ارزیابی مهاجرت
ircc

معرفی اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا

درحال‌حاضر کانادا به یکی از کشور‌های محبوب برای مهاجرت تبدیل شده است. بسیاری از افراد در جهان این کشور را برای ادامه زندگی خود انتخاب می‌کنند. این افراد از طریق روش‌های مختلف مانند پناهندگی و مهاجرت با دریافت شهروندی این کشور، سفر می‌کنند. برای اینکه به درخواست مهاجران در کشور کانادا رسیدگی شود، یک اداره مشخص ایجاد شده است. این اداره به کمک سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌ها می‌آید. اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا وظیفه رسیدگی به درخواست‌ها را برعهده دارد.

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا چیست؟

درحقیقت، این اداره دپارتمان فدرال کانادا است که بخش بزرگی از رسیدگی به درخواست‌های افراد را برعهده دارد. هنگامی‌که یک فرد جدید قصد مهاجرت به این کشور را دارد، باید فرم درخواست ویزا پر کند. با پر کردن این فرم، درخواست شما به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا ارائه می‌شود. در این‌ هنگام، اسم شما هم در لیست افراد تحت‌پوشش این اداره قرار می‌گیرد.

این مجموعه ابتدا با نام اداره شهروندی و مهاجرت کانادا شناخته می‌شد؛ اما اکنون، نام آن را به‌دلایل مشخصی تغییر دادند. نام جدید این اداره بلافاصله پس از شروع کار دولت جدید کانادا ایجاد شد. یکی از دلایل مهم تغییر نام آن، تغییر در برنامه‌ها و خدمات به‌شمار می‌رود. اضافه کردن کلمه پناهندگان به این مجموعه، نشان‌دهنده اهداف جدید برای دولت آمریکا است.

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا چه کاری انجام می‌دهد؟

با اضافه شدن کلمه پناهندگی، تغییراتی اساسی در ساختار این مجموعه ایجاد شد؛ به‌طوری‌که، برای ایجاد مهاجرت‌های بشر‌دوستانه تلاش می‌کند. اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا با صدای رسا به همه اعلام می‌کند که دولت کانادا یک سیاست مهاجرتی باز دارند. با‌توجه‌به این موضوع از تمام خانواده‌ها و افرادی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، استقبال می‌کند.

این مجموعه ورود به کشور کانادا را برای مهاجران راحت‌تر می‌کند؛ به‌طوری‌که اقدامات لازم را پیش از ورود آن‌ها انجام می‌دهد. علاوه‌بر آن، برنامه‌هایی را برای کمک به تازه‌واردان در‌نظر می‌گیرد. نکته مهمی که درباره این مجموعه وجود دارد، محافظت آن‌ها از مهاجران است. این مجموعه وظیفه دارد تا از افراد تازه‌وارد محافظت کرده و مشکلات آن‌ها را برطرف کند.

دلیل ایجاد این اداره

در‌حالت‌کلی، کانادا کشوری است که به‌صورت مفید تحت‌تاثیر مهاجرت قرار گرفته است. این کشور از سال‌های گذشته پذیرای بیش از ۲۱ میلیون نفر بوده است. این جمعیت قابل‌توجه، بیش از ۲۰۰ قومیت را در خود جای داده است. توجه داشته باشید که از گذشته تا‌کنون، مهاجرت، نقش پر‌رنگی را در شکل‌دهی به این کشور ایفا کرده است. به‌طوری که کانادا به کشوری موفق و مرفه تبدیل شده است.

این کشور با‌توجه‌به این موضوع، تمرکز بیشتری بر روی سیاست‌های مهاجرتی خود دارد؛ بنابراین، برنامه‌های جدید‌تری را برای آن ایجاد می‌کند. اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا یکی از جدی‌ترین اقدامات این کشور به‌شمار می‌رود.

آیا اداره‌های CIC و IRCC با یک‌دیگر تفاوت دارند؟

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که دو اداره CIC و IRCC از یک‌دیگر جدا هستند و به‌صورت مجزا فعالیت می‌کنند. این تفکر به‌طور کامل اشتباه است؛ چرا‌که این دو اداره با یک‌دیگر یکسان هستند. اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا ساختمان به‌روز شده CIC است. در‌حقیقت، IRCC بخش ارجاع یافته و جدید‌تر CIC به‌شمار می‌رود.

معرفی بخش‌های مختلف این مجموعه و وظایف آن‌ها

این اداره شامل بخش‌های مختلفی است که هر‌کدام از آن‌ها خدمات جداگانه‌ای را ارائه می‌دهند. اگر قصد مهاجرت به این کشور را دارید، ابتدا باید با این بخش‌ها آشنا شده و درباره خدمات آن‌ها اطلاعات کسب کنید. با این کار می‌دانید که برای انجام اقدامات مورد‌نیاز به کدام بخش مراجعه خواهید کرد.

مهاجرت

این بخش از دپارتمان به‌صورت مستقل برای مهاجران ایجاد شده است. در این قسمت تلاش می‌شود تا از تازه‌واردان به‌صورت ویژه استقبال شود. دولت کانادا توجه دارد که استقبال از مهاجران باید بسیار مفید واقع شود؛ زیرا بسیاری از فعالیت‌های این کشور براساس منافع آن است. این دولت با مشکل رشد جمعیتی مواجه است و از‌سوی‌دیگر تمایل دارد تا اقتصاد قوی و امنیت بالا داشته باشد. باتوجه‌به موارد ذکر شده، پذیرفتن مهاجران امری مفید و عقلانی است.

سیاست مهاجرتی برای این کشور بسیار باز است؛ به‌طوری‌که همه افراد می‌توانند از کشور‌های مختلف به ‌کانادا مهاجرت کنند. بسیاری از بومی‌های کانادا می‌توانند تنها در چند نسل پیش از خود، اجداد خارجی را پیدا کنند. اگر قصد مهاجرت به این منطقه را دارید، باید هنگام مراجعه به اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا، به بخش مهاجرت بروید.

پناهندگان

بخش دیگر این مجموعه، بخش مربوط به پناهندگان است. دولت کانادا به‌صورت اختصاصی و دقیق شرایط پناهندگان جهان را بررسی می‌کند. این کشور با هدف کمک به پناهندگان، شرایط مناسبی را برای آن‌ها ایجاد کرده است. در بسیاری از مواقع افراد به‌دلیل شرایط نا‌مناسب و اجبار، برای دریافت پناهندگی اقدام می‌کنند. آن‌ها می‌توانند یک زندگی فوق‌العاده را در این منطقه تجربه کنند؛ چرا‌که اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا تمام نیاز‌های آن‌ها را برطرف می‌کند.

توجه داشته باشید که دولت علاوه‌بر کمک به این افراد، به رشد کشور هم کمک می‌کند. شما شاهد استقبال ویژه این کشور از پناهندگان خواهید بود. افرادی که قصد دارند در این کشور پناهنده شده و از مزیت‌های بی‌شمار آن بهره‌مند شوند، باید به بخش پناهندگی مراجعه کنند.

شهروندی

بسیاری از افراد برای دریافت شهروندی کشور کانادا اقدام می‌کنند. یکی از خدمات قابل‌توجه این کشور، ایجاد مسیری مناسب برای این افراد است. اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا، به افرادی که تصمیم می‌گیرند برای همیشه به این کشور مهاجرت کنند، کمک می‌کند.

فردی که قصد دارد به‌عنوان یک شهروند کانادایی زندگی خود را ادامه دهد، می‌تواند برای دریافت شهروندی اقدام کند. البته نیاز است پیش از اقدام، شرایط را بررسی کنید. باید درباره الزامات و واجد شرایط بودن اطلاعات کسب کنید. اگر شرایط شما مناسب بود، باید به بخش شهروندی این اداره مراجعه کنید. این مجموعه تلاش می‌کند تا شما را به یک شهروند کانادایی تبدیل کند.

اهداف کلی اداره IRCC

به‌طورکلی، این مجموعه با اهداف مشخصی ایجاد شد. تمام این اهداف با پیشرفت کشور کانادا و ایجاد یک زندگی فوق‌العاده برای شهروندان ارتباط مستقیم دارند. در ادامه مهم‌ترین اهداف ایجاد اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا را بررسی خواهیم کرد.

 • اجازه ورود به سایر تابعیت‌ها به‌منظور دریافت کمک از این افراد است. این کشور با ارائه خدمات سلامت، امنیت و رفاه به شهروندان، برای رشد اقتصادی تلاش می‌کند؛ بنابراین شما می‌توانید یک کمک بزرگ برای این دولت محسوب شوید؛
 • کانادا قصد دارد با حمایت از پناهندگان و سایر بومی‌ها، سنت قدیمی و بشر‌دوستانه خود را حفظ کند. ازاین‌رو، خدمات گسترده‌ای را به آن‌ها ارائه می‌دهد؛
 • پیشبرد سیاست‌های مهاجرتی در جهان یکی‌دیگر از اهداف این مجموعه است؛ اما برنامه‌ریزی‌ها به‌طور ویژه انجام شده‌اند. نکته مهم این است که تمام برنامه‌ریزی‌ها به‌گونه‌ای انجام شده‌اند که سیاست‌های مهاجرتی کانادا نیز حفظ شود؛
 • چشم‌اندازی برای ساخت یک کشور قوی‌تر به‌شمار می‌رود. با ایجاد اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا، برای ساخت نسخه‌ای پیشرفته‌تر و مرفه‌تر تلاش می‌کنند.

نحوه دسترسی به این اداره

دسترسی به این اداره برای ثبت‌نام یا مشاهده پرونده‌ها بسیار آسان است. شما می‌توانید برای انتخاب بهترین روش مهاجرت و ثبت‌نام از یک مشاور متخصص کمک بگیرید. یک فرد متخصص با شناخت تمام روش‌ها، بهترین‌ها را به شما معرفی می‌کند. اگر قصد ندارید تا از یک فرد متخصص کمک بگیرید و می‌خواهید ثبت‌نام راه به‌تنهایی انجام دهید، باید فرم درخواست را پر کنید.

برای پر کردن و ارسال فرم درخواست، باید به سایت وب فرم کانادا مراجعه کنید. شما می‌توانید از این طریق به‌راحتی درخواست داده و به پرونده‌های خود دسترسی پیدا کنید؛ همچنین برای پیگیری درخواست‌ها یا مکاتبه با اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا باید به این سایت مراجعه کنید.

چگونه برای اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا درخواست بدهیم؟

برای ارسال درخواست باید به سایت وب فرم کانادا مراجعه کنید. شما می‌توانید برای درخواست‌های تحصیلی، کاری، توریستی و اقامت دائم از این طریق اقدام کنید. پس از ورود به سایت، با بخش Enquiry مواجه می‌شوید. در این بخش باید یکی از انواع درخواست‌ها را با‌توجه‌به شرایط خود انتخاب کنید و توضیحات مرتبط به درخواست را در کادر مشخص شده وارد می‌کنید. توجه داشته باشید که با محدودیتی در نوشتن توضیحات مواجه هستید. شما تنها می‌توانید ۱۵۰۰ کارکتر بنویسید.

در قسمت بعدی، باید اطلاعات مربوط به درخواست‌دهنده را وارد کنید. این اطلاعات شامل نام و نام‌خانوادگی، شماره تلفن، تاریخ تولد، ایمیل و سایر اطلاعات می‌شود. در قسمت بعدی باید اطلاعات شخصی را بنویسید که در حال پر کردن فرم درخواست است. پس از این مراحل، اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا اجازه می‌خواهد تا از طریق ایمیل با شما مکاتبه کند. اکنون باید مدارک خود را آپلود کنید. در این بخش حجم و کیفیت تصاویر از اهمیت بالایی برخوردار است؛ در‌نهایت، پیامی تحت‌عنوان تکمیل فرم درخواست شما نمایش داده می‌شود برای اطمینان از درست پر کردن فرم میتوانید از خدمات کارت سبز در این زمینه بهره مند شوید.

پس از ارسال فرم چه اتفاقی می‌افتد؟

در برخی از مواقع رسیدگی به درخواست‌ها در اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا با اختلال مواجه می‌شود. این امر به‌دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد که یکی از رایج‌ترین آن‌ها نواقص موجود در مدارک است. پس از ارسال فرم، در‌صورت تایید درخواست شما یک ایمیل با توضیحات مربوطه به شما ارسال می‌شود. این در‌حالی است که اگر درخواست شما تایید نشده باشد نیز پیامی به شما ارسال می‌شود. در این پیام یا ایمیل، درباره دلیل عدم‌تایید درخواست‌تان توضیح داده شده است.

جمع‌بندی

اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا، مجموعه‌ای است که به‌منظور حمایت و کمک به مهاجران و پناهندگان ایجاد شده است. درخواست‌های شما توسط این مجموعه تایید یا رد می‌شود؛ همچنین، می‌توانید برای پیگیری بهتر درخواست‌ها به بخش مورد‌نظر خود مراجعه کنید.

3.5/5 - (2 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه معرفی اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
4 پاسخ
 1. سمیه سلطان بیگی گفته:

  خدمات ویزای کار کانادا را شما انجام میدید؟ اگر انجام میدید شرایط به چه صورته؟

  پاسخ
  • ساناز قنبری گفته:

   بله تمامی ویزاهای کاری انجام میشه اما ویزاهای متنوعی وجود داره میتونید راجع به هر کدوم داخل سایت ما اطلاعات زیادی بدست آورید و همینطور اگر سوالات بیشتری داشتید از طریق لینک زیر تایم مشاوره دریافت نمایید
   https://cartesabz.net/register/consulting.php

   پاسخ
 2. میکائیل جبارزاده گفته:

  میخواستم داخل کانادا ثبت شرکت انجام بدم کارت سبز میتونه هماهنگیشو برام انجام بده؟

  پاسخ

نظر خود را درباره معرفی اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *