.

شرایط دریافت ویزا از دبی

هر کشوری دارای قوانین و مقررات خاص خود در زمینه ورود افراد بیگانه است و این مقررات ممکن است به‌دلیل عوامل مختلف ازجمله شیوع ویروس کرونا و اختلافات دیپلماتیک، تغییر کنند. به هر حال، برای هرگونه درخواست ویزا به دبی، باید از قوانین و شرایط جدید باخبر شوید. برخی شرایط به شرح زیر هستند:

 1. برای دریافت ویزا، حتما باید یک کفیل داشته باشید. این کفیل می‌تواند کارفرما، شریک تجاری، بستگان یا آژانس مسافرتی باشد؛ بنابراین، به‌تنهایی نمی‌توانید موفق به اخذ ویزای دبی شوید.
 2. افراد زیر ۱۸ سال و بالای ۷۰ سال باید با خانواده خود درخواست ویزا کنند و امکان سفر به‌صورت انفرادی برای آن‌ها وجود ندارد.
 3. متقاضی ویزای دبی باید برای ورود و خروج از دبی، از خطوط هواپیمایی اماراتی استفاده کند.
 4. برای اخذ ویزا، باید توسط کارگزار ویزای خود بیمه مسافرتی تهیه کنید.
 5.  ضروری است تست‌های پی‌سی‌آر را طبق ضوابط مقرر انجام دهید و نتیجه منفی آن را ارائه دهید.

این نکات و شرایط باید قبل از هرگونه درخواست ویزای دبی، به‌دقت بررسی شوند؛ بنابراین، در پاسخ به سوال «آیا برای ویزای دبی به کفیل نیاز است؟» باید بگوییم بله و  بدون داشتن کفیل امکان اخذ ویزا از دبی ممکن نیست.

مدارک لازم برای اخذ ویزا از دبی

برای دریافت ویزای دبی، ارائه مدارک کامل و جامع امری ضروری است تا فرایند اخذ ویزا بدون هیچ مشکلی، پیش برود. مدارک مورد نیاز عبارت‌اند از:

 • کپی از پاسپورت خود و کفیل‌تان؛ گذرنامه شما باید دارای حداقل ۶ ماه اعتبار باشد.
 • کپی از صفحات مربوطه گذرنامه؛ در برخی موارد نیازی به اصل گذرنامه نیست و تنها کافی است کپی از برخی صفحات یا کل گذرنامه را ارائه دهید.
 • عکس پرسنلی؛ تصویری که درخواست ویزای شما را نشان دهد باید در ۶ ماه اخیر گرفته شده باشد و ابعاد آن ۴۳ در ۵۵ میلی‌متر باشد.
 • موافقت‌نامه پدر یا همسر؛ درصورت لزوم، برای بانوانی که به‌عنوان توریست به دبی می‌روند.
 • بلیط رفت‌و‌برگشت؛ درصورت استفاده از شرکت هواپیمایی خاصی، باید بلیط از همان شرکت باشد.
 • گواهی مشخص‌کننده محل اقامت؛ مثل رزرو هتل یا اقامتگاه نیز بتید مشخص باشد.
 • گواهی خرید بیمه مسافرتی دیگر مدارک مورد نیاز است.
 • انگیزه‌نامه سفر؛ توضیح دلایل و مدت اقامت مورد نظر در دبی ضروری است.
 • درصورت وجود میزبان؛ مدارک مورد نیاز برای نشان دادن رابطه وضعیت اقامتی و اقتصادی میزبان نیاز است.

به دلیل اینکه ممکن است برای هر نوع ویزا مدارک دیگری نیز مورد نیاز باشد، توصیه می‌شود با مؤسسات مهاجرتی معتبر مشورت کنید.

مراحل دریافت ویزای دبی

مراحل اخذ ویزای دبی نسبتا ساده است، زیرا نیازی به مراجعه به سفارت یا کنسولگری ندارید. ابتدا باید یک کفیل یا کارگزار معتبر را برای انجام فرایند اخذ ویزا انتخاب کنید. شما باید مدارک مورد نیاز را ازجمله کپی از پاسپورت، عکس پرسنلی، بلیط رفت‌وبرگشت، و سایر مدارک مورد نیاز، جمع‌آوری و آماده کنید. مدارک را به کارگزار یا کفیل خود تحویل دهید تا درخواست ویزا را به اداره مهاجرت امارات ارسال کند. پس از ارسال درخواست، شما باید منتظر پاسخ از اداره مهاجرت امارات بمانید. درصورت تایید، شما می‌توانید ویزای خود را دریافت کنید و برای سفر به دبی آماده شوید.

سخن پایانی

در این نوشتار به این پرسش که آیا برای ویزای دبی به کفیل نیاز است؟ پاسخ دادیم. اگر شما از طریق یک کارگزار یا آژانس مهاجرتی درخواست ویزا می‌کنید، اغلب این موسسات به‌عنوان کفیل عمل می‌کنند و شما نیازی به یافتن کفیل نخواهید داشت. به هر حال، موارد مرتبط با کفیل و شرایط مربوطه به دقت باید بررسی شوند تا مطمئن شوید که درخواست ویزای خود را به درستی انجام داده‌اید.

 

رای شما post

اگر تمایل دارید در زمینه آیا برای ویزای دبی به کفیل نیاز است؟ آخرین قوانین مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
0 پاسخ

نظر خود را درباره آیا برای ویزای دبی به کفیل نیاز است؟ آخرین قوانین ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *