ارزیابی مهاجرت
UAE-IMAGRATION

مهاجرت به امارات

مهاجرت به امارات به روش‌های مختلفی مانند کاری، تحصیلی، سرمایه‌گذاری و… قابل انجام است؛ همچنین می‌توانید از طریق ثبت شرکت در این کشور، اقامت دائم را به‌دست بیاورید. برای اخذ اقامت دائم دبی و سایر شهرهای امارات متحده، باید ابتدا برای ویزای اقامت موقت اقدام کرده و پس از ۳ سال درخواست اقامت دائم بدهید. دریافت مجوز شهروندی امارات بسیار دشوار است؛ اما افراد حرفه‌ای با مهارت‌های بالا و سرمایه‌گذاران بزرگ این شانس را دارند که طی ۳۰ سال، پاسپورت این کشور را دریافت کنند. زندگی در امارات جذابیت‌های بسیاری دارد که از میان آن‌ها می‌توانیم به مالیات پایین و سطح امنیت بالا اشاره کنیم. کارگرانی که با دعوت از شرکت‌های محلی وارد امارات می‌شوند، علاوه‌بر دستمزدهای بالا، مزایای بسیاری را نیز دریافت می‌کنند که شامل بازپرداخت هزینه سفر، ثبت مجوز اقامت، بیمه درمانی و مسکن می‌شود. سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات نیز یکی از روش‌های خوب برای مهاجرت به امارات است و به شما این امکان را می‌دهد که نه‌تنها به‌طور رسمی در امارات بمانید، بلکه درنهایت از فروش یا اجاره املاک نیز سود کسب کنید. در ادامه این مقاله توضیحات بیشتری را در مورد مهاجرت به دوبی و سایر شهرهای امارات متحده ارائه داده‌ایم.

مزایا و معایب مهاجرت به امارات

۹۰ درصد جمعیت امارات را مهاجران به‌خود اختصاص داده‌اند. نبود مالیات، سطح رفاه بالا، فرصت کسب درآمد خوب و امکان استفاده از زبان انگلیسی بدون نیاز به یادگیری عربی مهاجران بسیاری را به‌سمت این کشور کشانده است. امارات متحده عربی آب‌وهوایی گرم و آفتابی دارد. سطح امنیت در آن‌جا بسیار بالا است و تقریبا هیچ فسادی در این کشور وجود ندارد.

ازجمله مهم‌ترین مزایای مهاجرت به امارات می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

• نرخ مالیات بر درآمد صفر؛
• دستمزد مناسب و شرایط خوب برای کارمندان و کارگران خارجی؛
• امکان افتتاح حساب برای تبعه خارجی؛
• فساد مالی صفر؛
• حق سفر آزادانه به تمام کشورهای حوزه خلیج فارس؛
• فرصت درخواست اجازه اقامت و مهاجرت به امارات با تمام اعضای خانواده؛
• مراقبت‌های پزشکی با کیفیت بالا؛
• امکان راه‌اندازی کسب‌و‌کار شخصی و ثبت شرکت.
جدا از مزایایی که در بالا به آن‌ها پرداختیم، زندگی در امارات متحده عربی معایبی نیز دارد که از میان آن‌ها می‌توانیم به هزینه ملک و غذا حتی در مقایسه با کشورهای اروپایی اشاره کنیم. سیستم حمل‌ونقل شهری در امارات چندان پیشرفته نیست و شما مجبور به خرید یا اجاره اتومبیل در این کشور هستید؛ همچنین لازم است قوانین امارات را بشناسید و از آن‌ها تبعیت کنید. آب‌وهوای گرم امارات نیز ممکن است برای بسیاری از مهاجرین آزاردهنده باشد.

راه‌های مهاجرت به امارات متحده عربی

برای مهاجرت به دبی، باید یک روش قانونی را انتخاب کرده و با ارائه مدارک لازم به نزدیک‌ترین سفارت امارات مراجعه کنید. ویزای امارات برای متقاضیان در کشور خودشان صادر شده و مجوز اقامت پس از ورود به امارات صادر می‌شود. می‌توانید مدت زمان اقامت خود را به‌صورت نامحدود تمدید کنید. مهاجرینی که برای استخدام و آموزش به امارات می‌آيند، باید دعوت‌نامه رسمی از کارفرما و دانشگاه را به‌همراه داشته باشند. امکان لغو مجوز اقامت برای ساکنان امارات متحده عربی که بیش از ۶ ماه بدون دلیل قابل توجهی در امارات حضور نداشته‌اند، وجود دارد.
اقامت دائم در امارات درواقع، به معنای ویزای اقامت بلندمدت است که به مدت ۵ تا ۱۰ سال اعتبار دارد. بااین‌حال، افراد متخصص، دانشجویان برجسته و سرمایه‌گذارانی که مبالغ زیادی را در اقتصاد این کشور سرمایه‌گذاری کرده‌اند، بلافاصله پس از ورود اجازه اقامت طولانی مدت را دریافت می‌کنند.
درخواست برای اقامت طولانی مدت در امارات پس از ۳ سال اقامت موقت امکان‌پذیر است. اعضای خانواده و کارمندان شرکت نیز می‌توانند از این نوع اقامت بهره‌مند شوند. حق شهروندی امارات پس از ۳۰ سال اقامت قانونی در این کشور به شما اعطا خواهد شد. در ادامه با روش‌های مختلف مهاجرت به امارات آشنا می‌شوید.

مهاجرت کاری به امارات

مهاجرت کاری به دبی فقط درصورت داشته دعوت‌نامه رسمی از کارفرمایان این کشور امکان‌پذیر است؛ یعنی شما باید یک پیشنهاد کار از طرف کارفرمای اماراتی داشته باشید تا بتوانید از این طریق به امارات مهاجرت کنید. مطابق قانون امارات متحده عربی، تمام هزینه‌های استخدام کارمند خارجی شامل هزینه ویزا، بلیط هواپیما، مسکن اولیه، معاینات پزشکی و… باید تحت پوشش بیمه باشد.
پس از ارائه دعوت‌نامه از سوی کارفرما، می‌توانید وارد خاک امارات شده و تمام مراحل مورد نیاز برای صدور مجوز اقامت را در خاک این کشور انجام دهید. مدت زمان ثبت اقامت بستگی به مدت قرارداد کار دارد و معمولا بین ۱ تا ۲ سال است؛ اما متخصصان سطح بالا، بلافاصله پس از مهاجرت به امارات، ویزای طلایی را دریافت می‌کنند که به‌ مدت ۱۰ سال اعتبار دارد. کارمندان در امارات باید ویژگی‌های زیر را داشته باشند:
• مهارت‌های حرفه‌ای؛
• سطح زبان انگلیسی خوب؛
• تمایل به نقل مکان.
کارمند نیز به نوبت خود باید مطمئن شود که شرکت به‌صورت قانونی در امارات متحده عربی ثبت شده باشد. به‌محض رسمی شدن حق اقامت اولیه، می‌توانید کارت اشتغال و کارت شناسایی (شناسه امارات) را دریافت کنید. مالیات در امارات صفر است و دستمزد شما مطابق قرارداد و بدون کم‌وکاستی باید پرداخت شود.

مهاجرت تحصیلی به امارات

دانشگاه‌های امارات سطح علمی قابل قبولی دارند و هر سال دانشجویان بین‌المللی بسیاری را جذب می‌کنند. مهاجرت تحصیلی به دبی متقاضیان زیادی دارد؛ برای این کار به دعوت‌نامه رسمی از یک دانشگاه یا کالج معتبر نیاز دارید. تسلط عالی به زبان انگلیسی یکی از مهم‌ترین مواردی است که برای مهاجرت به امارات از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور باید داشته باشید. هزینه تحصیل در دانشگاه‌های عربی امارات برای یک سال تحصیلی، چیزی حدود ۵ هزار تا ۱۰ هزار دلار است.
ویزای دانشجویی به مدت یک سال اعتبار دارد و می‌توانید به دفعات مورد نیاز آن را تمدید کنید. حق کار در حین تحصیل برای تبعه خارجی وجود ندارد؛ مگر اینکه در مدت زمان اتمام تحصیلات در دانشگاه، نوع اقامت شما تغییر کند. دانشجویان ممتاز با نمرات بالا (۳.۷۵ از ۴) ویزای طلایی اقامت طولانی‌مدت را دریافت می‌کنند. این ویزا به مدت ۵ تا ۱۰ سال اعتبار دارد و می‌توانید به‌وسیله آن اعضای خانواده خود را نیز به این کشور بیاورید.

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به امارات از طریق سرمایه‌گذاری می‌تواند یک راه امن و عالی برای افراد سرمایه‌دار باشد. سرمایه‌گذاری روی املاک و مستغلات، به‌عنوان یکی از بهترین راه‌های مهاجرت به دبی شناخته می‌شود؛ چراکه بازار خرید و فروش ملک در امارات به‌دلیل ساخت‌وسازهای بسیار همیشه داغ است. شرط اولیه سرمایه‌گذاران این است که تمام وجوه باید بدون جذب اعتبار، متعلق به متقاضی باشد. دقت کنید که اجازه اقامت برای سرمایه‌گذاران بسته به میزان سرمایه‌گذاری برای دوره‌های مختلف صادر می‌شود:
• خرید یک آپارتمان یا هر ملک مسکونی دیگری در دبی به ارزش ۱ میلیون درهم (۲۷۲۲۶۰ دلار آمریکا) اجازه اقامت به مدت ۳ سال را به سرمایه‌گذار می‌دهد.
• خرید هر ملکی در امارات به ارزش ۲ میلیون درهم (۵۴۴۵۱۷ دلار آمریکا) امکان اخذ ویزای طلایی را به مدت ۵ سال برای شما فراهم می‌کند.
• سرمایه‌گذاری روی اقتصاد یا املاک و مستغلات در امارات به ارزش ۱۰ میلیون درهم (۲۷۲۲۵۸۴ دلار آمریکا) اجازه اقامت به مدت ۱۰ سال را برای شما فراهم می‌کند.

سرمایه‌گذار خارجی علاوه‌بر سرمایه‌گذاری‌های انجام‌شده، باید درآمد ثابت ماهانه ۲۰۰۰ دلاری را ثابت کند و سپرده‌های خود را تا حداقل ۳ سال پس از ثبت اجاره اقامت نگه دارد. درخواست مجوز اقامت طولانی مدت برای خانواده، توسط افراد دارای اجازه اقامت طولانی‌مدت امکان‌پذیر است.

مهاجرت شغلی به امارات

مهاجرت به امارات از طریق ثبت شرکت یا شروع کسب‌وکار یکی از پرمتقاضی‌ترین روش‌ها است. در اینجا علاوه‌بر سرمایه‌گذاری مالی، باید ایده خود را برای کسب‌وکار ارائه دهید و تاییدیه یکی از مراکز رشد کسب‌وکار کشور را به‌دست بیاورید. کارآفرینان می‌توانند با اخذ ویزای ویژه ۶ ماهه وارد خاک امارات شوند. بسته به نوع فعالیت شرکت و شرایط آن، می‌توانید برای دوره‌های مختلف، اجازه اقامت خود را تمدید کنید:
• ۱ تا ۳ سال درصورت ایجاد استارتاپی که تاییدیه رسمی یکی از مراکز رشد کسب و کار امارات را دریافت کرده باشد؛
• ۵ سال درصورت راه‌اندازی یک شرکت با سرمایه‌گذاری ۲ میلیون درهم یا بیشتر؛
• ۱۰ سال در صورت راه‌اندازی یک استارتاپ کارآفرینی با حداقل ارزش ۷ میلیون درهم.
مجوز اقامت طولانی‌مدت ۵ساله به متقاضیان این امکان را می‌دهد که برای اعضای خانواده خود و ۳ مدیر اجرایی شرکت، مجوز اقامت دریافت کنند. ویزای ۱۰ساله طلایی به شما این امکان را می‌دهد که برای شرکای تجاری شرکت خود نیز مجوز اقامت دریافت کنید؛ مشروط بر اینکه هر یک از آن‌ها مبلغ ۲ میلیون درهم در امارات متحده عربی سرمایه‌گذاری کنند.

نحوه اخذ اقامت دائم در ایالات متحده عربی

همان‌طورکه پیش‌از این گفتیم، اقامت دائم در امارات تحت‌عنوان اقامت طولانی‌مدت شناخته شده و امکان تمدید آن برای دفعات متوالی وجود دارد؛ اما برای دریافت این مجوز باید چه مراحلی را طی کنید؟ در ادامه به‌طور مفصل به مراحل مهاجرت به امارات و مدارک لازم برای اخذ اقامت دائم اشاره کرده‌ایم.

جمع‌آوری مدارک مورد نیاز

این مدارک شامل فرم‌های اجباری تایید روش انتخاب‌شده برای اخذ اقامت (قرارداد کار، مالکیت املاک و مستغلات)، گذرنامه، گواهی پزشکی، صورت‌حساب بانکی و عکس را شامل می‌شوند. کلیه مدارک را باید به‌همراه ترجمه محضری ارائه بدهید.

اخذ ویزا و مهاجرت به امارات

گذشتن از مرز امارات متحده عربی با ویزای کوتاه‌مدت بسته به دلیل مهاجرت شما امکان‌پذیر است. برای مثال اگر قصد تحصیل در امارات را دارید، می‌توانید ابتدا با ویزای کوتاه‌مدت و به‌همراه تاییدیه از طرف دانشگاه، وارد خاک امارات شوید. مجوز ورود شما می‌تواند برای یک بار یا چند بار صادر شود.

ثبت مجوزهای اقامت

روند درخواست را می‌توانید به روش‌های زیر انجام دهید:
• به‌صورت حضوری در یکی از مراکز Amer؛
• به‌صورت آنلاین در پورتال اداره تعیین هویت شهروندان فدرال؛
• از طریق یک حساب شخصی در کانال‌های الکترونیکی؛
اجازه اقامت ۲ تا ۳ هفته بعد از درخواست به پاسپورت شما الصاق می‌شود.
اخذ شماره شناسه ID امارات
اخذ شماره شناسه یا ID یکی از مهم‌ترین مراحل مهاجرت به امارات و اخذ اقامت این کشور است. این کار به‌صورت آنلاین و با مراجعه به وب‌سایت رسمی قابل انجام است. در فرم مربوطه باید اطلاعات شخصی خود مانند نام، تاریخ تولد، جنسیت، آدرس محل سکونت و اطلاعات تماس را وارد کنید؛ همچنین ارائه مدارکی مانند پاسپورت، ویزای معتبر و گواهی تولد برای احراز هویت الزامی است. پس از تایید اطلاعات، باید فرم تکمیل اطلاعات را به‌همراه مدارک به دفتر صدور کارت ملی ارسال کنید. کارت ملی شما پس از بررسی‌های لازم صادر شده و از طریق پست یا در دفاتر رسمی به شما تحویل داده خواهد شد.

اخذ اقامت دائم امارات

بعد از ۳ سال اقامت قانونی در امارات، مهاجران می‌توانند برای مجوز اقامت طولانی‌مدت ۵ساله درخواست بدهند. بسته به دلیل مهاجرت به امارات، طول دوره تمدید شما ممکن است کوتاه‌تر شود. برای مثال برای مهاجرت کاری، ۳ سال به دوره اقامت شما افزوده خواهد شد. برای اخذ اقامت دائم، همان مدارک و شواهد مورد نیاز برای اخذ اقامت موقت را باید ارائه دهید.
اخذ شهروندی امارات متحده عربی
مهاجرانی که به مدت ۳۰ سال به‌صورت قانونی در امارات زندگی کرده‌اند، منبع درآمد ثابتی دارند و می‌توانند به عربی صحبت کنند، واجد شرایط اخذ اقامت دائم این کشور خواهند بود. علاوه‌بر آن، زنانی که با مردان اهل امارات ازدواج کرده‌اند و حداقل ۱۵ سال از ازدواج آن‌ها گذشته است، می‌توانند حق شهروندی امارات را از آن خود کنند. درخواست پاسپورت ملی برای همسر و فرزندان توسط شوهر اماراتی به اداره فدرال تعیین هویت و شهروندی ارائه می‌شود.

سخن پایانی

مهاجرت به امارات امکانات بی‌نظیری را به سرمایه‌داران و افراد متخصص ارائه می‌دهد؛ همچنین از طریق ثبت شرکت، دریافت جاب آفر و تحصیل در دانشگاه‌‌های امارات می‌توانید مجوز اقامت در این کشور را دریافت کنید. سطح رفاه بالا، مالیات صفر و امکان توسعه کسب‌وکار امارات را به کشوری امن و عالی برای متقاضیان مهاجرت از سرتاسر دنیا تبدیل کرده است. درصورت نیاز به مشاوره و اخذ راهنمایی برای مهاجرت به کشور امارات، می‌توانید با مشاورین کارت سبز در ارتباط باشید. کارت سبز با سابقه چندین ساله در زمینه مشاوره مهاجرت و اقدامات حقوقی مربوط به آن، می‌تواند در این مسیر راهنمای خوبی برای شما باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

اگر تمایل دارید در زمینه مهاجرت به امارات مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
0 پاسخ

نظر خود را درباره مهاجرت به امارات ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *