ارزیابی مهاجرت

مهاجرت کاری با داشتن گواهینامه پایه یک به کانادا

کمبود رانندگان پایه یک در کشور کانادا باعث شده این کشور در چند سال اخیر نسبت به جذب رانندگان پایه یک از طریق برنامه مهاجرت اقدام کند. بنابراین اگر شما راننده وسایل نقلیه سنگین مانند لودر، لیفتراک و غیره هستید، مهاجرت به کانادا دیگر برای شما یک رویا نخواهد بود.

با داشتن گواهینامه پایه یک چگونه به کانادا مهاجرت کنم؟

اگر شما نیز گواهی نامه پایه یک دارید، مهاجرت به کانادا برای شما ساده‌تر از روش‎های دیگر خواهد بود. نکته مهم و قابل ذکر آن که گواهی نامه کشور مبدا برای مهاجرت به کانادا قابل قبول نیست و شما باید گواهی نامه معتبر خود را از کانادا دریافت کنید. برای این منظور کافی است ابتدا ویزای توریستی کانادا را دریافت کرده و به این کشور سفر کنید. در دوران حضور خود در این کشور در دوره‌های اخذ گواهی نامه پایه یک شرکت کرده تا بتوانید مدرک آن را دریافت کنید. مدت زمان این دوره‌ها تا زمان آزمون و اخذ گواهی نامه حدود شش ماه طول می‌کشد. بعد از آن که گواهی نامه کانادایی خود را دریافت کردید، می‌توانید پرونده مهاجرت خود را از طریق آن باز کرده و کارهای آن را انجام دهید. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که با وجود آن که گواهی نامه کشور مبدا ارزش مهاجرتی ندارد اما سابقه شما در رانندگی می‌تواند یک ملاک موثر و تاثیرگذار بر انجام سریع کارهای اقامت و اخذ ویزای کاری داشته باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید از مشاورین با سابقه مجموعه کارت سبز اطلاعات لازم را کسب کنید.

شرایط کار برای رانندگان پایه یک در کانادا چگونه است؟

مهاجرت کاری به کانادا به عنوان راننده پایه یک مزایای مناسب و قابل توجهی برای افراد خواهد داشت. رانندگان پایه یک در این کشور جز افراد با مشاغل سخت به شمار می‌روند و بعد از هر شیفت کاری 12 ساعته، سه روز در تعطیلات و استراحت خواهند بود که از نظر ساعت کاری بسیار عالی خواهد بود.

 • با دریافت ویزای کاری به عنوان راننده در کانادا همسر و فرزندان شما نیز می‌توانند از طریق برنامه تجربه زندگی کانادایی یا کبکی همراه شما به این کشور مهاجرت کنند.
 • بیمه سلامت استان به صورت رایگان برای شما فعال خواهد شد.
 • می‌توانید از ویزا کارت برای انجام کارهای بانکی استفاده کنید.

درآمد رانندگان پایه یک در کانادا چقدر است؟

درآمد رانندگی پایه یک در کانادا با توجه به ساعت کاری شخص در طول ماه متفاوت خواهد بود اما به طور میانگین یک راننده در کانادا می‌تواند حدود 50 هزار دلار کانادا درآمد داشته باشد که نسبت به درامد رانندگان در ایران بسیار عالی و مناسب خواهد بود.

شرایط مهاجرت به کانادا به عنوان راننده

مهاجرت به کانادا از طریق گواهی نامه پایه یک نیازمندش شرایطی است که باید آن‌ها را داشته باشید.

 • عدم تکرار تصادفات رانندگی
 • عدم سو پیشینه
 • داشتن بینایی در سطح مطلوب و مناسب
 • سلامت جسمانی کامل
 • محدوده سنی 25 تا 55 سال(طبیعی است هرچه در رنج پایین سن قرار داشته باشید، شانس شما برای اخذ ویزای کاری بیشتر خواهد بود)
 • عدم تخلف رانندگی در پنج سال اخیر
 • داشتن پیشنهاد کاری یا جاب آفر از یک کارفرمای کانادایی

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا از طریق گواهی نامه پایه یک

مانند هر روش اخذ ویزای کاری دیگر در کنار گواهی نامه پایه یک شما برای اخذ ویزا باید مدارک مهم دیگری را نیز تهیه کنید. از جمله مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری به عنوان راننده پایه یک موارد زیر است، برای اطلاع از روند:

 • مدرک تحصیلی پایان دوران متوسطه
 • داشتن گواهی نامه پایه یک یا کلاس A
 • گذراندن دوره‌های اموزشی حین کار برای رانندگان و مدرک آن
 • گواهی نامه کلاس سه یا D برای رانندگان کامیون‌های مستقیم
 • به اتمام رساندن یک دوره آموزشی رانندگی سه ماهه از طریق موسسه‌های حرفه‌ای یا کالج‌های محلی
 • تائیدیه ترمز برای رانندگان ماشین‌های سنگین مجهز به ترمز بادی
 • تائیدیه‌های جداگانه برای کامیون‌های مفصلی یا ماشین‌های خاص
 • گواهی نامه مربوط به حمل و نقل کالاهای پرخطر

آزمون رانندگی در کانادا

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، شما برای مهاجرت به کانادا به عنوان راننده نیاز به گواهی نامه پایه یک کانادایی دارید. در نتیجه باید در کلاس‌های آموزش رانندگی شرکت کرده و در آزمون رانندگی نمره قبولی کسب کنید. این آزمون شامل آزمون کتبی و عملی خواهد بود.

در آزمون کتبی قوانین و روش‌های ایمنی، علائم رانندگی و اطلاعات عمومی درباره ماشین‌های سنگین به صورت چهار گزینه‌ای از افراد پرسیده می‌شود. کتاب راهنمای رانندگی استانی یا منطقه‌ای منبع مناسبی برای این آزمون خواهد بود.

در آزمون عملی مهارت‌های رانندگی مانند پارک کردن، رانندگی در بزرگراه، دور زدن و دیگر مهارت‌های مهم شما سنجیده می‌شود.

روش‌های مختلف مهاجرت به کانادا به عنوان راننده پایه یک

شما به عنوان راننده پایه یک می‌توانید از چندین روش نسبت به اخذ ویزای کاری کانادا و مهاجرت به این کشور اقدام کنید. البته در تمامی این روش‌ها داشتن جاب آفر یا پیشنهاد شغلی الزامی است.

سیستم اکسپرس اینتری کانادا

این سیستم مهاجرتی آنلاین و مبتنی بر امتیاز است که به صورت فدرال انجام می‌شود. افراد در گروه‌های شغلی مختلف از جمله رانندگان پایه یک می‌توانند در آن ثبت نام کرده و در صورت داشتن حد نصاب امتیاز ویزای کاری کانادا را دریافت کنند.

برنامه نامزدی استانی یا طرح PNP

در این طرح هر استان کانادا نسبت به نیازمندی‌های خود نسبت به پذیرش مهاجران اقدام می‌کند. برای پذیرش در این روش باید مهارت و تخصص کافی در حرفه خود داشته باشید. همچنین هرچه کمبود راننده استان مورد نظر کمتر باشد، شانس شما برای اخذ ویزای کاری استانی به عنوان راننده بیشتر خواهد بود.

برنامه مهاجرتی کارگران موقت یا TFWP

این برنامه مهاجرتی بیشتر کارفرما محور است و کارفرمایان امکان استخدام نیروی غیر کانادایی را برای جبران نیروی کار خود دارند. البته کارفرما باید ثابت کند که هیچ نیروی بومی و کانادایی برای شغل مورد نظر وجود نداشته و او مجبور به پذیرش نیروهای غیر کانادایی است.

بررسی میزان فرصت‌های شغلی رانندگان در کانادا

نیاز به رانندگان پایه یک در کانادا در اغلب استان‌های این کشور متقاضیان زیادی دارد. از سال 2021 این کشور با کمبود راننده پایه یک مواجه شده و کارفرمایان نمی‌توانند با سرعت نیروی کار حرفه‌ای و مناسبی استخدام کنند. آمارها نشان می‌دهد تا سال 2025 سالانه بیش از 17 هزار راننده در کانادا استخدام شوند. بنابراین اگر راننده پایه یک هستید، شانس شما برای اخذ ویزای کاری کانادا و مهاجرت به این کشور بسیار زیاد است.

سوالات متداول

هزینه مهاجرت به کانادا به عنوان راننده چقدر است؟

برای مهاجرت به کانادا به عنوان راننده شما باید هزینه‌های مختلفی مانند اخذ ویزا، سفر به کانادا، ترجمه مدارک مورد نیاز، هزینه زندگی در کانادا و هزینه‌های دیگر را پرداخت کنید.

آیا با مدرک گواهی نامه پایه یک ایرانی می‌توان نسبت به اخذ ویزا اقدام کرد؟

خیر برای اخذ ویزای کار به عنوان راننده شما باید گواهی نامه پایه یک کانادایی داشته باشید. هرچند سوابق رانندگی شما در ایران می‌تواند تاثیر مثبت بر فرایند اخذ ویزا داشته باشد.

آیا همسر و فرزندان متقاضی می‌توانند همراه او مهاجرت کنند؟

بله همسر و فرزندان راننده پایه یک در صورت داشتن شرایط می‌توانند همراه متقاضی به کانادا سفر کنند.

درآمد راننده پایه یک در کانادا چقدر است؟

درامد راننده پایه یک در کانادا با توجه به ساعت کاری او می‌تواند سالیانه 30 هزار تا 60 هزار دلار کانادایی باشد.

4.7/5 - (4 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه مهاجرت کاری با داشتن گواهینامه پایه یک به کانادا مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
4 پاسخ
 1. حشمت اله گفته:

  من راننده پایه هستم از کرمانشاه، برای دریافت سریع ویزای کانادا راهکاری دارید؟

  پاسخ
  • ساناز قنبری گفته:

   سلام وقت بخیر بله همون طور که در مقاله بالا نوشته شده میتونید با دریافت ویزای توریستی به کانادا رفته و ویزای خود را به ویزای کاری تبدیل کنید
   برا ارزیابی شرایط فرم زیر را تکمیل کنید
   https://cartesabz.net/register/canada-assessment.php

   پاسخ

نظر خود را درباره مهاجرت کاری با داشتن گواهینامه پایه یک به کانادا ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *