ارزیابی مهاجرت
canada-immigration-fee

برای مهاجرت به کانادا چقدر پول لازم است؟

بسیاری از افراد در سرتاسر دنیا آرزوی مهاجرت به کانادا را دارند. افرادی که می‌خواهند یک زندگی جدید را در کشوری مهاجرپذیر با اقتصادی قوی آغاز کنند، کانادا را به‌عنوان مقصد مهاجرت خود انتخاب می‌کنند و خواهان کسب اطلاعات دقیق در مورد شرایط زندگی در این کشور هستند. درهرصورت، شرایط مالی یکی از مهم‌ترین عواملی است که پیش از مهاجرت باید در نظر داشته باشید.

برای مهاجرت به کانادا چقدر پول لازم است؟

تمام مراحل مهاجرت هزینه‌های به‌خصوص خود را دارد؛ از هزینه صدور ویزا گرفته، تا هزینه‌هایی که باید برای تامین زندگی در کانادا داشته باشید. کسب اطلاعات کافی در این موارد، مسیر را برای شما روشن‌تر می‌کند. در این مطلب از کارت سبز، توضیحات کاملی در مورد تمام مخارج و هزینه‌های مرتبط با مهاجرت به کانادا ارائه می‌دهیم.

شرایط مهاجرت به کانادا چیست و چقدر هزینه لازم است؟

تمام کشورها برای پذیرفتن مهاجر و نیروهای متخصص بین‌المللی، شرایطی را در نظر گرفته‌اند که باید از آن‌ها مطلع باشید. برای طی کردن فرایند درخواست و امور مالی مربوط به مهاجرت به کانادا، باید شرایط خاصی داشته باشید که از میان آن‌ها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • بالای ۱۸ سال سن داشته باشید؛
 • شهروند کشور دیگری غیر از کانادا باشید؛
 • سطح زبان قابل قبول انگلیسی یا فرانسوی (بسته به استان مهاجرت شما) داشته باشید؛
 • شرایط لازم را مطابق با نوع ویزا (ویزای کاری، اقامت دائم، ویزای توریستی، ویزای همسر و…) داشته باشید؛
 • استقلال و تمکن مالی خود را ثابت کنید.

اثبات تمکن مالی، مهم‌ترین موردی است که برای پذیرش درخواست خود باید ارائه بدهید. کانادا نسبت‌به سایر مقاصد مهاجرتی محبوب مانند انگلستان، ایالات متحده و استرالیا مقصد مهاجرتی اقتصادی‌تری است. تمکن مالی براساس تعداد اعضای خانواده و نوع برنامه مهاجرت شما تعیین می‌شود. این مبلغ مخارجی مانند طی کردن فرایند گرفتن ویزا و حداقل بودجه مورد نیاز برای اقامت در کانادا را شامل می‌شود. چنین مبلغی به شما کمک می‌کند که تا زمان پیدا کردن شغل در کانادا، از پس تامین هزینه‌های زندگی برآیید.

برای مهاجرت به کانادا چقدر پول لازم است؟ این هزینه‌ها برای چیست؟

اقامت دائم کانادا و ویزای PR (که مخفف عبارت Permanent Residence است) به روش‌های مختلفی دریافت می‌شود. هر مسیر مشخصات و رویه مخصوص به خود را دارد و هر برنامه مهاجرت دارای فرایند و الزامات متفاوتی است. هزینه کلی اخذ اقامت دائم کانادا به روش مهاجرت شما بستگی دارد.

برای مثال ممکن است شما قصد مهاجرت تحصیلی و بازگشت به کشور خود را داشته باشید یا برای ساختن یک زندگی جدید در کانادا و ایجاد کسب‌و‌کار خود برنامه‌ریزی کنید. باتوجه‌به این موضوع، بهتر است اول مسیر مهاجرتی را انتخاب کنید که بیشتر با شرایط شما مطابقت داشته باشد. علاوه بر این، قبل از مهاجرت به کانادا، باید نشان دهید که حداقل پول تسویه مورد نیاز را برای اداره مهاجرت (IRCC) دارید. تمام مراحل مهاجرت به کانادا هزینه‌های به‌خصوص خود را دارند. هرچند، باز هم تکرار می‌کنیم که کانادا نسبت‌به بسیاری از کشورها، مقصدی اقتصادی‌تر است و به‌همین‌دلیل به یک مقصد مهاجرت محبوب ایرانیان تبدیل شده است.

استاندارد بالای زندگی در کانادا شامل بهترین امکانات پزشکی جهان و آموزش باکیفیت می‌شود؛ بنابراین، اگر کسی از شما بپرسد که برای مهاجرت به کانادا چقدر پول لازم است باید او را نسبت‌به شرایط این کشور آگاه کنید. هزینه زندگی در کانادا به محل زندگی بستگی دارد و معمولا از کشوری مانند آمریکا پایین‌تر است.

اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید، در اینجا راهنمایی لازم را برای برآورد هزینه‌ها ارائه داده‌ایم که حتما می‌تواند برای شما مفید باشد. اول از همه باید مدرکی ارائه دهید که بدون کار کردن و گرفتن حقوق اضافی، توانایی تامین هزینه‌های زندگی به مدت حداقل ۶ ماه را در کانادا دارید. حال شاید فکر کنید که میزان پول شما در بانک تمام مخارج را پوشش می‌دهد. اما وقتی قصد مهاجرت به کانادا را دارید، باید از موارد زیر آگاه باشید:

 • ارزش پس‌انداز خود را باید با ارز کانادا مقایسه کنید؛
 • به استانداردهای زندگی در کانادا دقت کنید و هزینه‌ها را با کشور خود مقایسه نکنید.

در ادامه ریز‌به‌ریز هزینه‌های مهاجرت به کانادا را به شما ارائه می‌دهیم تا درک درست‌تری از میزان مبلغ مورد نیاز برای مهاجرت به این کشور داشته باشید.

هزینه اخذ ویزای کانادا

هزینه اخذ ویزای کانادا به نوع ویزایی که برای آن درخواست داده‌اید بستگی دارد. ویزای کانادایی را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد:

 • ویزای توریستی که برای مدت زمان محدودی صادر می‌شود و صرفا برای بازدید از این کشور به شما تعلق می‌گیرد؛
 • ویزای اقامت موقت که برای فرصت مطالعاتی، تحصیل و یا کار در کانادا به افراد تعلق می‌گیرد،
 • ویزای اقامت دائم که بعد از طی کردن روند مشخص به افراد واجد شرایط تعلق می‌گیرد.

از ۲۰ آوریل سال ۲۲ تغییراتی در هزینه‌های مرتبط با مربوط به مهاجرت به کانادا ایجاد شده است. برای ویزای توریستی چیزی حدود ۱۰۰ دلار کانادا برای هر نفر نیاز دارید. برای اخذ سوپر ویزای کانادا نیز همین مبلغ مورد نیاز است. برای تمدید مدت اقامت در کانادا نیز باید ۱۰۰ دلار بپردازید. برای تمدید ویزای توریستی نیز ۲۰۰ دلار کانادا مورد نیاز است. هزینه انواع ویزای اقامت موقت کانادا به این شرح است:

برنامه ویزای موقت مبلغ مورد نیاز به دلار کانادا
تجربه بین‌المللی کانادا 156$ CAD
مجوز تحصیل (شامل تمدید) 150$ CAD
بازگرداندن وضعیت مجوز تحصیل 200$ CAD
مجوز تحصیل جدید 350$ CAD
مجوز کار (شامل تمدید) 155$ CAD
مجوز کار آزاد 100$ CAD
بازیابی وضعیت کارگری 200$ CAD
مجوز کار جدید 155$ CAD

هزینه اخذ انواع مجوز اقامت دائم در کانادا

اقامت دائم در کانادا شرایط خاصی دارد که پرداختن به آن‌ها در این مطلب، آن را طولانی می‌کند. برای اخذ انواع مجوز اقامت دائم کانادا، هزینه‌های متفاوتی تعیین شده است که در جدول زیر ارائه داده‌ایم.

برنامه ویزای اقامت دائم مبلغ مورد نیاز به دلار کانادا
درخواست مهاجرت تجاری 1625$ CAD
برنامه پرستاری یا Caregiver 570$ CAD
برنامه مهاجرت اقتصادی شامل اکپرس اینتری (Express Entry) 850-1365$ CAD
درخواست بشردوستانه 570-1085$ CAD

Express Entry چیست؟

اکپرس اینتری (Express Entry) یک سیستم آنلاین است که دولت کانادا برای نظم بخشیدن به فرایند درخواست ویزای موقت برای کار و تعیین وضعیت افراد دارای مجوز اقامت موقت این کشور ارائه می‌دهد. این سیستم شامل سه برنامه اقتصادی می‌شود که عبارت‌اند از:

 • کارگر ماهر فدرال (FSW)؛
 • تجارت ماهر فدرال (FST)؛
 • کلاس تجربه (CEC).

تمکن مالی برای اقامت در کانادا چیست و چه مبلغی مد نظر است؟

به مهم‌ترین بخش برای پاسخ به سوال اصلی این مطلب رسیدیم. برای مهاجرت به کانادا چقدر پول لازم است؟ در وهله اول شما باید تمکن مالی خود را به اداره مهاجرت اثبات کنید. به این معنی که باید به دولت کانادا ثابت کنید که از پس هزینه‌های ابتدایی زندگی برمی‌آیید. برای این کار ارائه مدارکی مبتنی‌بر تمکن مالی برای دریافت اقامت دائم کانادا لازم است. تمکن مالی مورد نیاز بسته به برنامه مهاجرتی که انتخاب می‌کنید، مبلغ متفاوتی دارد.

گزارش تمکن مالی باتوجه‌به تعداد اعضای خانواده، با سایر مدارک مهاجرت شما باید به اداره مهاجرت ارسال شود. درصورت عدم ارائه این مدرک، پذیرش شما به تعویق می‌افتد. حداقل میزان تمکن مالی در سطح فدرال مطابق آخرین تغییرات اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC)، به این ترتیب است:

تعداد افراد خانواده تمکن مالی به دلار کانادا
۱ $13,757
۲ $17,127
۳ $21,055
۴ $25,564
۵ $28,994
۶ $32,700
۷ $36,407
به ازای اضافه شدن هر فرد $3,706

اثبات تمکن مالی در چه شرایطی مورد نیاز نیست؟

شاید فکر کنید که در هر شرایطی باید تمکن مالی به دولت کانادا اثبات شود؛ اما دولت کانادا در موارد زیر استثنا قائل شده و نیاز به اثبات تمکن مالی وجود ندارد:

 • درخواست برای کلاس تجربه کانادایی (Canadian Experience Class)؛
 • اخذ ویزای جاب آفر (Job Offer) با پذیرفتن پیشنهاد کار از یک کارفرمای کانادایی.

نحوه اثبات تمکن مالی برای اخذ ویزای کانادایی

فرایند مهاجرت به کانادا ممکن است کمی پیچیده باشد. نوع برنامه مهاجرتی شما در اینجا اهمیت بسیاری دارد. اگر برای اقامت دائم کانادا درخواست داده‌اید، باید ثابت کنید که از پس تامین هزینه‌های ابتدایی زندگی برای خود و خانواده خود برمی‌آیید.

اگر برای اقامت موقت اقدام کرده‌اید، میزان مبلغ مورد نیاز به این بستگی دارد که ویزای موقت شما از چه کشوری باشد. در اینجا لیستی از مدارک قابل‌ قبول و غیر قابل‌ قبول مقامات مهاجرت کانادا ارائه شده است:

 • وجوه باید به‌صورت نقدی باشد. اوراق بهادار قابل نقد شدن و یا پول نقد در حساب بانکی در دسترس نیز قابل قبول است؛
 • درصورت مهاجرت با همسر، وجوه موجود در حساب مشترک مورد بررسی قرار می‌گیرد؛
 • وجوهی که در زمان درخواست به اداره مهاجرت ثابت می‌کنید، باید پس از دریافت اقامت قابل دسترسی باشد؛
 • وجوه حساب بانکی شما نباید از فرد دیگری قرض گرفته شده باشد؛
 • ارزش حقوق صاحبان سهام در املاک و مستغلات پذیرفته نمی‌شود.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم برای پاسخ به سوال برای مهاجرت به کانادا چقدر پول لازم است؟ توضیحات کاملی ارائه دهیم. درصورت بروز هرگونه سوال و یا نیاز به مشاوره برای مهاجرت به کانادا، می‌توانید با کارت سبز در ارتباط باشید. کارت سبز با بیش از ۱۳ سال سابقه فعالیت در زمینه مهاجرت و با داشتن بیش از ۲۰ هزار مشاور مجرب، می‌تواند راهنمای خوبی برای طی کردن مسیر مهاجرت شما از نقطه صفر تا انتها باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه برای مهاجرت به کانادا چقدر پول لازم است؟ مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
2 پاسخ
 1. حمیرا دلدار گفته:

  سلام وقتتون بخیر شرایط اخد ویزای کاری کانادا برای دکتر ها به چه صورت است؟

  پاسخ
  • ساناز قنبری گفته:

   سلام وقت بخیر برای اطلاع در این زمینه به 09391324467 در تلگرام پیام دهید
   رشته های پزشکی باید آزمون های خاصی را در این باره بگذرانند

   پاسخ

نظر خود را درباره برای مهاجرت به کانادا چقدر پول لازم است؟ ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *