ارزیابی مهاجرت

راهنمای خرید سیم کارت در کانادا

در ارتباط بودن با خانوداده و نزدیکان حین سفر به کشورهای دیگر، دغدغه تمام مسافرین  وگردشگرانی است که با ویزای توریستی کانادا قصد سفر دارند. دسترسی به اینترنت پرسرعت نیز یکی از الزامات سفرهای خارجی است. به همین دلیل، در اینجا نکاتی را تحت‌عنوان راهنمای خرید سیم کارت در کانادا ارائه می‌دهیم که حتما می‌تواند برای شما مفید باشد.

انواع سیم کارت در کانادا

شما به‌محض رسیدن به کشور کانادا می‌توانید برای خرید سیم کارت اقدام کنید. سیم کارت‌های اعتباری برای گردشگران و مسافرین بهترین گزینه هستند. به‌طورکلی، در کانادا دو نوع سیم کارت وجود دارد که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

سیم کارت فیزیکی

از میان سیم کارت‌های فیزیکی در کانادا می‌توانیم به اپراتورهای سیم کارت Bell، Telus و Rogers اشاره کنیم که پوشش گسترده و اتصال پایدار اینترنت 4G/5G را در سراسر کشور، از تورنتو تا اتاوا تضمین می‌کننند.

سیم کارت مجازی

سیم کارت مجازی (eSIMs) که جایگزینی برای سیم کارت‌های فیزیکی است و به‌راحتی روی گوشی تلفن همراه هوشمند فعال می‌شود. سیم کارت‌های مجازی به‌ویژه برای مسافرانی که می‌خواهند بدون نیاز به چند سیم کارت فیزیکی، بین چند شماره یا کشور جابه‌جا شوند، گزینه خوبی هستند.

مسافران باتجربه می‌توانند برای شما به‌عنوان یک راهنمای خرید سیم کارت در کانادا ایفای نقش کنند. این افراد معمولا سیم کارت‌های مجازی را پیشنهاد می‌کنند و آن را روی تلفن‌های هوشمند خود فعال می‌کنند. استفاده از سیم کارت‌های مجازی ساده است و از طریق آن‌ها می‌توانید به اینترنت 5G متصل شوید.

در کانادا از کجا می‌توانیم سیم کارت بخریم؟

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به‌عنوان راهنمای خرید سیم کارت در کانادا ارائه دهیم، محل خرید سیم کارت است. شما می‌توانید در شهرهای تورنتو، ونکوور، مونترال و اوتاوا به‌محض رسیدن به مقصد در فرودگاه سیم کارت بخرید. پیشنهاد ما این است که از فرودگاه سیم کارت نخرید؛ چرا که اینترنت سیم کارت‌های فرودگاهی 3G است. گزینه‌های بهتری را می‌توانید در فروشگاه‌های رسمی اپراتورهای تلفن همراه پیدا کنید.

در پمپ بنزین‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی بزرگ نیز امکان خرید سیم کارت وجود دارد؛ اما در این مکان‌ها اطلاعات کافی در مورد سیم کارت در اختیار شما قرار داده نمی‌شود و فعال کردن سیم کارت روی تلفن همراه نیز برعهده شخص شما خواهد بود. بهترین مکان‌ها برای خرید سیم کارت در کانادا عبارت‌اند از:

 • وب‌سایت‌های رسمی اپراتورهای محلی؛
 • وب‌سایت آمازون (Amazon)؛
 • وب‌سایت eBay.

اگر در کشور اقامت خود سیم کارت را سفارش بدهید، ممکن است دیر به‌دست شما برسد. اگر زمان کافی برای تحویل سیم کارت ندارید، سیم کارت مجازی را به شما پیشنهاد می‌کنیم. اگر تلفن همراه شما مجهز به این تکنولوژی باشد، می‌توانید فقط با یک کلیک سیم کارت مجازی خود را فعال کنید.

نحوه خرید سیم کارت اعتباری در کانادا

خرید سیم کارت اعتباری، تصمیمی عاقلانه برای داشتن سفری راحت و بی‌دردسر در کانادا است. در اینجا نکاتی را به‌عنوان راهنمای خرید سیم کارت در کانادا ارائه می‌دهیم.

بررسی و انتخاب اپراتور

پیش از خرید سیم کارت اعتباری در کانادا، باید در مورد اپراتورهای تلفن همراه و پوشش‌دهی آن‌ها تحقیق کنید. از میان مشهورترین اپراتورهای تلفن همراه کانادا می‌توانیم به Bell، Rogers و Telus اشاره کنیم؛ همچنین شرکت‌های تابعه آن‌ها مانند Koodo، Fido و Chatr برنامه‌های خوبی را ارائه می‌دهند. شما بسته به نیاز خود می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

جمع‌آوری مدارک لازم

بری خرید سیم کارت اعتباری در کانادا باید یک‌سری مدارک شناسایی را آماده کنید. پاسپورت و مدرک تاییدیه آدرس، ازجمله مهم‌ترین مدارک برای خرید سیم کارت در کانادا است.

تصمیم‌گیری بین سیم کارت فیزیکی یا مجازی

همان‌طورکه پیش از این اشاره کردیم، کانادا هر دو گزینه سیم کارت فیزیکی و مجازی را به مسافرین ارائه می‌دهد. پیش از خرید، تصمیم بگیرید که کدام گزینه برای دستگاه شما انتخاب بهتری است.

خرید و فعال‌سازی سیم کارت اعتباری

به‌محض مستقر شدن در یک فروشگاه مناسب یا پلتفرم آنلاین معتبر، این مراحل را برای فعال‌سازی سیم کارت اعتباری طی کنید:

 • انتخاب طرح: با در نظر گرفتن عواملی مانند زمان مکالمه و گزینه‌های پیامک، طرح مناسب را انتخاب کنید.
 • سیم کارت را در داخل دستگاه قرار دهید: اگر سیم کارت فیزیکی خریده‌اید، آن را باتوجه‌به دستورالعمل‌اش، داخل دستگاه خود قرار دهید. سیم کارت‌های مجازی به‌راحتی از طریق اپلیکیشن یا QR کد فعال می‌شوند.
 • پیکربندی تنظیمات: مطمئن شوید که تلفن همراه شما برای استفاده از سیم کارت جدید، ازجمله تنظیمات شبکه و تنظیمات APN به‌درستی تنظیم شده باشد.

بهترین سیم کارت‌های مسافرتی در کانادا

برای ارائه راهنمای خرید سیم کارت در کانادا، لازم است با چند سیم کارت اعتباری برتر از اپراتورهای مخابراتی کانادا آشنا شوید. این گزینه‌ها دارای پوشش قابل اعتماد هستند و برنامه‌های منعطفی را باتوجه‌به نیاز شما ارائه می‌دهند.

سیم کارت مجازی Yesim

Yesim یک ارائه‌دهنده اینترنت همراه از طریق سیم کارت مجازی است که در بیش از ۱۴۰ کشور دنیا فعالیت می‌کند. با انتخاب این سیم کارت، از اینترنت پرسرعت همراه و مزایای زیر بهره‌مند خواهید شد:

 • برقراری تماس‌های اینترنتی از طریق اپلیکیشن‌های پیام‌رسان؛
 • جست‌وجو در وب؛
 • فرستادن پیام‌های صوتی یا تصویری؛
 • ارسال پیام در پیام‌رسان‌ها؛
 • دانلود یا ارسال فایل و دیتا.

سیم کارت Bell Canada

این اپراتور دارای حداکثر سرعت اتصال 4G است. در مناطق روستایی، اتصال ممکن است با مشکل مواجه شود. ارائه این اطلاعات در مورد هزینه بسته‌ها به‌عنوان راهنمای خرید سیم کارت در کانادا لازم است. سیم کارت Bell ، این بسته‌ها را ارائه می‌دهد:

 • ۵۰۰ مگابایت، پیامک نامحدود و تماس‌های داخلی: ۳۰ دلار کانادا در ماه؛
 • ۲.۵ گیگابایت، پیامک نامحدود و تماس‌های داخلی: ۴۰ دلار کانادا در ماه؛
 • ۵ گیگابایت، پیامک نامحدود و تماس‌های داخلی: ۴۵ دلار کانادا در ماه؛
 • ۱۰ گیگابایت، پیامک نامحدود و تماس‌های داخلی: ۵۵ دلار کانادا در ماه.

 

سیم کارت Telus

این سیم کارت اعتباری، اینترنت با سرعت 4G را به مسافران ارائه می‌دهد. طرح‌های موجود این سیم کارت برای مسافران شامل موارد زیر می‌شود:

 • ۱ گیگابایت، مکالمه و پیامک نامحدود: ۳۵ دلار کانادا؛
 • ۵ گیگابایت، مکالمه و پیامک نامحدود: ۴۵ دلار کانادا؛
 • ۱۰ گیگابایت، مکالمه و پیامک نامحدود: ۵۵ دلار کانادا.

سیم کارت Rogers

Rogers نیز اپراتوری شناخته شده است که تماس‌های داخلی نامحدود را ارائه می‌دهد. قیمت اینترنت همراه در برنامه‌های این اپراتور به شرح زیر است:

 • ۵۰۰ مگابایت: ۳۰ دلار کانادا در ماه؛
 • ۲.۵ گیگابایت: ۴۰ دلار کانادا در ماه؛
 • ۴.۵ گیگابایت: ۴۵ دلار کانادا در ماه؛
 • ۸ گیگابایت: ۵۵ دلار کانادا در ماه.

سخن پایانی

مطلبی که مطالعه فرمودید، به‌عنوان راهنمای خرید سیم کارت در کانادا ارائه شده است و سعی کردیم در آن تمامی اطلاعات لازم را ارائه بدهیم. کارت سبز اولین موسسه بین‌المللی مهاجرت و اقامت در کشور است که صفر تا صد امور مربوط به مهاجرت شما را برعهده می‌گیرد. مشاوره‌های تخصصی، تکمیل فرم‌های مختلف، ساخت رزومه و… ازجمله خدمات کارت سبز است که همیشه رضایت متقاضیان را به‌همراه داشته است.

 

رای شما به این پست

اگر تمایل دارید در زمینه راهنمای خرید سیم کارت در کانادا مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
0 پاسخ

نظر خود را درباره راهنمای خرید سیم کارت در کانادا ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *