ارزیابی مهاجرت
لیست سفارت های آمریکا

کدام سفارت آمریکا بهتر است؟

لیست بهترین سفارت های آمریکا

در دسامبر 1777، مراکش اولین کشوری بود که به دنبال روابط دیپلماتیک با ایالات متحده بود و آنها با هم طولانی ترین معاهده ناگسستنی ایالات متحده را حفظ کردند. اولین کنسولگری خارج از کشور ایالات متحده نوپا در سال 1790 در لیورپول، بریتانیا، توسط جیمز موری جونیور، که توسط واشنگتن منصوب شد، تاسیس شد. موری از سال 1790 تا 1829 این سمت را بر عهده داشت در آن زمان لیورپول بند پیشرو بریتانیا برای تجارت فرا اتللانتیک بود وبنابر این از اهمیت اقتصادی زیادی برای ایالات متحده برخودار بود. بندر به عنوان اولین کنسولگری ایالات متحده امریکا واقع در کلکته  هند در اسیا قرار داشت.

در میان سفارت های امریکا در کشور های مختلف، 3 کشور ارمنستان، ترکیه و امارات سابقه درخشانی در اخذ ویزا برای ایرانیان دارند این کشور ها به دلیل فاصله کم جغرافیایی که با ایران دارند و به دلیل مراجعه مکرر پارسی زبانان به این کشور ها و وجود افسیر فارسی زبان امتیازات مثبتی برای گرفتن وقت در این سفارت ها به حساب می آیند.

سفارت آمریکا در ارمنستان

سفارت ارمنستان در مجاورت دریاچه ایروان و در امتداد بزرگراه ایروان_اچمیادزین واقع شده است. این سایت مساحت 22 هکتری را اشغال میکند و بعد از سفارت بغداد دومین قطعه زمین بزرگ از نظر مساحت است.

سفارت آمریکا در ترکیه

یکی دیگر از مقاصد دانشجویان و علاقه مندان به صنعت توریست  برای اخذ ویزای تحصیلی و گردشکری سفارت امریکا در شهر استانبول میباشد که در جاده ساحلی بسفر قرار دارد همچنین امریکا در ترکیه دارای یک سفارت دیگر میباشد که در شهر انکارا قرار دارد که مسئول صدور ویزا های مهارجتی و غیر مهاجرتی را عهده دار است

سفارت آمریکا در عمان

سفارت امریکا در مسقط مجموعه ای از خدمات کنسولی را به شهروندان محلی، امریکاییی وبین المللی در عمان ارائه میدهد، سفارت امریکا در مسقط از شهروندان عمانی از طریق خدمات کنسولی خود حمایت میکند. سفارت امریکا در مسقط تنها نمایندگی دیپلماتیک آمریکا در عمان است.

سفارت آمریکا در کانادا

سفارت ایالت متحده امریکا در شهر اتاوا کانادا واقع شده است و نمایندگی دیپلماتیک ایالات متحده امریکا در کانادا است، مجتمع سفارت که در سال 1999 افتتاح شد، در 490 ساسکس درایو، انتاریو واقع شده است. این سفارت توسط رئیس جمهور بیل کلینتون در 8 اکتبر 1999 وقف شد.

سفارت آمریکا در هند

سفارت ایالات متحده امریکا در دهلی نو، نمایندگی دیپلماتیک ایالات متحده امریکا در جموری هند است. ریاست سفارت بر عهده سفیر ایالات متحده در هند است. این سفارت در منطقه دیپلماتیک دهلی نو جایی که اکثر سفارت ها در آن واقع شده است.

سفارت آمریکا در عراق

سفارت ایالات متحده امریکا در بغداد ماموریت دیپلماتیک ایالات متحده امریکا در جمهوری عراق را دارد؛ این سفارتخانه با 104 هکتار، بزرگترین سفارت در جهان است. این شهر تقریبا به اندازه شهر واتیکان است. مجموعه سفارت حدود پنج برابر سفارت ایالات متحده در ایروان است که دومین نمایندگی دیپلماتیک ایالات متحده خارج از کشور است و همچنین بیش از ده برابر سفارت ایالات متحده در پکن است که سومین سفارت بزرگ ایالات متحده است .

سفارت آمریکا در افغانستان

سفارت ایالات متحده امریکا در کابل، نمایندگی رسمی دیپلماتیک ایالات متحده امریکا در جمهوری اسلامی  افغانستان بود این سفارت واقع در کابل پایتخت این کشور قرار دارد و با هزینه ای نزدیک به 800 میلیون دلار ساخته شده در 15 اوت 2021 در برابر پیشروی طالبان به کابل کارکنان سفارت به تاسیسات موقت اما امن در فرودگاه بین المللی حامد کرزی نقل مکان کردند، کابل سقوط کرد و ساختمان صدارت رسما در اواخر اوت بسته شد .

سفارت آمریکا در فرانسه

سفارت امریکا در پاریس، نمایندگی دیپلماتیک ایالات متحده در جمهوری فرانسه است. این سفارت قدیمی ترین نمایندگی دیپلماتیک ایالات متحده است. بنجامین فرانکلین و برخی دیگر از بنیانگذاران اولین سفرای ایالات متحده در فرانسه بودند. ساختمان صدارت در 2 خیابان گابریل در گوشه شمال غربی میدان کنکورد، در منطقه 8 پاریس واقع شده است.

سفارت آمریکا در پاکستان

سفارت امریکا در پاکستان، در اسلام اباد نمایندگی دیپلماتیک ایالات متتحده در پاکستان است. سفارت امریکا در اسلام اباد یکی از بزرگترین سفارتخانه های ایالات متحده در جهان از نظر پرسنل است و دارای یک ریاست و مجموعه ای از ساختمان های  اداری است. مجموعه سفارت علاوه بر کارمندان دیپلماتیک و غیر دیپلماتیک، گروهی از مقدمات نظامی و پرسنل اطلاعاتی را نیز در خود جای داده است. وزارت امور خارجه ایالات متحده همچنین دارای کنسولگری در کراچی، لاهور و پیشاور است.

سفارت آمریکا در تاجیکستان

سفارت امریکا در تاجیکستان، یک نمایندگی دیپلماتیک ایالات متحده امریکا در جمهوری تاجیکستان است. این سفارت در پایتخت تاجیکستان، شهر دوشنبه واقع شده است

سفارت آمریکا در ترکمنستان

سفارت امریکا در ترکمنستان، یک نمایندگی دیپلماتیک ایالات متحده امریکا در ترکمنستان میباشد ایالات متحده امریکا ترکمنستان را در 25 دسامبر 1991 به رسمیت شناخت و در 19 فوریه 1992 روابط  دیپلماتیک برقرار کرد. سفارت عشق آباد کنونی در 17 مارس 1992 با جفری وایت به عنوان کاردار موقت تاسیس شد. قابل ذکر است که در این سفارت هر ساله تعداد زیادی  ویزا برای علاقه مندان به تحصیل صادر میشود.

سفارت آمریکا در آلمان

سفارت ایالات متحده در برلین و سرکنسولگری های ایالات متحده در فرانکفورت و مونیخ خدماتی مشابه وظایف دفتر اسناد رسمی در ایالات متحده ارائه میدهند. افراد از هر ملیتی میتوانند از خدمات اسناد رسمی  سفارت استفاده کنند. با این حال، در حال حاضر در دسترس بودن قرار ملاقات بسیار محدود است، بنابراین باید از فرایند تائید خود در سفارت اگاه باشید.

سفارت آمریکا در یونان

بخش کنسولی سفارت ایالت متحده در آتن مسئول ارائه خدمات ویزا برای کسانی است که به دنبال ورود موقت به ایالات متحده هستند و برای کسای که مایل به اخذ اقامت نامحدود یا دائم در ایالات متحده هستند. سفارت ایالات متحده در آتن کلیه خدمات منظم کنسولی از جمله پاسپورت ایالات متحده دفتر اسناد رسمی و گزارش تولد و مرگ در خارج از کشور ارائه میدهد، کارکنان کنسولی سفارت آتن به طی دوره ای خدمات کنسولی در تسالونیکی ارائه میدهد.

سفارت آمریکا در مالزی

بخش کنسولی سفارت ایالات متحده در کوالالامپور مالزی، مسئول ارائه خدمات به کسانی است که قصد اخذ ویزای توریستی و دیگر ویزاهای مهاجرتی این کشوررا دارند. همچنین فعالیت های اقتصادی و تجارتی بین ایالات متحده و مالزی را ترویج میکنند.

راه های ارتباطی با کارت سبز

اگر قصد مهاجرت به امریکا را دارید میتوانید از مشاورین و کارشناسان مجرب کارت سبز در این زمینه مشاوره کسب کنید تا بدون هیچ مشکلی به آمریکا مهاجرت کنید.

جهت مکاتبه با سفارت های فوق با ما تماس بگیرید
راه های ارتباط با ما:
021-49374

تلگرام 09391324467

اینستاگرام instagram.com/cartesabz

4.7/5 - (3 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه کدام سفارت آمریکا بهتر است؟ مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
2 پاسخ
 1. رجب کمالی گفته:

  امکان تغییر وقت سفارت یا تغییر خود سفارت وجود دارد یعنی شما میتونید کاری برام انجام بدید؟

  پاسخ
  • ساناز قنبری گفته:

   در مواردی ممکنه انجام نشه به تلگرام پیام دهید و شرایط کیستونو بگید اما در حالت کلی بله ماانجام خواهیم داد
   تلگرام:09391324467

   پاسخ

نظر خود را درباره کدام سفارت آمریکا بهتر است؟ ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *