ارزیابی مهاجرت
national visa center

مرکز ملی ویزای ایالات متحده آمریکا

درحال‌حاضر، بسیاری از افراد برای مهاجرت تلاش می‌کنند. یکی از کشور‌هایی که بیشترین درخواست را برای مهاجرت دارد، ایالات متحده آمریکا است. این منطقه از شرایط بسیار خوبی برخوردار است که می‌تواند توجه افراد زیادی را جلب کند. برای اینکه افراد بتوانند به این کشور مهاجرت کنند، باید اقدامات مورد‌نیاز آن را انجام دهند. یکی از این اقدامات، برقراری ارتباط با مرکز ملی ویزای ایالات متحده آمریکا (National Visa Center) است. این مرکز به نمایندگی از سفارتخانه‌ آمریکا، فعالیت می‌کند. وظیفه اصلی این مرکز، پردازش اولیه ویزا است. در‌حقیقت این مجموعه ویزای شما را ثبت می‌کند.

مرکز ملی ویزای ایالات متحده آمریکا چیست؟

آمریکا یکی از بهترین کشور‌ها برای مهاجرت به‌شمار می‌رود. این کشور از امکانات مناسبی برای ادامه تحصیل و راه‌اندازی یک کسب‌و‌کار برخوردار است. با‌وجود تمام این امکانات، مهاجرت به این کشور سخت خواهد بود. این امر برای مهاجران ایرانی کمی سخت‌تر هم می‌شود. تمام افراد برای مهاجرت به این کشور باید برای دریافت ویزا اقدام کنند. ویزای دریافتی باید از طریق مرکز ملی ویزای این کشور تایید شود.

مرکز ملی ویزای ایالات متحده در پورتسموث، نیوهمپشایر واقع شده است و بخش مهمی از وزارت امور خارجه محسوب می‌شود. برای اینکه درخواست شما در این مرکز پردازش شود، ابتدا باید درخواست USCIS را ارسال کنید. این درخواست ابتدا توسط خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده بررسی می‌شود. در‌حقیقت در این‌هنگام، درخواست گرین کارت شما در این مراکز بررسی خواهد شد. پس از تایید این درخواست توسط این مراکز، درخواست شما به مرکز ملی ویزای متحده آمریکا ارسال خواهد شد.

این مرکز وظیفه پیش‌پردازش گرین کارت‌ها را برعهده دارد. nvc گرین کارت‌هایی را که به‌صورت خانوادگی یا شغلی ارسال شده‌اند را پردازش می‌کند. بدون‌شک، NVC یکی از رایج‌ترین کلماتی خواهد بود که در طول مهاجرت به ایالات متحده آمریکا خواهید شنید. اگر از افرادی باشید که از طریق پردازش کنسولی برای دریافت گرین کارت اقدام کرده‌اند، این کلمه را بیشتر هم می‌شنوید.

زمان رسیدن اطلاعات گرین کارت به مرکز ملی ویزای ایالات متحده آمریکا

هنگامی‌که برای مهاجرت و درخواست ویزا اقدام می‌کنید، مراحل مختلفی را پشت‌سر می‌گذارید تا به پیش‌پردازش ویزا برسید. در این زمان با ارسال فرم درخواست به مرکز ملی ویزای ایالات متحده آمریکا، نتیجه اصلی برای شما مشخص خواهد شد. این مرکز تصمیم می‌گیرد که درخواست شما را تایید یا رد کند.

در‌صورتی‌که درخواست شما تایید یا رد شده باشد و شما خارج از این منطقه باشید، نتیجه به شما اعلام می‌شود. اگر درخواست شما تایید شده باشد ممکن است که از‌نظر زمانی کمی با مشکل مواجه شوید. در این‌هنگام، این مرکز با‌توجه‌به زمان درخواست شما پیش‌‌پردازش را آغاز می‌کند. در برخی از مواقع ممکن است که زمان انتظار بیشتر از حالت عادی طول بکشد.

یکی از عوامل موثر در رسیدگی به درخواست شما، هماهنگی تاریخ اولویت و تاریخ قطعی در بولتن ویزا است. در‌صورتی‌که این موارد با یک‌دیگر هماهنگ باشند؛  پیش‌پردازش درخواست شما در nvc سریع‌تر انجام می‌شود.

nvc با درخواست و گرین کارت شما چه کاری انجام می‌دهد؟

ساختار این مرکز به‌گونه‌ای طراحی شده است تا فشار ناشی از تعداد بسیار زیاد درخواست‌ها را کمتر کند. در حالت‌عادی، سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌ها با حجم بسیار زیادی از درخواست‌ها مواجه می‌شوند. در این‌هنگام، مرکز ملی ویزا در ایالات متحده آمریکا به‌کمک این مجموعه‌ها می‌آید. این مرکز حجم زیادی از درخواست‌ها را بررسی کرده و فشار ایجاد شده را از دو مجموعه کمتر می‌کند.

مرکز ملی ویزای ایالات متحده، با رسیدگی به این درخواست‌ها، اطمینان حاصل می‌کند که فرم کامل شده برای سفارتخانه‌ها ارسال شود. پس از اینکه این درخواست‌ها به‌همراه اطلاعات تکمیلی برای سفارتخانه‌ها ارسال شد، یک پرونده برای شما در سیستم ایجاد می‌شود؛ سپس این پرونده به‌طور کامل به شما اختصاص خواهد یافت.

تکمیل درخواست

با ایجاد پرونده، یک نامه خوش‌آمد‌گویی برای شما ارسال خواهد شد. این نامه از‌طریق ایمیل به‌دست شما می‌رسد. در این نامه شماره پرونده، شماره شناسه و شماره فاکتور نوشته شده است. تمام این موارد برای ورود به مرکز درخواست الکترونیکی کنسولی نیاز هستند. شما می‌توانید از این اطلاعات برای ورود به این مرکز و بررسی شرایط درخواست‌تان استفاده کنید.

اگر زمان درخواست طول کشید، باید چه کاری انجام دهیم؟

اگر شما همسر یا فرزند یک شهروند ایالات متحده باشید، تاریخ مشخصی برای شما ثبت نخواهد شد. در‌این‌صورت، باید یک فرم را در مرکز ملی ویزای آمریکا پر کنید. این فرم، فرم آنلاین نامیده می‌شود که اطلاعات شما را برای وزارت امور خوارجه ارسال می‌کند. با پر کردن این فرم، وزارت امور خارجه راهی برای تماس با شما خواهد داشت. دراین‌زمان، حداکثر زمان برقراری تماس با شما ۳ هفته خواهد بود.

پس از اینکه پردازش درخواست شما انجام شد، باید هزینه‌های مورد‌نیاز را پرداخت کنید. یکی از این هزینه‌ها به درخواست اولیه گرین کارت مربوط است. سپس یک اخطاریه را از طریق پست دریافت خواهید کرد. این اخطاریه را باید به همراه مدارک پشتیبان به ایمیل ایجاد شده ارسال کنید. این ایمیل مربوط به کنسولگری‌ای است که کار‌های شما را برای درخواست ویزا انجام می‌دهد.

توجه داشته باشید که کنسولگری و مرکز ملی ویزای ایالات متحده آمریکا اعلام می‌کنند که چگونه این اسناد را ارسال کنید. در برخی از مواقع به نسخه‌های فیزیکی این اسناد نیز نیاز است. این در‌حالی است که در برخی مواقع تنها ارسال عکس‌ها آن‌ها مشکل را برطرف خواهد کرد. پس از اینکه اسناد ارائه‌شده ثبت شدند، فرم شما به همان کنسولگری که مسئول برنامه‌ریزی و انجام مصاحبه است، ارسال می‌شود.

مصاحبه با مهاجران چگونه انجام می‌شود؟

توجه داشته باشید که به‌صورت مداوم زمان و تاریخ مصاحبه را بررسی کنید. شما باید در این هنگام به صفحه تاییدیه درخواست ویزای خود بروید. در این مجموعه، یک افسر که توسط کنسولگری انتخاب شده است با شما مصاحبه خواهد کرد. این افسر با‌توجه‌به سوالات پرسیده شده و شرایط شما، تایید نهایی ویزا را انجام می‌دهد. این افسر کسی است که در‌نهایت مشخص می‌کند شما واجد شرایط دریافت ویزا هستید.

در یکی از مراحل مصاحبه که مرکز ملی ویزا ترتیب داده است، یک اثر انگشت بدون‌جوهر و الکترونیکی از شما گرفته می‌شود. توجه داشته باشید که همسر و فرزندان مجرد شما که آن‌ها هم قصد مهاجرت را دارند، باید در این مصاحبه شرکت کنند. نکته مهم این است که افراد زیر ۱۴ سال نیازی به حضور در روند مصاحبه ندارند؛ همچنین اگر همسر و فرزندان شما قصد دارند تا در زمانی دیگر مهاجرت کنند، نیازی نیست تا در مصاحبه شرکت کنند.

در‌صورتی‌که، همسر و فرزندان شما در زمانی دیگر مهاجرت خواهند کرد، باید یک زمان مصاحبه جدا داشته باشید. حضور آن‌ها در زمان مصاحبه شما ضروری نیست؛ اما باید در زمانی دیگر به‌صورت جداگانه مصاحبه را انجام دهند. در این‌زمان شما باید با سفارت یا کنسولگری تماس گرفته و زمان دیگری را برای آن‌ها ترتیب دهید.

اسناد و مدارک مورد‌نیاز برای مصاحبه

متقاضی باید تمام مدارک مدنی اصلی و کپی شده را که توسط National Visa Center تایید شده است، ب‌ههمراه داشته باشد. نبود تمام مدارک می‌تواند باعث ایجاد اختلال در روند تایید یا رد درخواست شود. از این اسناد می‌توان به نامه قرار ملاقات، پاسپورت، عکس، اسناد پشتیبان و ترجمه‌های انگلیسی اشاره کرد.

با عدم حضور در مصاحبه چه اتفاقی خواهد افتاد؟

اگر نمی‌توانید در مصاحبه حضور پیدا کنید، توصیه می‌شود در سریع‌ترین زمان با کنسولگری یا سفارت تماس بگیرید. شما می‌توانید با شرح شرایط و دلیل عدم‌حضور‌تان، زمان دیگری را برای مصاحبه دریافت کنید. اگر به‌ مدت یک سال برای پیگیری ملاقات خود با سفارت تماس نگیرید، پرونده شما به‌طور کامل بسته خواهد شد؛ بنابراین، تمام اطلاعات و اسناد پاک شده و هیچ پرونده‌ای برای شما وجود نخواهد داشت. علاوه‌بر آن، هیچ‌کدام از هزینه‌های پرداخت شده برگشت نخواهند خورد.

به‌طورکلی، بهتر است در زمان مناسب با سفارت تماس بگیرید. با این کار، درخواست ویزای شما به‌طور کامل از بین نمی‌رود و شما می‌توانید پس از گذشت مدت زمانی ادامه روند دریافت ویزا را پیگیری کنید.

پس از دریافت ویزا چه کاری باید انجام دهیم؟

در‌صورتی‌که ویزای خود را از مرکز ملی ویزای ایالات متحده آمریکا دریافت کردید، باید به آمریکا سفر کنید. شما باید تا حداکثر زمانی که بر روی ویزای شما مشخص شده است، به این کشور سفر کنید. پس از ورود به این کشور باید برای پذیرش در ایالات متحده آمریکا یک درخواست ثبت کنید. توجه داشته باشید که ویزای مهاجرتی تا ۶ ماه اعتبار دارد. شما در این زمان باید روند پذیرش را انجام داده باشید. پس از ثبت درخواست و تایید آن، شما اجازه تحصیل، کار و فعالیت در این کشور را خواهید داشت.

برقراری تماس با nvc

نکته مهمی که درباره NVC موجود دارد، نحوه ارسال درخواست است. این مرکز هیچ اسنادی را از طریق پست دریافت نخواهد کرد. شما فقط می‌توانید از طریق تماس یا فرم با این مجموعه در‌تماس باشید. اگر قصد دارید تا از طریق فرم، درخواست خود را ثبت کنید، باید از فرم درخواست عمومی کمک بگیرید.

استفاده از nvc برای کسانی که در ایالات متحده حضور دارند امکان‌پذیر است؟

پاسخ این سوال، خیر است. اگر شما در ایالات متحده حضور دارید، نمی‌توانید از این خدمات استفاده کنید. فقط افرادی که در خارج از این کشور هستند امکان استفاده از خدمات مرکز ملی ویزای ایالات متحده آمریکا وجود دارد؛ در‌صورتی‌که در این کشور مستقر هستید، باید از روش‌های دیگر برای ثبت درخواست استفاده کنید.
درصورت بروز هرگونه سوال و یا نیاز به مشاوره برای مهاجرت، می‌توانید با کارشناسان کارت سبز در ارتباط باشید. کارت سبز با بیش از ۱۳ سال سابقه در زمینه انجام خدمات مربوط به مهاجرت و اخذ ویزا، می‌تواند از ابتدای راه مهاجرت تا اخذ اقامت دائم همراه شما باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه مرکز ملی ویزای ایالات متحده آمریکا مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
4 پاسخ
  1. بهنام گفته:

    من وهمسرم اکسپت شدم ولی فرزندم سامبمیت حدود ۱سال میگذره وفرزندان ۳ سالشه میشه راهنمایی کنین چقدر طول میکشه

    پاسخ
  2. عباس کریمی گفته:

    در صورتی که گین کارتو گم کرده باشم میتونم دوباره درخواست بدم

    پاسخ

نظر خود را درباره مرکز ملی ویزای ایالات متحده آمریکا ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *