ارزیابی مهاجرت

معایب و مزایای زندگی در امارات

مهاجرت و زندگی در امارات در طی سال‌های اخیر متقاضیان زیادی داشته است. شرایط کاری مناسب در این کشور و رفاه بالای زندگی در آن موجب شده است که بسیاری از متقاضیان مهاجرت، شهرهای این کشور به‌خصوص دبی را به‌عنوان مقصد مهاجرت خود در نظر داشته باشند. اگر در اندیشه مهاجرت به یکی از شهرهای امارات هستید و در انجام این کار تردید دارید، ابتدا باید با معایب و مزایای زندگی در امارات آشنا شوید و پس از در نظر گرفتن آن‌ها برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید. در ادامه مهم‌ترین مزایا و معایبی که برای زندگی در امارات باید از آن‌ها مطلع باشید را عنوان خواهیم کرد.

مزایای زندگی در امارات

امارات یکی از ثروتمندترین کشورهای خاورمیانه محسوب می‌شود و همین موضوع باعث رفاه و امکانات بالا در شهرهای این کشور شده است. از مزایای زندگی در امارات می‌توان به موارد مختلفی اشاره کرد که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

استقلال مذهبی

امارات کشوری مسلمان است و بومیان این شهر به دین اسلام اعتقاد دارند، اما در بیشتر شهرهای آن مانند دبی شاهد استقلال مذهبی هستیم. درواقع، مهاجران و افرادی که به این شهر سفر می‌کنند یا دبی را به‌عنوان محل زندگی خود انتخاب می‌کنند، الزامی برای پیروی از دین اسلام ندارند و این امکان را دارند که آزادانه از دین و شریعت خود پیروی کنند. در بیشتر شهرهای امارات به‌خصوص دبی می‌توانید مساجد را در کنار کلیساها مشاهده کنید که این موضوع منجر به ایجاد فضایی صلح‌امیز در این شهر شده است.

امنیت

کشور امارات یکی از امن‌ترین کشورهای جهان است و شهر دبی در آن بالاترین نرخ امنیت در سطح جهان را دارد. امنیت بالای این کشور مدیون قوانین سخت‌گیرانه برای جرم و جنایت است. در این کشور مجازات‌های سنگینی برای مجرمین وجود دارد که موجب واهمه از خلاف و بزهکاری می‌شود.

فرصت‌های شغلی متنوع

امارات به‌عنوان یک کشور ثروتمند، اقتصادی قوی دارد و این موضوع منجر به ایجاد کسب‌وکارهای متعدد موفق در آن شده است. با یک برنامه‌ریزی اصولی می‌توانید کسب‌وکار خوبی در این کشور راه‌اندازی کنید و از سود آن بهره‌مند شوید. علاوه‌بر این، دولت امارات از افرادی که با ایده‌های نو، این کشور را به‌عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می‌کنند، استقبال و حمایت می‌کند. کارافرینی در این کشور با مزایا و امتیازات عالی از سمت دولت همراه است و به‌دلیل ارتباط خوب امارات با بیشتر کشورهای دنیا، کسب‌وکارهایی مانند صادرات و واردات در آن رونق خوبی دارند.

مالیات اندک

باوجود ثروت بالا، طبیعی است که در امارات مالیات زیادی از مردم دریافت نشود. این کشور تقریبا یک کشور بدون مالیات است و در بسیاری از موارد مانند درآمد، هیچ مالیاتی از شهروندان دریافت نمی‌شود. عدم دریافت مالیات بر درآمد موجب امنیت بالای مشاغل و تجربه عالی نیروها از کار در این کشور می‌شود.

تفریحات متنوع

امارات در طی سال‌های اخیر توجه زیادی به زیرساخت‌های رفاهی خود داشته است و امکانات تفریحی شهرهای مختلف مانند دبی را تا حد زیادی گسترش داده است. دبی شهری است که هرگز از زندگی در آن خسته نخواهید شد؛ زیرا امکانات تفریحی، فعالیت‌ها، رویدادهای رفاهی و… در آن، تنوع زیادی دارند. درواقع، همیشه تفریحی جدید برای تجربه کردن در این شهر وجود خواهد داشت و نباید نگران تمام شدن آن باشید، چراکه امارات سالانه امکان رفاهی جدیدی را به لیست خود اضافه می‌کند.

نزدیکی به ایران

از مهم‌ترین مزایای زندگی در امارات برای ایرانیان می‌توان به فاصله نزدیک امارات و ایران اشاره کرد. نزدیکی از نظر جغرافیایی موجب می‌شود که رفت‌وآمد به ایران برای افرادی که به امارات مهاجرت می‌کنند راحت باشد. از طرفی، این نزدیکی برخی تشابهات فرهنگی را موجب می‌شود که باز هم زندگی در این کشور را ساده‌تر می‌کند. برای مثال، پیروی از آداب و رسوم و عقاید در امارات مانند ایران حائز اهمیت است.

معایب در زندگی در امارات

در کنار تمام مزایای گفته شده، زندگی در امارات معایبی هم دارد که برای یک انتخاب منطقی باید آن‌ها را نیز در نظر داشت. از مهم‌ترین معایب زندگی در این کشور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آدرس‌های پیچیده

آدر‌س‌ها در امارات پیچیده هستند. در بسیاری از شهرهای این کشور مانند دبی کدپستی وجود ندارد؛ به همین دلیل، مهاجران در اولین ماه‌های زندگی اغلب دچار سردرگمی می‌شوند. به‌علاوه، بیشتر کوچه‌ها و جاده‌های این کشور شبیه به هم ساخته شده‌اند که این موضوع موجب سخت شدن مسیریابی حین رانندگی می‌شود. برای بیشتر مهاجران چند ماهی زمان می‌برد تا به مسیریابی در امارات عادت کنند و طی این مدت بارها مسیر خود را گم می‌کنند.

آب‌وهوای شرجی

آب و هوای امارات مانند بسیاری از کشورها و شهرهای حوزه خلیج فارس گرم و شرجی است و تحمل این موضوع برای همه آسان نیست. آب‌وهوای این کشور در بیشتر ایام سال بین 50-40درجه است و بارش‌ باران نیز تنها به زمانی خاص محدود می‌شود. به همین دلیل، بیشتر شهروندان و ساکنین دبی ترجیح می‌دهند، خیابان گردی، خرید کردن و امور روزمره را در طول شب که هوا خنک‌تر است، انجام دهند.

هزینه زندگی

زندگی در یکی از لوکس‌ترین کشورهای دنیا، هزینه نسبتا زیادی هم دارد و این موضوع چندان عجیب نیست. بااین‌حال، درآمد و حقوق بیشتر مشاغل این کشور به‌گونه‌ای است که هزینه‌های زندگی در آن را تامین می‌کند؛ البته برای اقامت اولیه در این کشور باید سرمایه مناسبی داشته باشید، زیرا تا پیش از کسب درآمد، هزینه‌هایی مانند اجاره مسکن، خورد و خوراک و… نسبتا بالا هستند و تامین آن‌ها نیاز به بودجه و پس‌اندازی مناسب دارد.

قوانین سخت‌گیرانه

همان‌طورکه گفته شد، امنیت در کشور امارات مدیون قوانین سخت‌گیرانه است و این قوانین در همه ابعاد زندگی مشاهده می‌شوند. با کوچک‌ترین جرم و جنایت در امارات به‌شدت مجازات خواهید شد و درصورتی‌که، این جرم مستقیما باعث به هم خوردن آرامش مردم شود، مجازات سنگین‌تر خواهد بود. برای مثال، یکی از قوانین سخت‌گیرانه در امارات مربوط به ماه رمضان است که تمام رستوران‌ها تا زمان افطار باید تعطیل باشند.

سخن پایانی

معایب و مزایای زندگی در امارات را در این مطلب بررسی کردیم. زندگی در این کشور تجربه خوبی خواهد بود، زیرا امکانات و رفاه آن با کشورهای اروپایی برابری می‌کند؛ بااین‌حال، باید معایب زندگی در آن را نیز در نظر داشته باشید تا در اقامت خود دچار مشکل نشوید.

 

رای شما post

اگر تمایل دارید در زمینه معایب و مزایای زندگی در امارات مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
0 پاسخ

نظر خود را درباره معایب و مزایای زندگی در امارات ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *