ارزیابی مهاجرت

ویزای کار انتقال درون شرکتی ICT کانادا

انتقال درون شرکتی یکی از جذاب‌ترین و کارآمدترین روش‌های گسترش شرکت‌های بین‌المللی در کشور کانادا است که افراد می‌توانند فعالیت‌های خود را در بستر اقتصادی امن این کشور ادامه دهند؛ همچنین اگر بعد از دریافت ویزای کار انتقال درون شرکتی ICT کانادا شرایط لازم را کسب کنید، می‌توانید اقامت دائم این کشور را نیز برای خود و خانواده‌تان دریافت کنید؛ اما مهم‌ترین شرایط ثبت شعبه در کانادا و دریافت ویزای ICT چیست؟ چگونه می‌توان نسبت‌به دریافت اقامت دائم کانادا اقدام کرد؟ تمکن مالی برای دریافت ویزای انتقال درون شرکتی چقدر است؟ در این مقاله، به‌تمامی این سؤالات پاسخ خواهیم داد.

ویزای کار انتقال درون شرکتی ICT کانادا چیست؟

ویزای انتقال درون شرکتی یا Intra Company Transferee  (ICT) نوعی ویزای کاری موقت کشور کانادا است که برای شرکت‌های بین المللی که در خارج این کشور قرار دارند صادر می‌شود. این ویزا امکان گسترش فعالیت‌های شرکت‌های مختلف را در کشور کانادا را فراهم می‌آورد و اجازه می‌دهد که شرکت‌ها تعدادی از کارمندان خبره، متخصص و عالی‌رتبه خود را به دفتر خود در این کشور انتقال دهند.

خانواده درجه یک کارمندان منتقل‌شده نیز می‌توانند همراه آن‌ها وارد خاک کشور کانادا شوند. همسر کارمندانی که موفق به دریافت ویزای کار انتقال درون شرکتی ICT کانادا شده‌اند نیز مجوز کار دارند و اگر فرزندان آن‌ها زیر ۱۸ سال سن داشته باشند، می‌توانند در مدارس دولتی شهرهای مختلف به‌شکلی کاملا رایگان به تحصیل بپردازند. البته شایان ذکر است که تنها فرزندان زیر ۲۲ سال می‌توانند همراه با والدین خود به این کشور وارد شوند. شرکت دایرشده در کشور کانادا باید به‌عنوان شرکت مادر، وابسته یا تبعه به ثبت برسد و طرح تجاری جامعی برای ادامه فعالیت‌های خود را آماده کند.

شرایط لازم برای دریافت ویزای کار انتقال درون شرکتی ICT کانادا چه هستند؟

شرکت‌هایی که قصد دارند نسبت‌به دریافت ویزای انتقال درون شرکتی اقدام کنند، باید شرایط پایه زیر را دارا باشند.

 • شرکت مدنظر باید از نظر داشتن سرمایه‌های مالی مختلف تأمین باشد و بتواند تمامی فعالیت‌ها و اهداف ارائه‌شده در بیزینس پلن شعبه خود در کانادا را پشتیبانی کند.
 • شرکت اصلی که قصد ثبت درخواست برای دریافت ویزای ICT را دارد، باید در مطلوب‌ترین حالت سه سال از شروع فعالیتش گذشته باشد. همچنین حداقل سابقه کاری این شرکت‌ها یک سال است.
 • کارکنانی که قصد دریافت ویزای ICT را دارند، باید حداقل یک سال در شرکت اصلی کار کرده یا به‌نحوی در فعالیت‌های آن شریک باشند.
 • از مهم‌ترین شروط اخذ ویزای کار انتقال درون شرکتی ICT کانادا این است که تضمین کنید فعالیت‌های شما در خاک کانادا به‌شکلی مستمر ادامه خواهد یافت و می‌توانید برای شهروندان کانادایی ایجاد شغل کنید.

اگر زمینه کاری شرکت به‌گونه‌ای باشد که مشابه آن در کانادا وجود ندارد، افسران مهاجرت موارد زیر را نیز بررسی می‌کنند.

 • آیا شرکت مدنظر می‌تواند فعالیت مستمر خود را در خاک کانادا تضمین کند؟
 • آیا بیزینس پلن به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی‌شده که بتواند تمامی هزینه‌ها و حتی خسارت کارمندان را پوشش دهد؟
 • آیا این شرکت می‌تواند برای دولت کانادا سودمند باشد و شهروندان کانادایی را استخدام کند؟
 • آیا برای ادامه فعالیت این شرکت نیاز است که تمامی افراد پیشنهاد شده ویزا دریافت کنند؟

بنابراین، تمامی شرکت‌ها باید مدارکی مستدل برای اثبات موارد بالا جمع‌آوری کرده و ارائه کنند.

تمکن مالی ویزای کار انتقال درون شرکتی ICT کانادا چقدر است؟

ارائه مدارک مربوط به تأمین تمکن مالی یکی از اصلی‌ترین شروط اخذ ویزای ICT بوده و می‌توان آن را از دو جنبه مورد بررسی قرار داد.

تمکن مالی راه‌اندازی و ادامه فعالیت کسب‌و‌کار شرکت

عموما دولت کانادا حداقل مقدار سرمایه‌گذاری برای شرکت‌هایی که در این کشور توسعه می‌یابند را مشخص نمی‌کند؛ اما طبق تجربه می‌توان گفت که شرکت باید دارای فروش ناخالص حداقل ۲۵۰ هزار دلار در یک سال باشد. شما می‌توانید از طریق راه‌های زیر نسبت‌به اثبات تمکن مالی اقدام کنید.

 • ارائه گزارش گردش حساب‌های کوتاه‌مدت سه‌ماهه و دریافت نامه بانکی
 • از گردش حساب‌های خود طی بازه‌های زمانی ۱ الی ۲ماهه گزارشی همراه با منبع یا سورس گردش‌ها تهیه کنید.
 • دریافت نامه بانکی و ارائه گزارش حساب‌های بلندمدت (همراه با ارائه منبع باشد معتبرتر است)

همچنین برای دریافت ویزای کار انتقال درون شرکتی ICT کانادا می‌توانید اثبات تمکن خود را از طریق حساب‌های ارزی همراه با منبع مالی انجام دهید.

تمکن مالی تأمین هزینه‌های زندگی در کانادا

شما برای دریافت ویزای کار انتقال درون شرکتی ICT کانادا باید تمکن مالی خود برای تأمین هزینه‌های زندگی در کشور کانادا را اثبات کنید. میزان تمکن مالی ویزای کاری ICT برای یک خانواده سه‌نفره ۴۰۸۰۰ و برای خانواده چهارنفره ۵۰ هزار دلار است. به‌خاطر داشته باشید تمامی اسنادی که برای تمکن مالی ارائه می‌دهید، باید به نام خود شخص کارمند باشد. اگر دارایی‌ها متعلق به فرزند یا همسر وی باشد، نمی‌توان از آن برای اثبات تمکن مالی استفاده کرد.

کدام کارکنان شرکت‌ها می‌توانند نسبت‌به ویزای کار انتقال درون شرکتی ICT کانادا اقدام کنند؟

عموما سه گروه از کارکنان و مسئولان یک شرکت می‌توانند ویزای انتقال درون شرکتی کانادا را دریافت کنند؛ این سه گروه عبارت‌اند از:

مدیران اجرایی (Executive)

تمامی کارآفرینان، سهام‌داران و صاحبان مشاغل شرکت‌های فعال و موفقی که می‌خواهند فعالیت خود را در کانادا نیز ادامه بدهند می‌توانند برای این ویزا درخواست دهند.

مدیران ارشد (Senior Manager)

افرادی که همه یا بخشی از شرکت را مدیریت می‌کنند و بر فعالیت و کار سایر کارکنان نظارت دارند.

نیرو کار متخصص و حرفه‌ای (Specialized Knowledge)

در تمامی شرکت‌ها، نیروهای متخصصی وجود دارد که درباره محصولات یا تولیدات خاصی بیشترین اطلاعات و مهارت‌ها را دارند. این افراد نیز می‌توانند نسبت‌به دریافت ویزای کار انتقال درون شرکتی ICT کانادا اقدام کنند. تمامی گروه‌های یادشده برای دریافت ویزا باید شرایط زیر را فراهم کنند.

 • حداقل یک سال در شرکت اصلی کار کرده یا به‌نحوی درگیر فعالیت با آن باشند.
 • کارکنان منتقل‌شده باید در شرکت کانادایی به کاری مشغول شوند که در کشور خود نیز به فعالیت در همان حوزه مشغول بوده‌اند.

همچنین باید به‌صورت رسمی نام آن‌ها در یکی از زیرمجموعه‌های بالا در مدارک و اسناد مربوط به شرکت ثبت شده باشد.

شرایط اخذ ویزای ICT کانادا برای خود شرکت‌ها چیست؟

علاوه‌بر موارد یادشده در قسمت‌های قبلی مقاله، شرکت‌ها برای اخذ ویزای کار انتقال درون شرکتی باید شرایط زیر را دارا باشند.

 • نشانی کامل و دقیق دفتر مرکزی شرکت در کانادا مشخص شده باشد. البته شایان ذکر است که استارتاپ‌ها می‌توانند بعد از اجاره یا خرید دفتر، آدرس ابتدایی ارائه‌شده خود را تغییر دهند.
 • شرکتی که قصد افتتاح شعبه جدید و دریافت ویزای کار انتقال درون شرکتی ICT کانادا را دارد باید برنامه‌ریزی کسب‌و‌کار یا اصطلاحا بیزینس‌پلن قوی داشته باشد تا مأموران مهاجرتی را قانع کند که فعالیت‌های‌شان به‌نفع دولت کانادا و شهروندان آن است.
 • اگر شرکت مدنظر به‌دنبال اخذ ویزای کار انتقال درون شرکتی کانادا برای مدیران بلندپایه خود است، باید اثبات کند که حضور این افراد برای پیش‌برد اهداف درج‌شده در برنامه‌ریزی کسب‌و‌کار شعبه کانادایی الزامی است. به‌عبارت ساده‌تر باید اثبات کنید که مقیاس کاری شرکت به‌قدری گسترده است که باید حتما یک مدیر اجرایی بر فعالیت‌های آن نظارت کند.

همچنین اگر شرکت‌ها به‌دنبال انتقال نیروی متخصص خود هستند، باید اثبات کنند که او نقش مهمی بر روند تجاری شرکت داشته و وی در شعبه کانادا تحت نظارت مدیر کانادایی کار می‌کند.

مدارک لازم برای ویزای کار انتقال درون شرکتی ICT کانادا چه هستند؟

آماده‌سازی اسناد و مدارک اولین گام مهم و حیاتی برای دریافت ویزای ICT است. همواره به‌خاطر داشته باشید که مأموران مهاجرتی کانادا عموما افرادی بسیار شلوغ و با مشغله کاری زیادی هستند؛ بنابراین شما باید تمامی مدارکی که نیاز است را برای آن‌ها ارسال کرده و از فرستادن اسنادی غیرضروری اجتناب کنید. تعداد بالای اسناد غیرضروری ممکن است موجب سردرگمی مأمور شود و وی نتواند مدارک لازم را به‌درستی بررسی کند.

از مهم‌ترین مدارک لازم برای دریافت ویزای ICT کانادا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • آماده‌سازی اسناد و مدارکی که نشان دهد فرد مدنظر حداقل یک سال طی سه سال گذشته مشغول فعالیت در شرکت اصلی بوده است، برای دریافت ویزای کار انتقال درون شرکتی ICT کانادا ضروری به‌شمار می‌آید. به‌یاد داشته باشید که کار کارمند باید به‌صورت تمام‌وقت در سمتی انجام شده باشد که قصد دارد در کانادا نیز به آن مشغول شود. فیش حقوق یا قرارداد کاری از بهترین مدارک در این زمینه هستند.
 • اسنادی که اثبات کند کارکنان منتقل‌شده در کانادا در حال فعالیت در شعبه دیگر شرکت در خاک کانادا هستند و به استخدام آن در آمده‌اند.
 • اسناد و مدارکی که وظیفه و جایگاه شغلی کارمند منتقل‌شده در شرکت اصلی را نشان دهد. همچنین آماده‌‌سازی مدارکی مشابه که فعالیت وی را در شعبه کانادایی شرکت نشان دهد نیز ضروری است.
 • اسنادی که نشان دهد شرکت کانادایی به مهارت‌های تخصصی کارمند منتقل‌شده نیاز دارد. همچنین باید اثبات کنید این کارمند توانایی لازم را دارد.
 • مدارک و اسنادی توصیفی که نشان دهند بین شرکت کانادایی و شرکت مبدأ ارتباط کاری وجود دارد.
 • دریافت دعوت‌نامه شرکت کانادایی
 • ارائه بیزینس پلن یا طرح تجاری با جزئیات کامل یکی از شروط اصلی اخذ ویزای کار انتقال درون شرکتی ICT کانادا است.
 • اعتبار ویزای ICT کانادا صادرشده بین یک تا دو سال بوده و اگر شرکت شما نوپا باشد، اعتبار ویزای صادرشده یک سال است. تمدید ویزا برای کارکنان تا ۵ سال امکان‌پذیر بوده و مدیران اجرایی می‌توانند ویزای خود را تا ۷ سال نیز تمدید کنند. همچنین شایان کر است که مدت‌زمان لازم برای بررسی درخواست ویزای ICT کانادا بین ۲ تا ۱۰ هفته است.

آیا می‌توان ویزای کار انتقال درون شرکتی ICT کانادا را به اقامت دائم تبدیل کرد؟

در این بخش از مقاله، شروط و دستورالعملی را شرح خواهیم داد که دارابودن آن‌ها زمینه درخواست اقامت دائم کانادا را فراهم می‌کند.

 1. شما باید حداقل یک سال در شعبه کانادایی شرکت مدنظرتان فعال بوده باشید.
 2. کارمندانی که قصد اخذ ویزای اقامت دائم کانادا را دارند، باید از طریق برنامه‌های PNP (مهاجرت استانی) یا اکسپرس انتری از نظر میزان مهارت و تخصص مورد بررسی قرار بگیرند.
 3. ارائه مدارکی مانند مدارک تحصیلی، مدارک آزمون زبان انگلیسی یا فرانسه و گواهینامه کار

پس از طی‌کردن موفق این مراحل و پشت سر گذاشتن آزمون‌های ارزیابی می‌توانید درخواست اقامت کانادا بدهید. شرکت کارت سبز اولین کمپانی بین‌المللی اقامت و مهاجرت ایران بوده و با تیم پشتیبانی باتجربه و مطمئن خود شما را در فرایند ثبت شعبه در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا یاری می‌کند.

دریافت ویزای کار درون شرکتی و اخذ اقامت دائم کانادا

ویزای انتقال درون شرکتی یا ویزای CIT کانادا نوعی ویزای موقت کاری بوده که امکان گسترش فعالیت‌ شرکت‌های بین‌المللی را در کشور کانادا فراهم می‌آورد. کارکنانی که قصد اخذ این ویزا را دارند باید دارای شرایط خاصی مانند سابقه کاری حداقل یک‌ساله در کشور مبدأ باشند. سه گروه از کارکنان شرکت‌ها می‌توانند نسبت‌به دریافت این ویزا اقدام کنند که این سه گروه عبارت‌اند از: مدیران اجرایی، مدیران ارشد و کارمندان متخصص. شرکت کارت سبز اولین کمپانی بین‌المللی اقامت و مهاجرت ایران به‌شمار می‌آید و با تیم پشتیبانی باتجربه و مطمئن خود شما را در فرایند ثبت شعبه در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا یاری می‌کند. درزمینه اخذ ویزای کار انتقال درون شرکتی سؤالی دارید؟ با شماره 49374-021 مجموعه ما تماس بگیرید تا تخصصی‌ترین مشاوره‌ها را دریافت کنید.

4.5/5 - (2 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه ویزای کار انتقال درون شرکتی ICT کانادا مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
2 پاسخ
 1. قاسم دلیر گفته:

  من یک شرکت دارم میخوام شعبه دوم را در کانادا تاسیس کنم شما میتونید راهنماییم کنید؟

  پاسخ

نظر خود را درباره ویزای کار انتقال درون شرکتی ICT کانادا ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *