ارزیابی مهاجرت
فرم I-134 اسپانسری

فرم اسپانسری I-134

فرم I-134 که اعلامیه حمایت مالی نامیده می شود، نوعی فرم اسپانسریست که به دولت امریکا تضمین می دهد فردیکه قصد دارد وارد امریکا شود نیاز به کمک هزینه دولتی ، اصطلاحا public charge نخواهد داشت. در واقع، فردی که این فرم را تکمیل میکند به دولت تضمین می دهد در صورت بروز مشکل مالی برای فرد متقاضی، از او حمایت خواهد کرد.

فرم I-134 در پرونده افرادی استفاده خواهد شد که قصد دارند برای مدتی کوتاه وارد امریکا شوند (به عنوان مثال متقاضیان ویزاهای توریستی نامزدی، و …). البته مدنظر داشته باشید این فرم در پروسه ویزای لاتاری ایالات متحده نیز استفاده می شود. این فرم با فرم I-864 که برای اعلام حمایت مالی از مهاجران به امریکا استفاده می شود، کاملا متفاوت است.

یکی از مهمترین موانع ورود به ایالات متحده نشان دادن تمکن مالی و داشتن بودجه کافی برای اقامت در امریکاست. آفیسرهای سفارت امریکا به دقت درخواست ها را بررسی می کنند تا ببینند آیا ممکن است فرد متقاضی بعد از ورود به کمک هزینه دولتی نیاز داشته باشد و اصطلاحا بخواهد سر بار دولت شود یا خیر. این بدان معنی است که آفیسرها بررسی می کنند که فرد متقاضی بودجه کافی برای اقامت خود را داشته باشد و در طول سفر، پول خود را تمام نکند تا پس از آن به کمک دولت وابسته شود.

در طول فرآیند درخواست ویزا، از شما خواسته می شود که مدرکی مبنی بر تمکن مالی برای اقامت خود در ایالات متحده ارائه دهید. اگر موجودی حساب بانکی شما مناسب باشد یا حساب های سرمایه گذاریتان، موجودی کافی برای پوشش هزینه های اقامتتان را نشان دهد، در آن صورت به اسپانسر نیاز نخواهید داشت و لازم نیست به فکر تکمیل فرم I-134 باشید.

با این حال، همه افراد موجودی حساب های بانکی مناسب یا دارایی های متعدد ندارند. در این صورت، شما می توانید فرم I-134 را به پرونده خود اضافه کنید که نشان می دهد شخصی در ایالات متحده در طول اقامت شما از شما حمایت مالی خواهد کرد.

الزامات فرم I-134

فردی که میخواهد فرم I-134 را تکمیل کند و اسپانسر فرد متقاضی شود، باید:

 • شهروند امریکایی باشد یا گرین کارت ایالات متحده را داشته باشد.
 • درآمدش باید مقدار 125% خط فقر فدرال اعلامی برای تعداد خانوار خودش و فرد متقاضی و یا افرادی که قبلا اسپانسرشان شده است را پوشش دهد.
 • اگر درآمدش مناسب نبود، حداقل 5 برابر مابه التفاوت خودش با درآمد معیار دارایی داشته باشد.
 • تمایل داشته باشد که از شخص متقاضی و خانواده او در مدت زمان اقامت در امریکا حمایت مالی کند.
 • تمایل داشته باشد که اظهارنامه ها و فرم های مالیاتیش توسط مقامات مهاجرتی فدرال ایالات متحده بررسی گردد.

هدف فرم I-134 چیست؟

فرم I-134 زمانی استفاده می شود که یک شهروند ایالات متحده یا دارنده گرین کارت موافقت کند که حامی مالی شخض متقاضی ویزای توریستی، ویزای K1 و K2 یا ویزای لاتاری امریکا شود. در واقع، به جای اینکه متقاضی ثابت کند که پول کافی برای اقامت خود در ایالات متحده را دارد، اسپانسر وارد عمل می‌شود و می‌گوید که حامی مالی متقاضی خواهد بود.

برای این کار، اسپانسر فرم I-134 را تکمیل و امضا می کند و همچنین مدارکی مبنی بر اثبات توانایی مالی خود در حمایت مالی از متقاضی را ارائه می دهد.

نحوه تکمیل فرم I-134

فردی که میخواهد به عنوان اسپانسر، فرم I-134 را تکمیل کند نیازی به حضور در مصاحبه و انجام انگشت نگاری ندارد. او فقط ملزم به ارائه مدارک مالی مناسب است. همچنین مدنظر داشته باشید فرم I-134 هم میتواند آنلاین و با ابزار الکترونیک تکمیل PDF  و هم به صورت دستی با خودکار مشکی پر شود.

به طور معمول، متقاضی ویزا از قبل مدارک خود را برای سفارت یا کنسولگری ایالات متحده جع آوری می کند، بنابراین این فرم یکی از آخرین مراحل در پروسه ویزا می باشد. با این حال، می توان آن را در هر زمان آماده کرد، فرم I-134 تا یک سال بعد از تاریخ امضا اعتبار دارد. اما توصیه می شود آن را نزدیک به زمان استفاده تکمیل نمایید اما حتما قبل از تکمیل آن مطمئن شوید که همه مدارک مورد نیاز را دارید.

اسپانسر در فرم I-134 باید اطلاعات زیر را ارائه دهد:

 • مشخصات شخصی اسپانسر، از جمله نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، شهر محل تولد، شماره تلفن، ایمیل، آدرس و شماره SSN
 • مدرک شهروندی ایالات متحده یا وضعیت گرین کارت اسپانسر
 • اطلاعات مربوط به متقاضی ویزا که در این فرم به عنوان “ذینفع” ذکرشناخته می شود. این اطلاعات شامل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شهر محل تولد، ملیت، آدرس، اطلاعات همسر و فرزندان خواهد بود.
 • اطلاعات شغلی و مالی اسپانسر، از جمله درآمد و دارایی های مالی آنها.
 • وضعیت وابسته و زناشویی اسپانسر و همچنین مشخصات افرادی که اسپانسر قبلا اسپانسرشان شده است. ذکر این اطلاعات برای مشاهده اینکه آیا درآمد اسپانسر 125٪ از الزامات دستورالعمل فقر فدرال را برای اندازه خانوار خود پوشش می دهد، ضروریست.
 • صفحه ای که اسپانسر با امضای آن قول حمایت از ذینفعان این فرم را می دهد.
 • اگر مترجم دارید یا فردی (مانند یه وکیل) به شما در تکمیل فرم کمک می کند، اطلاعات مربوط به آنان را در قسمت های مشخص شده می بایست بنویسید.

برای اثبات توانایی مالی اسپانسر هم مدارک زیر نیاز هست همراه با فرم I-134 به سفارت ارائه گردد:

 1. کپی فرم‌های مالیاتی سال آخر یا 3 سال آخر که اسپانسر باید پرداخت کرده باشد
 2. کپی پاسپورت آمریکایی یا گرین کارت اسپانسر
 3. نامۀ اشتغال به کار اسپانسر با ذکر درآمد سالیانه (در بعضی مواقع)
 4. نامه مانده حساب بانکی اسپانسر با مهر بانک مربوطه (در بعضی مواقع)

*نکته مهم: این مدارک باید به زبان انگلیسی باشند.

هنگامی که متقاضی درخواست ویزای خود را ارسال کرد، اطلاعات اسپانسر همراه با درخواست بررسی می شود و در صورت لزوم، USCIS یا سفارت برای مدارک یا شفاف سازی بیشتر با متقاضی تماس خواهد گرفت (البته به ندرت پیش خواهد آمد که با اسپانسر تماس گرفته شود). به طور کلی توصیه می شود با ارائه مدارک صحیح و کامل از هدر رفتن وقت و هزینه جلوگیری نمایید.

تفاوت فرم I-134 با فرم I-864

تفاوت بین فرم I-134 و فرم I-864 چیست؟

فرم I-134 تعهدی برای حمایت مالی از فردی است که متقاضی ویزای موقت ایالات متحده مثل ویزای توریستی و نامزدی می باشد (البته استثنائا فرم I-134 برای اسپانسری ویزای لاتاری امریکا نیز استفاده می شود).

فرم I-864 تعهدی برای حمایت مالی از فردی است که برای اقامت دائم در ایالات متحده درخواست گرین کارت می دهد.

این تفاوتها و به طور کلی پروسه مهاجرت و ویزای امریکا ممکن است برای متقاضیان پیچیده به نظر برسد. مدنظر داشته باشید با کمک کارشناسان کارت سبز میتوانید به راحتی و در سریعترین زمان ممکن به نتیجه برسید. کارت سبز علاوه بر آنکه خدمات اسپانسری دارد و می تواند به شما اسپانسر معرفی نماید، همچنین میتواند با بررسی مدارک و شواهد و ارائه راهنمایی های لازم شما را در این مسیر یاری نماید.

نکات لازم در حین تکمیل فرم I-134

در پروسه ویزاهای توریستی و نامزدی اگر میخواهید اسپانسر بیش از یک فرد باشید برای هر فرد به طور جداگانه باید فرم I-134 را تکمیل و امضا نمایید.

طبق قانون ایالات متحده، نیازی به امضای فرم I-134 در دفتر اسناد رسمی و یا محضری کردن فرم پس از امضا نیست.

امضا: هر استشهادنامه باید امضا و ثبت شود. خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده هیچ مهر یا نام تایپ‌ شده‌ای را به جای امضاهای مندرج در این فرم نخواهد پذیرفت.

کپی: لازم است کپی خوانا و واضح از مدارک و اسناد مورد نیاز را تهیه و ارسال کنید مگر آنکه دستورالعمل‌ها به طور مشخص ارسال اصل مدرک را خواسته باشند. خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده می‌تواند اصل مدارک را در زمان ثبت یا هر زمان دیگری طی روند بررسی درخواست یا دادخواست تقاضا کند. اصل مدارک پس از بررسی خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده به شما بازگردانده خواهد شد.

ترجمه: در صورت ارسال مدارک به زبان غیرانگلیسی، باید ترجمه کامل آن به زبان انگلیسی را نیز ارسال کنید. صحت و دقت نسخه ترجمه شده مدارک و همچنین تسلط مترجم به زبان انگلیسی باید توسط مترجم گواهی شود.

نکته بسیار مهم: اگر اسپانسر متقاضی هستید که از او فرم I-864 درخواست شده، از فرم I-134 استفاده نکنید.

مسئولیت اسپانسر و ذینفع پس از تکمیل فرم I-134

بنابر قانون اگر فردی که اسپانسر او هستید از خدمات عمومی استفاده کند، نهاد ارائه‌دهنده این کمک‌ها می‌تواند برای تعقیب قضایی شما به منظور بازپرداخت کمکی‌های خدمات عمومی اقدام کند.

نحوه بررسی فرم I-134

بررسی اولیه: سفارت پس از دریافت فرم، کامل‌بودن آن را بررسی خواهد کرد. اگر نقصی در تکمیل این فرم وجود داشته باشد، خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده و یا وزارت امور خارجه استشهادنامه شما را رد یا نفی خواهد کرد.

درخواست ارائه اطلاعات بیشتر: ممکن است به منظور بررسی بهتر فرم، اطلاعات و مدارک بیشتر و یا اصل مدارک و اسناد از شما خواسته شود. سفارت اصل مدارک و اسناد را پس از بررسی به شما بازمی‌گرداند.

درخواست شرکت در مصاحبه: ممکن است از اسپانسرخواسته شود تا برای شرکت در مصاحبه بر اساس فرم I-134 در دفتر خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده حاضر شود (البته به ندرت پیش می آید). در زمان مصاحبه یا حضور در دفتر خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده، اثر انگشت، عکس و امضای خود را برای تایید هویت یا به‌روزرسانی بررسی‌های امنیتی ارائه می‌کنید.

مجازات‌ها پس از تکمیل فرم I-134

اگر آگاهانه و یا عمدا واقعیتی را جعل یا پنهان کنید و یا همراه با فرم I-134 خود مدرک اشتباه یا جعلی ارسال کنید، فرم و درخواست شما برای ویزای امریکا رد خواهد شد. علاوه بر این با مجازات‌های مقررشده در قانون روبرو می‌شوید و تحت پیگرد قانونی قرار خواهید گرفت.

سوالات متداول در مورد فرم I-134

آیا فرم I-134 همان فرمیست که برای تعهد حمایت مالی از متقاضیان مهاجرت به آمریکا و اخذ گرین کارت این کشور استفاده می شود؟

خیر، فرم I-134 برای ارائه تعهد مالی برای متقاضیان اقامت کوتاه مدت در امریکاست. البته این فرم استثنائا در پروسه ویزای لاتاری که یک ویزای مهاجرتی امریکاست نیز استفاده می شود. اما به طور کلی برای ارائه تعهد مالی برای پرونده متقاضیان مهاجرت به امریکا ، فرم I-864 استفاده می شود.

آیا حتما فرد اسپانسر باید با فرد متقاضی رابطه خانوادگی داشته باشد و یا فامیل او باشد؟

خیر، اسپانسر الزاما نباید با فرد متقاضی رابطه خانوادگی داشته باشد.

آیا فرم I-134 هزینه دارد؟

خیر، برای تکمیل فرم I-134 نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نیست.

آیا فرم I-134A همان فرم I-134 است؟

خیر، فرم I-134A درخواست آنلاین ارائه تعهد مالی برای مهاجرت اتباع اوکراین، کوبا ، هائیتی، نیکاراگوئه و ونزوئلا و خانواده آنان به امریکاست و با فرم I-134 متفاوت است.

برای ویزای لاتاری فرم اسپانسری I-134 استفاده می شود؟

بله، فرم اسپانسر لاتاری فرم I-134 می باشد.

4.9/5 - (8 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه فرم اسپانسری I-134 مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
3 پاسخ
 1. ففر گفته:

  سلام
  فردي كه سيتيزن هست وبازنشسته شده واز ٦٥ سالگي ماليات رد نكرده هم ميتواند فقط با پر كردن فرم i134 وبدون فرمهاي مالياتي اسپانسر برنده لاتاري باشد ؟؟

  پاسخ
  • ساناز قنبری گفته:

   سلام داخل پست دقیق شرایط فردی که میتوونه اسپانسر بشه بیان شده

   پاسخ

نظر خود را درباره فرم اسپانسری I-134 ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *