ارزیابی مهاجرت

ویزای L آمریکا

ویزای L آمریکا یا ویزای L-1 آمریکا یکی از انواع ویزاهای کاری و غیر مهاجرتی این کشور است که اخذ آن نیازمند شرایط خاص و تخصص است. این ویزا به شرکت‌های غیر آمریکایی این اجازه را می‎دهد که پرسنل خود را برای همکاری با نمایندگی شرکت در آمریکا به این کشور فرستاده یا نمایندگی رسمی خود را در این کشور تاسیس کنند. این ویزا مانند دیگر ویزاهای آمریکا نیازمند شرایط و ویژگی‌هایی است که در ادامه با آن آشنا خواهیم شد.

ویزای L آمریکا چیست؟

همان طور که در بخش مقدمه نیز به آن اشاره شد، ویزای L آمریکا یکی از انواع ویزاهای غیر مهاجرتی این کشور است که مربوط به کسب و کار می‌شود. در واقع مدیران یا کارمندان یک شرکت که در آمریکا نمایندگی یا شعبه دارند، می‌توانند برای کار در این شعبه‎ها و اخذ ویزای L-1 آمریکا اقدام کنند. همچنین افرادی که قصد تاسیس شرکت خود در آمریکا را دارند نیز می‌توانند از این ویزا استفاده کنند. شعبه شرکت انتخابی در آمریکا باید زیر شاخه شرکت اصلی بوده یا جز شرکت‌های مادر باشد که زیر شاخه‌های آن در کشورهای دیگر مشغول به فعالیت است. لازم به ذکر است که تنها مدیر، مدیران اجرایی و یا افراد با تخصص خاص می‌توانند از اخذ ویزای L استفاده کنند.

نکته مهم آن که درخواست کننده این ویزا کارفرما یا همان شرکت موجود یا تازه تاسیس در آمریکا است. همچنین اگر فرد از قبل با ویزای کاری دیگر مانند ویزای H به آمریکا مهاجرت غیر دائم کرده باشد، مدت زمان اقامت او از مدت زمان اقامت ویزای L کسر خواهد شد.

انواع ویزای L آمریکا

ویزای L-1 آمریکا خود به سه دسته زیر تقسیم بندی می‌شود تا شما بتوانید با توجه به شرایط کاری خود نسبت به اخذ آن‌ها اقدام کنید.

ویزای L-1A Intra Executive or Manager

این  ویزای l آمریکا برای صاحبان کسب و کار، مدیران سطح بالا تا میانی قابل دریافت است. این افراد می‌توانند برای انتقال به دفتر و شعبه‌ای که از قبل در آمریکا تاسیس شده نسبت به دریافت اخذ ویزا اقدام کنند. همچنین ثبت و راه اندازی شرکت در آمریکا برای صاحبان کسب و کار نیازمند اخذ ویزای L-1A است. در صورتی که فرد دیگر شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای آمریکا را داشته باشد، ویزای L-1A می‌تواند تا 7 سال اعتبار داشته باشد.

ویزای L-1B Intra Company Transfer Specialized Knowledge

این ویزا برای افرادی با دانش و مهارت خاص صادر می‌شود. در واقع اخذ این ویزا  مناسب کارمندان سطح پایین‌تر بوده که در کار خود مهارت و تخصص بالایی دارند. حداکثر مدت اعتبار این ویزا 5 سال است.

ویزای L-2

یکی دیگر از انواع ویزای L آمریکا ویزای L-2 است که مخصوص همسر و فرزندان زیر 21 سال شخص متقاضی است. این افراد در صورت داشتن شرایط اخذ ویزا می‌توانند همراه با والدین و همسر خود به آمریکا مهاجرت کنند. ویزای L-2 آمریکا کاملا به ویزای L-1 وابسته است و در صورتی که ویزای L-1 به هر دلیل لغو شود، ویزای L-2 نیز لغو شده و خانواده شخص باید همراه او به کشور مبدا بازگردند.

مزایای ویزای L آمریکا چیست؟

اخذ ویزای L آمریکا می‌تواند مزایای ویژه‌‎ای برای افراد به دنبال داشته باشد. از جمله این مزایا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • همان طور که در بالا نیز اشاره شد، همسر و فرزندان زیر 21 سال می‌توانند با اخذ ویزای L-2 به آمریکا مهاجرت کنند.
 • مدت زمان این ویزا 5 تا 7 سال است.
 • ویزای L آمریکا محدودیت عددی ندارد، یعنی هر ساله در صورت پذیرش هر تعداد نفر می‌توانند با اخذ این ویزا به آمریکا سفر کنند.
 • اگر قصد اقامت قانونی و دریافت گرین کارت EB1C را دارید، پس از اقامت به آمریکا با ویزای L تحت شرایطی می‌توانید نسبت به اخذ گرین کارت نیز اقدام کنید.

شرایط اخذ ویزای L آمریکا

برای اخذ ویزای L آمریکا شرکت درخواست کننده، شرکت مبدا و شخص درخواست کننده ویزا باید شرایط خاصی را داشته باشد. این شرایط در ادامه به تفکیک آورده شده است.

شرایط شرکت‌ها

 • باید ثابت شود که شرکت‌ها در آمریکا و کشور مبدا با یکدیگر روابط شفاف و روشنی دارند.
 • سابقه کاری شرکت در آمریکا باید حداقل یک سال باشد. در صورت سابقه کاری کمتر از یک سال فرد باید برای ویزای دیگری به نام NEW Office اقدام کند.
 • شرکت اصلی در خارج از آمریکا یا شرکت کارفرما در آمریکا باید حداقل 50 درصد از سهام زیر شاخه خود را داشته باشد، یا شرکت‌ مبدا و شرکت موجود در آمریکا باید شرکت‌های برادر بوده و حداقل 50 درصد از هر کدام از آن‌ها تحت مالکیت شرکت مادر باشد، یا شرکت آمریکایی یا مبدا یک شعبه دائمی داشته باشد.
 • شرکت آمریکایی باید طی ویزای ویزای L آمریکا باید فعال باشد.

شرایط کارمند متقاضی اخذ ویزای L آمریکا

 • کارمند یا مدیر متقاضی دریافت ویزای L آمریکا نیز باید شرایط زیر را داشته باشد.
 • طی سه سال گذشته حداقل یک سال به طور پیوسته با برای شرکت خارج از آمریکا کار کرده باشد.
 • کارمند باید شغل تمام وقت و رسمی داشته باشد. فریلنسرها و مشاوران شامل این شرایط نخواهد شد.
 • موقعیت شغلی در آمریکا و شرکت مبدا باید یکسان باشد.
 • حقوق این افراد می‌تواند توسط شرکت مبدا یا شرکت آمریکایی پرداخت شود.
 • باید ثابت کند که پس از پروژه کاری و پایان مدت اعتبار ویزا، آمریکا را ترک خواهد کرد.

شرایط تاسیس شرکت و دفتر جدید در آمریکا

همان طور که در بالا اشاره شد، افراد می‌توانند نسبت به تاسیس شرکت و شعبه جدید در آمریکا و اخذ ویزای L اقدام کنند. از جمله شرایط آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

حداقل مبلغ برای تاسیس شرکت در این نوع ویزای L تعیین نشده است اما شما باید افسر مصاحبه کننده را قانع کنید که بودجه مورد نظر شما برای تاسیس شرکت در آمریکا کافی است.

شخص متقاضی باید اختیار و اجازه تصمیم گیری درباره تصمیم‌های اجرایی شرکت مادر را داشته باشد. از این رو شخص باید سمت شغلی تصمیم گیرنده در شرکت مادر داشته باشد.

شخص متقاضی باید زمینه راه اندازی و تاسیس شعبه جدید در آمریکا مانند اجاره دفتر، استخدام پرسنل و موارد دیگر را فراهم کرده و برای آن‌ها آماده باشد.

شخص متقاضی باید حداکثر تا یک سال پس از اخذ ویزای L آمریکا فعالیت کاری خود در این کشور را آغاز کند.

نکته : مد نظر داشته باشید با دانش واگاهی کارشناسان کارت سبز میتوانید مسیر خذ ویزای L1 را با موفقیت و در مدت زمان کوتاهی طی کنید.

مدارک مورد نظر برای اخذ ویزای L آمریکا

برای اخذ ویزای L آمریکا شما باید مدارک زیر را تهیه کنید.

 • رزومه متقاضی
 • مدارکی که نشان دهد اخذ ویزای L1 و حضور شخص در آمریکا برای پیشرفت شرکت ضروری است.
 • کپی پاسپورت متقاضی و خانواده
 • توضیحات جامع درباره موقعیت شغلی فرد در آمریکا
 • اطلاعات کامل درباره شرکت مبدا و شرکت در آمریکا

مراحل دریافت ویزای L آمریکا

برای دریافت ویزای L آمریکا لازم است مراحل زیر را به ترتیب پشت سر بگذارید.

تکمیل و ارسال فرم‌های لازم

متقاضیان برای دریافت ویزای L آمریکا باید فرم I-129 را پر کنند. همچنین فرم L که که شرکت آمریکایی باید آن را تقاضا دهد نیز باید تکمیل و ارسال شود. در فرم I-129 باید رزومه و تمامی شواهد مبنی بر فعالیت در شرکت مبدا و سمت شغلی خود را عنوان کنید.

جمع آوری مدارک

پس از ارسال فرم‌های مورد نیاز لازم است مدارک و اسنادی که در قسمت مدارک مورد نیاز عنوان شد را جمع آوری کنید.

تائید حضوری

در صورتی که قصد تاسیس شرکت و نمایندگی در آمریکا را دارید، پس از مراحل فوق لازم است به صورت حضوری به سفارت یا کنسولگری آمریکا در کشور مبدا بروید. در صورتی که این امکان وجود نداشته باشد، متقاضی میتواند مرحله تائید حضوری را از دیگر مراکز رسمی صدور ویزای آمریکا دریافت کند.

4.5/5 - (2 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه ویزای L آمریکا مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
4 پاسخ
 1. یاسین قهرمان گفته:

  در صورت پایان مدت زمان ویزای L1 امکان تمدید وجود دارد؟

  پاسخ
 2. مهدی گفته:

  چطوری میتونم بفهمم واجد شرایط دریافت این ویزا هستم یا نه؟

  پاسخ

نظر خود را درباره ویزای L آمریکا ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *