ارزیابی مهاجرت

خاطرات و تجربیات برندگان لاتاری

آشنایی با خاطرات و تجربیات برندگان لاتاری موجب شادی و کاهش نگرانی برندگان لاتاری می‌شود. با توجه به اینکه بعد از برنده شدن در لاتاری برای گرفتن ویزا، برندگان باید مراحل اداری زیادی را در داخل و خارج از کشور طی نمایند. به همین علت، برندگان هر دوره لاتاری، بسیار کنجکاو هستند تا با نظرات سایر برندگان در رابطه با فرایند اجرای پرونده آشنایی داشته باشند. ما در این مقاله قصد داریم شما را با چند نمونه از خاطرات و تجربیات برندگان لاتاری آشنا کنیم برای آشنایی بیشتر با این موضوع در ادامه مطلب با ما همراه شوید.

آشنایی با خاطرات و تجربیات برندگان لاتاری

در ادامه به معرفی چند نمونه از خاطرات و تجربیات برندگان لاتاری می‌پردازیم:

تجربه شماره یک

بعد از اینکه متوجه شدم که در لاتاری برنده شده‌ام، در اینترنت درباره‌ی کارهایی که بعد از برنده شدن در لاتاری باید انجام داد، سرچ کردم. با توجه به اینکه دانش زبانی‌ام به نسبت خوب بود، به همین علت تصمیم گرفتم که فرم DS260 را خودم تکمیل کنم.

بعد از اینکه فرم DS260 را تکمیل کردم، به دنبال ترجمه مدارکی که در لاتاری نیاز است رفتم.

زمانی که ترجمه مدارک را تحویل گرفتم، متوجه شدم که ترجمه بعضی از مدارک من با اطلاعاتی که در فرم وارد نموده‌ام، یکی نیستند. در ترجمه فارسی به انگلیسی احتمالا یک واژه چندین معادل انگلیسی داشته باشد و هر دارالترجمه به شکل سلیقه‌ای از آن‌ها استفاده می‌نماید و هیچ استاندارد ثابتی برای ترجمه وجود ندارد.

وقتی به این مشکل برخوردم با چند کارشناس با تجربه صحبت کردم، آن‌ها توصیه کردند که اطلاعات وارد شده در فرم DS260 باید با ترجمه مدارک لاتاری مطابقت داشته باشند. زیرا افسر ترجمه مدارک شما را با اطلاعات فرم DS260 بررسی می‌نماید و اگر اختلافی میان کلمات وجود داشته باشد، ممکن است که موقع مصاحبه به دردسر دچار شوید.

به همین علت به آنلاک فرم DS260 مجبور شدم و اطلاعات درون فرم را ویرایش نمودم. در حالت عادی تمام کارشناسان توصیه می‌نمایند که این کاری را انجام ندهید تا حساسیتی برای افسر ایجاد نشود. اما من متاسفانه بدون مشورت به انجام کار شروع کرده بودم و همین موجب شد که اشتباه کنم.

نتیجه

پس با مطالعه این تجربه نتيجه می‌گیریم که حتما قبل از تکمیل فرم DS260، باید مدارک لازم را ترجمه نمایید و پس از آن از روی ترجمه مدارک به تکمیل فرم اقدام کنید. نگران تمام شدن تاریخ اعتبار ترجمه نیز نباشید، در صورتی که اعتبار ترجمه مدارک قبل از روز مصاحبه به اتمام رسیده باشد، می‌توانید دوباره به همان دارالترجمه مراجعه نموده و مدارک خود را با همان ترجمه قبلی دریافت نمایید. به این ترتیب ترجمه مدارک شما با اطلاعات وارد شده در فرم DS260 یکی خواهد شد.

لطفا بدون مشاوره از هرگونه اقدام پرهیز نمایید زیرا باعث از دست رفتن شانس شما می‌شود. پیشنهاد اصلی ما دریافت مشاوره از مجموعه کارت سبز به نشانی https://www.cartesabz.net/register است.

تجربه شماره دو

من بعد از اینکه در لاتاری برنده شدم از شدت خوشحالی نمی‌دانستم که چیکار می‌کنم به همه خبر دادم چون خیلی وقت بود می‌خواستم به کشور آمریکا مهاجرت کنم ولی نمی‌توانستم.

بعد از شنیدن این خبر که تقریبا بعد از ۱۰ روز از ثبت نام برام یک ایمیلی اومد که خبر برنده شدن من در این قرعه کشی در آن ذکر شده بود. با شنیدن این خبر تمام دارایی خود را فروختم و به دلار تبدیل کردم. غافل از آنکه ممکن است من در مصاحبه رد شوم. بعد از فروختن تمام دارایی وقت مصاحبه که فرا رسید من به علت وارد کردن اطلاعات اشتباه در فرم ثبت نام لاتاری در مصاحبه رد شدم.

نتیجه

از این تجربه هم نتیجه می‌‌گیریم که باید تا زمانی که ویزا دریافت نکرده‌اید مثل سابق زندگی کنید و دارایی‌‌های خود را نفروشید، چراکه ممکن است شما در مصاحبه رد شوید.

تجربه شماره سه

من به آنکارا جهت مصاحبه سفارت آمریکا دعوت شده بودم، به همین دلیل از دکتر اونگان وقت مدیکال لاتاری را گرفتم. روزی که نوبت مدیکال لاتاری داشتم به این مرکز درمانی مراجعه کرده و تمام مراحل معاینات پزشکی از جمله، عکس رادیولوژی از قفسه و آزمایش خون را انجام دادم. پس از تمام شدن آزمایشات در داخل یک پاکت مهر و موم شده جواب مدیکال لاتاری را تحویل من دادند تا در روز مصاحبه آن را به سفارت آمریکا ارائه دهم. زمانی که به هتل رسیدم متوجه موضوع عجیبی شدم نگاهی به نامه انداختم که دیدم گوشه پاکت جواب مدیکال، پاره شده است. از دیدن این صحنه خیلی ترسیدم و نگران شدم که این مسئله باعث رد شدن من در سفارت شود. پس هر چه سریع تر به کارشناسان پرونده‌ام در ایران پیام داده و عکس پاکت را برای آن‌ها ارسال کردم. آن‌ها در جواب گفتند که جای هیچ نگرانی نبوده و این یک کار اصولی است که برای جلوگیری از جمع شدن هوا در پاکت انجام می‌شود. به دلیل اینکه پاکت جواب مدیکال لاتاری مهر و موم می‌شود، گوشه پاکت را کمی برش می‌‌دهند تا هوا داخل پاکت جمع نشود چون این کار باعث ترکیدن پاکت می‌گردد.

نتیجه

طبق تجربه ایشون هم نتیجه می‌گیریم که در صورتی که شما نیز تحت این شرایط قرار گرفتید نگران نباشید چراکه برای جلوگیری از جمع شدن هوا در پاکت، گوشه‌ی آن را کمی برش می‌دهند.

تجربه شماره چهار

چیزی که من به خوبی در مصاحبه سفارت تجربه نمودم، این بود که کل افسران سفارتی مطابق با یک دستورالعمل با متقاضی‌ها برخورد می‌کنند. ممکن است یک افسر خوش برخوردتر باشد، ولی به این معنی نمی‌باشد که بدون هیچ دلیلی ویزای شما را رد نماید.

قبل از مراجعه به سفارت، گروه‌های تلگرام برندگان لاتاری را چک نمودم. در این گروه‌ها دیدم که نوشتند فلان افسر سیاه پوست که در باجه فلان می‌باشد به همه ویزا می‌دهد و فلان خانم مو سیاه که در باجه فلان است همه‌ی افراد را رد می‌کند.

با این اطلاعات به اتاق انتظار برای مصاحبه وارد شدم. دستم به دعا بود که مصاحبه من با آن افسری باشد که به تمام افراد ویزا می‌دهد، اما سرانجام به باجه‌ای دعوت شدم که افسر مصاحبه همان خانم مو سیاهی بود که در تلگرام می‌گفتند. در آن لحظه ناامید شدم و حس کردم تمام شانسم را از دست دادم. اما در کمال تعجب افسر با من مصاحبه کرد و سریعا با ویزای من موافقت نمود. بدون اینکه هیچ گونه مشکلی ایجاد شود.

نتیجه

طبق تجربه این شخص نتیجه می‌گیریم که هیچ یک از افسران سفارت آمریکا خارج از دستورالعمل کار نمی‌کنند. پس حساسیت خاصی روی افسر مصاحبه نداشته باشید و در گروه‌های لاتاری به دنبال این نباشید که کدام افسر بهتر می‌باشد.

تجربه شماره پنج

من در آنکارا به مصاحبه رفته بودم. قبل از آمدن به آنکارا، مدارک خودم را با یک مشاور با تجربه بررسی کردم و اطمینان داشتم که تمام مدارک من صحیح و کامل است، اما امان از حس کنجکاوی که موجب ایجاد استرس در من شد.

مشکل من اینجاست که در انجام یک کار خیلی حساس هستم و یک روز قبل از رفتن به سفارت به چند گروه برندگان لاتاری وارد شدم تا ببینم بقیه برندگان در رابطه با مصاحبه سفارت چه چیز‌هایی می‌گویند. متاسفانه اعضای یکی از این گروه‌ها اصرار داشت که تمکن مالی مورد قبول سفارت می‌بایست گردش مالی 6 ماهه حساب بانکی باشد و گواهی تمکن مالی مانده حساب بانکی مورد قبول نمی‌باشد.

گواهی تمکن مالی من فقط مانده حساب بانکی من را نمایش می‌داد و مشاور به من گفته بود که این گواهی برای سفارت آمریکا کفایت می‌کند. با اینکه به حرف مشاور خودم مطمئن بودم، اما این اطلاعات جدید موجب ایجاد استرس در من شد.

برای مصاحبه که به سفارت آمریکا رفتم، افسر پرونده حتی تمکن مالی من را بررسی هم نکرد و متوجه شدم که تنها خودم را به استرس انداخته‌ام.

نتیجه

طبق تجربه و خاطرات این برنده لاتاری نیز نتیجه می‌گیریم که برندگان لاتاری نباید در گروه‌های لاتاری به دنبال یافتن اطلاعات باشند. تنها نیاز است که از یک مجموعه با تجربه و با مهارت و دارای سابقه مانند مجموعه کارت سبز مشاوره بگیرند.

 

سوالات در مورد خاطرات و تجربیات برندگان لاتاری

 • آشنایی با خاطرات و تجربیات برندگان لاتاری چه فوایدی دارد؟

آگاهی از تجربه کسانی که در لاتاری برنده شده‌اند، موجب می‌شود که مسلط تر کارهای خود را انجام داده و اشتباهات دیگران را شما نیز تکرار نکنید.

 • در کنار آشنایی با تجربیات برندگان لاتاری چه کار‌هایی را باید انجام دهیم؟

توصیه ما بر این است که علاوه بر آشنایی با خاطرات و تجربیات برندگان لاتاری از مشاوره مجموعه کارت سبز کمک بگیرید.

 • من تازه در لاتاری برنده شدم و تجربه ای در این خصوص ندارم چه کاری انجام دهم؟

شما می‌توانید از کارشناسان کارت سبز کمک بگیرید تا در تمام مراحل همراه شما باشند.

4.7/5 - (4 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه خاطرات و تجربیات برندگان لاتاری مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
2 پاسخ
  • ساناز قنبری گفته:

   واقعااا
   انشالا روزی هم تجربه شما رو این صفحه بنویسیم

   پاسخ

نظر خود را درباره خاطرات و تجربیات برندگان لاتاری ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *