ارزیابی مهاجرت

بهترین مرکز VAC برای ایرانیان

انگشت‌نگاری و ثبت اطلاعات بیومتریک یکی از مراحلی است که برای اخذ ویزای کانادا باید طی شود. این مرحله معمولا دارای دغدغه زیادی برای متقاضیان ایرانی سفر به کانادا است، زیرا سفارت این کشور در ایران وجود ندارد و متقاضیان ایرانی برای انجام این پروسه باید به دیگر کشورها سفر کنند. سفارتی که برای ثبت اطلاعات بیومتریک انتخاب می‌شود، در افزایش شانس اخذ ویزا و سرعت طی شدن روند دریافت ویزا دارد. به همین دلیل، انتخاب مرکز مناسب حائز اهمیت است. در این مطلب به معرفی بهترین مرکز VAC برای ایرانیان و ویژگی‌های آن می‌پردازیم.

مراجعه به دفاتر VAC به چه منظور انجام می‌شود؟

از سال 2013 متقاضیانی که قصد دریافت ویزای کانادا را دارند باید اطلاعات بیومتریک خود را ثبت کنند. این اطلاعات شامل انگشت‌نگاری و چهره‌نگاری است و بخشی از پروسه اعطای ویزای کانادا به متقاضیان به‌شمار می‌روند. فرایند بیومتریک چیزی شبیه احراز هویتی است که در مراکز پلیس +10 برای اخذ گذرنامه انجام می‌شود. برای انجام فرایند بیومتریک و ثبت اطلاعات مورد نیاز در آن، باید به یکی از دفاتر VAC کانادا مراجعه کنید. این دفاتر به نیابت از سفارت کانادا، فرایند تشخیص و احراز هویت را برای درخواست‌کنندگان ویزا انجام می‌دهند.

پس از ثبت‌نام و درخواست برای یکی از ویزاهای کانادا، 30 روز زمان دارید که جهت ثبت اطلاعات بیومتریک خود به یکی از دفاتر VAC مراجعه کنید. همان‌طورکه اشاره شد، نبود سفارت کانادا در ایران موجب شده است که دفتری برای ثبت این اطلاعات در کشور ما وجود نداشته باشد. درنتیجه، متقاضیان ایرانی اخذ ویزای کانادا باید به یکی از کشورهای همسایه مانند ترکیه، امارات، گرجستان و… سفری داشته باشند تا بتوانند در دفاتر VAC آن‌ها اطلاعات خود را ثبت کنند. عدم مراجعه در مدت زمان اعلام شده به معنی عدم درخواست برای دریافت ویزا است و پرونده متقاضی از نظر قضایی لغو می‌شود.

بهترین مرکز VAC برای ایرانیان کدام است؟

کمی قبل گفتیم که باوجود نبود سفارت کانادا در ایران، متقاضیان اخذ ویزا در کشور ما این امکان رادارند که به کشورهای همسایه سفر کرده و فرایند ثبت اطلاعات بیومتریک که یکی از الزامات دریافت ویزا است را در آن‌جا انجام دهند. فرایند کلی کار یعنی مراحلی که برای انگشت‌نگاری و اخذ ویزا در مراکز VAC انجام می‌شود در کشورهای مختلف یکسان است، اما طبق تجربه و گزارشاتی که در سال‌های اخیر از ایرانیان مهاجر دریافت شده است، در بعضی دفاتر پروسه انجام کار به شکل بهتری انجام می‌شود. به‌علاوه، انجام فرایند بیومتریک در بعضی دفاتر شانس اخذ ویزا را افزایش می‌دهد و می‌توان این‌طور گفت که همه دفاتر شرایط یکسانی ندارند. در ادامه ضمن معرفی بهترین مرکز VAC برای ایرانیان، شرایط ثبت اطلاعات در هر دفتر را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

سفارت کانادا در ترکیه

یکی از کشورهایی که بیشتر ایرانیان برای ثبت اطلاعات بیومتریک خود انتخاب می‌کنند، کشور ترکیه است. این کشور در همسایگی ایران قرار دارد و از نظر فرهنگی شباهت زیادی به کشور ما دارد، درنتیجه، اقامت در آن برای بیشتر ایرانیان راحت و کم‌دردسر است. به‌علاوه، هزینه سفر به ترکیه نسبت‌به بسیاری از کشورهایی که دارای دفاتر VAC هستند پایین‌تر است و روش‌های سفر به این کشور هم تنوع بیشتری دارد. در کشور ترکیه ثبت اطلاعات بیومتریک هم در استانبول و هم در آنکارا انجام می‌شود.

  • دفتر VAC آنکارا: مرکز VAC آنکارا 7 روز هفته فعالیت دارد. ساعت کاری این دفتر در روزهای شنبه تا پنجشنبه دو شیفت و از 12-8 و 16:45-12:30 است و در روزهای جمعه از ساعت 12:30-8 فعالیت دارد.
  • دفتر VAC استانبول: متقاضیان اخذ ویزای کانادا امکان انجام امور کنسولگری در دفتر استانبول را هم دارند. این دفتر شنبه و یکشنبه فعالیتی ندارد و در باقی ایام هفته از ساعت 12:30-8 خدمات لازم را به متقاضیان ارائه می‌کند.

طبق این توضیحات می‌توان گفت که آنکارا نسبت‌به استانبول شرایط بهتری برای ثبت اطلاعات دارد و کمتر بودن محدودیت زمانی مراجعه به دفتر و فعالیت همه روزه آن، موجب می‌شود که فرایند ثبت اطلاعات و درنهایت نتیجه‌گیری با سرعت بیشتری انجام شود.

سفارت کانادا در گرجستان

یکی دیگر از بهترین مرکز VAC برای ایرانیان، دفتر سفارت کانادا در گرجستان است. مسافت کم میان ایران و گرجستان، وجود پروازهای همه روزه برای سفر به گرجستان و هزینه نسبتا پایین سفر مانند تهیه بلیط و اقامتگاه موجب شده که مرکز VAC تلفیس یکی از محبوب‌ترین مراکز برای ایرانیان باشد.

سفارت کانادا در امارات

متقاضیان اخذ ویزای کانادا و ثبت اطلاعات بیومتریک این امکان را دارند که برای ثبت اطلاعات خود به کشور امارات هم سفر کنند. مراکز VAC برای ثبت این اطلاعات در شهرهای دبی و ابوظبی فعال است که برای دریافت خدمات آن‌ها هم امکان مراجعه حضوری و هم امکان استفاده از خدمات غیرحضوری، وجود دارد. باوجود همسایگی ایران و امارات و فاصله نه‌چندان زیاد، دفاتر این کشور چندان مورد توجه ایرانیان نیست. هزینه بالای سفر به دبی یا ابوظبی نسبت‌به دیگر کشورها و هزینه‌های بالای اقامت ازجمله دلایلی هستند که موجب مراجعه کمتر ایرانیان به این دفاتر می‌شوند؛ همچنین طبق تجربه هم‌وطنان با مراجعه به این دفاتر فرایند پاسخ‌گویی با تاخیر انجام می‌شود.

سفارت کانادا در آذربایجان

یکی دیگر از مراکزی که می‌توان آن را به‌عنوان بهترین مرکز VAC برای ایرانیان معرفی کرد، مرکز VAC در باکو آذربایجان است. این مرکز نیز به‌جز شنبه و یکشنبه در دیگر ایام هفته به پاسخ‌گویی متقاضیان می‌پردازد. ساعت کاری این مرکز از 17-9 است که بازه مناسبی برای مراجعه است. هزینه سفر به آذربایجان هم چندان زیاد نیست و حتی امکان سفر زمینی به این کشور از مرز آستارا و تبریز هم وجود دارد که باعث کاهش هزینه متقاضیان می‌شود.

سخن پایانی

درصورتی‌که، متقاضی اخذ ویزای کانادا بوده و به‌دنبال تکمیل مدارک خود برای دریافت این ویزا هستید، ابتدا باید برای ثبت اطلاعات بیومتریک خود یعنی انجام انگشت‌نگاری و چهره‌نگاری اقدام کنید. این فرایند در یکی از دفاتر کنسولگری کانادا انجام می‌شود که برای متقاضیان ایرانی در کشورهای همسایه قرار دارد. همان‌طورکه اشاره کردیم، برای تسریع فرایند ثبت اطلاعات و اخذ ویزا باید بهترین مرکز را انتخاب کنید. در این مطلب چند مرکزی که به‌عنوان بهترین مرکز VAC برای ایرانیان شناخته می‌شوند را معرفی کردیم. شما تجربه مراجعه به کدام مرکز را دارید؟

 

رای شما به این پست

اگر تمایل دارید در زمینه بهترین مرکز VAC برای ایرانیان مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
0 پاسخ

نظر خود را درباره بهترین مرکز VAC برای ایرانیان ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *