ارزیابی مهاجرت

حقوق و مسئولیت دارندگان گرین کارت آمریکا

حقوق و مسئولیت دارندگان گرین کارت آمریکا

حقوق و مسئولیت های دارندگان گرین کارت آمریکا چیست ، قوانین ۲۰۱۷ حقوق و مسئولیت های دارندگان گرین کارت آمریکا ،  در این مقاله قصد داریم به حقوق و مسولیت های یک مقیم دایم ایالات متحده آمریکا یا همان دارنده گرین کارت بپردازیم، این مقاله میتوانید تمام اطلاعات مربوط به حقوق دارنده گرین کارت،مسولیت های دارنده گرین کارت و هم چنین تفاوت های یک شهروند آمریکایی و دارنده گرین کارت را ملاحظه فرمایید. مقاله را ابتدا با طرح چند سوال آغاز می کنیم: منظور از گرین کارت چیست؟ دارنده گرین کارت از چه مزایایی برخوردار است؟ دارنده گرین کارت چه مسولیت هایی بر عهده دارد؟ آیا بین شهروند آمریکایی و مقیم دایم تفاوت وجود دارد؟

گرین کارت

گرین کارت یا کارت سبز به کارتی گفته می شود که نشان دهنده اقامت دایم در ایالات متحده است، گاهی کارت های اقامت کشور های دیگر نیز کارت سبز نامیده می شود. گرین کارت آمریکا در واقع اجازه اقامت دایم، کار، تحصیل، زندگی و … را به افراد دارنده گرین کارت اعطا می کند، دریافت این کارت از طریق کانال های خانوادگی، پناهدگی، شغلی و قرعه کشی امکان پذیر است. یکی دیگر از راه های دریافت گرین کارت اثبات برجستگی علمی یا ورزشی، مثلا از طریق داشتن رکورد های بین المللی است.

حقوق دارنده گرین کارت (مقیم دایم)

مقیم های دائم ایالات متحده، که به دارندگان گرین کارت نیز مشهورند، از حقواری برخوردارند. مقیم های دائم می توانند به طور دائم و در هر نقطه در داخل ایالات متحده زندگی و کار کنند. بنابراین،دارنده گرین کارت حق زندگی در هر نقطه از ایالات متحده را دارد مشروط به اینکه هیچ گونه عملی که باعث خروج او از چهارچوب قوانین ایالات متحده شود را انجام ندهد. مقیم های دایم می توانند در ایالات متحده هر گونه شغل قانونی که در صلاحیت و انتخابشان باشد مشغول به کار شوند البته باید توجه داشت که بعضی از مشاغل به دلایل امنیتی محدود به شهروندان آمریکایی می باشد. مقیم های دائم به طور کامل توسط همه قوانین فدرال، ایالتی و محلی ایالات متحده محافظت می شود. مقیم های دائم به یکی از بهترین سیستم های آموزش عالی در جهان دسترسی دارند و ممکن است قادر به اجتناب از هزینه های بین المللی در کالج ها و دانشگاه های درون ایالتی باشند. مقیم های دائم با زندگی در ایالات متحده، به مراقبت های پزشکی در سطح جهانی دسترسی نزدیک خواهند داشت. همچنین مقیم های دائم اگر بخواهند می توانند در طول دوره اقامت دائم خود، به هر نقطه در خارج از ایالات متحده سفر کنند. آنها همچنین اگر بخواهند حق اخذ تابعیت امریکایی را دارند، اگر چه این جزء الزامات اقامت دائم نیست.

مسئولیت های دارنده گرین کارت

دارنده گرین کارت( مقیم دایم) علاوه بر داشتن حقوق و مزایای فراوان، مسئولیت های زیادی رو هم بر عهده دارند. دارنده گرین کارت موظف به اطاعت از همه قوانین ایالات متحده، ایالات و حوزه محلی می باشد، دارنده گرین کارت موظف به تسلیم اظهارنامه مالیات بر در آمد خود و گزارش درآمد به سرویس در آمد داخلی آمریکا و مقامات مالیات ایالتی می باشد. این مالیات بندی بر اساس درآمد ناخالص جهانی مقیم های دائم می باشد. مقیم های دائم نیز مانند شهروندان آمریکایی اگر مذکر و بین سنین ۱۸ تا ۲۵ باشند باید در خدمت داوطلبانه نظام ثبت نام کنند. ثبت نام در خدمت داوطلبانه نظام باعث می شود در صورتی که ایالات متحده وارد جنگ شود این افراد، واجد شرایط پیوستن به ارتش ایالات متحده بشوند. ایالات متحده از دارنده گرین کارت متوقع است که ساختار دموکراتیک حکومت را حمایت نموده و این ساختار را از طریق ابزار غیر قانونی تغییر ندهد.

تفاوت دارنده گرین کارت و شهروند آمریکایی

متفاوت است، به طوری که مقیم های دائم مجاز به داشتن گذرنامه امریکایی شرایطی که مقیم های دایم در ایالات متحده دارند با شهروندان آمریکایی نمی باشند. بلکه، مقیم های دائم به عنوان اتباع کشور متبوع خود باقی می مانند. مقیم های دائم ایالات متحده مجاز به رأی دادن در انتخابات ایالات متحده و یا نامزدی برای کسب مقام دفتری نمی باشند. شهروندان ممکن است راحت تر بتوانند اعضای خانواده خود را به ایالات متحده بیاورند و دسترسی بیشتری به مشاغل فدرال داشته باشند. مقیم های دایم گاهی ممکن است اقامت خود را از دست بدهند در صورتی که برای شهروندان آمریکایی چنین وضعی پیش نخواهد آمد. مقیم های دایم می توانند به منظور برخوردار شدن از حقوق کامل شهروندی تابعیت کامل آمریکایی را اخذ کنند که این کار از طریق uscis امکان پذیر است که باید از این طریق برای اخذ تابعیت آمریکایی تشکیل پرونده بدهند. مقیم های دایم معمولا پس از ماندن یک دوره پنج ساله در داخل ایالات متحده، قادر به تشکیل پرونده برای اخذ تابعیت کامل خود خواهند بود.

در آخر باید گفت یک مقیم دایم در ایالات متحده با وجود حقوق و مزایای فراوانی که دارد موظف است مسئولیت هایی که به عنوان دارنده گرین کارت بر عهده اوست نیز به طور کامل انجام دهد.

❇️ آینده ای سبز با کارت سبز

🌐 لینک فرم امور برندگان لاتاری: https://cartesabz.net/register/winner.php

🌐 لینک ثبت نام لاتاری: https://cartesabz.net/register/

📱 تلگرام لاتاری و واتساپ: 09391324467

اینستاگرام لاتاری: ‏instagram.com/cartesabz

4.2/5 - (5 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه حقوق و مسئولیت دارندگان گرین کارت آمریکا مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
5 پاسخ
 1. مجید گفته:

  با سلام من اتریش زندگی میکنم و برنده گرین کارت آمریکا شدم می خواستم بدونم آیا دارنده گرین کارت کمکی از دولت دریافت می‌کند به عنوان مسکن و کمک مالی؟؟؟ ممنون

  پاسخ
 2. رعنا گفته:

  با سلام
  ۲ سوال داشتم
  کسی که در اینجا شغل معلمی را دارا بوده آنجا هم می تواند معلم باشد؟با توجه به سطح بالای آموزش در آنجا گرفتن همچین شغلی آسان نیست
  و اینکه بعد از برنده شدن لاتاری ما باید برای اقامت دائم پول بدهیم؟

  پاسخ
  • مریم اقبالی گفته:

   سلام، بله می توانید و خب باید مجوزهای لازم رو دریافت کنید. خیر ، گرین کارت، مجوز اقامت شماست

   پاسخ

نظر خود را درباره حقوق و مسئولیت دارندگان گرین کارت آمریکا ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *