همان طور که می دانید نتایج مرحله دوم قرعه کشی لاتاری مهاجرتی 2022 ایالات متحده امریکا، ساعت ۱۹:۳۰ شنبه 8 می (۱۲ ظهر به وقت واشنگتن) اعلام می گردد و تمام برندگان لاتاری آمریکا معرفی می شوند. متقاضیانی که در محدوده 7 اکتبر تا 10 نوامبر سال 2020 ثبت نام کرده اند، می توانند از طریق لینک https://cartesabz.net/register/status-check.php نتیجه خود را مشاهده نمایند.

برنامه لاتاری امریکا (Diversity Immigrant Visa) که از سال ۱۹۹۵ در حال اجراست، سالانه ۵۵,۰۰۰ ویزای اقامت دائم را از طریق قرعه کشی و مصاحبه صادر می کند. این روش صدور ویزا که در سال ۱۹۹۰ توسط کنگره امریکا به تصویب رسید، جهت جذب مهاجر از کشورهایی است که هر ساله مهاجر کمتری از طریق دیگر ویزاهای مهاجرت به امریکا دارند؛ به عنوان مثال کشورهایی مانند نیجریه و ایران که در لاتاری بیشترین تعداد برنده قرعه کشی را داشتند (حدود ۶۰۰۰ مورد). از سوی دیگر افراد مقیم در کشورهایی مانند کلمبیا و تایوان حق شرکت در این برنامه را ندارند.

همان طور که می دانید هر ساله میلیونها نفر (۷,۹۰۰,۰۰۰ نفر برای آخرین دوره) از سراسر جهان در این برنامه ثبت نام کرده و حدود ۱۰۰,۰۰۰ نفر در قرعه کشی انتخاب می شوند … یا به اصطلاح “ برنده لاتاری آمریکا می شوند”. تا اینجای کار تقریبا همه چیز شفاف است. اما سهمیه سالیانه صدور ویزا نصف این عدد است. در نتیجه برندگان لاتاری در آمریکا به طور متوسط ۵۰% شانس دریافت ویزا دارند.

برندگان لاتاری در ایران که می توانند شامل اتباع کشورهای دیگری هم باشد (مانند برندگان لاتاری افغانستان مقیم ایران) همگی شانس برابر دارند. اما باید ببینیم چه کسانی موفق به دریافت ویزای آمریکا می شوند.

اما دلایل این امر چیست و بعد از برنده شدن لاتاری گرین کارت آمریکا چه موارد دیگری مورد بررسی قرار می گیرد؟

۱- بررسی صحت اطلاعات اظهار شده با توجه به مدارک موجود

۲- سکیوریتی چک از نظر امنیت داخلی امریکا (و احتمالا عدم سوء پیشینه از کشور مبداء)

۳- داشتن حداقل مدرک دیپلم یا دو ساله سابقه کار قابل استناد طی 5 سال گذشته

۴- معرفی یک شهروند یا مقیم دائم امریکا به عنوان اسپانسر یا اثبات توانایی مالی و همچنین مورد تقاضا بودن حرفه در کشور مقصد

۵- عبور موفقیت آمیز از آزمایشات پزشکی (شخص متقاضی و همراهان)

۶- و در آخر … تهیه به موقع مدارک و حضور در سفارت امریکا

نکته: صدور ویزا برای شما و همراهان (همسر و فرزندانی که در روز ثبت نام اینترنتی زیر ۲۱ سال دارند) علاوه بر موارد فوق، به ظرفیت کشور (حداکثر ۷% از کل ویزاهای صادره) و همچنین ظرفیت کل (۵۵,۰۰۰ ویزا) بستگی دارد. بنابراین در صورت تکمیل شدن هر یک از ظرفیتهای مذکور، شانس خود را در آن دوره از دست می دهید. در صورت موفقیت در این دوره، ویزای شما تا تاریخ ۳۰ سپتامبر صادر می گردد.

نکته: به خاطر داشته باشید هر ساله خیلی از برندگان لاتاری به علت عدم آگاهی از قبولی خود مطلع نمی شوند و یا برای گرفتن ویزا مراجعه نمیکنند. خیلی از افراد هم به علت نقص در اطلاعات فرم ثبت نام، فرم ds 260 و مشکل در مدارکشان در مصاحبه سفارت ریجکت می شوند. حتی افراد زیادی به علت عدم آگاهی نمی توانند به آفیسر مربوطه ثابت نمایند که صلاحیت لازم را دارند و از دریافت ویزا باز می مانند. بنابراین اگر برنده لاتاری امسال هستید باید بدانید اگر آگاهانه و با کمک افراد مجرب در این زمینه امورتان را انجام دهید، شانس دریافت ویزای شما چند برابر خواهد شد.

❇️ آینده ای سبز با کارت سبز

☎️ تلفن ثابت: 02149374
📱 تلگرام لاتاری و واتساپ: 09391324467

اینستاگرام لاتاری: ‏instagram.com/cartesabz

3.6/5 - (5 امتیاز)