ارزیابی مهاجرت

وضعیت ثبت نام لاتاری متأهلین

اگر متأهل هستید و می‌خواهید در لاتاری ثبت نام کنید نیاز است که با وضعیت ثبت نام لاتاری متأهلین آشنا شوید. وضعیت ثبت نام لاتاری متأهلین تفاوت چندانی با مجرد‌ها ندارد. برای آشنایی با این موضوع توصیه می‌کنیم تا آخر این مقاله با ما همراه شوید چراکه ما در این مقاله قصد داریم شما را به صورت کامل با وضعیت ثبت نام لاتاری متأهلین آشنا کنیم.

شرایط ثبت نام لاتاری متأهلین

وضعیت ثبت نام لاتاری متأهلین تفاوت چندانی با افراد مجرد ندارد. تنها افراد متأهل به هنگام ثبت نام در لاتاری آمریکا، حتما باید همراه با همسر و فرزندان زیر 21 سال و مجرد خود در این قرعه کشی شرکت کنند.

اگر شما نیز متاهل هستید و می‌خواهيد در لاتاری ثبت نام کنید نیاز است که مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا به سایت کارت سبز به نشانی http://www.cartesabz.net/register مراجعه کنید. سپس برای انتخاب نوع تاهل خود گزینه متأهل را انتخاب نمایید.

سپس بین گزینه شهروند غیر آمریکایی و شهروند آمریکایی گزینه مناسب را انتخاب کرده و در همان صفحه تعداد فرزندان زیر ۲۱ سال و مجرد خود را انتخاب نمایید.

در صفحات بعدی نیاز است که اطلاعات خودتان، همسرتان و فرزندان مجرد و زیر ۲۱ سال خود را به صورت دقیق وارد نموده و عکس مناسب برای تمام اعضای خانواده را آپلود نمایید.

برای ثبت نام لاتاری، نکته جالبی که در رابطه با افراد متاهل وجود دارد این می‌باشد که این افراد، نسبت به شرکت کنندگان دیگر از شانس دو برابری برخوردار هستند و دلیل آن این می‌باشد که افراد متاهل، در قرعه کشی لاتاری دو بار فرصت ثبت نام را دارند. یعنی یک بار به صورت مستقیم به ثبت نام لاتاری اقدام نموده و بار دیگر نیز از طریق همسر خود و به عنوان زيرمجموعه او در این قرعه کشی ثبت نام می‌کنند. بدین ترتیب برای برنده شدن در لاتاری، صاحب شانس دو برابری می‌شوند.

دقت کنید که اگر متاهل باشید و فرزندی را به سرپرستی خود گرفته باشید و آن فرزند مجرد و زیر ۲۱ سال باشد نیاز است در هنگام ثبت نام لاتاری اطلاعات او را نیز وارد کنید.

مدارک ثبت نام افراد متاهل در لاتاری

مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری آمریکا تنها یک قطعه عکس و اطلاعات شخصی و اطلاعات تمام اعضای خانواده می‌باشد. عکس لاتاری برای ثبت نام متأهلین از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و اگر مطابق با شرایط استاندارد نباشد، باعث می‌شود تا متقاضی از قرعه کشی لاتاری کنار گذاشته شود. برای ثبت نام لاتاری، متقاضی اصلی نیاز است که هم برای خود و هم برای زیرمجموعه خود که شامل همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال مجرد می‌شوند عکس استاندارد را تهیه نماید. متأهلین برای ثبت نام لاتاری به داشتن پاسپورت نیازی ندارند. پس همه افراد حتی سربازان و دانشجویان هم در لاتاری می‌توانند ثبت نام کنند. در ضمن باید به این نکته مهم هم توجه داشته باشید که شما برای ثبت نام لاتاری به تصویر مدرک اشتغال به کار یا تصویر مدرک تحصیلی نیازی ندارید. تنها لازم است تا در فرم، میزان تحصیلات خود را مشخص نمایید. پس تنها مدارک مورد نیاز برای ثبت نام متأهلین برای لاتاری آماده کردن یک عکس استاندارد می‌باشد.

سوالات متداول

 • چرا متأهلین برای ثبت نام در لاتاری شانس دوبرابری دارند؟

چون این افراد دو بار فرصت دارند در لاتاری ثبت نام کنند، یعنی یک بار به صورت مستقیم اقدام نموده و یک بار هم از طریق همسر خود به عنوان زیر مجموعه او برای ثبت نام لاتاری اقدام می‌نمایند.

 • اگر فرد متاهلی کودکی را به سرپرستی گرفته باشد برای ثبت نام در لاتاری باید اطلاعات او را نیز در فرم لاتاری پر کند؟

بله، فرد باید اطلاعات تمام فرزندان مجرد و زیر ۲۱ سال خود حتی اگر فرزند خودش نباشد و به سرپرستی گرفته باشد را در فرم ثبت نام لاتاری وارد کند.

 • آیا متأهلین می‌توانند به تنهایی در لاتاری ثبت نام نمایند؟

خیر افراد متأهل می‌بایست اطلاعات همسر و تمام فرزندان زیر ۲۱ سال مجرد خود را در فرم ثبت نام لاتاری وارد کنند.

 • من متأهل هستم و همسرم شهروند آمریکا است آیا نیاز است که اطلاعات او را هم در فرم ثبت نام لاتاری وارد کنم؟

خیر. تنها نیاز است که گزینه همسر شهروند آمریکا را موقع ثبت نام لاتاری انتخاب کنید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه وضعیت ثبت نام لاتاری متأهلین مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
8 پاسخ
 1. نیسم گفته:

  سلام برای ثبت نام‌متاهلین‌در‌لاتاری‌ برای شانس دوم امکان استفاده از همون عکس اولی هست یا خیر؟

  پاسخ
  • ساناز قنبری گفته:

   سلام وقت بخیر امکانش هست
   البته شما اگر ثبت نامتون رو از طریق شرکت کارت سبز انجام بدید خودمون دو شانسه ثبت نامتون رو انجام میدیم

   پاسخ
 2. فرزام کیای گفته:

  من نمیخوام اسم همسرو فرزندانمو برای ثبت نام وارد کنم آیا این مشکلی بوجود می آورد؟

  پاسخ
  • ساناز قنبری گفته:

   بله مشکل است به عنوان دروغ خواهد بود و به مشکل خواهید خورد بعد از قبولی
   حتما اسمشونو وارد کنید

   پاسخ
 3. ویدا گفته:

  ما هنوز عقد نکردیم میتونیم ثبت نام متاهلی انجام بدیم؟
  نامزد هستیم

  پاسخ
  • ساناز قنبری گفته:

   خیر ممکن نیست در حال حاضر باید ثبت نام بصورت مجزا داشته باشید اگر انشالا یکی از دو نفر برنده شد و اون زمان عقد کرده باشید ارتباطتونو میتونید اثبات کنید و بصورت متاهلی برید

   پاسخ
 4. ملیکا گفته:

  من متاهل هستم در صورت بردن در لاتاری گرین کارت برای تمام اعضای خانوادم صادر میشه یا فقط من و شوهرم؟

  پاسخ

نظر خود را درباره وضعیت ثبت نام لاتاری متأهلین ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *