ارزیابی مهاجرت
شرایط گرفتن ویزای تحصیلی امارات

ویزای تحصیلی امارات

اگر می‌خواهید در دانشگاه‌های امارات متحده عربی تحصیل کنید و سن شما بیشتر از ۱۸ سال است، باید ویزای تحصیلی امارات را بگیرید. اگر جزو دانشجویان برتر هستید، ممکن است ویزای بلندمدت ۵ ساله دریافت کنید؛ درحالی‌که، ویزای تحصیلی امارات معمولا یک سال اعتبار دارد و باید هرسال آن را تمدید کنید.هزینه دریافت ویزای تحصیلی امارات حدود 27 دلار است. با داشتن این ویزا می‌توانید در حین تحصیل، به کارهایی نیمه‌وقت در حد 4 ساعت در روز، مشغول شوید.

شرایط دریافت ویزای تحصیلی امارات

برای دریافت ویزای تحصیلی از امارات، لازم است نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر را داشته باشید و برخی از الزامات دیگر را نیز باید رعایت کنید. این الزامات عبارت‌اند از:

 1. شرکت در آزمون آمادگی جسمانی پزشکی؛
 2. داشتن حامی ویزا؛ حامی ویزا می‌تواند دانشگاه، والدین یا خویشاوندان باشند؛
 3. دریافت تاییدیه از اداره کل اقامت و امور خارجی مربوطه.

ویزای تحصیلی امارات اعتبار یک ساله دارد و باید هرسال تمدید شود. برای این کار باید از دانشگاه خود مدرک رسمی داشته باشید.

دانشجویان پسر باید درصورتی‌که با خانواده‌شان در امارات زندگی می‌کنند و بیش از ۱۸ سال دارند، برای تحصیل در دانشگاه‌های امارات، ویزای تحصیلی دریافت کنند و نمی‌توانند از ویزای خانوادگی برای تحصیل استفاده کنند؛ اما دختران تا زمانی که ازدواج نکرده‌اند، می‌توانند تحت حمایت پدر خود باشند و به ویزای دانشجویی نیاز ندارند.

اسپانسرشیپ ویزای تحصیلی امارات از طرف دانشگاه

دانشگاه‌های امارات می‌توانند برای دانشجویان خود، اعم از دانشجویان بین‌المللی یا دانشجویانی که پیش‌تر در امارات اقامت داشته‌اند، ویزای تحصیلی صادر کنند؛ اما شما باید شرایط و ضوابط دانشگاه محل تحصیل خود را به‌دقت مطالعه کنید تا از روند دریافت ویزای تحصیلی آگاه شوید. پذیرش در دانشگاه‌های امارات، به معنی صدور ویزای تحصیلی نیست. برای صدور ویزای تحصیلی، شما باید در تست‌های پزشکی شرکت کرده و تاییدیه امنیتی و وضعیت ویزای خود را از طریق GDRFA (اداره کل اقامت و امور اتباع خارجی) بررسی کنید. اسپانسرشیپ ویزای تحصیلی مربوط به فردی است که میزان دارایی وی در امارات مشخص است؛ در غیر این صورت، نیاز به اثبات تمکن مالی دارید.

چون ویزای تحصیلی امارات نوعی ویزای اقامتی است، دانشگاه شما تنها درصورتی می‌تواند اقدام به صدور این ویزا کند که شما در امارات حضور داشته باشید؛ بنابراین، برای تحصیل در امارات، باید مجوز ورود به امارات را دریافت کنید.

اسپانسرشیپ ویزای تحصیلی امارات از طرف والدین

باتوجه‌به قوانین امارات متحده عربی، خانواده‌ها نمی‌توانند به‌عنوان حامی مالی برای فرزندان پسر بالای ۱۸ سال خود عمل کنند. دانشجویان پسر می‌توانند فقط برای یک سال تحصیلی، از حمایت ویزای والدین خود برخوردار شوند؛ اما برای دانشجویان دختر چنین محدودیتی وجود ندارد. دانشجویان پس‌ از 18 سالگی یا فارغ‌التحصیلی می‌توانند ویزای اقامت یک‌ساله دریافت کنند که امکان تمدید دارد.

مدارک لازم و مراحل ثبت درخواست برای دریافت ویزای تحصیلی امارات

لازمه‌ دریافت هرگونه ویزایی، ارائه‌ یک‌سری مدارک است. برای دریافت ویزای تحصیلی امارات، شما باید مدارک زیر را ارائه دهید:

 • پاسپورت و کپی آن؛
 • ۱۲ عکس در ابعاد پاسپورتی؛
 • نامه پذیرش از دانشگاه محل تحصیل؛
 • اثبات توانایی مالی جهت پوشش هزینه‌های زندگی و شهریه دانشگاه؛
 • گواهی پزشکی صادرشده توسط یکی از مراکز بهداشتی مورد تایید دولت در امارات، شامل آزمون‌های HIV، سل، هپاتیتB وC، جذام و سیفلیس؛
 • مدرک مبنی‌بر محل اقامت شما مانند خوابگاه یا اجاره‌نامه خانه دانشجویی؛
 • ارائه مدرک از دانشگاه قبلی، درصورت تحصیل در دوره‌های تکمیلی.

بهتر است برای اطمینان از لیست کامل مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی امارات، از دانشگاه مربوطه استعلام بگیرید.

مراحل ثبت درخواست

بعد از آماده‌سازی مدارک لازم برای دریافت ویزای تحصیلی امارات، ابتدا درخواست ویزا را به دانشگاه محل تحصیل خود ارسال کنید و پس از دریافت تاییدیه، مدارک مورد نیاز را برای دانشگاه ارسال کنید. ممکن است نیاز به پرداخت بخشی از شهریه نیز باشد. دانشگاه اسپانسری شما را دارد و مراحل دریافت مجوز ورود را پیگیری می‌کند. شما باید کپی پاسپورت، نامه ثبت نام تحصیلی و عکس خود را برای دانشگاه ارسال کنید.

مدارک مورد نیاز را برای دانشگاه محل تحصیل خود ایمیل کنید یا در پلتفرم معین توسط دانشگاه آپلود کنید. برخی از دانشگاه‌ها از شما می‌خواهند حداقل مقداری از شهریه را تسویه کنید. پس از تایید درخواست ثبت‌نام دانشگاه، مدت زمان معینی دارید تا درخواست ویزا را تکمیل و ارسال کنید. معمولا پردازش درخواست ویزا ۲۰ روز زمان می‌برد. پس از تایید ویزای تحصیلی امارات و مجوز ورود، دانشگاه به شما اطلاع می‌دهد. شما با دریافت مجوز ورود می‌توانید به دانشگاه محل تحصیل در امارات مراجعه کنید تا مهر ویزا را دریافت کنید.

شرایط کار با ویزای تحصیلی امارات

قوانین کار حین تحصیل در امارات تغییر کرده است. در گذشته، امکان کار حین تحصیل به‌جز کارآموزی وجود نداشت، اما امروزه، شما می‌توانید هم‌زمان با تحصیل در امارات کار کنید. در نظر داشته باشید تنها درصورتی می‌توانید با ویزای تحصیلی امارات کار کنید که مجوز کار در امارات را نیز دریافت کنید. توجه داشته باشید که انجام کار تمام وقت در دوران تحصیل در امارات ممنوع است و شما تنها مجاز به کار کردن حداکثر ۴ ساعت در روز هستید.

ویزای پنج ساله امارات

در ابتدا، ویزای تحصیلی شما به‌صورت کوتاه‌مدت صادر می‌شود؛ اما اگر شما جزو دانشجویان برتر باشید، ممکن است ویزای بلندمدت ۵ ساله دریافت کنید. برای اخذ این ویزا، شرایط زیر لازم است:

 1. کسب امتیاز ۹۵%معدل از مدارس دولتی یا خصوصی؛
 2. داشتن امتیاز GPA حداقل ۳.۷۵ از ۴، از دانشگاه‌های داخل یا خارج از امارات.

دریافت ویزای ۵ ساله امارات به شما اجازه می‌دهد افراد تحت تکفل خود را همراه‌تان به امارات ببرید.

جمع‌بندی

ویزای تحصیلی امارات برای دانشجویان خارجی که قصد دارند در دانشگاه‌های امارات تحصیل کنند، صادر می‌شود. این ویزا به دانشجو امکان ورود به امارات و ادامه تحصیل در این کشور را می‌دهد. ویزای تحصیلی ممکن است به‌صورت موقت یا بلندمدت صادر شود و شرایط دریافت آن بسته به سیاست‌های مهاجرت و دانشگاه می‌تواند متغیر باشد. برای دریافت ویزای تحصیلی امارات، دانشجویان نیازمند مدارکی مانند نامه پذیرش از دانشگاه مورد نظر، مدارک شناسایی، اثبات توانایی مالی برای پوشش هزینه‌های زندگی و شهریه دانشگاه و گاهی شرکت در آزمون‌های پزشکی هستند.

رای شما به این پست

اگر تمایل دارید در زمینه ویزای تحصیلی امارات مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
0 پاسخ

نظر خود را درباره ویزای تحصیلی امارات ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *