ارزیابی مهاجرت

فرم N400

اخذ شهروندی و تابعیت ایالات متحده آمریکا رویای تمام افرادی است که به این کشور مهاجرت می‌کنند و یا قصد مهاجرت به این کشور را دارند. طی کردن مراحل قانونی کمی پیچیده و زمان‌بر است. آگاهی از فرم‌هایی که باید پر کنید و هزینه‌های آن‌ها به شما کمک می‌کند که با دید بازتری اقدامات مربوط به اخذ تابعیت آمریکا را انجام دهید. فرم n400 برای تنظیم درخواست تابعیت ایالات متحده تدوین شده است. در این مطلب از کارت سبز توضیحات دقیقی در مورد این فرم و هزینه‌های مربوط به آن ارائه شده است.

فرم n400 چیست و پردازش آن چقدر طول می‌کشد؟

فرم n-400 از طرف اداره شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) به‌طور رسمی برای درخواست تابعیت در نظر گرفته شده است. افرادی که خواهان اخذ شهروندی و مهاجرت به آمریکا هستند و می‌خواهند از خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) استفاده کنند، باید این فرم را تهیه کنند. افراد بالای ۱۸ سال دارای گرین کارت با وضعیت اخلاقی قابل قبول، می‌توانند از طریق این فرم برای اخذ تابعیت آمریکا اقدام کنند. فرایند پردازش درخواست‌های تابعیت توسط (USCIS) درحال‌حاضر، به‌طور متوسط ۱۸ ماه طول می‌کشد. هزینه فرم مربوطه نیز در مجموع ۷۲۵ دلار است. در ادامه نکات مهمی را درخصوص روند پر کردن فرم و ارسال آن ارائه داده‌ایم.

درحال‌حاضر، روند پردازش فرم n400 چیزی حدود 15ماه و 15 روز زمان می‌برد. پر کردن این فرم و ارسال آن فقط یکی از مراحل اخذ تابعیت آمریکا است و درمجموع برای اخذ تابعیت این کشور باید بین ۱۸ تا ۲۴ ماه منتظر باشید و پیگیری‌های لازم را انجام دهید. سایر مراحل اخذ تابعیت شامل پردازش درخواست، آزمون شهروندی، مصاحبه و مراسم سوگند وفاداری می‌شود؛ همچنین در نظر داشته باشید که زمان پردازش فرم مربوط به درخواست اخذ تابعیت شما تا حدی به میزان شلوغی دفتر میدانی USCIS دارد که شما فرم را به آن ارسال کرده‌اید.

تسریع روند پردازش فرم

در برخی از موارد با یک تماس با مرکز تماس USCIS می‌توانید درخواست تسریع خود را اعلام کنید. برای درخواست رسیدگی سریع، باید شماره رسید و شماره A (A-number) خود را داشته باشید. پیشنهاد می‌شود که یک کپی از درخواست خود داشته باشید تا بتوانید جزئیات پرونده را سریع و دقیق ارائه دهید.

چه افرادی واجد شرایط ارسال فرم n400 هستند و چه افرادی نیستند؟

شما تنها درصورتی می‌توانید n400 را ارسال کنید که واجد شرایط اخذ تابعیت آمریکا باشید. با استثنائات کمی، متقاضی شهروندی آمریکا باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • بالای ۱۸ سال سن داشته باشد.
 • باید حداقل ۵ سال (یا حداقل ۳ سال درصورت ازدواج با یک شهروند آمریکایی)، گرین کارت آمریکایی را داشته باشد.
 • قبل‌از درخواست باید حداقل ۳ ماه در همان ایالت آمریکا زندگی کرده باشد.
 • لازم است که اصول تاریخ و دولت ایالات متحده را بداند.
 • باید قادر به صحبت کردن، خواندن و نوشتن به انگلیسی باشد.
 • ضروری است که فرد شخصیت اخلاقی خوبی داشته باشد و بتواند آن را نشان دهد.

اگر فرزند یک شهروند ایالات متحده هستید و در خارج از کشور زندگی می‌کنید، باید به‌جای n400 برای دریافت گواهی شهروندی یا تابعیت، از فرم n-600 استفاده کنید. افراد دارای تابعیت مشتق یا اکتسابی نیز نمی‌توانند از n400 استفاده کنند و یک روش درخواست شهروندی جداگانه برای آن‌ها تعیین شده است.

نحوه ارسال فرم چگونه است؟

شما می‌توانید فرم n400 را به‌صورت آنلاین از طریق وب‌سایت خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) ارسال کنید؛ همچنین امکان ارسال این فرم از طریق پست به مرکز خدمات USCIS یا lockbox وجود دارد. اگر از خارج از کشور می‌خواهید درخواست خود را ارسال کنید یا برای معافیت از هزینه می‌خواهید درخواست دهید، باید از فرم‌های کاغذی استفاده کرده و آن را از طریق پست ارسال کنید. ارسال فرم از طریق پست یا آنلاین شرایط خاص خود را دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

نکات ارسال فرم از طریق پست

برای ارسال فرم کاغذی، باید فرم را از وب‌سایت USCIS دانلود کرده و از آن پرینت تهیه کنید. آدرس ارسال درخواست، بسته به ایالتی که در آن زندگی می‌کنید و خدمات تحویلی که از آن استفاده می‌کنید متفاوت است. می‌توانید آدرس پستی صحیح مطابق با شرایط خود را در وب‌سایت USCIS پیدا کنید. پر کردن دقیق فرم و مرور چندباره آن پیشنهاد می‌شود تا هیچ‌گونه خطایی در آن وجود نداشته باشد. به‌طورکلی، برای پر کردن فرم از طریق پست، باید این نکات را در نظر داشته باشید:

 • از جوهر سیاه استفاده کنید.
 • مطمئن شوید که جدیدترین فرم‌ها را پر می‌کنید.
 • اگر فرم را به‌صورت آنلاین ارسال کرده‌اید، نباید از طریق پست هم ارسال کنید.
 • حتما فرم‌های خود را امضا کنید. در غیر این صورت، درخواست شما توسط USCIS رد خواهد شد.

نکات ارسال فرم به صورت آنلاین

برای ارسال فرم n400 به‌صورت آنلاین، باید یک حساب کاربری آنلاین در وب‌سایت USCIS ایجاد کنید. به‌محض ایجاد شدن حساب، می‌توانید مبلغ مورد نیاز را پرداخت کرده و کپی مدارک پشتیبانی خود را به‌صورت مستقیم در وب‌سایت بارگذاری کنید.

بعد از تشکیل پرونده، یک قرار مصاحبه برای شما در نزدیک‌ترین دفتر USCIS تعیین می‌شود. در مصاحبه، سوالات مربوط به درخواست خود را پاسخ می‌دهید و سپس در آزمون‌های زبان انگلیسی و مدنی شرکت خواهید کرد. اگر آزمون‌ها را با موفقیت پشت‌سر بگذارید؛ آخرین قدم، ادای سوگند وفاداری در یک مراسم سوگند است. پس‌از آن، شما رسما به شهروند ایالات متحده تبدیل خواهید شد.

چه مدارکی را باید به همراه فرم ارسال کنیم؟

تمام افرادی که برای اخذ تابعیت آمریکا درخواست می‌دهند، باید مدارک پشتیبانی را به‌همراه فرم n400 ارسال کنند. همیشه باید یک کپی پشت‌ و رو از گرین کارت خود را به‌همراه سایر مدارک ارسال کنید؛ همچنین ممکن است ارسال مدارک و اسناد پشتیبانی زیر مورد نیاز باشد:

 • دو قطعه عکس پاسپورتی رنگی با اندازه ۲ در ۲ اینچ؛
 • مدرکی دال بر وضعیت تاهل شما، از جمه گواهی ازدواج، طلاق یا فوت همسر؛
 • ترجمه انگلیسی مدارکی که به زبان دیگری غیر از انگلیسی هستند؛
 • اسناد مالیاتی؛
 • فرم n-648: گواهی پزشکی برای معلولین.

اگر می‌خواهید بسته خود را به‌صورت پستی ارسال کنید، از مدارک اصلی کپی تهیه کنید و کپی مدارک را به USCIS ارسال کنید. مگر اینکه یک افسر به‌طور خاص، مدارک اصلی را از شما بخواهد. شما می‌توانید لیست کامل مدارک مورد نیاز و اطلاعات تکمیلی را در وب‌سایت USCIS بیابید. وکیل یا مشاور مهاجرت می‌تواند به تکمیل مدارک و طی کردن منظم مراحل به شما کمک کند.

چه زمانی می‌توانم فرم n-400 را ارسال کنم؟

برای تعیین سریع‌ترین زمان برای ارسال فرم n400 باید در وهله اول ببینید که قانون ۵ ساله شامل شما می‌شود یا قانون ۳ ساله. این قوانین به مدت‌زمانی که شما اقامت دائم قانونی در ایالات متحده داشته‌اید، اشاره دارد.

 • قانون ۵ ساله: اگر حداقل ۵ سال است که گرین کارت آمریکا را دارید، می‌توانید به‌عنوان یک شهروند ایالات متحده برای تابعیت درخواست بدهید.
 • قانون ۳ ساله: همسران شهروندان آمریکایی درصورتی‌که، حداقل ۳ سال از زمان ازدواج و زندگی مشترک آن‌ها گذشته باشد، می‌توانند پس‌از داشتن گرین کارت به مدت ۳ سال، برای شهروندی ایالات متحده درخواست بدهند.

گروهی از متقاضیان، مانند بیوه‌های افرادی که در حین خدمت در نیروهای مسلح ایالات متحده جان خود را از دست داده‌ِاند، می‌توانند در هر زمانی درخواست تابعیت خود را ارسال کنند. این افراد مجبور نیستند چندین سال به‌عنوان مقیم دائم منتظر بمانند و پس از آن برای تابعیت درخواست دهند.

تشکیل پرونده اولیه؛ قانون درخواست فرم ۹۰ روزه

اولین فرصتی که می‌توانید فرم n-400 را ارسال کنید، ۹۰ روز قبل از سومین یا پنجمین سالگرد شما به‌عنوان مقیم دائم و قانونی ایالات متحده است؛ به این کار بایگانی اولیه می‌گویند. USCIS تا زمانی‌که شرایط کامل ۳ساله یا ۵ساله را برآورده نکنید، درخواست تابعیت شما را تایید نمی‌کند؛ اما درخواست شما برای شروع فرایند را می‌پذیرد. بر این اساس، با دانستن تاریخ اقامت قانونی و یک حساب سرانگشتی می‌توانید سریع‌ترین زمان ارسال فرم را پیدا کنید. دقت کنید که در تمام این مدت باید در ایالات متحده زندگی کرده باشید؛ در غیر این صورت، درخواست شما رد خواهد شد.

هزینه فرم n400 چقدر است؟

پرداخت هزینه فرم‌های مهاجرت یکی از دغدغه‌های متقاضیان است. در این شرایط کمک گرفتن از مشاورین مجرب در زمینه مهاجرت می‌تواند تا حد خوبی راهگشا باشد. هزینه فرم n400 درحال‌حاضر، ۷۲۵ دلار است که ۶۴۰ دلار آن برای پردازش فرم و ۸۵ دلار نیز برای خدمات بیومتریک در نظر گرفته می‌شود. خدمات بیومتریک برای تایید هویت اشخاص، مراقبت‌های بهداشتی و خدمات دولتی ارائه می‌شود. متقاضیان بالای ۷۵ سال لازم نیست هزینه خدمات بیومتریک را پرداخت کنند و پرداخت ۶۴۰ دلار برای آن‌ها کافی است.

می‌توانید هزینه فرم را با چک یا حواله قابل پرداخت به وزارت امنیت داخلی آمریکا واریز کنید. اگر چک شما به نام دیگری باشد و یا حتی یک علامت اختصاری اضافی مانند DHS داشته باشد، USCIS پرداخت شما را پردازش نخواهد کرد؛ همچنین می‌توانید با تکمیل و امضای فرم g-1450، هزینه ارسال فرم را با کارت اعتباری پرداخت کنید.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم راهنمای خوبی برای نحوه ارسال فرم n400 ارائه دهیم. داشتن یک برنامه‌ریزی خوب و زمان‌بندی دقیق برای ارسال فرم‌های مربوطه، باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه می‌شود. با کمک گرفتن از وکلا و مشاورین مجرب در زمینه مهاجرت می‌توانید تا حد خوبی هزینه‌ها را کاهش داده و به روند انجام امور سرعت بخشید. کارت سبز با سابقه چندین ساله در زمینه خدمات مهاجرت و اخذ ویزا می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

 

 

 

رای شما به این پست

اگر تمایل دارید در زمینه فرم N400 مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
0 پاسخ

نظر خود را درباره فرم N400 ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *