ارزیابی مهاجرت

Revoked شدن ویزا

سالیانه درخواست تعداد زیادی از متقاضیان دریافت ویزای آمریکا به دلایل مختلفی رد می‌شود و این اتفاق امر بسیار عجیبی نیست. ایالات متحده آمریکا قوانین سخت‌گیرانه ‌و دقیقی را برای صدور انواع ویزاهای اقامتی خود اعمال می‌کند و به همین دلیل است که باید هنگام ثبت درخواست ویزا تمامی دقت خود را برای تکمیل مدارک به کار بگیرید؛ اما مهم‌ترین دلایل revoked شدن ویزای آمریکا چیست؟ آیا می‌توان از آن جلوگیری کرد؟ آیا امکان ثبت درخواست مجدد ویزا وجود دارد؟ بهترین زمان انجام این کار کدام است؟ در این مقاله به‌تمامی سوالات مطرح شده پاسخ خواهیم داد.

منظور از revoked شدن ویزای آمریکا چیست؟

revoked شدن ویزای آمریکا به معنای کنسل یا ریجکت‌شدن ویزا از طرف سازمان مهاجرت ایالات متحده است که بنا به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد. تعدادی از این دلایل موجب کنسل‌شدن موقت ویزا می‌شوند و می‌توان با انجام اعمالی همچون تکمیل مدارک آن را رفع کرد. پیشنهاد می‌کنیم که هنگام ثبت درخواست برای اخذ ویزای کشور آمریکا حتما با وکیل مهاجرتی خبره مشورت کنید؛ زیرا ثبت درخواست مجدد ویزا، صرف زمان و هزینه زیادی را به شما تحمیل خواهد کرد. در بخش بعدی مقاله به شرح دلایل ریجکت‌شدن ویزای آمریکا خواهیم پرداخت.

دلایل revoked شدن ویزای آمریکا چه هستند؟

سازمان قوانین ملیت و مهاجرت ایالات متحده آمریکا یا INA محدودیت‌ها و شرایط اخذ انواع ویزا را مشخص کرده و آفیسرهای مهاجرتی، پرونده‌های اخذ روادید را بررسی می‌کنند. این مأموران مهاجرتی بر اساس قوانین وضع شده سازمان INA پرونده‌ها را بررسی کرده و اگر شرایط موارد لازم رعایت نشده باشد افراد را در لیست visa ineligibilities یا افراد غیرقابل‌قبول برای اخذ ویزا قرار می‌دهند.

اما چرا درخواست اخذ ویزای ایالات متحده توسط آفیسرهای مهاجرت رد می‌شود؟ از مهم‌ترین دلایل revoked شدن ویزای آمریکا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

قصد و هدف نامناسب یا غیرمجاز برای سفر به آمریکا

در بخش‌های قبلی مقاله نیز اشاره کردیم که سالیانه تعداد زیادی از ویزاهای ایالات متحده آمریکا رد می‌شود و یکی از مهم‌ترین دلایل آن قصد غیرمجاز مسافر برای ورود به خاک ایالات متحده است. بسیاری از کشورها ویزاهای توریستی و کوتاه‌مدت را به‌راحتی صادر می‌کنند؛ اما ایالات متحده آمریکا در این زمینه نیز قوانین سخت‌گیرانه‌ای را وضع کرده است.

به‌خاطر داشته باشید که عموما هدف مسافر از ورود به خاک آمریکا در مصاحبه‌های حضوری که در کنسولگری یا سفارت آمریکا انجام می‌شود، سنجیده خواهد شد. به عبارت ساده‌تر مأمور مهاجرت باید اطمینان حاصل کند که هدف شما از سفر به آمریکا متناسب با نوع ویزای درخواستی است؛ برای مثال فرض کنید که شما درخواست اخذ ویزای گردشگری داده‌اید و در زمان مناسب برای انجام مصاحبه در سفارت آمریکا حاضر شده‌اید. در این زمان باید به سؤالات آفیسر به‌گونه‌ای پاسخ دهید که وی اطمینان حاصل کند شما قصد تحصیل، کارکردن یا اقامت طولانی‌مدت در ایالات متحده آمریکا را ندارید.

عدم پاسخگویی مناسب به سوالات مامور مهاجرت از رایج‌ترین دلایل revoked شدن ویزای آمریکا است؛ بنابراین هنگام انجام این مصاحبه به نکات زیر توجه کنید:

 • اگر درخواست ویزای گردشگری کرده‌اید، بهتر است پرینت رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما (رفت‌و‌برگشت) را با خود به مصاحبه ببرید.
 • باید اثبات کنید که می‌خواهید طی بازه زمانی محدود و مشخص شده‌ در آمریکا اقامت داشته باشید.
 • اثبات کنید که تنها دلیل شما برای سفر به ایالات متحده کاملا متناسب با نوع ویزای درخواستی (درمانی، تحصیلی یا توریستی) است.
 • باید اثبات کنید که تمکن مالی موردنیاز برای تأمین هزینه‌ها طی بازه زمانی اقامتی خود را دارید.
 • بهتر است به آفیسر نشان دهید که دارای روابط خانوادگی محکم و مشغله‌های کاری فراوانی در کشور مبدا هستید و به‌ همین دلیل حتما باید به کشورتان باز گردید.
 • برای اثبات تمکن مالی باید ریز حساب بانکی را با خود به مصاحبه ببرید.
 • باید اثبات کنید که در کشور مبدا دارای ملک هستید و باید برای ادامه زندگی خود حتما به این کشور باز گردید. به عبارت ساده‌تر باید نشان دهید که این خانه یا آپارتمان نقطه اتصال شما به کشور مبداتان است.

عدم توجه به جزییات پاسخ‌هایتان به سوالات آفیسر مهاجرت نیز می‌تواند از دلایل revoked شدن ویزای آمریکا باشد؛ برای مثال شما نباید زمانی که برای ویزای توریستی درخواست داده‌اید درباره رسمی کردن رابطه‌تان با نامزد خود صحبت کنید. عدم توجه به همین جزییات می‌تواند شما را در لیست visa ineligibilities قرار دهد.

تقلب و کلاهبرداری

بسیاری از افراد هنگام مصاحبه حضوری ترغیب می‌شوند که حقایق متفاوتی را از مامور مهاجرت پنهان کنند. از جمله آن‌ها می‌توان به‌دروغ گفتن درباره سابقه کیفری یا داشتن عضو خانواده در آمریکا اشاره کرد؛ همچنین آفیسرها تمامی حرکات و عکس‌العمل‌های شما را تحت‌نظر می‌گیرند و اگر متوجه فریب، تقلب یا دروغی شوند، درخواست ویزایتان را رد می‌کنند.

به یاد داشته باشید که حتی ممکن است طی فرایندها و مراحل بعد از مصاحبه نیز فریب و تقلب افراد آشکار شود و INA آن‌ها را در لیست visa ineligibilities قرار دهد. تقلب در ویزا یا visa fraud شانس پذیرش درخواست مجدد اخذ ویزا را پایین می‌آورد؛ بنابراین اگر مشکل خاصی دارید، بهتر است قبل از حضور در کنسولگری آمریکا با مشاور مهاجرت مشورت کنید.

سوابق کیفری

یکی دیگر از مهم‌ترین دلایل revoked شدن ویزای آمریکا داشتن سوابق کیفری است. سازمان مهاجرت و ملیت ایالات متحده آمریکا سابقه کیفری را یکی از مهم‌ترین معیارهای سنجش صلاحیت فرد برای دریافت ویزا می‌داند. ازاین‌رو اگر فردی دارای سوابقی همچون جاسوسی، سرقت، خبرچینی، ارتباط با عوامل تروریستی و سیاسی و… باشد، ریسک ریجکت‌شدن ویزا بالا می‌رود. بهتر است این افراد به‌جای پنهان‌کردن این مسئله به شکلی شفاف و واضح درباره آن با آفیسر مهاجرت صحبت کنند یا مدارک موردنیاز آن را در پرونده درخواست ویزا بگنجانند؛ همچنین مشورت با وکیل مهاجرت می‌تواند تا حد زیادی این مشکل را رفع کند.

تخلفات مهاجرتی گذشته

یکی دیگر از مهم‌ترین دلایل revoked شدن ویزای آمریکا داشتن سابقه تخلف در اخذ ویزای قبلی است. از جمله این تخلفات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اقامت بیش از حد مجاز تعیین شده در ویزا
 • ارتکاب جرم در بازه زمانی حضور در آمریکا
 • عدم تمکن مالی مناسب
 • و…

اگر فردی دارای اقامت غیرمجاز بیش از ۱۸۰ روز در خاک آمریکا باشد، نمی‌تواند تا ۳ سال برای دریافت ویزای جدید درخواست ویزا دهد؛ همچنین اگر فردی بیش از ۱ سال در خاک آمریکا بدون داشتن ویزای معتبر اقامت داشته باشد، منع ورود و ریجکت درخواست ویزای آن به مدت ۱۰ سال تمدید می‌شود.

دیگر دلایل revoked شدن ویزای آمریکا

دلایل دیگری نیز وجود دارند که می‌توانند ریسک revoked شدن ویزای آمریکا را بالا ببرند. این دلایل عبارت‌اند از:

 • داشتن بیماری‌های خطرآفرین مانند سل که می‌توانند سلامت جامعه را تهدید کنند.
 • فرد سابقه دیپورت از خاک ایالات متحده آمریکا را داشته باشد.
 • فرد اعتیاد داشته باشد.
 • فرد دارای سابقه محکومیت جنایی یا فساد اخلاقی مانند تجاوز به عنف باشد.

همچنین افرادی که سابقه سفر و اقامت در هیچ‌کدام از کشورهای اروپایی را نداشته‌اند نیز ممکن است درخواست ویزایشان رد شود؛ البته این مورد یک دلیل قطعی برای ریجکت ویزای آمریکا نیست و تنها در بعضی پرونده‌ها مشاهده شده است.

درخواست مجدد بعد از ریجکت ویزا امکان‌پذیر است؟

در پاسخ به این سوال باید گفت بله شما می‌توانید مجددا بعد از ریجکت‌شدن برای اخذ ویزا درخواست دهید؛ اما زمان درخواست مجدد به دلایل revoked شدن ویزا بستگی دارد. به‌طورکلی بهتر است برای ثبت درخواست مجدد حداقل چند ماه صبر کرده و این بار با دقت فراوان فرایند اخذ ویزا را طی کنید.

برای مثال اگر دلیل revoked شدن ویزای آمریکا شما کامل نبودن مدارک است، این بار باید تمامی مدارک را به‌ شکلی جامع جمع‌آوری و ارسال کنید؛ همواره به‌خاطر داشته باشید ریجکت ویزای شما می‌تواند تأثیر مستقیمی بر آینده تحصیلی و مسیر شغلی شما در آمریکا داشته باشد؛ بنابراین با دقت فراوان درخواست خود را ثبت و در مصاحبه حضوری شرکت کنید.

چگونه می‌توان از revoked شدن ویزای آمریکا جلوگیری کرد؟

بهتر است برای جلوگیری از ریجکت‌شدن ویزای خود به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • تمامی مدارک خود را با دقت فراوان و متناسب با مواضع درج شده در قوانین اخذ ویزا آماده کنید؛ ازجمله این مدارک می‌توان به مدارک تحصیلی، پاسپورت با اعتبار کافی، انگیزه‌نامه برای ثبت درخواست ویزاهای تحصیلی، مدارک مربوط به تمکن مالی، فرم‌های مهاجرتی و… اشاره کرد.
 • مجددا تاکید می‌کنیم باید در مصاحبه حضوری اثبات کنید که قصد بازگشت به کشور مبداتان را دارید. می‌توان برای نشان‌دادن این موضوع درباره موقعیت شغلی خود در کشورتان، روابط خانوادگی، امور مالی و… صحبت کنید.
 • حتما از تجربه کسانی که در مصاحبه کنسولگری یا سفارت قبول شده‌اند استفاده کنید.

همچنین مشورت با وکیل مهاجرت می‌تواند شما را از دلایل revoked شدن ویزای آمریکا آگاه کرده و ریسک عدم‌پذیرش دریافت آن را کاهش دهد. لازم به ذکر است که امکان اعتراض به لغو درخواست ویزا نیز وجود دارد؛ اما باید آن را در آخرین اولویت خود قرار دهید؛ زیرا به‌ندرت پیش می‌آید که INA درخواست ویزای افراد را بنا به دلایل نامعلوم رد کند.

revoked شدن ویزای آمریکا پایان کار نیست

در این مقاله درباره دلایل revoked شدن ویزای آمریکا صحبت کردیم که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تخلفات اخذ ویزای مهاجرت قبلی، هدف غیرمجاز برای ورود به خاک ایالات متحده، تقلب و کلاهبرداری اشاره کرد. به یاد داشته باشید که رفع ریجکت‌شدن ویزا امکان‌پذیر است و تنها کافی بوده که در بازه زمانی مناسبی نسبت به ثبت مجدد درخواست و تکمیل دقیق مدارک اقدام کنید.

گروه وکلای مهاجرتی مجموعه کارت سبز آماده ارائه جامع‌ترین خدمات در زمینه رفع revoked شدن ویزای آمریکا است. برای دریافت مشاوره غیرحضوری و رایگان سوالات خود را در بخش نظرات درج کنید یا با شماره ۰۹۳۹۱۳۲۴۴۶۷ تماس حاصل فرمایید.

رای شما به این پست

اگر تمایل دارید در زمینه Revoked شدن ویزا مشاوره دریافت نمایید، فرم زیر را تکمیل و پرداخت کنید تا در اسرع وقت کارشناسان کارت سبز با شما ارتباط بگیرند


ارزیابی مهاجرت
0 پاسخ

نظر خود را درباره Revoked شدن ویزا ثبت کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *